Signalizace pásu

mystery - FK

Signalizace pásu

Příspěvek od mystery - FK »

Když si tak vybírám polepy budíku tak jsem si všiml, že feldy mají i signalizaci nezapnutých pásů. Rád bych se zeptal, zda-li tu kontrolu má každá felda + byla by moc složitá a drahá instalace té signalizace??? Něco jako přerušení obvodu ne?
Díky za rady
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Ivarek »

Potřebuješ pouze bezpečnostní pás resp jeho zámek se spínačem.
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Jyrgen »

musíš mít ten zacvakávač na pásy s kontaktem signalizace
http://www.safetybelts.cz/cs/bezpecnostni-systemy/produkty/abp-95-355-0810.htm
a dál nevím :lol: asi to někam připojit do svazku...

ale teda zrovna bez signalizace se obejdu, to cítím jestli mám pás nebo ne :lol:
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
mystery - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od mystery - FK »

Tak jasně že to cítíš ;) já bych to nebral jako nutnost, ale spíš takovou zajímavost
Roman813 - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Roman813 - FK »

Ja si to taky dodelal...pac zapominam... Vyjedu z garaze na dvur, nekdy se reflexivne pripasu...odpasat, zamcit garaz, pak brana ze dvoru, zase treba odpasat a na potretii se pripasat zapomenu. Vyresila to vymena zamku pasu - ten stary se mi stejne rozpadal, tak sjsem to vyresil naraz (asi 500Kc novy ve Skodovce) a pripojil na konektor, ktery je na to nachystany - je to takovy maly na dva piny zastrceny pobliz leveho kostriciho bodu pod volantem...staci sundat ten plastovy dekl pod volantem a jde ho najit... barva dratu tusim cerna, zelena... kdyz se ty dva piny na zkousku dratkem propoji, sviti kontrolka (pri zaplem zapalovani)
smazany clen - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od smazany clen - FK »

ja to mel v aute od pocatku co smontovali a uz me ta kontrolka tak stvala ze sem vyhodil zarovku z budiku , ta nemecka verze je prece jen nacpana vsim moznym .
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od zemlak »

A to jde jen pro řidiče? Asi ano, protože u spolujezdce by muselo být navíc čidlo, jestli na sedačce někdo sedí, pokud se nemílím.
mystery - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od mystery - FK »

Roman813 píše:Ja si to taky dodelal...pac zapominam... Vyjedu z garaze na dvur, nekdy se reflexivne pripasu...odpasat, zamcit garaz, pak brana ze dvoru, zase treba odpasat a na potretii se pripasat zapomenu. Vyresila to vymena zamku pasu - ten stary se mi stejne rozpadal, tak sjsem to vyresil naraz (asi 500Kc novy ve Skodovce) a pripojil na konektor, ktery je na to nachystany - je to takovy maly na dva piny zastrceny pobliz leveho kostriciho bodu pod volantem...staci sundat ten plastovy dekl pod volantem a jde ho najit... barva dratu tusim cerna, zelena... kdyz se ty dva piny na zkousku dratkem propoji, sviti kontrolka (pri zaplem zapalovani)

Konektory jsou nachystaný ve všech feldách nebo jen ve vývozních?
Dreamer - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Dreamer - FK »

... mám nevývoznú r.v. 1998 a bol tam. Ja som ho ale použil na signalizáciu nerozsvietených svetiel ;) ...
smazany clen - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dreamer píše:... mám nevývoznú r.v. 1998 a bol tam. Ja som ho ale použil na signalizáciu nerozsvietených svetiel ;) ...



a jak ti to teda funguje???
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od mikka »

Ten konektor má barvy zelená a hnědá, a mají jej už felicie od roku 1995.
Na kontrolku jde napětí při zapnutém zapalování na pin 4 bílého konektoru přístrojové desky. Druhý vývod kontrolky je napojený na pin 6 bílého konektoru, který je zeleným kablíkem spojený s našim dvoupinovým konektorem.
Hnědý kablík našeho dvoupinového konektoru je ukostřený v kabelovém svazku za přístrojovkou.
Spínač ve sponě pásů je sepnutý, když není zapnutý pás. Tím jsou oba piny dvoupinového konektoru propojeny a připojují kostru na kontrolku.

http://img239.imageshack.us/my.php?image=kontrolabezpenostnchpszz4.jpg
Dreamer - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Dreamer - FK »

Lumpo: V mám ju pripojenú na prívod prepínania stretávacie/diaľkové svetlá. Keď sú svetlá vypnuté je cez ne ukostrená a svieti. Po zapnutí svetiel má na oboch koncoch + 12V a nesvieti. Takto som to zapojil schválne, aby som nechodil na parkovačkách (už sa mi to v meste v noci stalo, potom čo som chvíľu stál :oops: ).
smazany clen - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak to je báječnej nááápad, mohl bys teda přesně popsat kam napojit ty kablíky? tzn kde je trvalé plus a kde je plus podle toho jestli jsou světla rosvícené či nikoli
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od 103457 »

Lumpo píše:tak to je báječnej nááápad, mohl bys teda přesně popsat kam napojit ty kablíky? tzn kde je trvalé plus a kde je plus podle toho jestli jsou světla rosvícené či nikoli

Na světla mám ASS1, já tuhle kontrolku mám napojenou na světlo v kufru, takže pokud mám otevřený kufr, kontrolka na palubce mi svítí, abych nejezdil nebo neodešel od auta a nebyl otevřenej kufr. Otevírání kufru mám totiž na dálku a na odskok.
smazany clen - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od smazany clen - FK »

já mám taky ASS1 ale moc se mi líbí to že to krásně na ty pásy upozorní a že ta kontrolka bude jednodušše využita
Dreamer - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Dreamer - FK »

Lumpo: + berie kontrolka z panela prístrojov (po zapnutí kľúčika na jednotku ). Druhým koncom som ju pripojil na prívod prepínacej páčky stretávacie/diaľkové svetlá. Je to hrubší modrý drôt v poistokvej skrinke ide z pozície BA/9. Pokiaľ nie sú zapnuté stretávacie/diaľkové svetlá je tento drôt bez napätia ukostrovaný cez žiarovku svetiel - kontrolka svieti. Keď sú stretávacie/diaľkové svetlá zapnuté, je na drôte +, teda kontrolka nesvieti.

Pripojil som to v poistkovej skrinke, pretože do odkladacej schránky som to zapojil ešte cez vypínač. Keďže ten drôt ide až do prepínacej páčky je to možné pripojiť priamo pod volantom. Kontrolka je z panela prístrojov ako tu už bolo spomínané vyvedená na dvojpinový konektor s hnedým a zeleným drôtom a je to niekde pod volantom na ľavo. Takže ten zelený treba niekde pripojiť na modrý. Najjednoduchšie na modrom drôte zrezať kúsok izolácie a drôt ku kontrolke pripájkovať a dobre zaizolovať
smazany clen - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takže bych to tam měl mít taky když mam Feldu r.95, mohl pls někdo udělat foto těch kabílků pod volantem?
jarda...

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od jarda... »

Já mám taky 1.3 BMM r.v.1995 a dovezenou z Belgie a pod volantem je konektor 2x2 , zapojeny jen 3 dráty a je to příprava pro AIR BACK .
Jarda
smazany clen - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Chci se zeptat, kde tam najdu ten kabel pro signalizaci?
Jsem sundal kryt co je pod volantovou tyčí a nějak jsem to tam nenašel. Ještě se kouknu podrobněji, až budu odendavat budíky, to snad budu úspěšnější
Dreamer - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Dreamer - FK »

... mal by sa pohybovať niekde v oblasti od hydrokorektora po volantovú tyč :roll: možno bude zastrčený pod niektorým káblovým zväzkom, ak tam je určite sa k nemu dá dostať po zhodení toho krytu pod volantom ...
Mailo - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Mailo - FK »

Kde by se dal sehnat ten zámek, ten Moravan jak je tady ten link, asi nějak nefunguje, prej to už nedělaj jsem slyšel a eshop taky nemaj. Neznáte něco jinšího. Popřípadě jak se dají objedat ty díly ze Škodovky.
Roman813 - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Roman813 - FK »

Pokud jsi ze Zlina, zajdi k Samohylovi, ten ma ceny do halire stejne jako v Etce a u okynka prodej nahradnich dilu reknes, ze chces dil 6U0 857 756 B (zamek tlacitkovy s varovnym kontaktem pro normalni sedadlo) nebo 6U0 857 756 D (zamek tlacitkovy s varovnym kontaktem pro vyskove nastavitelne sedadlo) a pokud to stihnes do 16:30 - 17:00 hodin, tak to mas druhy den rano u Samohyla na sklade... jeste nikdy se nestalo, ze by mi neco nedodali nebo tvrdili ze to dodat nejde a bla a bla bla, nebo nebylo to na druhy den na place ;-)
Mailo - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Mailo - FK »

Roman813:
och .. díky ti dobrý muži ... kolem Sama jezdím každý den z práce a do práce (ted teď ne jak dělaj u Terna tu cestu - hrůza) ... příští týden se za ním stavím ... díky díky díky ;)
smazany clen - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od smazany clen - FK »

ja mam felinu ceskou a mam ho tam taky...
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 18. dub 2008 17:30:13, celkem upraveno 1 x.
Mailo - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Mailo - FK »

Tak já mám českou ... LXi rv 99/00 a nic ... dneska jsem ho hledal jak osel ... celou palubovku jsem rozdělal a nic. Je možné že by tam nebyl ... konaktor na airbag jsem ale třeba našel ...
smazany clen - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Roman813 píše:Pokud jsi ze Zlina, zajdi k Samohylovi, ten ma ceny do halire stejne jako v Etce a u okynka prodej nahradnich dilu reknes, ze chces dil 6U0 857 756 B (zamek tlacitkovy s varovnym kontaktem pro normalni sedadlo) nebo 6U0 857 756 D (zamek tlacitkovy s varovnym kontaktem pro vyskove nastavitelne sedadlo) a pokud to stihnes do 16:30 - 17:00 hodin, tak to mas druhy den rano u Samohyla na sklade... jeste nikdy se nestalo, ze by mi neco nedodali nebo tvrdili ze to dodat nejde a bla a bla bla, nebo nebylo to na druhy den na place ;-)

A nevíte kolik tam stojí? Bych měl taky zájem, kdyby to nebyla nějaká velká pálka. Měl bych zájem o ten pro výškově stavitelná sedadla.
Díky
West - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od West - FK »

thread síce už dávno mrtvý no pridám moju skúsenosť:
zhodiť prístrojovku, zhodiť spodný kryt volant. p/t-yče
biely konektor prístrojovky - svetlozelený káblik - na opačnom konci čierny konektor ;)
host

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od host »

Nápad od Dreamera je bezva. Jako signálka nezapnutých světel SUPR a bez nákladů. Jediný problém této úpravy nastane, když případný nový majitel doplní signalizaci nezapnutých pásů o kablík, spínač pásu a ... zapne světla.
West - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od West - FK »

je tam X ďalších nevyužitých kontroliek.
Navyše pokiaľ si budúci majiteľ nevšimne že mu svieti červená kontrolka 3 x 3 metre tak radšej nech sa to auto chytí od skratu ako by v ňom mal jazdiť.
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Jeronimo »

Jak to tam teda nainstaluju.
1: sundám dekl pod volantem
2: najdu bílý, černý a světle zelený kábl
3: přišroubuju ten novej blbnec zacvakávací pro pás
4: z toho pásu mi koukaj 2 kabílky

a co dál??? kam to mam zapojit?
hostel

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od hostel »

normálně vede od palubky kabel, který končí pod sedadlem řidiče (6-ti pin) a vedou tam také dráty od vyhřívání sedaček.
Pokud tam nic není musíš natáhnout dva dráty od pásů pod dekl pod volantem, tam najdeš konektor (někdo říkal že černý) do kterého vedou dva dráty - zelený a hnědý. Tak na ně ty kablíky od pásu připojíš.
hostel

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od hostel »

West píše:je tam X ďalších nevyužitých kontroliek.
Navyše pokiaľ si budúci majiteľ nevšimne že mu svieti červená kontrolka 3 x 3 metre tak radšej nech sa to auto chytí od skratu ako by v ňom mal jazdiť.

Pokud mám naftáka a k tomu ABS tak nevím ktrá kontrola ještě připadá v úvahu.
Kalfa - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Kalfa - FK »

třeba pro osvětlení přívěsu
hostel

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od hostel »

tažné mám samozřejmě taky ...
West - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od West - FK »

tak improvizuj, koľko je takých áut ako máš ty? ...

uvažujem o využití kontrolky žhavenia u mňa a to tak, že by svietila pokiaľ by pred štartom ťahalo čerpadlo benzín.
neviete kde sa po štarte objaví napätie? mám pocit že na spínačke, ale niesom istý.
nápad: to napätie by sa priviedlo na rozpínacie relé, ktoré by rozoplo obvod kontrolky. kontrolka paralelne na čerpadlo... šlo by to?
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od mikka »

Myslíš svorku, kde by se objevilo napětí po nastartování motoru? Řekl bych, že u feldy žádná taková svorka není.
Možná by to šlo nějak vyřešit s relátkem, které by seplo po otočení klíčku a odpadlo při startování. Muselo by být ale ošetřené, tak, aby neseplo při skončení startování, ale až po vypnutí a opětném zapnutí zapalování.
West - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od West - FK »

príliš komplikované, stačí kontrolku pichnúť paralelne na čerpadlo. po vypnutí motora neexistuje aby sa tam čosi objavilo. jediné čo potrebujem je napätie na rozpojenie relátka po štarte. nejaký elektrikár? prosííím
host

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od host »

nezkoumal jsem funkci, ale X-relé spíná pouze při startování, nešlo by to nějako využít???
Monstrak - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Monstrak - FK »

Můžete sem prosím někdo hodit aktuální cenu z ETKY toho tlačítkovýho zámku s varovnou signalizací pro výškově nastavitelné sedadlo? Díky předem
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Maty »

6U0 857 756 D ...zamek tlacitkovy s varovným kontaktem pro nastavitelné sedadlo 01.98-> .... cena 521,22 Kč dle ETKY
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
West - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od West - FK »

host píše:nezkoumal jsem funkci, ale X-relé spíná pouze při startování, nešlo by to nějako využít???


napadlo mi to, ale ono rozopína iba pokiaľ máš kľúč v polohe štart (teda II) vtedy beží štartér. to nejde.

UPDATE: omfg veď postačí spínacie relé na kontrolku mazania :lol:
bronecekv

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od bronecekv »

Hele moc se omlouvám že se ptám po několikáté jako debil, ale kde najdu ten konektor do kterého mám zapíchnot dráty z toho zámku od pásu? Mám 1.3 GLXI takže bych řekl že by tam jako příprava být mohl, ale zatim jsem ho nikd nenašel. Když oddělám kryt pod volantem(kryje tyč od volantu) tak nic a v tom krytu u dveří co začíná od prahu jsem našel jen přípravu pro zadní repro a ještě nějáky červený konektor s jením černým drátem, který nevím na co je...Tak nevíte pls kde mám ještě hledat?
West - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od West - FK »

u mňa bol zastrčený pod káblovým zväzkom nad plechom ktorý drží volantovú tyč.
bronecekv

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od bronecekv »

tak jsem ho našel, musel jsem sice rozdělat palubku, ale mám ho byl ve svazku se spoustou drátů černý konektor se dvěma piny jak tady bylo psáno, do něj dva dráty zelený a hnědý ;) díky za rady
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od straca »

Ahoj taky bych rád zapojil tu signalizaci pásů,ale nechce se mi kupovat nový zámek,nesl by ten co tam je nejak otevřít a dát tam nějaký mikrospínač???
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Jura_Favorit »

Straca: to víš že šel, já to u sebe na Favoritu pořešil zatavenými měděnými plíšky, ale koukal jsem tady v jednom odborném elektru, že tam mají takový tlačítkový mikrospínač o rozměrech asi 5*8 mm, do 18V, takže jej asi vyzkouším :-) samozřejmě by to asi muselo být zapojené přes relátko, jak je to v originále netuším.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
West - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od West - FK »

co som cumel do schem ked som to hladal tak to je priamo spinac - ziarovka...
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od straca »

Jo ten by šel použít ale jak rozebrat ten zámek vubec nevím jak na to???
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od straca »

Tak sem to vyřešíl jednoduse na špulku s navitým pásem sem dal mikrospínač a kdery je sepnuty zmačklý a kontrolka svítí když odviny asi 60cm pásu tak zhasne.
PJDefort - FK

Číslo dílu

Příspěvek od PJDefort - FK »

neví někdo, jestli se nedá sehnat propojovací kabel od toho červenýho konektoru zacvakávače pásu se signalizací k tomu bílýmu konektoru pod palubkou? chtěl bych to mít zapojený origo, tak jestli někdo nezná číslo dílu nebo tak...pokud ne, tak to holt sbastlim...
Odpovědět