Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od Maty »

TAky hezke reseni :-D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
shubeny - FK

Cvakání rychloměru

Příspěvek od shubeny - FK »

Čaute,
mám otazečku, ted sem prohledal snad pulku fora, ale nenašel jsem odpověď.
Když jedu tak mi svaka rychlonměr, teda domnívám se ze je to rychloměr, jelikož se to ozyva jen pri jizde a vychazi to od levé strany budíků.
Zkoušel jsem i vYndat pristrojovku a poradne zacvaknout nahon a vynulovat pocitac KM ale furt to dela.
Tak jsem se chtěl zeptat jestli je neco co se da na budíku vyměnit aby to necvakalo, našel jsem tohle:

http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... ca69b3fa7c
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... f24d90ab94
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od artin »

Mě to taky cvaká, ale jenom mezi 50-80km/h přístrojovku a náhon sem měl taky venku a nepomohlo. Doufam žě někdo poradi :)
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od Maty »

Funguje ti počítadlo km ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
shubeny - FK

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od shubeny - FK »

jj vsechno funguje, jen asi do 40klm/h rucicka mirne lita, ale az na to svakani vse bezi jak ma.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od Atnarfus »

Cvakání, které je závislé na otáčkách motoru (cvaká i stojící na místě), pochází z elmag. ventilu na nádobce s aktivním uhlím. Je v motorovém prostoru rovnou před řidičem.
Cvakání závislé na rychlosti jízdy pochází z tachometru. Většinou stačí vynulovat počítadlo. Když ne, tak je to na rozborku tachometru a výměnu poškozených dílů (plastová kolečka, šnekový převod v hliníkovém tělese). Už houpání rafičky naznačuje, že tam něco nejde úplně hladce.
PJDefort - FK

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od PJDefort - FK »

mě to taky cvaká od doby, co mi měnili spojku a odpojovali vevnitř náhon z budíku...rafička vůbec neskáče, ale prostě to v budíku slyšitelně, ale ne zas nějak moc cvaká...řešim to zaplym rádiem :)
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od kejzi1 »

Mě taky cvakaá tachometr.Počítadlo funguje,rafička se nehoupe,takže netuším čím to je a neřeším to ;)
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od p@vel »

Stejně jako kejzi... A na dálnici to je už pěknej cvrkot :lol: Ale zatím se to nerozsypalo...
mr.Freak - FK

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od mr.Freak - FK »

mě to dělalo taky a už mě to začalo sr*t natolik, že jsem na aukru koupil za 3 kila přístrojovku, vyměnil budík (tacho) a mám klid :!:
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od Tomy »

Na mojom tachu mi postupne prestáva fungovať ukazateľ rýchlosti, niekedy funguje ale posledne už vôbec nie. Pritom kilometre počíta. Kde môže byť problém? Prezeral som forum, ale väčšinou bol opačný problém - nepočítal kilometre.
Na favorit existuje opravná sada na tacho, ale na feldu nič také neexistuje.

Bowden lanko mám zacvaknuté OK (čo je zrejme aj tým že kilometre počíta). Díky
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od Kuladmin »

Nejjednodusii je prehodit tachometr natocit si na nej kilaky tak aby pokracoval a je to.
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od Tomy »

a ako sa natočia tie kiláky
zello - FK

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od zello - FK »

to iste sa stalo aj mne, tiež počitalo kilometre ale neukazovalo rychlost, no skor ako som to stihol vyriesit som auto roztrepal :cry: takze na pricinu som nerpisiel. Držim palec aby si to zvladol lepsie ako ja :)
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od Tomy »

pozerám že si z KE. čírou náhodou nemáš to vadné tacho? 8-)
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od jirkaf »

Taky by mě zajímal nějakej popis jak přetočit tacho, já to chci na 0km a nějak se mě to nepovedlo ani o 100 metrů :(
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od emilio52 »

Něco málo o tom jak přetočit ;)
viewtopic.php?f=17&t=10436
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
zello - FK

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od zello - FK »

no čírou nahodou ho mam , próč? :)
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od Tomy »

Tak zdá sa, že riešením bolo rozobratie, kvapnutie 4 kvapiek konkoru a poskladanie. Zatiaľ to fachčí ;)
zello - FK

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od zello - FK »

no inak to iste som aj ja spravil ale s WD40 ale to mas jedno :) takže gratulujem :salut:
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od Tomy »

Inak, ty ako stojíš s autom. Kupuješ inú feldu alebo niečo iné? Feldu si dal na vrak alebo rozpredávaš?
Peterecek - FK

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od Peterecek - FK »

pánové a nešel by tam nějak udělat digitální odometr? Jak je to třeba v Octavii nebo Fabii?
Vrba - FK

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od Vrba - FK »

Peterecek: Šel. Čistě teoreticky: na náhon přiděláš snímač otáček. Zjistíš si kolik otáček je 100m (někde to tu už proběhlo). Potom seženeš někoho kdo ti navrhne obvod a naprogramuje mikroprocesor. Cena součástek tak 300Kč, cena práce od profíků 300Kč/h a výš. Když seženeš nějakého nadčence tak se to dá zvládnou tak za 1k.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli příliš neřešíš vzhled (ten dělaný by stejně nebyl lepší), tak si kup nějaký cyklistický počítač a máš tam funkcí až to hezké není a za pár stokorun.
Snímač co se montuje na kolo, by mohlo stačit příplácnout zezadu na tachometr. Když by snímač nebyl tak citlivý, aby mu magnet v tachometru stačil, tak to budeš muset přidělat někam na poloosu. U převodovky to nebude problém.
zello - FK

Re: Nef.rýchlomer (kilometre počíta)

Příspěvek od zello - FK »

tak ja som na tom tak ze ta stara je uz zošrotovana :( no ale uz som kupil aj druhu
Uživatelský avatar
Almond
Příspěvky: 317
Registrován: pon 14. zář 2009 18:39:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od Almond »

Mě se po přezutí na nová litá kola naopak začla ručička rychloměru pohupovat / vibrovat. Žádné jiné problémy nepozoruju, žádné vibrace ve volantu apod. Nějakej nápad, čím by to mohlo být?
Nikde jsem podobnej problém nenašel, nechtělo se mi zakládat nové téma.
Doc

Ručička tachometru

Příspěvek od Doc »

Ahoj chtěl bych se zeptat na kmitání / třepání ručičky tachometru (Felicie, rv 97), vyměnil jsem jak náhon tachometru tak i samotné ložisko náhonu. ALe nepomohlo to, kmitání se znovu projevuje. Je zvláštní, že se to projevuje jen v rozmezí 10 kmh (dříve 50 - 60 kmh), pak ale v rozmezí 30 - 40 kmh a to i po výměně. Ručička se roztřepe, ale pak mimo tuto oblast je v pohodě. Napadlo mě, jestli nemůže být ještě něco v samotném tachometru?

Díky předem za rady
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička tachometru

Příspěvek od 103457 »

Mě to dělal náhon, vytáhl jsem ho z bowdenu, namazal grafitkou a zastrčil z5. Nyní je to OK. Rovněž nesmí mít ostrý ohyb, takže jej v motorovém prostoru přisponkuj, aby byl pevný nehýbal se a nelámal.
Doc

Re: Ručička tachometru

Příspěvek od Doc »

Ale jak jsem psal, náhon i ložisko náhonu jsem vyměnil. Tak pak už jen asi tachometr ??
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička tachometru

Příspěvek od 103457 »

že je náhon novej nic neznamená, kor pokud je neznačkovej, je to stejné, jako u spojky.
Ten náhon musí být v motorovém prostoru perfektně vysponkovanej, nesmí tam plandat.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička tachometru

Příspěvek od Martin420 »

No to by ma teda nenapadlo označiť ani ako závadu :) Ale musím sa priznať, že som to veru tiež postrehol - to kmitanie. Náhon mám už tretí, nepýtajte sa prečo :D Ale skúsim ho lepšie napichať do tých spon, možno to pomôže
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
papa.smurf - FK

Nefunkční tachometr

Příspěvek od papa.smurf - FK »

Zdravím všechny.
Před nějakou dobou mi přestal ukazovat tachometr na mojí Felince, 1,3, MPi, r.v. 1997. Postupně jsem vyměnil náhon tachometru, samotný budík a ložisko náhonu tachometru. Fungoval asi tak 20 km. A teď zase nic. Nevíte náhodou někdo kde by mohl být zakopaný pes ? Děkuji za každou dobrou radu.
DERMIN95
Příspěvky: 653
Registrován: ned 18. dub 2010 21:19:14
Bydliště: Praha bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční tachometr

Příspěvek od DERMIN95 »

skus jestli si ho docvaknul zadu za budikama me se to stalo obcas ukazoval obcas ne
Obrázek
Jurka - FK

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od Jurka - FK »

Nevyřešil někdo to cvakání rychloměru? Ví už někdo co to způsobuje a co je potřeba vyměnit?
leo487 - FK

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od leo487 - FK »

Mám stejný problém, štve mě to natolik, že jsem ten tachometr celý rozebral, ta ozubená kolečka byla jako nová, trochu jsem je promazal, ale ve finále to bylo de facto to samé. Napadlo mě ještě, jestli to nemůže způsobovat náhon tacho? Dřív pomohlo, když jsem do přístrovojky trochu přaštil, ale už ani to nějak nazebírá.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od mikka »

Náhon tacha se točí pěkně rychle. Při ca 37 km/h se náhon otočí 10x za sekundu. Pokud to cvaká tak rychle, může té být náhonem. Pokud pomaleji, tak to asi bude něco uvnitř tachometru.
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od LadesFCB »

mě to taky cvakalo, stačilo vynulovat počítač km a bylo to v poho... asi to nějak špatně skočilo :-) nevím jestli to je i u vás tímhle malým problémkem :-)
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
pindak - FK

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od pindak - FK »

mě to taky cvakalo......pak se mi začal zasekávat ten menší číselník...... a teď už nejde ani ručička tachometru
comrade - FK

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od comrade - FK »

myslim si, ze vetsine lidi to cvaka. Na druhou stranu si na to vetsina lidi po chvilce jizdy zvykne nebo jako ja si pusti radio..:D
Meverick - FK

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od Meverick - FK »

Mám stejný problém, začalo to cvakat potom co sem poprve rozebral a složil přistrojovku ... cvaká to jen občas .. jinak taky to řeším zesílením rádia .:)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od ferdamravenec »

cvaká vám to v násobku deseti vůči otáčce denního počítadla ???
pokud ano pak vím kde je chyba a zkusím na to zítra vlastně už dnes kouknout
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání rychloměru

Příspěvek od Yetti98 »

Zkuste promazat náhon,pár kapek oilu to samé mi dělalo u Š-120 promázl sem to a byl klid :lol:
DERMIN95
Příspěvky: 653
Registrován: ned 18. dub 2010 21:19:14
Bydliště: Praha bohnice
Kontaktovat uživatele:

Problémy s tachometrem

Příspěvek od DERMIN95 »

Cauves dneska jsem si vsiml ze nam tachometr asi od 70 km ukazuje obcas hlouposti proste ubereme plyn a tachometr jde stale nahoru ... misto 100 ukazuje 120 misto 130 ukzauje 140 porad skace nahoru a dolu
Nahon je docvaknutej vycistenej.Jedine me napada ze ten nahon je v tahu( ze nema vuli od prevodovky skrz prepazku)
Co mysliste vy?
Obrázek
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaznivy tachometr...

Příspěvek od Honzis »

Myslim, ze by neco podobneho dokazalo udelat silne magneticke pole, pusobici na tachometr. Pokud v aute nemas nic, co by mohlo magneticky pusobit na budik, tak ho vymen...
DERMIN95
Příspěvky: 653
Registrován: ned 18. dub 2010 21:19:14
Bydliště: Praha bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaznivy tachometr...

Příspěvek od DERMIN95 »

je mozny ze to bude dodelavanym imobilizerem?(meta 36 nebo 38 ted nevim)
Obrázek
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaznivy tachometr...

Příspěvek od Honzis »

imobilizer ti to delat nebude. Tachometr je mechanicky (teda ne uplne, je to podobny princip jak elektromer, vyuziva to virive proudy...), problem muze byt v podstate jen v nem, v nahonu nebo v nejakym opravdu silnym magnetu. Spatny nahon poznas, bud dela kraval, trepe se rucicka nebo neco takovyho. Jediny co me jeste napada, kdysi mel kamos na trabosu problem, ze mu to ukazovalo bludy (asi o 15km/h vic pri 60tce), cely to bylo tim, ze mel do budiku moc hluboko zasunuty nahon. Ale kdyz tak koukam na budik z feldy, tam to asi nehrozi.
DERMIN95
Příspěvky: 653
Registrován: ned 18. dub 2010 21:19:14
Bydliště: Praha bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaznivy tachometr...

Příspěvek od DERMIN95 »

sakra menit se mi nechce ti povim on ukazuje od cca 70 az 80 km takovyhle bludy a spravilo se to vycistenim toho nahonu.A dneska jsem zjistil ze nam nesviti hladove oko.Asi sem blbe vratil rucicku kdyz jsem menil polepy....
Obrázek
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaznivy tachometr...

Příspěvek od jirkaf »

Mam podobnej problem ... od cca 20km/h to ukazuje o 25km/h víc ... nezávisle na rychlosti prostě když jedu 50 na tachu je cca 75 když jedu 100 tak je tam skoro 130. Ručička se neklepe a nahon chodí pěkně... tak to asi bude budíkama který jsou po lehký bouračce :?
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Marty_pv - FK

Re: Blaznivy tachometr...

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Jestli ukazuje furt +25 tak by to šlo vyřešit sundáním a novým nasazením ručičky (zkalibrovat podle gps nebo informačního radaru)
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaznivy tachometr...

Příspěvek od Kuladmin »

jirkaf píše:Mam podobnej problem ... od cca 20km/h to ukazuje o 25km/h víc ... nezávisle na rychlosti prostě když jedu 50 na tachu je cca 75 když jedu 100 tak je tam skoro 130. Ručička se neklepe a nahon chodí pěkně... tak to asi bude budíkama který jsou po lehký bouračce :?

Ja se jen zeptam a nemas nahodou na aute nejaky extra malicky gumy?? Profil? Jinak jak rika kolega.
Odpovědět