Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od jezek »

Predem bych se chtel omluvit pokud to zde rada uz existuje,ja jsem nebyl schopen ji najit. ;)

Stava se mi posledni dobou ze od 30km/h do cca 60km/h se mi chvěje ručička tachometru.
Není klidná,ale při vyšší rychlosti to přestane a uklidní se.
Mám podezření na bowden nebo náhon v budících - je to správné podezření? Je tam něco co mohlo odejít? (odchází)
Je to rv.1997 a najeto cca 53200km.

Díky moc za radu
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahon Tachometru

Příspěvek od Atnarfus »

Dělá mi to taky, zatím to neřeším. Obávám se ale, že odchází šnekový převod v tachometru. Časem začne vynechávat počítadlo a bude to na výměnu. Třeba ale ne.
Náhon hlavně nezkoušej mazat nějakým běžným olejem. Jednou jsem ho ještě na staré škodovce promazal a když to v zimě ztuhlo, tak to dělalo strašný kravál.
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahon Tachometru

Příspěvek od jezek »

Mě to upřímně docela rozčiluje, do servisu se mi s tím nechce.
Uvidím zda tam něco bude k vidění zezadu až rozeberu palubku (přidávam alarm).
Nevím čím to mažou ale nějakej kvalitní silikonový olej (s teflonem nebo něco podobného) by neměl být na škodu.
Třeba to je nějaké vypadlé... netušim, občas to přestane.
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahon Tachometru

Příspěvek od Atnarfus »

Mě se pohoupává rafička tak kolem padesátky. Budíky jsou vzadu ještě přelepené, tak se v nich nikdo nehrabal. Netuším jestli je to náhon nebo budíky. Když by mne to hodně štvalo, tak bych je prohodil na zkoušku z druhého auta, za to mi to ale nestojí.
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahon Tachometru

Příspěvek od jezek »

Já mam budíky taky ještě originální. Nikdo tam nebyl. Mě to dělá někdy. Ted to třeba týden stálo a pak to dělala, předtím to jezdilo a vše bylo v pořádku,takže nevím no, s náhonem jsem házel ze strany na stranu jestli to není někde blbé ohnuté ale to nepomohlo task nevim. Až to vymontuju tak dam vědět, ale ještě ten alarm nemam...
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Jurka - FK

Ručička rychloměru si funguje kdy chce!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

Strašně mě to štve.... stává se mi, že nastartuju a neukazuje mi to rychlost...stačí bouchnout do palubky a jede.... takhle většinou po nastartování nebo při rozjezdu...někdy se sama rozjede ani nemusím poklepat na palubku... by mě zajímalo, jestli když nefrčí ručička rychloměru, jestli funguje počítadlo km? Jiank nevíte co může být za problém případně co koupit a vyměnit případně odkaz? Novej náhon tachometru od převodovky? Na ten to ale moc nevypadá...ten se předce zaklapne do přístrojovky zezadu a snad se na něm nemá co zmrvit...hmmm? Díky za pomoc
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička rychloměru si funguje kdy chce!!!

Příspěvek od emilio52 »

Zkus to ještě překontrolovat jak v palubce tak i v motoru možná to docela nedosedlo nebo se to mohlo povolit.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Jurka - FK

Re: Ručička rychloměru si funguje kdy chce!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

V motoru ok to vím jistě...v palubce si nejsem úplně jistej... ale když zatlačím ten kabel z motorovýho prostoru jakoby do palubky, tak ok.... fakt nevím...stačí jen lehce bouchnout do palubky zvrchu a ručička frčí.... jakoby něco mezi tím náhonem a budíkem jenže to se přece zacvakne a zacvaklé to je
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička rychloměru si funguje kdy chce!!!

Příspěvek od emilio52 »

ale nemusí ,zkontroluj! mam dojem že tam jsou okolo i nějaký šroubky Kontrola dotáhnout s citem ..Jistota je jistota :) .
Zvlášť jestli jsi to měl rozdělaný.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravim, mam mensi problem (zrejme s jednim z budíků)...při rychlejší jízdě cca od 60ti km/h je slyšet takovej tikavej zvuk z palubky a postupně se stupňuje s narůstající rychlostí ale ne zas o moc...když zastavím a znova se rozjedu tak je to třeba o trochu tišší ale pořád se ozývá takovej divnej zvuk (zrychlený zvuk vteřinové ručičky u hodinek)
jajjcy - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od jajjcy - FK »

Náhon tachometru.asi blbě zacvaklej.
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

a poradil by mi nekdo jak na to? :oops:
Taresz - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od Taresz - FK »

Musis dat dole pristrojovku, drzi ho 5 skrutiek jeden je pri zapinacoch svetiel v lavo , vedla pravého tlacitka ;) potom druhy je tam kde by mal byt palubny pocitac ,dve sú v prostrednom paneli kde su gombiky,v pravo a v lavo a posledny je pri mriezkach nad nimi medzy dvoma mriezkami ;)

potom vicvakas horné drziaky na budikoch a je to dole a vzadu sú tri zástrcky a náhon na tachometer te má rychlospoj .ked ho stlacis uvolni sa z komina tachometra potom to namazes a postup je opak :)

keby to bolo také jednoduché :lol:
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

díkys...sem zjistil ze kdyz rukou bouchnu do toho plexiskla pruhlednyho tak to na par vterin prestane delat a pak to dela min a pocase treba zase zacne :lol: bych potreboval nekoho kdo by do to hoho za jizdy porad bouchal :lol: :lol:
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od Michal »

Zkus jako první pomoc vynulovat u stojícího auta denní počitadlo km. nekdy to pomůže.
Josh123456 - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od Josh123456 - FK »

přesně tak-tuhle se mi to stalo u otcovo felis.
Taky bych ti doporučil toto mr.Freak a nebo pak jedině zkouknout ten bovden či pak už asi bude jen problém v budíku tacho.
Naposledy upravil(a) Maty dne pát 17. říj 2008 18:39:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

nulovat uz jsem to taky zkousel...btw slysel jsem ze se pry budiky nemaji nulovat za jizdy?
Josh123456 - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od Josh123456 - FK »

jj nemělo by se, protože bys ten budík mohl ztrhnout. (budík se točí a nabíhají kilometry a ty bys pak proti působil silou, která by ten budík přetáčela o 360 a pak by se mohlo stát, že ti třeba nepůjde jen nulovací počítadlo a nebo vůbec ti nebudou nabíhat kilometry.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od Atnarfus »

Prozkoumej způsob nulování u Felicie. Odklopí se celá hřídelka s unášecíma kolečkama, kolečka s číslama se vrátí do výchozí polohy a nic proti ničemu nepůsobí.
Problém s nulováním byl u Favoritů, tam se ale nulovalo točením.
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

jeste sem se chtel zeptat, jestli pocitadlo kilometru a rucicka tachometru maji stejny nahon...ze bych kdyztak odpojil jen pocitadlo jestli to nedela jen tohle
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od Atnarfus »

Náhon to má společný, ale hned na vstupu se to rozděluje. Na pohon počítadla je tam šnekový převod, který často odchází. Přeskakují zuby a přestává to počítat. Můžeš vykuchat ten převod, ale jestli nedělá kravál on, tak je lepší odmontovat hřídelku která na boku tachometru tvoří další dva převody.
Peedr
Příspěvky: 65
Registrován: ned 03. srp 2008 17:15:31
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od Peedr »

Tak úplně to samý mi začaly budíky dělat před pár týdny. Až budu mít čas, tak to zkusím rozdělat a znovu připojit náhon tachometru.
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

ono to neni nikterak extra hlucny ale celkem to otravuje, zatim to resim zapnutym radiem :D az bude cas tak se na to mrknu
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdarec
taky mi to ševelí, je to slyšet když vykvaltuju a mám vypnutý rádio. Čím by se ten bowden dal máznout? něčím ve spreji přímo do té spojky u tachometru?
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mně se taky zaseklo denní počítadlo kilometrů. Čím člověk jel rychleji tím více to tikalo.
Pak jsem si všimnul že se kilometry nehýbou, zmáčkl to a už to jelo normálně.
Peedr
Příspěvky: 65
Registrován: ned 03. srp 2008 17:15:31
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od Peedr »

Jenže mně se denní počítadlo kilometrů nezaseklo. Jde normálně dál, akorát mi tiše něco tiká někde za budíky, přijde mi to spíše zleva...
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pon 20. říj 2008 17:38:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

je to presne takhle...a slysitelny to pod 50km/h skoro neni ale pak to pomalu nastupuje...ale myslim ze to maznuti u me nepomuze, uz se mi s tim neco delalo, utahovalo se to a dela to stejne...spis to bude uz v tom budiku ale novej se mi kupovat nechce
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pon 20. říj 2008 17:39:56, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Peedr
Příspěvky: 65
Registrován: ned 03. srp 2008 17:15:31
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od Peedr »

Tak pánové, o víkendu jsem mluvil s kamarádem, který se hodně pohybuje v oblasti aut a obzvláště Škodovek a řekl mi, že to tikání je opravdu způsobeno špatným připojením náhonu tachometru. A jelikož jsem asi před dvěma měsíci budíky rozdělával, tak věřím, že to je opravdu tím.
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak špatně zapojený říkáš. Taky jsem to nedávno kuchal a možná to špatně zacvakl, tak to zkusím. Hučí to totiž čím dál víc......
smazany clen - FK

Re: tikající budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak jsem to zkusil znova zacvaknout. I jsem ten bovden promáznul, jen jsem do toho šplíchl sprej. No a cvaká v tom pořád. Sice tišeji ale pořád. Tak to možná v tom bude, ale kde? Snad na to někdo přijdete.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od emilio52 »

Už se to tu psalo zkus ještě vynulovat počítadlo Km ale při stojícím autě !!! Několikrát ho promačkej .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Návštěvník

Re: tikající budíky

Příspěvek od Návštěvník »

proč při stojícím :D :D :D
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od emilio52 »

Protože :Tak je to spravné a tak to ma být. Ale jestli chceč vymlet kolečka klidné můžeš za jízdy. :lol: :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Návštěvník

Re: tikající budíky

Příspěvek od Návštěvník »

ani nulovani nepomuze...mackam, tlacim a dela to porad to samy...fakt me to uz zacina stvat...prece jen tak z niceho nic neodejde budik kdyz se mi jen menilo neco v palubce u topeni a od ty doby to cvaka..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od Atnarfus »

To nulování na stojícím autě to je taková vleklá záležitost z Favorita. Tam se to fakt sešrotovalo, když se nulovalo za jízdy.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od emilio52 »

Tak pak už asi jedině novej tachometr ,pokud nejdou vyměnit jen ty zubatý kolečka .
Nebo ho nechat opravit .u někoho kdo se specializuje na tachometry.
Třeba tady http://www.firmy.cz/detail/142875-mecha ... plice.html
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Návštěvník

Re: tikající budíky

Příspěvek od Návštěvník »

ještě technický dotaz...když bouchnu do palubky nebo do předního plexiskla tak na pár vteřin přestane tikat...to zas nevypadá na to že by budík byl v čudu ne? to by dělal pořád...
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: tikající budíky

Příspěvek od emilio52 »

Tady jsem něco našel ,je to sice š120 ale pro představu to snad bude stačit
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=284
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Ručička rychloměru

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nevím proč, ale nepohybuje se mi ručička rychloměru....
Trošku vám přiblížím situaci... Včera jsem se rozhodl oddělat hadsfree, které mi tam nechal první majitel...Tak sem si pěkně malinko rozdělal palubovku a zjistil sem, že tudy dráty nevedou, tak jsem zase palubovku nacvakl a přišrouboval zpátky. Jenže když jsem vyjel na cestu, tak mi přestala ukozovat ručička na rychloměru.. Myslel jsem že sem něco omylem zezadu z palubovky vytáhl a ano bylo tam vytažený to lanko, tak s velkou prací jsem od pedálů stčil ruku za palubovku a to lanko jsem znovu nasadil.
ŘŘíkal jsem si, že už konečně se bude pohybovat, jenže nic :( tak sem vlezl do motorového prostoru a to lanko jsem zatlačil více do té palubovky.... Jenže jsem ho tam zatlačil trošku více a když jsem ho chtěl oddělat tak nešlo (málo prostoru). Ale to by nevadilo lanko už bylo nasazený, tak jsem to zase projel a zase nic :(.... Po zhruba 2 hodinách sem zavolal kamošovi, jestli by mi mohl poradit a on říkal že to lanko může být nějak přetočený nebo špatně z ohlý a že asi bude nejlepší koupit celé nové lanko.

Teďkom vás prosím co by jste mi poradili nebo co by jste dělali.... MOckrát děkuji doopravdy už nevím co s tím.
A jestli tento dotaz už tu je tam mi prosím jen napište kde jelikož já jsem ho nenašel diky
Rex - FK

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od Rex - FK »

dle mě to tam máš zastrčené málo. ono někdy to chce sílu to zacvaknout, takže pochybuju že se ti to od pedálů :!: (absolutně nevím jak jsi to dělal) podařilo. prostě ještě jednou rozdělej palubku a zasaď to zpátky pořádně
Jurka - FK

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od Jurka - FK »

Já se tady trošku přidám s dotazem.. mě zase felda dělá to, že se rozjedu a nic neukazuje rychloměr a až jedu tak tzěch 40km/h ručička najednou vylítne a začne ukazovat....nebo stačí zlehka bucnout shora do palubky a taky se to rozjede... Už sem to měl rozdělané a vše je správně nasazené...čím by to mohlo být? Tím náhonem nebo něco v budíku?
Rex - FK

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od Rex - FK »

dával jsi nové budíky? nebo polepy?? jestli jo, tak ti možná ručička někde lehce drhne a jak se zvýší točky lanka tak prostě vystřelí. mě to dělá otáčkoměr. jak se stáhnou plasty tak prostě neukazuje a stačí lehký poklep pěstí :D
Jurka - FK

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od Jurka - FK »

nene....vůbec sem to neměl rozdělané.... prostě to jentak začalo dělat, ale už je to tak půl roku
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od mause »

možná bude opravdu ukroucené lanko.. bych skusil s ním otočit...
Mě zase začal blbnout otáčkoměr.. Ráno nastartuju a jak je to studený jede motor normálně na volnoběch ale ručička ukazuje 200 ot/min.. Po zahřátí všechno v poho... Mylím že mi to dělalo i loni v zimě.. ale celé léto v poho...
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
smazany clen - FK

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od smazany clen - FK »

Rex píše:dle mě to tam máš zastrčené málo. ono někdy to chce sílu to zacvaknout, takže pochybuju že se ti to od pedálů :!: (absolutně nevím jak jsi to dělal) podařilo. prostě ještě jednou rozdělej palubku a zasaď to zpátky pořádně


Když ono je to mé první auto a jsem tzv. lajk :( takže nevím jak přesně tu palubku rozdělat jakože uplné celou... někde sem o tom četl ale nepochápal jsem díky.... šlo by, že by jsi mi k tomu poslal nějakej menší návod ?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od emilio52 »

tady máš navod na demontáž štítu .
sejmout0013.jpg

hlavně opatrně bez násilí a nezapomeň povolit náhon tachometru v motor.prostoru jina ty budíky nevysadíš.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Nonamed - FK

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od Nonamed - FK »

emilio: vysadíš, stačí vycvaknout náhon u tacha, když se ti tam vejde ruka :) Každopádně, mě na 1.3 teď taky nejde tacháč. A lanko tam musí být správně, číslice se hýbou, jen ručka ne... A od polepu má vůli dost velkou, jsou tam skoro dva milimetry...
smazany clen - FK

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od smazany clen - FK »

emilio52 píše:tady máš navod na demontáž štítu .
sejmout0013.jpg

hlavně opatrně bez násilí a nezapomeň povolit náhon tachometru v motor.prostoru jina ty budíky nevysadíš.


Moc děkuji za návod dost mi to pomohlo, ale závoda bude někde jinde jelikož se mi stále nehýbe ručička tachoměru :( Buď koupím celé nové lanko a nechám přimontovat nebo už doopravdy netuším..

Můžete mi někdo říct odhadem cenu toho lanka? nějak sem to v žádném internetovém obchodě nenašel děkuji
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od emilio52 »

Nonamed :
No právě ,mě se tam nevejde :(
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od smazany clen - FK »

emilio52 píše:tady máš navod na demontáž štítu .
sejmout0013.jpg

hlavně opatrně bez násilí a nezapomeň povolit náhon tachometru v motor.prostoru jina ty budíky nevysadíš.


MOc moc děkuji, doopravdy jsi mi pomohl jelikož jak jsem rozdělal tu palubovku díky tvému návodu, tak ručička kmitá přesně jak má :) moc díky
Odpovědět