Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

vjost - FK

Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Zdravím. Omlouvám se, ale poslední dobou docela bombarduji dotazy. Využil jsem hledání, ale nikde se neřešil můj problém nebo jsem to možná přehlédl. Mám problém, že když jedu v noci, tak si připadám, jak u jednotky SEAL. Budíky sice svítí, ale všechno co je na středu nesvítí. Lehoulince je nasvícené úplně levé tlačítko (přední mlhovky asi), ale dál už je tma. Někde jsem viděl, že je podvíceno i ovládání topení. Dále nesvítí ani zapalovač. Ten ale nevím, jestli má svítit (teda ta jeho zelená objímka).

Pojistku bych asi vyloučil. Když jsou nasvícena tlačítka všude jinde.
Naposledy upravil(a) Maty dne čtv 05. led 2012 16:09:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Téma přesunuto do správné sekce
rosster - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od rosster - FK »

Máš prasklou žárovku.
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

že bych měl prasklých 5-6 žárovek? no je to možný. Doufám, že to není mastný (1 žárovka za 100,-)
selle - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od selle - FK »

Ahoj.Jak píše Rosster-máš prasklé žárovky.Ve spínači je nevyměníš.Musíš koupit nový spínač,nebo si stím pohrát,a překopat to na ledky.Návod jak nato najdeš na foru.Co se týče osvětlení topení,tak tam vyměnit jdou.Stojí cca 10,-.Zapalovač,pokud je žárovka OK svítí.
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od RockSolid »

http://www.feliciaklub.cz/navody/zmena- ... inacu.html To je návod na změnu podsvícení LED diodama,já to dělal podle něho taky,nic složitého na tom není ;)
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Aha. No tak to je radost. Každopádně děkuju za rady a upozornění. Co se týče žárovek, tak musím akorát vyzjistit parametry a překopu to asi celé na diody. Mimochodem co se týče toho podsvícení topení. Je tam nějaká světlovodivá trubička, do které žárovka svítí nebo se tam dá dát klasická ledka? využil bych jen patici z prasklých žárovek a do nich usadil diodu :)

RockSolid: to je šikovný, děkuju :) Jinak se chci zeptat. Použil jsi 5 mm nebo 3 mm led diody? Chvilku jsem přemýšlel nad smd, ale od té myšlenky jsem upustil po shlédnutí posledního obrázku. Kde bych pak napojoval kontakty :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od Maty »

Topení ... je tam světlo vod co šíří světlo od žárovek ... pokud tam dáš LEDky tak bych tipoval, že to fungovat nebude jelikož dioda vyzařuje jiné světlo
LEdka do vypínačů ... použij 5mm a lehce ji zbruš aby se vešla.

selle : Proč by neměly jít vyměnit žárovky ?

Jinak kdybys hledat alespoň ve správné skeci tak narazíš na tohle : http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 79&t=21365
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Super děkuju :) Asi jsem zadal špatná slova do vyhledávače nebo jsem to přehlédl. Moje chyba, ale interiér to je taky, takže to je taková chybka :)
selle - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od selle - FK »

Ahoj Maty.Myslel jsem žárovičky ve spínačích.Tam nejdou jen tak vyměnit,kus za kus jako u ovládání topení.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od smrcek »

selle: http://www.feliciaklub.cz/navody/zmena- ... inacu.html a představ si, že si můžeš i vybrat barvu :) Nejdéle trvá rozdělat věci, aby se člověk dostal ke spínači, ale i to jde pořešit :) Stačí sundat jenom krytku spínače se symbolem a pak s citem vytahnout to bile a po vymene zase zpet a nemusi se ani vyndavat palubka ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

A neměl bys náhodou odkaz na nějakou stránku, ať vidím co a jak
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Dobrý tak mám :) Už jsem to našel u rakosnicek79

Do tlačítek umístil 5mm led, ale zakulacené a ne s plochým čelem, takže mu dávají 30° rozptyl. Doporučuji použít s plochým čelem, které mají rozptyl 100°a mám s nima dobré zkušenosti (samozdřejmě ne v autě , ale v elektronice :D ) K těmto diodám doporučuji dokoupit odpor 1,4 kOhm neboli 1K4, případně 1,5 kOhm neboli 1K5, aby se ztratil přebytek napětí - v tomto případě 8,4 V.

odkaz: http://www.led-tech.cz/35-led-diody-5mm ... ine-prodej

Dále použil na ovládání topení 2x http://www.led-tech.cz/led-zarovky-do-a ... esky-.html

Uvidíme jak to napasuji do r5 patice, ale svítí to celkem obstojně.

Tímto děkuji uživateli rakosnicek79 za inspiraci
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od Maty »

selle píše:Ahoj Maty.Myslel jsem žárovičky ve spínačích.Tam nejdou jen tak vyměnit,kus za kus jako u ovládání topení.



Já taky ... když tam jde strčit dioda tak proč by tam nešla strčit nová žárovka ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

škoda, že jsem ji nikde na netu nesehnal a musel bych jet do škoda prodejny. Každopádně ty LED diody jsou lepší a nechají si víc líbit :)
selle - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od selle - FK »

Pravě že do spínaču je samostatně neprodávají.Je to prý dělané jako nerozebyratelný díl.Tak mi to pověděl prodavač,když jsem je před rokem sháněl.Bud že mám koupit nový spínač,nebo sehnat z vrakoviště,a doufat,že bude svítit.To že to jde překopat na ledky jsem před rokem nevěděl.To jsem se dozvěděl až zde,FK :thumleft:
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Už jsem si ty LEDky objednal, tak jsem zvědavý :) Na spínač vyhřívání okna žluto-oranžovou, na výstražná červenou a na zbytek budu experimentovat s bílá teplá, studená bílá a modrá. Oni se kdyžtak neztratí :) Na to topení ty dvě modré a na zapalovač zelenou :) A jsem jak malý dítě, co se těší na ježíška, akorát já se těším, že konečně něco uvidím :D
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od ferdamravenec »

do spínačů se samostatné dělají i prodávají , též jsem je musel měnit , jedna stála 30kč , chtěl jsem dát diody ale neměl jsem doma odpory
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Ono já když nad tím tak přemýšlím, tak ty světla musí odcházet hlavně v zimě. Člověk přijde do vymrzlého auta a zatopí na plné kule. A když si člověk po delší jízdě šáhne třeba do kastlíku, tak je ta palubka strašně zahřátá. Felda sama o sobě moc netěsní, takže to teplo docela rychle zmizí a tím pádem ty vyhřáté prvky na palubce (v palubce) asi dost trpí. To ledce je to celkem šumák. Žádný sklo, žádná žhavící pružinka. Jen Plast, kontakty a PN přechod :)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od ferdamravenec »

ppřečti si poslední příspěvek (můj) viewtopic.php?f=35&t=26985&start=50

jinak kdyby jsi měnil žárovky a potřeboval radu klidně mi napiš SZ
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

OK děkuju určitě napíšu. A co ten stabík? :) Nějakej nápad na umístění a výrobu?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od ferdamravenec »

ještě jsem nekoukal na přesný zapojení obrysovek as jejich odběr , pokud by to bylo do 5A tak je to celkem jednoduchý ,
stabík MA7812 na 5A , zapojí se tři dráty , resp dva , vstup výstup , a poudro stabíku se přišroubuje na kastli - vodivě
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

V dnešní době, kdy TESLA není nebo je hůře sehnatelná, musím koupit L7812. Funkčně to vypadá stejně a mají ho snad všude :)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od ferdamravenec »

LXXXX je jen do 1A , ten MAXXXX musí být v kovovém pouzdru TO3
nejlepší by byl stabík na 10A (o žádném nevím ani jsem nepátral)(a pokud není , neměl by být problém ho udělat , maslím že by stačil stabík a za něj výkonový tranzistor )

na fous by stačil ten 5A , ale musí se dát jen na levou stranu , stabilizovat vše za poj č 22 z pojistkovky BE3
nebude stabil napětí pro podsvícení spínače obrysovek , tam by bylo lepší stabilizovat minus , jakýkoli 7912
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Tak jsem se koukl do tabulek a MAXXXX má výstupní špičkový proud 2,2A, výstupní zkratový proud 350mA a klidový proud 4,3mA. Tzn., že o žádných 5A tu nemůžeme mluvit. Co jsem viděl např. v GESu, tak tam se dalo vybrat do hodnoty 3A, GME jen 2A. Je to špaténka :( Ale nám by stačil proud klidně kolem 0,8A, kdyby to mělo být celé v diodách
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od ferdamravenec »

musí tam být napsáno 5A , na tom stabíku , dříve (tesly ) měli na všech stabíkách MA
jenže je pravda že když se kupovali byl jsem asi o deset let mladší
v gme na 5A skoro 400,-

kdyby celé , tak by musely být diody i ve světlech > obrysky , spz
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Patálie lapálie :D
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Dneska jsem byl v gme, podal jsem jim údaje, které potřebuji a slíbili, že se mi poseženou, tak když to nebude stát majlant, tak to pořídím. Požadavek jsem dal na stabík od 5 do 10A, tak uvidíme :)
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Takže pro ty, kteří to dělají prvně, jako já. Foto návod.

1. Demontáž krytu
Vyndáme popelník (Na fotkách už je zpět. Pro tento krok jsem rozhodl později) a šroubovákem nebo něčím neostrým vypáčíme lehce panel ven. Doopravdu stačí jen pootočit a hned to je. Jde to docela
lehce. Nedoporučuje se páčit horní část. Mohl by tlakem povolit povrch (samolepka).

Obrázek

2. Demontáž "koleček" knoflíků
Stačí jen chytnout a zatáhnout směrem k sobě silou úměrnou. Tímto krokem se nám odkryje cesta ke světlovodům.

Obrázek

3. Demontáž světlovodu
U světlovodu jsou cca 4 zarážky. 2 nahoře a 2 dole. Stačí stlačit světlovody u žárovek lehce směrem dolů a poté opatrně vyjmout.

Obrázek

4. Demontáž žárovek.
To na co koukáme je patice a žárovka. Já jsem si omylem myslel, když jsem koukal po obrázkách žárovek na foru, že žárovka je zalisována v patici a tvoří tak jeden díl. Stačí uchopit žárovku do prstů
nebo ji uchytit do bužírky a žárovku vytáhnout. Občas to jde ztuha, ale časem a s trpělivostí se to dá.

Obrázek

5. Výměna žárovek
Zde se nachází dvě cesty.
a) vyměnit žárovku za žárovku
b) vyměnit žárovku za led diodu v patici T5 nebo (když někdo zvládne) homemade verzi
Pro možnost "b" jsem připravil fotku se zjištěnou polaritou.

Obrázek

6. Skládáme tak jak jsme rozebrali. :)
Kdo chce, nechť napíše dodatky. Třeba z důvodu nesrovnalostí. Sám se za odborníka nepovažuji a budu jen rád
Uživatelský avatar
Luka$
__________________
__________________
Příspěvky: 923
Registrován: stř 12. bře 2003 10:33:53
Bydliště: Pardubice / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od Luka$ »

Diky za navod, dodal jsem do navodu na webu: http://www.feliciaklub.cz/navody/podsvi ... openi.html

Kdyz budete mit neco na doplneni nebo uplne jiny novy navod klidne muzete posilat na info(zavinac)feliciaklub(tecka)cz
Luka$
administrátor
http://www.feliciaklub.cz

Ty znáš mé cesty a silnice a víš, že mnoho lidí jezdí nerozumně a lehkomyslně. Dej, ať mezi ně nepatřím, ale ať jsem ke každému zdvořilý a laskavý. Dej, ať se nestanu vrahem, a pomáhej mi, abych se vrátil zdráv a beze škody pro druhé i pro mne.
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

5b. Výroba homemade verze.

Zde se nebudu rozepisovat do detailů, protože z těch fotek je hodně věcí jasných. Použil jsem vysoce svítívé bílé LED diody. Špičku jsem pilníkem zbrousil dalo by se říct do
tvaru bitu do vrtačky. Anodu jsem zkrátil a k ní připájel odpor o hodnotě 1,5 kOhm neboli 1k5, který je v pozdře 0204 (je to jedno z nejmenších pouzder) , aby se vešel do
patice.Po spájení jsem požil tavnou pistoli a lepidlem odizoloval kontakty. Zaroveň se lepidlo využilo jako patice, takže dioda drží stabilně v patici. Dále fotky.

1b. Jak bude vypadat polotovar
Obrázek

2b. Poměr součástek (čistě pro představu)
Obrázek

3b. Zkrácené kontakty
Obrázek

4b. Před pájením doporučuji uchytit do svorek. Lépe se manipuluje se součástkami
Obrázek

5b. Po pájení
Obrázek

6b. Jak jsem to myslel s tím lepidlem a tavnou pistolí
Obrázek

7b. Konečný výsledek. To lepidlo doporučuji přimáčknout co nejvíce dokud je tekutější. Potom se musí s nožem odřezávat. Kontakty ohneme jako u žárovky.
Obrázek

A zde se rozepíši k 6. bodu, tedy ke složení.

6. Vsuneme diody do patice (pakliže jsme odvedli dobrou práci, půjde to samo.
Obrázek
Obrázek

7. Vložíme světlovod. Každý má svůj způsob, ale nejlepší je vložit spodní část jako první a následně zaklapnout vršek. Hlavně se toho nebát, světlovod je docela pružný.
Obrázek

8. Nasadíme "knoflíky"
Obrázek

9. Nasadíme krytku a kocháme se naším dílem
Obrázek
RadimCep - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od RadimCep - FK »

Podlě mě žárovky svítí líp než dvě diody... Musel by jsi tam dát ty pásky aby to mělo trošku účinek...
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Ono je to hlavně tím, že ty diody, které jsem v tomto případě použil, mají vyzařovací úhel 30°, takže jak jsem psal již o mnoho víše, doporučuji diody, které mají vyzařovací úhel 100° - 110°. A na to, že to je dělané z věcí, které jsem našel doma, tak docela dobrý.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od smrcek »

Obrázek

Led pásky se dají použít - cena je trochu jinde, ale výsledek stojí za to - v reálu to svítí lépe ;) Ty dlouhé pásky mají 5 cm, ty kratší 2,5 cm :)

Obrázek
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Svítí to krásně. :) To jako všechna čest. Světlovody jsou pryč koukám, jinak by se to tam asi nevešlo. Škoda, že se s páskama nedostanu na 10kč za materiál a přesvěcuje to ten přechod mezi studeným a teplým vzduchem.


Ale jinak nahoru koukám http://www.gme.cz/led-pasky/led-pasek-3 ... -p960-238/
a v prostřed: http://www.gme.cz/led-pasky/led-pasek-6 ... -p960-254/
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Ještě je tu možno koupit výkonové diody, to by vypadalo naprosto ukrutně :) http://www.led-tech.cz/vykonove-led-dio ... -bila.html
Ovšem záleží na tom, co na to světlovod. Podle mého je dost chabý a nevede světlo úplně všude.
romi
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. úno 2006 14:50:01
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od romi »

zdravim, ako ste oddelili tu bielu cast vypinaca? mne to za ducha neslo....
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
romi
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. úno 2006 14:50:01
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od romi »

ten navod poznam, akurat, ze tam nie ako oddelit ten biely vnutrajsok.
na stranach su zarazky, ktore by podla vsetkeho po zatlaceni mali uvolnit bielu cast. ale ziadnym sposobom mi to neslo...
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od 00Inferno00 »

Tak tam strč malý šroubovák a v místech těch "zarážek" plast opatně nadzvedni ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
romi
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. úno 2006 14:50:01
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od romi »

skusal som, mozno bol problem v konkretnom kuse.
ale nie je problem skusat dalej.
diks
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Já tam zarazil malinký šroubováček. Vždy z obou stran. Postačila by i zápalka ;) a potom to jde krásně vytáhnout ;)
Hlavně to potom zase pořádně zacvakni, ať to nikde nedrhne :)
c1ca - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od c1ca - FK »

hoj.mam dotaz ohledne tlacitka.kdysi davno jsem si dodelaval jedno tlacitko vedle varovnejch.jen jsem ho tam zacvak.ted ho potrebudu vytahnout.vim ze ostatni jsou vzadu zajisteny dratkem ale tenhle neni.nechce se mi sundavat cela pristrojovka tak jsem demontoval cely to foukani nad tlacitkama. zkousel jsem pacit sroubovakem ze vsech stran ale proste ne a ne vylist.nevite nekdo jak na to ?
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Musíš vyndat celou kapličku, abys zatalčil páčku i ze spod ;)
c1ca - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od c1ca - FK »

Takze sem porepal celou palubku zbytecne jo ? :D takze pet sroubu nahon tachografu a odppojit tlacitka na obou stranach ?
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

jojo :) buď rád, že je teplo a docela to jde. Já se v tom šťoural v zimě a myslel jsem, že umřu, jak jsem to nemohl zmáčknout. Ty páčky mají myslím i protihroty, takže potřebuješ doopravdy zmáčknout obě společně :) Kdybys to udělal hned, kolik času a nervů by se ušetřilo :) viď? :D
c1ca - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od c1ca - FK »

tak vyhodu to ma.nesviti mi zarovka rezery.coz se hodi.kor me. musel jsem kvuli tomu poridit kanystr do kufru, protoze mi dvakrat dosel benal na ceste domu :D porad sem si rikal ze ta rucicka urcite nelezi:D a v jednom tlacitku nesviti zarovka.tak to zkusim podle navodu rozebrat.ale pochybuju ze to dam.spis prijde novy tlacitko. a po minulym pokusu vyndavani pristrojovky jsem olamal dole dve packy takze ted to pujde vytahnout lip :D snad mi nikam nezapadne ten nahon nebo o co to slo
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Náhon ti nezapadne ;) to už dřív vytáhneš to lanko ;) Pacičky se lámou zcela běžně, já když jsem to měl u technika, tak mi taky jednu zlomil. Já je vždycky vytáhnul zatlačením ze spod do té gumy. Žárovičku hladového oka vytáhneš a vyměníš hned a bez potíží. Horší budou ty tlačítka, ale i to se dá celkem bez problémů. Dělal jsem to jednou a prvně a v cajku. Jen musíš všechno dělat s rozumem v hrsti a klidem.
c1ca - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od c1ca - FK »

tak rozume na to jdu vzdycky, s klidem vydrzim do tretiho pokusu a pak uz to lita po aute a je vetsinou po spravovani.pak prijde na radu ten tvuj zminovanej opravar :D me nesvitila kontrolka potkavacek tak proto jsem to tenkrat menil. takze vim ze vymena zarovek je napohodu.akorat ja vocas koupil spatnou zarovku tak jsem to mel rozdelany dva dny a jezdil jsem busem.jeste ze uz je teplo.delat neco v zime je naprd.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od H4nIS »

Nechci zakládat nové téma tak se zeptám rovnou tady. Nesvítí mi vůbec ovládání topení ani zapalovač, měnil jsem ty žárovky a pořád nic, čím by to ještě mohlo být ? díky
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
vjost - FK

Re: Podsvětlení tlačítek na přístrojové desce

Příspěvek od vjost - FK »

Pojistky nebo kontakty ;) Tento problém se tu řešil hafokrát
Odpovědět