měření tlaku oleje

zdeny10
Příspěvky: 42
Registrován: ned 16. bře 2014 11:26:25

měření tlaku oleje

Příspěvek od zdeny10 »

Ahoj kluci,
doufám, že jsem trefil vlákno a téma zařadil vhodně :) Je to v porovnání s ostatními tématy asi banalita, ale za zeptání nic nedám. Rád bych si do auta koupil budík na tlak oleje.
Asi bych měl začít tak, že takový budík mám v závodní felicii a pro orientaci je dostačující. Ale nevím, kde je "zakopanej pes", ale při vyšším odběru elektřiny (většinou při zapnutí velké sahary) začne být ručička nestabilní, začne lítat "bůhvíkde" a z měření přesného je rázem měření orientační. Ale jak říkám....pro závodní účely dejme tomu dostačující.....za těch pět minut na autokrossovém okruhu mi stačí vědět, že to aspoň "nějak tlačí".
Spíš jde o to, že když budu dávat něco podobného do sériovky, nerad bych kupoval podobného zajíce v pytli, ale kvalitnější výrobek. Nevím jestli je u toho závoďáka problém v čidle, budíku nebo kompletně novém rozvodu elektřiny. Každopádně v sériovce bych rád, aby to ukazovalo "to, co má".
Proto si velice rád nechám poradit, jaký budík preferujete v autě vy. Samozřejmě s k tomu odpovídajícím čidlem. Pokud jde o nějaké moje požadavky - logicky by to chtělo čidlo se dvěma výstupy (kontrolka + budík) a po estetické stránce bych asi rád šel do budíku s třeba modrým podsvětlením a stupnicí do cca. 6 barů. Myslím si, že ty desetibarové jsou ve škodovce asi zbytečné a pro čtení dat možná horší. Ale na mých přáních nelpím! Spíš to berte jako nápady.
Vezmu cokoliv kvalitního, co máte ověřené a funkční. Maximálně asi cena je limutující. Kdybych se vešel do 3000kč (čidlo + budík) bylo by to fajn. Mám ty feldy totiž dvě :D
Omlouvám se za sloh a předem děkuji za jakékoliv odpovědi.
Zdeny
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od pipo444 »

ak tam bol použitý budík zo š120 - teplomer, tak sa nečudujem že to pri vyššom odbere padalo. totižto budík nemá v sebe stabilizátor napätia. stačí ho tam dobastliť a mal by byť pokoj. a ešte záleží aký máš alternátor, ak Magneton tak sa nečuduje, že napätie až tak padá dole :D treba namontovať Bosch
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od Maty »

Osobně u sebe ve feldě mam budík od VDO .... není sice tuzersky modrej, ale vypadá jako originální feldí budík .... k tomu mam adekvátní čidlo taky od VDO ;)

a mam budík do 10-ti barů právě pro lepší čtení za jízdy .... jen na něj kouknu a pokud je ručička v půlce tak to maže ok a nemusim zkoumat na co ukazuje ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
zdeny10
Příspěvky: 42
Registrován: ned 16. bře 2014 11:26:25

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od zdeny10 »

Samozřejmě VDO je asi nejlepší, co na trhu existuje. Chtěl bych ho naprat do středového panelu pod rádio, které je podsvíceno taky modře, tak z toho důvodu.....ale jak jsem psal v prvním příspěvku - určitě to pro mě není rozhodující faktor. K tomu čtení hodnot - když máš stupnici do 10 barů a při jízdě tě to ukazuje plus minus půlku - tobě tlačí auto 5 barů? Není to moc?
Právě proto jsem uvažoval budík třeba šestibarový, protože ten má logicky střední hodnotu 3 bary. Uvažoval jsem tak proto, že na závodním autě mám za studena 4, ale když se to ohřeje tak to logicky padne. Je tedy fakt, že tam se ten olej "vaří" víc než u sériovky. Ale jen uvažuju nahlas. Rád si samozřejmě nechám poradit. Nemáš odkaz, kde sehnat konkrétně ten tvůj osvědčenej? A třeba fotku, jak to svítí? Jen okrajově k tomu čidlu - máš dvojčinný, že?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od Maty »

Pokud si to dobře pamatuju :D .... už to tam v tom autě vozim nějakej pátek

Budík : http://www.tachograf-obchod.cz/tlakomer-10-bar
Čidlo: http://www.tachograf-obchod.cz/snimac-tlak-bar-VDO-15

mam tim posunutou kontrolku mazání o kus výš (spíná dřív než když už je pozdě jak je u originálu :D )

podsvícení asi takhle.... v originále se do toho strká žárovka (stejná jako do parkovaček) a výrobce k tomu dává takovej průsvitnej obal pro změnu barvy (zelená, červená). Když tam nacpeš modrou LEDku tak to bude svítit modře ;) .... tohle je bílá LED
Obrázek


za studena to ukazuje 4,5-5 (dle nálady oleje :D ) ... po zahřátí míň ... Nicnémě v otáčkách se pohybuju 3-4 +/- .... budík do 6 bude taky ok .... jde jen o zvyk :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
zdeny10
Příspěvky: 42
Registrován: ned 16. bře 2014 11:26:25

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od zdeny10 »

Super stav Maty. Díky moc.
Pokud jsou ty stránky stále aktuální, zítra si to ještě pořádně prolistuju a vzápětí objednám. To víš takový profi stránky mi na Seznamu jen tak nevyjedou. Fakt výbornej server s touto tématikou. Maj i ten pětibarovej a k němu příslušné čidlo. Do rozpočtu se vejdu ;)
Jen už taková drobnost na závěr - co znamená ten varovnej kontakt? To je spínání žárovky při vyšším tlaku? Nebo co si pod tím mám představit? Když už mám dát o pět set korun víc, tak ať vím za co :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od Maty »

ten varovný kontakt je "policajt" ... kontrolka na palubce ;) .. aje to spínání kontrolky při nízkém tlaku ;) :P

Nevim kam chceš ty to čidlo zapojit, ale já ho mam na místě kde se měří tlak originálně pro kontrolku tak proto tam mam čislo co má 2 kontakty (budík + kontrolka) ... tím pádem jsem vyhodil origo čidlo co tam bylo, udělal redukci na čidlo od VDO. Kabel co vedl k origo čidlu je přivedenej na čidlo od VDO a funguje
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
zdeny10
Příspěvky: 42
Registrován: ned 16. bře 2014 11:26:25

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od zdeny10 »

Maty dneska jsem se na ty stránky pořádně podíval a ony jsou ty obrázky pouze ilustrační. Jinými slovy dva vývody maj na obrázku čidla bez i s varovným kontaktem. To mi zprvu zarazilo.
Samozřejmě vím, že druhý vývod slouží právě na kontrolku mazání. Ale jak jsem psal výše - opravdu je jen chyba v obrázcích :)
Zapojení udělám přesně jak říkáš. Čidlo VDO zaměním za originální čidlo v hlavním olejovém kanálu a připojím na něj jak kontrolku, tak i nový kabel (spíš je lepší říkat vodič) od budíku.
Jen mi utvrď, že mám pravdu a jdu objednávat :D
Ještě jednou velké díky za ten server i za drahocenné rady.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od Maty »

Určitě potřebuješ s varovným kontaktem ;) nejjednodušší a nejelegantnější řešení. Samozřejmě by tam šlo udělat i nějaký "Téčko" a přidělat tam obě čidla ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
zdeny10
Příspěvky: 42
Registrován: ned 16. bře 2014 11:26:25

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od zdeny10 »

Objednáno...uvidíme, jak to bude makat ;) Jsem v tom za 2600Kč, tak by snad i mohlo :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: měření tlaku oleje

Příspěvek od Maty »

Ať slouží ;-)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět