Regulace intenzity podsvícení

Butcher - FK

Regulace intenzity podsvícení

Příspěvek od Butcher - FK »

Caute,jde nejak udelat regulace podsviceni budiky jako to maji treba octavky? Jestli ani tak na na ktery drat dat ten potenciometr?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace osvetleni

Příspěvek od Ivarek »

No pokud myslíš osvětlení budíků,tak to jde s tím že kontrolky čehokoliv ti budou svítit stále stejně.Jediná vyjímka je kontrolka parkovaček,ta je spojená s tím podsvětlením,tzn regulovat budeš osvětlení + kontrolku parkovaček.
Pokud to chceš takhle tak si najdi na budíkách zezadu žlutý konektor,na něm pin č.3 - šedozelený drát,ten přecvakni a vřaď tam ten potenciometr.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Regulace osvetleni

Příspěvek od Raceman »

jestli chceš regulovat komplet všecno podsvícení včetně vypínačů tak to musíš napojit už za vypínačem parkovaček tuším na linku 58b protože to je ten kterej jako první pouští proudy do podsvícení pak se ti bude regulovat všechno podsvícení ale i ta kontrolka obrysovek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Regulace osvetleni

Příspěvek od mikka »

Raceman: U spínače obrysovek regulaci dát nejde, protože tam by to regulovalo i všechny obrysovky.
Regulovat jedním potenciometrem podsvícení budíků (včetně kontrolky obrysovek) i podsvícení všech vypínačů dost dobře nepůjde. Začátek je vývod z pojistkovky ze svorky BE/3, který napájí levé obrysovky, žlutý konektor přístrojové desky (pin 3 - podsvícení přístrojů a kontrolka obrysovek), podsvícení vypínačů uprostřed palubovky, podsvícení ovládání topení a zásuvku. Všechno je to propojené uvnitř kabelového svazku, a tak to nejde rozdělit.

Podsvícení spínačů uprostřed palubovky by šlo regulovat potenciometrem vloženým do šedozeleného drátu na svorce č. 8 (58) spínače varovných světel. Odsud je napájeno podsvícení ostatních spínačů uprostřed přístrojové desky.
Ostatní podsvícení má prostě smůlu... jedině to celé překopat.
Butcher - FK

Re: Regulace osvetleni

Příspěvek od Butcher - FK »

Myslel jsem,ze to bude jednodusii :D
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Ovladač podsvícení

Příspěvek od izzyx »

Zdravím, chci se zeptat když mám tento ovladač:
Obrázek
tak regulaci podsvícení provádím točením toho kolečka vlevo to je jasny, ale dá se tím kolečkem to podsvícení i vypnout? Díky za odpovědi.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Raceman »

nedá se tím vypnout
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Martin420 »

Zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť podobné téma, tak sa opýtam tu - je možné tento ovládač podsvietenia sprovozniť vo Felicií? Neviem či to izzyx zisťoval pre feldu alebo pre iné auto, ale nikde som tu zatiaľ nenašiel či je možné to rozchodiť priamo vo Felde. Dik za odpoveď ;)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Taresz - FK

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Taresz - FK »

áno je :) vsetko je mozné ;)
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Martin420 »

A našiel by sa tu niekde aj návod? :) Lebo čo som mal doteraz reč s chalanmi čo vyhadzovali hydra zo svetiel a dávali el, motorčeky z octy alebo fabky tak zháňali vždy ovládač len na sklopenie svetiel bez tohto ovládača pre podsvietenie, takže nikto mi nič konkrétnejšie nevedel povedať :(
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Taresz - FK

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Taresz - FK »

Návod neviem ale niekde sa to rozoberalo ze ktori kábel na palubke treba nato dat :) len ze kde je tá téma :S
Vit125
Příspěvky: 86
Registrován: ned 30. srp 2009 18:47:22
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Vit125 »

Myslím, že to bylo v návodu na elektrické naklápění světel, jelikož je to spojené. Je to popsané hned na poslední stránce v sekci servo naklápění světel.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Schimi »

Tenhle ovladač mám ve feldě. Návod na zapojení jsem našel někde tady.
1,6 sportline 1999
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od izzyx »

Původně jsem tim levym chtěl regulovat podsviceni klik, ale když to jde i takhle. Jenže v tom navodu neni zapojeny ovladani podsviceni budíků nebo ano? Nějak to v tom nevidím.

EDIT: Jo už to asi vidim je to ta žlutá svorkovnice?
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Martin420 »

A ešte by som sa chcel opýtať - kedže napojenie toho stmievača sa rieši na žltej svorkovnici, to znamená že tým ovládačom bude možné "stmievať" len samotné budíky alebo aj zvyšok prístrojovky? (tlačítka, zapalovač, panel topení...)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od LucasCZE »

Timto zapojenim se budou stmivat jen budiky + kontrolka obrysovek.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Martin420 »

Jo tak....A bolo by možné docieliť nejak, aby sa tým vypínačom dal stmievať naraz celý predok? Proste všetko podsvietenie v palubovke
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od mikka »

Mělo by to jít...
Když dáš regulaci na vývod z pojistkovky, svorkovnice BE (třetí zprava), pin 3, drát zelený/šedý, bude se regulovat podsvícení všech vypínačů (s výjimkou spínače obrysových světel), ovládání topení, zásuvka, osvětlení přístrojů a kontrolka obrysových světel.
Musí se ale počítat s tím, že takhle ten regulátor bude regulovat o něco vyšší proud.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od LucasCZE »

A to by prave mohl byt problem. Nevim co je to za regulator, ale asi to na nej uz bude moc.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
zdick - FK

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od zdick - FK »

Otázka do pranice - dá se tím ovladačem regulovat i podsvícení led diod / pásků?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Raceman »

ano dá protože je navrženej pro stmívání LEDek :)
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Martin420 »

No to je pravda čo hovorí LucasCZE - že ten ovládač by to už nemusel prežiť. Teraz mi tak napadá, čo všetko sa vlastne reguluje s tým ovládačom v Octaviach alebo v Golfoch? Len čisto budíky alebo komplet celá palubka?
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Raceman »

nene :) v oktávkách a vůbec podobných to reguluje komplet podsvícení všech instrumentů, vypínačů, panelů klimy a originálního rádia
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od izzyx »

Aha tak to se omlouvam za mystifikaci, já myslel že jen podsvícení budíků.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od LucasCZE »

V tom pripade by to urcite zvladlo i celou felinu. Jen to zapojis trochu jinak.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Martin420 »

Áno, presne o tento poznatok mi išlo - keď to zvládne octu alebo golf (pričom tam je milion tristo podsvietených plôch navyše než vo feline...) tak si myslím že skrotiť s tým ovládačom celú felinu by nemal byť až taký problém. Len...človek na to príde až v okamihu keď buď niečo nefunguje alebo v horšom prípade zhorí :roll:
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Raceman »

nezapomeňte že ve feldě jsou žárovky a v ostatních jsou ledky a tam kde je žárovka jako třeba regulace výhřevu sedašek a podsvícení manuální klimatizace tak je v systému zařazen ještě jeden elektronickej mezikus aby intentita bypa stejná a ovladač díky proudový zátěži nevyhořel
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od Martin420 »

A kto povedal že v KAŽDEJ felde sú žiarovky? Ja tam napríklad nemám už ani jednu 8-) (Teda až som absolútne presný - jedna jediná posledná - na pamiatku :) - je na tej maličkej, raz za rok svietiacej kontrolke pre nedostatok paliva :lol: ) Takže tým pádom je nádej, že by mi ten spínač nezhorel? Komplet budíky, všetky piktogramy, tlačítka, panel topení a aj obe podsvietené poličky v stredovom panely mám podsvietené len s LEDkami. (Akurát do panela topení a do budíkov pôjdu čoskoro LED pásiky aby to podsvietenie bolo lepšie, ale myslím že tie pásiky sa dajú tiež regulovať rovnako ako bežné LED nie?)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač podsvícení

Příspěvek od LucasCZE »

Zmer si kolik to ma vsechno odber a patricne zatezuj regulator (popripade ho tam rovnou zapoj). Pokud se nebude hrat, tak to vydrzi...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od smrcek »

Pokud by někdo chtěl tak mám serva ze seata, akorát bez konektorů (možná někde na vrakovišti se štípačkama) a ovladač (tuším z fabie) zeleně podsvícenej a zapojení přesně podle návodu na hlavní stránce FK. Já nakonec použil jiná serva z hondy :) K těm servům mám dyžtak i piny na připojení ;)

A k tomu zapojení tlumení přístrojovky: je tlumící + stejné jako +, které osvětluje samotný ovladač? Tedy tam kde se mi rozsvítí ovladač, když připojím 12+ musím napojit kabel od budíků (12+), aby mi stmíval budíky? Vede na osvětlení pouze jedno + nebo dvě (jedno, které stmívá a jedno, které prostě rozsvítí ovladač)? Díky
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od hydrant »

smrčku, regulátor je napájen samostatně (+12V přes pojistku), na schematu výše je to vývod 3/58. Regulovaný výstup je na vývodu 5/58d (regulované +) kde je zapojeno také podsvětlení a stmívá se společně s palubkou.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od Martin420 »

hydrant píše:Upozorňuji, že tohle řeší jenom podsvětlení palubky, nereguluje se podsvětlení knoflíků ...


Ja som si myslel, že keď ten regulátor napojím na kábel idúci od spínača parkovačiek (teraz si neviem spomenúť aká farba :scratch: ) smerom k palubke, že to bude schopné naraz regulovať podsvietenie budíkov vrátane spínačov, panela topení, zapalovača....a všetkého osvetlenia na tento obvod napojeného. Takto sa to nedá? Šak ten spínač parkovačiek púšťa šťavu pre všetky svietiace veci v palubke.
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od hydrant »

Tak jak jsem popisoval výše (přefiknout kabel na T10c/3 ....) tak regulátor bude regulovat jenom podsvětlení palubky, kontrolku obrysových světel a své podsvětlení.
Obrázek
Aby to fungovalo jak popisuješ, muselo by se to zapojit takhle:
Obrázek
V příspěvku jsem popisoval zapojení regulátoru z fabie, kde je použitý regulátor s obvodem BTS730, který lze zatížit až do 20A. Je chráněn proti přehřátí (teplotní sensor) i proti přetížení ...
Omlouvám se za předešlé mylné informace - nečetl jsem pořádně datasheet.
Naposledy upravil(a) hydrant dne ned 25. črc 2010 22:39:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od Martin420 »

No so žiarovkami by to bolo iné, ja riešim ako by to dopadlo v prípade že to hodím na LEDky. Mám stmievač z Octy I po facelifte no a v palubke mám už LEN LEDky, žiadne žiarovky, takže teoreticky by to aj mohol ten stmievač utiahnúť nie? Nechcem ho zbytočne odpáliť, preto sa radšej pýtam
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od hydrant »

Koukal jsem do dokumentace fabie a také seatu. U obou značek ovládá regulátor jak podsvícení palubky tak i spínačů.
Neměl by být problém ....
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od LucasCZE »

LEDky se ti budou stmivat mnohem rychleji nez origo zarovky, takze velka cast potenciometru bude nevyuzita. LEDky uz tam proste nebudou svitit... Pokud se pletu, tak me opravte, ale asi to tak bude... Jinak problem nebude...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od Kova »

pořád půjdou regulovat a budou svítit v celém rozsahu potenciometru -nezhasnou ůplně- ;) ;)
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od Martin420 »

Nakoľko sa mi zatiaľ ešte stále nepodarilo vyriešiť teoreticky ani prakticky moju otázku ako účinne stmievať celú palubovku pomocou regulátora z Octavie I, pýtam sa na to znova. Sklápanie svetiel som úspešne poskladal, je to super vecička, najkrajší bol ten pocit keď prvý krát zabzučali motorčeky po pol dňovej montáži 8-) :lol: Chcel by som sa opýtať ako mám ísť na ten regulátor. Dnes som špekuloval ho napojiť priamo na šedozelený kábel na spínači pre parkovačky, no nič sa nedialo. Ešte dodávam - nechcem to zapájať na pin 3 pre prístrojovku. Vie niekto poradiť presné info ako na to? Na ktorý kábel/konektor/pin to mám napichnúť aby to fungovalo pre celú palubku? Na ten spínač parkovačiek som to napojil tak, že "+" som napichol na kábel od parkovačiek no a kábel z regulátora som pripojil na šedozelený kábel ktorý ďalej púšťa štavu pre zvyšok podsvietenia v palubke. Tento kábel som mal z konektora vytiahnutý, takže obvod síce fungoval, všetko podsvietenie sa rozsvietilo ale pri točení regulátorom sa nič nedialo, takže niekde bude chyba :scratch:
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od mikka »

Šedý/zelený drát ze spínače parkovaček pouští proud do všech parkovacích světel, na podsvícení přístrojovky a všech spínačů (s výjimkou podsvícení spínače obrysových světel) a na cívku relé hlavních světel. Celkem tam teče dost silný proud - něco víc jak 4A. Přežil to regulátor?
Pokud chceš regulovat podsvícení přístrojovky i všech spínačů (zase s výjimkou spínače obrysovek), zapoj regulátor do šedého/zeleného drátu, který vychází z pojistkovky ze svorkovnice BE, pin č. 3.
Spolu s podsvíceím přístrojovky se bude regulovat i svit kontrolky obrysovek.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od Martin420 »

Keď to bude takto zapojené, bude mi to stmievať aj panel topení, zapalovač a vôbec čokoľvek iné napojené na osvetlenie palubovky? Alebo sa ten pin 3 týka len budíkov a spínačov?
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od mikka »

Bude to stmívat podsvícení budíků, vypínačů, ovládání topení i zásuvky - zapalovače.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od Martin420 »

Ok, vyskúšam to. Teraz som to pichol zatiaľ len na pin 3 pre budíky, regulátor funguje, nevidím v tom problém aby to neutiahol, po celej palubke sú naťahané už len LED pásiky alebo samotné LEDky, žiadne žiarovky.
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
jen-da - FK

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od jen-da - FK »

Nikde jsem se tady nedozvěděl, jaký proud může stmívat regulátor podsvícení z octavie. Chci stmívat celou palubovku, a všude mám žárovky, tak jetli to vydrží :?:
Vrba - FK

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od Vrba - FK »

Měl jsem možnost si prohlídnout vnitřnosti toho regulátoru a řekl bych že to možná vydrží, ale nevěřím tomu že moc dlouho...
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od smrcek »

Někdo mi říkal, že může snést zátěž 5W, ale věřte tomu :roll: Já na něm stmívám LED a drží :thumleft:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
jen-da - FK

Re: Servo naklápění světel...

Příspěvek od jen-da - FK »

A nestmívá se to v oktávce přes relé? Nevím jestli je to použitelné, ale dá se to nějak zapojit?

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... tavia.html
PsychoWard666
Příspěvky: 54
Registrován: stř 23. bře 2011 5:26:46
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Osvětlení palubky + regulace?

Příspěvek od PsychoWard666 »

Nevíte někdo jak zapojit osvětlení všech spínačů a budíků tak, aby se mi zapínalo spolu s denním svícením po nastartování a jak do toho zapojit regulaci osvětlení z Fabie? Prolezl sem to tu a nějakou jednoznačnou radu sem nenašel.
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne sob 23. črc 2011 19:02:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno viz. bod 3 Pravidel pro vkládání příspěvků!
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace intenzity podsvícení

Příspěvek od LucasCZE »

Rozsveceni vnitrniho osvetleni zaroven s dennim svicenim by slo udelat tak, ze pres rele budes prepinat vodic BE/3 (sedo-zeleny) z pojistkovky. A to tak, aby se pri zapnuti denniho sviceni "odpojil z pojistkovky" a pripojil na napajeni (pres pojistku!). Problemem bude, ze se ti tim rozsviti tlumena svetla (pokud je nevypinas, neznam nikoho, kdo by to delal), takze je budes muset vypinat... Slo by to vyresit i tak, aby tenhle problem nenastal, ale docela se to zkomplikuje...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace intenzity podsvícení

Příspěvek od vonyt »

Zdarec kejmové. Mám takovej dotaz.. mám taky regulátor osvětlení z O1 po faceliftu a když jsem ho zkoušel na malej kousek led pásku tak to fakalo super.. ale pak jsem ho namontil do auta a do palubky jsem si dal trošku větší kus pásku cca 50cm.. a ejhle regulátor nereguluje :) nenapadá vás co s tim? že by moc velká zátěž?
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Odpovědět