Palubní počítač TC-6 - funkce, montáž, zapojení a vše okolo

Odpovědět
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka TC 6 rozdily..

Příspěvek od stef99 »

a nastavuje se to jen v tom pc nebo se davaj jiny kabely nebo cidla nebo tak neco?
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Palubka TC 6 rozdily..

Příspěvek od Raceman »

vše zapojíš a v menu PC nastavíš motor 1,3 toť vše
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka TC 6 rozdily..

Příspěvek od stef99 »

ty jo dekuji moc vsem, moc jste mi pomohli ;)
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
smazany clen - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dobrej.. chci se zeptat. Měl jsem palubák a vodič +(červený) mi ved jako směrem ke spínačce, ale nebyl na ni napojenej. Byl napojedej na hnědej nebo černej drát(teď přesně nevim) A ten tmavej kabel co na něj byl napojenej ten + kabel vede někam pryč dolu a nevim kam. Co je to za drát?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od emilio52 »

Jestli se jedná o dráty z palubáku tak červenej je +napojit na svorku 15 spínací skříňky .
a ten hnědej je ukostření které se nachází pod volantem.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od Zdenda19895 »

nojmis píše:firma apri již pc neprodává :?: :?: :?:
Já jsem kupoval poslednííííí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dne 12.11.2007 :D :D
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
smazany clen - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od smazany clen - FK »

emilio52 píše:Jestli se jedná o dráty z palubáku tak červenej je +napojit na svorku 15 spínací skříňky .
a ten hnědej je ukostření které se nachází pod volantem.


No to vim, ale já tam ten červenej měl napojedej na nějakej černej drát a ved někam do palubky(a byl na něm i konektor, že by šel píchnout na spínačku, ale nebyl na spinacce zapojenej a nefungoval.) Já ho pak napojil na topení aby se zapínal při klíčku. Ale já ten počítač prodal a teď ten černej drát co na něm byl zapojenej ten červenej drát od palubáku tam teď jen kouká a nikam nevede. Co je to za drát?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od emilio52 »

Zdenda19895
Ne ne hochu poslední mám já datum prodeje 8.4.2008 :)
Můžu doložit účtenkou :lol: :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od Zdenda19895 »

emilio52 píše:Zdenda19895
Ne ne hochu poslední mám já datum prodeje 8.4.2008 :)
Můžu doložit účtenkou :lol: :lol:

Když jsem tam volal, tak mi říkali že je to doprodej a že mají poslední kus. :o :o
Asi ještě něco našli při úklidu. :lol: :lol: Teď jsem si vzpoměl. Na druhý den po tom co mi PC přišel, tak si tady na fóru někdo stěžoval že tam volal a že už nemají. :)
Naposledy upravil(a) Zdenda19895 dne pát 12. zář 2008 4:51:04, celkem upraveno 1 x.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
smazany clen - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nevíte teda co by moh bejt ten drát co byl na něj u mě napojenej ten + drát?
borlan - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od borlan - FK »

Zdenda19895 píše:Když jsem tam volal, tak mi říkali že je to doprodej a že mají poslední kus. :o :o
Asi ještě něco našli při úklidu. :lol: :lol: Teď jsem si vzpoměl. Na druhý den po tom co mi PC přišel, tak si tady na fóru někdo stěžoval že tam volal a že už nemají. :)

Tak toho 8.4. byl vrácenej reklamovanej... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od emilio52 »

borlan
Obávám se že nemáš pravdu byl koupenej ve značkový prodejně Škoda .
a jestli jo tak mě to je jedno protože funguje :lol: :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Návštěvník

Re: Palubní počítač

Příspěvek od Návštěvník »

ale prd,poslední mam já;zakoupen 22.8.08ve značkové prodejně škoda :evil: :ugeek:
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od Zdenda19895 »

emilio52 píše: byl koupenej ve značkový prodejně Škoda .

Emílio, ale já jsem psal že jsem koupil poslední PŘÍMO OD APRI. Ne z prodejny Škoda. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od emilio52 »

no jo no tak jsi teda vyhrál :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
jarouch

kabeláž TC-6

Příspěvek od jarouch »

Nazdárek, po usilovném hledání palubního počítače jsem ho nakonec získal, avšak bez konektorů s kabeláží a senzory. Neví někdo kde by se tak mohli vyskytovat? sice mám teď pc...ae je mi k ničemu, ve škodovce mi řekli že nic takového ani neexistuje...neznabozi...tak kdyby někdo věděl kde je sehnat, tak pište, díky


Jeronimo
Jurka - FK

Re: kabeláž TC-6

Příspěvek od Jurka - FK »

http://www.apri.cz ....ale kopmpletní kabeláž bude asi něco stát...zavolej na technickou podporu
Návštěvník

Re: kabeláž TC-6

Příspěvek od Návštěvník »

Nevim nevim jestli ti to jeste prodaji dneska max meni cidla BMM za Mpi a naopak. Kdyz si to kupoval mel si koupit komplet i s kabelazi.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: kabeláž TC-6

Příspěvek od 103457 »

Prodávají, cena cca 900,-Kč s DPH
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: kabeláž TC-6

Příspěvek od Vici »

ja si taky myslim.kazdopadne nejlepsi cesta jak to zjistit je tam zavolat nebo napsat :-D
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
JanikPetr

Re: Palubní počítač

Příspěvek od JanikPetr »

3Vážení kolegové,
Podařilo se mi na inzerát koupit palubní počítač TC-6.Při montáži jsem postupoval přesně podle přiloženého návodu a nebyl žádný větší problém až na konečný úkon,kdy jsem chtěl
počítač zacvaknout do příslušného výřezu v palubní desce.A ejhle ono to tam nevleze.I když
přední panel počítače vypadá tvarově a rozměrově stenjný jako půdní krytka montážního
otvoru,tak otvorem neprojde zadní krabička počítače.Zdá se mi že zasunutí vadí horní a dolní
"pacičky" pro zaskočení původní krytky a rozměrově koliduje i levý horní a pravý spodní roh krabičky počítače.Jedná se o palubní desku Felicie 1,3 BMM 50kW rok výroby 1995.Je třeba
otvor v palubní desce upravit,odstranit původní horní a spodní "pacičku" (TC-6 má upevňovací záskoky z boku ) a vyříznout kousek v levém horním a pravém dolním rohu tak,
aby tam počítač v pohodě vešel? Jak jste to řešili ostátní? Setkal se někdo s tímto problémem?Zatím mi počítač visí venku na drátech a s dalším postupem počkám na vaše rady
Petr.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od Zdenda19895 »

Je pravda že tam šel trochu těžko. :) Musíš ho zkusit trochu naklánět, něco jako takový malý ježek v kleci :lol: :lol: plus mírné násilí a je tam. Nic neřež. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
borlan - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od borlan - FK »

Koupil jsem auto už s palubákem. Několikrát jsem už musel demontovat palubku a tedy jsem vyndával i ten palubák. Pokaždé když jsem ho vracel, tak jsem měl dojem jakoby tam nechtěl vejít. Ale po trpělivém naklápění tam najednou vždy krásně vklouzne. Zkusil bych ještě opravdu trochu laborovat bez destrukce...
Nonamed - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od Nonamed - FK »

musí se tam prostě naprat :)
smazany clen - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od smazany clen - FK »

da se nejak ten počítač restartovat aby šel od nuly?? mam pocit že blbe ukazuje...u prumerny spotřeby jsem mel vždy 6.8 pak to ukazalo 88.5 a ted jsem na 7.6 .......a u prumerny rychlosti se drží asi 10 let na 46
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od emilio52 »

Něco je tady snad to pomůže
http://www.feliciaklub.cz/?id=r_pal_pocitac_3
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
borlan - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od borlan - FK »

proper - a okamžitá spotřeba ukazuje jaké hodnoty? Mě tam lítaly nesmysly, občas nula (při normální jízdě, ne brzdění motorem) a byla to chyba snímače na vstřiku - vyměnil bezplatně poštou v Apri a gut.
JanikPetr

Re: Palubní počítač

Příspěvek od JanikPetr »

Namontoval jsem již použitý palubní počítač TC-6P a nefungují nejdůležitější funkce a to
údaje o spotřebě okamžité a celkové.Údaj o okamžité spotřebě je trvale nulový a celková
se nemění i když bylo po namontování spotřebováno min 20 litrů paliva.
Usuzuji,že je pravděpodobně závada ve snímači průtoku.Možné varianty:
1)Snímač je připojen na nesprávný vodič svorkovnice řídící jednotky
2)Vadný samotný snímač nebo jeho zesilovač
3)Přerušené vodiče od snímače k černému konektoru hlavního svazku
4)Přehozené piny v konektoru,nebo špatný kontakt v konektoru

ad 1)Montážní návod uvádí připojit snímač třmenem na bílooranžový vodič zástrčky řídící
jednotky čož je pin číslo 7 na pravé straně při pohledu zepředu auta.Jelikož u mého 13 let starého vozidla nebylo možné jednoznačně určit tento bílo oranžový vodič,tak jsem se orientoval na pin číslo 7.Podle čeho se ale orientovat? Podle řídící jednotky,nebo horní
zástrčky? V zástrčce nejsou nekteré piny z kraje osazeny a jsou zaslepeny a pin číslo 7 je
vlastně v zásuvce defakto teprve čtvrtým pinem s vodičem.Při orientaci podle řídící jednotky pak na tomto pinu vodič nejvíce odpovídá barvě bílo oranžová.

ad 4)Za dobu používání palubního počítače byl několikrát měněn snímač průtoku BMM a MPI
podle motoru kde byl používán.Proto mohlo dojít k přehození pinů v černém konektoru hlavního svazku.Já mám osazení následující.Hnědý vodič snímače na pin číslo 5 konektoru,
žlutý na pin 8 a modrý na pin 10. Je to tak správné?

Je možné za chodu motoru nějak jednoduše odzkoušet funkci snímače? Ideální je jistě
osciloskop,který vlastním,ale garáž je bez elektr.proudu.Je nějaká možnost odzkoušet
snímač mimo vozidlo laboratorně na stole? Například připojit snímač na vodič ,který ze
zdroje 12 V střídavých bude napájet žárovku.Pak na výstupu snímače by mohl být signál
50Hz měřený osciloskopem,čítačem a pod.Jelikož připojení snímače je třívodičové,tak dva
z nich jsou napájení +/- 12V a třetí je signál .Hnědý je předpokládám kostra tedy -12V a co
další dva žlutý a modrý,který z nich je + 12V a který signál.

Jelikož celá montáž palubního přístroje a hlavně demontáž palubní desky chvíli trvá, uvažuji demontovat jen snímač průtoku a ten zaslat výrobci na výměnu.Proto se chci předem
přesvědčit o jeho funkci.Těším se na vaše odpovědi .Petr
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od emilio52 »

Zkus to pro jistotu poslat celý na adresu : S panem Třetinou se domluv předem ,Jsou velmi ochotní.

APRI Ostravská 2343
756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Technická podpora:
Pavel Třetina
Telefon: +420 571 661 024
Email: servis@apri.cz
A hledej třeba tady http://www.apri.cz/main.php?page=novinky1
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
jakl

Re: Palubní počítač

Příspěvek od jakl »

Chci se zeptat: mám palubní pc ale kabely nemám. Potřebuji kompletní kabeláž pro mpi. zašle mi ji firma apri? a cena?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od emilio52 »

Pokud je ještě maj tak určitě pošlou cenu si netroufnu říct .Někdo tady psal že asi 800 Kč. Ale fakt netuším.
Adresa je nahoře napiš tam nebo zavolej.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
RadekN70 - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Jo,kabeláž stojí okolo 800 kč + poštovný,ale je tam s nima výborná domluva!!Tak tam zavolej a domluv se s nima.. ;)
poul

Re: Palubní počítač

Příspěvek od poul »

Mám palubák a při zahřátém motoru mi ukazuje spotřebu 1l/h. Měl by ukazovat 0.8l/h. Je s tim něco špatně?
Nonamed - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od Nonamed - FK »

každej motor se chová jinak :))
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač

Příspěvek od Zdenda19895 »

Mě většinou ukazuje 0.9 l/h.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
borlan - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od borlan - FK »

Mě taky 0.9...ale asi záleží za jakých okolních podmínek - někdy to dost dlouho trvá než sleze z nějakých 1.1...prostě jedu každý ráno a po nějakých cca 10km stojím na semaforech a někdy tam je ještě 1.1 a jindy už 0.9...
smazany clen - FK

Re: Palubní počítač

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já jsem na Apri psal s prosbou o zaslání náhradního čidla venkovní teploty. Odpověděli že dají vědět a už se nikdo neozval. Já bych na ně už moc nespoléhal.
Tak jsem si ho sehnal sám a levněji. Jen za 13 kč. :P (tak doopravdy jsem jich musel koupit asi šest, abych zjistil které tam pasuje a ukazuje dobře)

http://www.ges.cz/?page=index&lang=cz&c ... ES05303338
Petan87

Re: Jaký palubní počítač

Příspěvek od Petan87 »

No, já mám TC-6P, mám taky 1,3 Mpi a jsem s ním spokojen. Zobrazí téměř přesně všechny důležité funkce a lze jej popř. kalibrovat. Jedno je fakt. Vedou do něj 2 patice, jedna černá a jedna žlutá a podle mě musí být napojeny na řj. Ovšem, když jsem odkryl krytku na felince, která TC-6(P) nemá, nenašel jsem žádné přívodní konektory.
Peca - FK

Re: Jaký palubní počítač

Příspěvek od Peca - FK »

A když si ho koupím tak k tomu dostanu i ten svazek kabelů co jdou od počítače do motorového prostoru? :o
a1ex - FK

Re: Jaký palubní počítač

Příspěvek od a1ex - FK »

uz se neprodava, musis ho sehnat z druhy ruky. cena se pohybuje tak 3-5tisic (casto bejva na aukru nebo tady v inzerci) a kabely k tomu ne vzdycky bejvaj. prej se udajne prodavaj za asi 800,- od apri a nebo zdarma vymenujou kabelaz BMM <-> MPi (je tam jiny cidlo).
smazany clen - FK

Re: Jaký palubní počítač

Příspěvek od smazany clen - FK »

No TC-6P se líši od TC-6 jen tím, že eviduje průměrnou spotřebu za celou dobu provozu auta. Kdežto TC-6 jí vždy po 200 litrech nuluje.
Jinak typ auta a další parametry se opravdu nastavují na palubním pc pomocí zadního korekčního tlačítka.
smazany clen - FK

Re: Jaký palubní počítač

Příspěvek od smazany clen - FK »

Těch rozdílů ve funkcích TC6 a TC6P bude víc.

TC6-P (P= Profi, předpokládalo se použití hlavně pro firemní auta)
Funkce:
1. ochrana proti změně nastavení čtyřmístným kódem
2. okamžitá spotřeba
3. průměrná spotřeba
4. celková spotřeba (za celou dobu "života" počítače)
5. okamžitá rychlost
6. průměrná rychlost
7. doba jízdy
8. otáčky motoru
9. venkovní teplota (se zvukovým upozorněním při poklesu teploty pod 3°C)
10. palubní napětí
11. stav paliva
12. dojezd (se zvukovým upozorněním při dojezdu pod 50 km)

Verze TC-6 nemá bod 1 a nejspíš ani 5 a 7 a jak už se tady psalo, tak bod 4 zobrazuje jen do těch 200 litrů, pak zase od nuly.

No a pak existuje ještě verze TM-3, což je asi nějaký první typ a ten má jen tři funkce (už si to moc nepamatuju, myslím, že to byla okamžitá spotřeba, venk. teplota a prům. rychlost)
G.O.N.K. - FK

palubní počítač

Příspěvek od G.O.N.K. - FK »

Palubní počítač se delal jenom na benzinaka nebo i na diesla???? Nrvíte náhodou někdo???
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: palubní počítač

Příspěvek od Skury »

Můžeš si ho dát i do diesla, ale nebudou ti fungovat funkce spojené s palivem... Takže asi jen venkovní teplota, baterka a rychlost.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: palubní počítač

Příspěvek od p@vel »

Mohu se zeptat da se podle fotky palubaku poznat zda se jedna o TC6 nebo lepsi TC6P? a vyplati se shanet TC6P nebo Vám postacuje TC6?
Dik za info.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: palubní počítač

Příspěvek od 103457 »

zepředu to nepoznáš, jedině zezadu foto štítku.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: palubní počítač

Příspěvek od emilio52 »

TC6 bohatě stačí . TC6P má navíc jen momentální rychlost ,jestli se nepletu .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Peca - FK

palubní počítač čidla

Příspěvek od Peca - FK »

Zdravím chtěl sem se zeptat jak poznám že to čidlo je od teploměru a jak to mám natahnout kdesi dopředu když to tam nedostane :( :( :( do motoru dou 2 čidla prej,dival sem se na ty návody na feliciaklubu ale nejak nechápu tak se ptám vás děkuji za odpověď :(
Peca - FK

Re: palubní počítač čidla

Příspěvek od Peca - FK »

a tam jak se to zapojuje do tacháku zezadu tak tam je napsaný že ještě nějaký tmel tam musí být :( fakt nevím
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: palubní počítač čidla

Příspěvek od mikka »

Do motorového prostoru jdou kablíky od dvou čidel: čidlo snímače průtoku, které je větší a má nasouvací třmínek. Menší čidlo je čidlo teploty.
Jestli máš origo kabely, je kabel k čidlu teploty tak akorát dlouhý, aby dosáhl do prostoru pro levou mlhovku v nárazníku.
U snímače rychlosti se žádný tmel nepoužívá. V návodu se píše, že záleží na přesném umístění snímače na tachometru a že šroubky se mají dotahovat s citem.
Ten dodávaný tmel je pro eventuelní dotěsnění otvoru v průchodce, kterou jdou kabely do motorového prostoru.
Odpovědět