Ostřikovače světlometů

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Vlada320 »

tak super dnes jsem objednal tu patici na ten vypínač,piny do ní a fastony tam maj tak to pak nějak smotám dohromady a uvidíme.pak dám sem třeba i fotky nějaký ale vidím to až tak příští měsíc že se na to vrhnu ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Vlada320 »

ta jen pro informaci.konektor pro vypínač stojí 25kč a jeden ten pin do něj 11kčx4 to jest 44kč jen za čtyři ty piny do něj. ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Vlada320 »

ještě se chci zeptat na poslední věc.ten černo/červenej drát co vede do tý svorkovnice pod kapotou vede odkud?nechce se mi z tý svorkovnice vytahvat ten kabel aby tam tak nějak blbě koukal sám a místo něj tam tahal jinej tak bych chtěl vědět kam vede v autě a kdyžtak ho napojím někde v autě na ten vypínač ostřikovačů.nejlepší by bylo kdyby někde v autě vedl do další svorkovnice někde u pojistkovky a nebo páčky ostřikovačů.díky za rady vláďa
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od ferdamravenec »

na páčku stěračů
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od smrcek »

ferdamravenec píše:tady je schéma : http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 033_1b.jpg

jestli bude někdo potřebovat schéma pro socky (bez kablů mimo výbav) ať si řekne


Je možné, že se toto zapojení nemá rádo s automatickým roszvěcováním světel (tuším ASS1 nebo tak nějak)?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od ferdamravenec »

co ti to dělá ?
samo se to vypne ?
je možný že , je problém v relé ostřiku , v ASS (nějaký zpětný pulz) , nebo motor ostřiku třeba i jen jeho kostra (vyšší proudový odběr , pokles napětí) , popř dobíjení ,
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od smrcek »

Montovali jsme to do auta, které to má a mě to funguje a v autě kde je ASS to nefunguje. Resp. relátko přepne, ale voda nikde, čerpadlo funguje po připojení na stálých dvanáct. Je pravda, že jsme nekoumali, jestli funguje kabeláž od relé k čerpadlu, ale napadlo mě, jestli to nemá co dělat i s tím automatickým roszvěcením světel ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Vlada320 »

chci se jen zeptat.všechno už mám připravené na zástavbu ostřikovačů na novou tvář ale jediný co potřebuju dodělat tak je vyvrtat díru na přidělání ostřikovačů.jde mi o to jestli někdo nevíte v jakém místě jak daleko od sebe atd... postě nějaký míry kde mám udělat ty otvory do nárazníku? díky moc za radu
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
inkognito007
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. srp 2013 11:45:56
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od inkognito007 »

Zdravím, potřeboval bych podrobný návod na montáž ostřikovačů světel na moji Felicii Combi 1.9 D 11/97. Větší nádobku a dva motorky již mám nárazník s tryskami také ale nevím kde v autě u ostřikovačů mam konektor pro zapojeni na druhy motorek který má vest k ostřikům světel v nárazníku. Našel jsem nezapojený bilý konektor v motorovém prostoru u řidiče opravdu nevím jestli je to ono, případně asi zajdu na vrakoviště a podívám se jak je to zapojené. Uvítám i nějakou radu kam se obrátit na člena Fk. Děkuji za radu.
inkognito007
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Maty »

to co jsi našel jsi našel správně ... to je konektor pro připojení svazku pro přední ostřiky na světla ....

musíš ještě sehnat kabeláž co se tam připojí a natáhni .. pak budeš mít i konektor pro připojení druhého motorku ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
inkognito007
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. srp 2013 11:45:56
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od inkognito007 »

Tak fajn zajedu si radši na vrakoviště pro upřesnění a díly k montáži. Díky za radu
PetrNovotny
Příspěvky: 9
Registrován: úte 17. kvě 2016 17:24:35

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od PetrNovotny »

Jenom se zeptám co od toho vůbec očekáváš nebo k čemu to má být? Já ostřik světel mám a vyndal jsem relé, protože je to stejně celé podle mě k ničemu
inkognito007
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. srp 2013 11:45:56
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od inkognito007 »

Zdravím, jelikož jsem druhý majitel od nějakého 2004 roku, tak bych si chtěl Felí udělat podle svého uvážení a chybělo mi ono ostřikování světel jinak už vše doplňkové mám. Nečekám od toho nějaké zázraky ale mé přání bude splněno a budu spokojen.
Papi - FK

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:38:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Maty »

nevejdou se .... pod ostřikovačema na světla je hned výztuha nárazníku. Musel by jsi do ní udělat větší díru aby se tam cokoliv vešlo ;) ... a větší díru do něčeho (jediného) co tě možná zachrání u nějaké nehody bych nedělal :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Papi - FK

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:38:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Maty »

prakticky tam je místo v řádech mm max 1cm :D .... i připojení origo ostřikovačů je celkem pecka :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět