Airbag - poruchy a jejich řešení

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odpor v airbagu

Příspěvek od Tweety »

Zdravým, mám dotaz, ale nejdřív se pokusím popsat situaci. Kontrolka airbagu mi stále svítí, jen po nastartování blikne. Přes počítač to ukázalo velký odpor ve volantu v nějakém kroužku co je část airbagu, po výměně to stále svítí. Ve feldě mám namontovaný automatický zamknutí po 30 vteřinách po sepnutí zapalování(pokud nejsou otevřené dveře) a zjistil jsem, že asi kvuli bezpečnosti při nehodě je to napojený pod palubkou na tento kroužek. Asi když by mi vystřelil pytel tak by se to odemklo(ještě jsem to nezkoušel a snad ani nebudu), už jsem to s tím koupil, takže jak je to úplně přesně zapojený nevim. Tak a teď ta otázka jde nějak a někde nastavit, aby ta kontrolka začla svítit až třeba při vetším odporu? Nebo jak jinak to vyřešit? Dík za nějakou radu. A odpojovat celý se mi to nějak nechce ono je to všemožně propojený i s centrálem na dálku, alarmem a spínačema na dveře.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Tak teď nevím jestli si děláš srandu že máš centrální zamykání napojený na pytel...Pokud ano tak bych to okamžitě vyhodil.Ona ti ta řj klidně může to přifařený zamykání vyhodnotit jako prouchu pytle a nevystřelí ti ho až to budeš potřebovat.
Za takovýhle bastly bych fakt sekal ruce.
Taky záleží jestli ti při výmeněne toho vadného kroužku smázly vagem chyby.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Tweety »

Tím vagem to smázli, byl jsem u toho, ale tu chybu to nedovedlo vymazat, protože tam byla stále a objevilo se to zase. A říkali, že to sice svítí, ale že by měl normálně fungovat.
Něco k tomu pytli napojený je a origo to asi není, ale to že je to ten centrál už jsem si domyslel já, protože jsem nenašel jinou možnost jak by to bylo vyřešený, aby se to edemklo při nehodě. Já to chtěl odpojit, ale nechce se mi do toho moc šahat, protože je to k tomu kabelu od toho pytle přidělaný nějakou svorkou a bojím se abych do toho nešáhl a nerozbilo mi to ústa. Může se něco stát, kdýž odpojím celý ten kroužek pod volantem, zkusím oddělat ten kabel a pak to zase vrátím?
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Zkusit to můžeš,jen si pak dej pozor až budeš zapínat klíček tak aby ti náhodou ten pytel nefoukl do obličeje,prostě tam moc nestrkej hlavu.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Tweety »

Tak do toho se mi moc nechce. Vystřelit si pytel by asi nebyla moc levná sranda :(
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Je to spíš jen teoretický že by ten pytel vystřelil ale jeden nikdy neví.Pytle se prodávaj tak od cca 1000kč.
Podle mě je spíš horší že jezdíš s pocitem že máš před sebou pytel a on je třeba nefunkční.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Tweety »

Takový pocit mě netrápil, když to bylo na tom kabelu, tak řekli, že to vystřelí a já jim věřil. Mně spíš vadila ta zářící kontrolka.
Jenže když odpojím ten kabel, tak musím nějak i odpojit to automatický zamknutí. Sice je pod palubkou nejaký knoflík, který to vypne, co jsem tak zkoušel, ale zase nevím jestli mi to nevypne i alarm. Když jsem to zkoušel, tak se to sice nezamklo, ale zase mi stále svítila ta žárovička na palubce od centrálu a alarmu.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Pokud svítí kontrolka pytlů tak jsou airbagy vyřazený a nevystřelí.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Ivarek »

A jak ti vlastně to auto zamkne?Při zapnutí zapalování?
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Alf »

Já bych to rozhodně odpojil a zprovozmil airbagy, aby fungovaly tak jak mají. Ty jsi koupil auto se svítící kontrolkou ? To ti k tomu prodávající nic neřekl ?
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Tweety »

Když to bylo na vag, tak mi řekli, že to svítí, protože to hlasí chybu jen ten odpor, ale že budou normálně fungovat, jen je to informativní, že tam není vše tak jak by to chtělo.
Auto se zamkne asi po 30 vteřinách od doby kdy dám klíček do druhé polohy(tam kde se rozsvítí kontrolky), ale musím sedět uvnitř a mit zavřený dveře. Když bych je měl otevřený nebo je otevřel do těch 30 vteřin, tak se to nezamkne. Je to docela dobře udělaný, aby se to náhodou nezamklo, když bych nebyl v autě.
Alf píše:Já bych to rozhodně odpojil a zprovozmil airbagy, aby fungovaly tak jak mají. Ty jsi koupil auto se svítící kontrolkou ? To ti k tomu prodávající nic neřekl ?
Bylo dovezené z německa, takže jsem se s majitelem vůbec neviděl( ani bych mu stejně nerozuměl). A tady už jsme to svedli na ten kroužek, protože to prý je ta nejčastější příčina. A že byla v dobrým stavu, vypadala taky hezky, tak jsem ji vzal, že to časem vyměním.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
smazany clen - FK

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jen malou poznámku, v tom kroužku pod volantem bacha na to aby se neotočil dokola-přetrhla by se cívka a pak kontrolka může svítit pořád
smazany clen - FK

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jak přesně má kontrolka na airbagy svitit?Tedy když se zapne kliček co ma kontrolka udělat?Vypozoroval sem dneska ze mi ta kontrolka bagu zhasina az jako posledni,to mi jeste dopoledne nedelalo.Odpoledne sem se vrtal v tlumici a mel sem pusteny radio dyl a je dost mozny ze to baterka pocitila a z toho duvodu ta kontrolka zhasina pozde?Jeste sem teda nekoukal jestli pri startu se rozsviti pak znasne pak zase rozsviti a pak zhasne..... Nevite nekdo? :cry: Jinak kdyz nesviti kontrolka airbagu tak je airbag vzdy funkcni?
vasek

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od vasek »

TO jsem řešil včera.Bylo vadný relé na altiku,dával 18 V.Výměna,resetovat jednotku a je po svícení.
vasek

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od vasek »

4 vteřiny ,pak zhasne.
nojmis - FK

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od nojmis - FK »

kontrolka airbagu zhasne jako poslední, ovšem záleží také na mezerách mezi vypnutí a zapnutím klíčku. Pokud ta prodleva bude příliš malá kontrolka se nerozsvítí vůbec. Každopádně pamatuju zde téma kde se odporem "oblbnula" ŘJ ale spíš by bylo lepší dát to do kupy aby to sloužilo pro bezpečí posádky
PavelZ - FK

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od PavelZ - FK »

kontrolka airbagu by měla zhasnout kolem 6ti vteřin po zapnutí zapalování. Pokud svítí stále může být jedním z problému přebíjející alternátor.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od Tweety »

vasek píše:TO jsem řešil včera.Bylo vadný relé na altiku,dával 18 V.Výměna,resetovat jednotku a je po svícení.

Jak se dá zjistit, že to dává moc?
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
nojmis - FK

Re: Odpor v airbagu

Příspěvek od nojmis - FK »

změř to při nastartovaném motoru přímo na baterce. Nemělo by to přelést přes 14V
smazany clen - FK

ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

cauko.. mám otázočku.. podla VIN čísla mám karosériu pripravenú na zástavbu airbagov. mám aj volant z vankúšom.. čo ktomu potrebujem.. ?? je my jasné že riadiačku.. ale ako by sa to dalo spojazdniť?? je to náročný proces?? dík veľmi za pomoc
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

no volantovú tyč nemám.. dopredu nejdu žiadne čidlá? skuste mi napísať presne čo potrebujem..zatial mám teda airbag a tú prípravu.. riadiačku nemám.. všetky pre Feldy su rovnaké?
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

krúžok pod volant? hmmm... to by asi malo byt k volantu nie??
Milanko

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od Milanko »

Nazdar chlapi, mam jednu pod otázku..rozobral som palubovku a po zložení se mi rozsvícilo svetlo AirBag... čo stým sa dá delať? asi mi svíti proto ze ho mam odpojeny ale všetko som zapojil tak jak to bolo predtým....dáte niejake rady? dakujem
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od Ivarek »

Zřejmě si zapnul klíček zapalování když jsi měl pytel odpojený a zapsala se do řj závada.Zajdi za někým kdo má diagnostiku aby ti smazal chyby.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pon 10. lis 2008 10:13:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
Phobos - FK

Airbag

Příspěvek od Phobos - FK »

Mam dotaz, stále mi svítí červená kontorlka airbagu je to tím že je možný že by byl odpojenej nebo že je prostě nefunkční?
Jinak mam pouze airbag u řidiče a svítí to už od tý doby co jsem auto koupil.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Skury »

Může být odpojený, může být špatný drát či kroužek, může být špatnej pytel anebo airbag tam nemusí být vůbec. :)

Zkontroloval bych airbag. Odpoj baterku, počkej ještě tak 10 minut, pak odmontuj airbag z volantu (2 imbusový šrouby zezadu volantu) a zkontroluj, jestli je vůbec zapojenej. Pokud ne, zapoj, pokud není pytel vůbec a jen je tam záslepka, tak tě pěkně podvedli. :) Pokud je někde jinde a to už budeš muset jít pravděpodobně do servisu...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Ivarek1

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek1 »

No chtělo by to připojit na pc, a kouknout co to zpívá.Může to být odpojeným airbagem a nesmazanou chybou,nebo závada přetrvává,může být v háji kroužek pod volantem atd.Každopádně sama ta kontrolka nezhasne.
Phobos - FK

Re: Airbag

Příspěvek od Phobos - FK »

Jo díky za rady zkusim sundat ten airbag a číhnu se :)
Honza9007 - FK

Re: Airbag

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Přifařím se sem se svým dotazem; mám dle VINu tu "bezpečnější" feldu, která je připravena na instalaci airbagu (silnější nosníky, zesílené nápravnice pro stabilizátor atd..) a můj dotaz zní: když namontuju volant z pytlem a zapojím ho, bude fungovat, nebo ne? tzn. je v autě natažená elektrika pro pytel, která čeká jen na zapojení koncového činitele (tzn. airbagu) či tam není nic :?: :?: :?: Díky za reakce.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

Honza9007 píše:Přifařím se sem se svým dotazem; mám dle VINu tu "bezpečnější" feldu, která je připravena na instalaci airbagu (silnější nosníky, zesílené nápravnice pro stabilizátor atd..) a můj dotaz zní: když namontuju volant z pytlem a zapojím ho, bude fungovat, nebo ne? tzn. je v autě natažená elektrika pro pytel, která čeká jen na zapojení koncového činitele (tzn. airbagu) či tam není nic :?: :?: :?: Díky za reakce.

Hmmm...já myslím že tam ta elektrika nebude,možná nějaké hlavní svazky ale pro samotný pytel + řj airbagů tam žádná příprava nebude.Pouze je na to připravená kastle.A nejsem si jistej jestli třeba bude připravenej takovej sloupek řízení,lucasy atd.
Honza9007 - FK

Re: Airbag

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Tam je taky změna??? :o :o :o
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Atnarfus »

Lucasy jsou snad stejné, ale např. samotná tyč řízení je jiná.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

Aha,tak s těma Lucasama možná kecám,myslel jsem že jsou jiný kvůli kroužku s vodičem pod volantem ale asi teda nejsou.
Honza9007 - FK

Re: Airbag

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Uvidíme, zjistím. Pokud to vyjde, měl bych mít možnost montáže volantu s bagem místo stávajícího nebagového volantu... tak se pak svěřím. ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

Honza9007 píše:Uvidíme, zjistím. Pokud to vyjde, měl bych mít možnost montáže volantu s bagem místo stávajícího nebagového volantu... tak se pak svěřím. ;)

Nezapomeň že potřebuješ i řj k tomu pytli.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Vici »

potrebujes :
kabelaz k bagum
ridici jednotku
volant s krouzkem pro bag + bag
mela by byt i jina ridici tyc.. ale pujde to i s tou puvodni (lisi se v dolni casti)
bezpecnostni pas s pyrotechnickym predpinacem

auto ktere bagy nema nema nic z vyse uvedeneho. jen n ahlavnim svazku pod kastlikem je petipinovy konektor pro pripojeni svazku k airbagum
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Honza9007 - FK

Re: Airbag

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Mno, abych řekl pravdu, nemám v úmyslu dělat z "nebezpečného" vozu vůz bezpečný. Chtěl bych si hodit do auta čtyřramennej volant a zřejmě dostanu jeden s pytlem. Pytel zapojovat nebudu, jen chci namontovat volant (tzn. pytel bude černý pasažér... :lol: )
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

Honza9007 píše:Mno, abych řekl pravdu, nemám v úmyslu dělat z "nebezpečného" vozu vůz bezpečný. Chtěl bych si hodit do auta čtyřramennej volant a zřejmě dostanu jeden s pytlem. Pytel zapojovat nebudu, jen chci namontovat volant (tzn. pytel bude černý pasažér... :lol: )

Tak to bych ten pytel prodal a pořídil místo něj obyčejnou záslepku.Ještě na tom něco málo vyděláš. ;)
Honza9007 - FK

Re: Airbag

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Uvidíme, jak to celé dopadne. ty záslepky se dost blbě shánějí...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Atnarfus »

Když ti na tom nebude vadit znak VW, tak seženeš druhovýrobu.
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od madmaik »

ja shanim zaslepku s barevny znakem a jedna firma co prodava bagy apod. tak mi za to rekla 800 :(
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Atnarfus »

Tak to je mazec. Za to kamarád koupil tenhle čtyřramenný volant v kůži a to úplně nový. Samozřejmě ale bez záslepky.
smazany clen - FK

Airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak jsem zatím neobjevil nějakej hezkej volant tak se žlučím se znovuzprovozněním airbagu, ten byl odpojenej zhruba 8 let, tenkráte došlo k nehodě kdy byl vystřelenej tak se koupil novej plus jednotka plus kabeláž, ale nějak nedošlo k tomu že by se zapojil, tak jsem ho zapojil a první problem byl na světě, kontrolka neustále bliká a házelo to chybu spolujezdcova airbagu (hodnota odporu příliš velká) kterej tam nikdy v životě nebyl ani před tím a ani tam není teď. Tak jsem ho přez VAG vypnul ale chyba zůstala a navíc naskočila chyba o jeho vypnutí, tak jsem ho opět zaktivoval a na radu jednoho človíčka jsem spolujezdcův konektor vybavil 5w žárovkou, od tej chvíle hodnota odporu v pořádku chybová paměť bez závad ale kontrolka stále bliká a nejde mě nakodovat jednotku, dostanu se do všeho ale když zadám kod pro jeden nebo dva airbagy 16706/16705 tak se to nenakoduje a kontrolka dělá pořád to samé co na začátku, zapnu klíček kontrolka se nerozsvítí ale po cca 5ti vteřinách začne blikat a bliká trvale, dokud se nepřipojím VAGem.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

No pokud bliká kontrolka jen chvíli (cca 15s) tak to signalizuje že je vypnutý airbag spolujezdce.Podle mě je ta řj nakodována jako 16705 tzn 2 pytle.
Ovem to trvalé blikání popisujou v dp na výměnu řj i když moc nechápu z jakého důvodu.
smazany clen - FK

Re: Airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

No právě že jestli si pamatuju tak tam to popisujou jako že když se kontrolka rozsvítí na 5 vteřin a po té začne trvale blikat tak výměna, jenže mě se vůbec nerozsvítí ale začne jen blikat
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

No kontrolka airbagu by se normálně měla rozsvítit po zapnutí klíčku spolu s dalšíma kontrolkama (dobíjení mazání atd),pak by měla normálně zhasnout.Pokud zhasne a pak se znova rozsvítí tak je v paměti závada zapsaná nějaká chyba.
Pokud svítí stále,vůbec nezhasíná tak je závada někde v napájení řj airbagů.

A Tobě se vůbec ta kontrolka nerozsvítí ani po zapnutí klíčku?
smazany clen - FK

Re: Airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ne právě že ne a to mě je divný, zapnu klíček a svítí olej baterka (občas ručka když je utáhlá :D ) a měl by na cca 4-5 vteřin svítit airbag ale ten nesvítí a místo toho se po cca těch 4-5ti vteřinách rozbliká a bliká trvale
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

To je divný už teda vůbec...co napájení,konektory,pojistky atd..?
smazany clen - FK

Re: Airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jo a ještě dodám že co jsem koukal do manuálů tak všechny jednotky maj 9místné číslo a za ním je ještě A, AB, AE, B, AS, AT, vždy podle tipu, kdežto já mám jen to devítimístné číslo a za ním nic není mám 1J0 909 603
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Airbag

Příspěvek od Raceman »

není možný že je to starší typ jednotky a ještě z auta po havárii?
Odpovědět