Dodatečná montáž airbagů

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Honzis »

Hledal jsi kde? ve schematech nebo v autech? Mam 2001 a propojku mam :-) stejne jak psal kolega o par prispevku nade mnou... Konektor 2pinovy
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

kdyz privedu na drat ke konttrolce -,tak svítí když plus tam nic,to znamená že nektery jednotky davali ruzny signaly?mam 7/97,klema na hlhovky tam je
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od mikka »

Zapojení svorkovnice bagů T4i do 12/1997:
pin 1 černý drát, přívod ze spínací skříňky, svorka "15" (napětí při zapnutém zapalování)
pin 2 nezapojen
pin 3 černý/červený drát, na svorkovnici přístrojovky T10d (černá), pin 9, kontrolka bagu
pin 4 šedý/bílý drát, na diagnostiku

Žádná kódovací svorkovnice bagů, na jejím místě je kódovací svorkovnice zadních mlhovek.

Zapojení svorkovnice bagů T4i od 01/1998:
pin 1 černý drát, přívod ze spínací skříňky, svorka "15" (napětí při zapnutém zapalování)
pin 2 dva vývody:
- černý/zelený drát, na svorkovnici přístrojovky T10d (černá), pin 7, elektronika pro kontrolku bagu
- černý/zelený drát, na kódovací svorkovnici bagů T2d, pin 1, červená propojka na pin 2 T2d, odtud hnědý drát na kostru pod přístrojovkou
vedle sloupku řízení
pin 3 černý/červený drát, na svorkovnici přístrojovky T10d (černá), pin 9, kontrolka bagu
pin 4 šedý/bílý drát, na diagnostiku
Červená propojka obou pinů kódovací svorkovnice bagů T2d je do 12/1998 pro všechna auta, od 01/1999 jen pro vozidla bez bagů (od ledna 1999 se montovaly jiné řídící jednotky bagů schopné zapojit i boční airbagy)

Kódovací svorkovnice zadních mlhovek, která je ve voze umístěna na stejném místě jako kódovací svorkovnice bagů a montovala se do prosince 1997, má tři piny a je zapojena takto:
pin 1 modrý drát, od propojky A9 (potkávací světla)
pin 2 žlutý drát, na svorkovnici pojistkovky BD, pin 5, a dál na cívku relé zadních mlhovek
pin 3 modrý drát, za svorkovnice pojistkovky BA, pin 7 (hlavní světla - potkávačky i dálková)
Když jsou propojené piny 1 a 2, jdou rozsvítit zadní mlhovky zapnoout jen při zapnutých potkávačkách, ale ne při dálkových světlech.
Když jsou propojené piny 2 a 3, jdou rozsvítit zadní mlhovky při potkávačkách i dálkových.
V obou případech jdou rozsvítit zadní mlhovky i při rozsvícení předních mlhovek.
Naposledy upravil(a) mikka dne ned 01. kvě 2011 8:54:39, celkem upraveno 1 x.
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

takze musim sehnat jednotku do 12/97 jo?kdyz auto je 97 tak mi z 2000 nebude fungovat?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od ferdamravenec »

mikka , to zapojení T4i co jsi napsal od 1/98 je pro jednotky od 1/99 jednotka 50pinová možnost bočních bagů
do 12/98 jednotka 30pinová

straca : nemusíš mít jednotku starší , tuhle můžeš použít jen pořádně zkontroluj zapojení , a jestli to máš dobře tak je možný že bude chtít pořešit boční bagy bud diagnostikou nebo propojkou
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od mikka »

Základní schéma zapojení elektriky felicií platné od 01/1998 platí i pro připojení kabelového svazku bagů "malé" 30-ti pinové jednotky (zapojované podle schématu od 01/1998), i pro pozdější "velké" 50-ti pinové řj, co umí i boční airbagy (schéma od 01/1999).
Zapojení svorkovnice T4i směrem k přednímu svazku vozu je v obou případech stejné.

Mění se ale zapojení kabelového svazku bagů, a to v zapojení signálu pro kontrolku bagů.
30-ti pinová jednotka - z pinu řj č. 7 jde černý/červený drát na pin 3 svorkovnice T4i. Pin 2 svorkovince T4i není směrem k řj bagů zapojený.
50-ti pinová jednotka - z pinu řj. č. 30 jde hnědý/bílý drát na pin 2 svorkovnice T4i. Pin 3 svorkovnice T4i není směrem k řj bagů zapojený.

Z toho vyplývá, že se můžou připojit jak 30-ti pinové, tak 50-ti pinové jednotky, ale musí k nim být odpovídající zapojení drátů od svorkovnice T4i k řj bagů.
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

no ja ve svazku v aute v tom 3 pinovym konektoru mam 1pin´+12V.2pin nic,3pin kontrolka svítí když se privede kostra,4 pin diagnostika a na svazku z řj airbag bylo 1pin´+12v 2 pin kontrolka,3pin nic,4pin diagnostika,tak sem prohodil ty piny 2 a 3 protoze tam to bylo posunutý,jednotka zadnou chybu na vagu nehlási,ale kontrolka pracuje opačne tzm.zapnu klícek a rozsvití se až za 4 sekundy a svítí stále ,takže by mela 4 sekundy hned po zapnutí svítit a pak uz ne.,a pokud nezapojím bag,tak se zozsvítí tak na sekundu a zhasne když by měla svítit,
Myslím si že pri nárazu je system funkcní kdyz nehlasí chybu a nic,jen si to nerozumí s budíkama chtelo by to aby to fungovalo presne naopak,co stím?řj je rv 2000,a auto je 97
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od ferdamravenec »

to auto z kterýho to pochází nmělo boční bagy ????
chtělo by to u někoho zkusit , jestli je OK jednotka ,
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od ferdamravenec »

heléééé možná jsem na to přišel , musíš k budíkům , na T10d a přepíchnout pin z pozice 9 do pozice 7
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

urcite?sakra zrovna vcera sem mel budíky venku,proste se to chova obracene no,nebo kdybych sehnal jednotku rv 97 tak to pujde na 100pro ne?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od ferdamravenec »

na 99% se to vyřeší
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Honzis »

kdyz se na to schema divam, tak davam +1. Bude to ono.
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

tak jsem to zkusil a nedela to vubec nic,kontrolka ano neblikne dal jsem z 9 pin na 7 a nic,jedine sehnat jednotku do 12/97
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od ferdamravenec »

jakou máš přístrojovku ? s e signalizací světel nebo bez ní ? (tj AKIN v pojistkovce)
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

97 akin v pojistkovce
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od ferdamravenec »

tak to potřebuješ tu co ho má v tišťákupřístrojů , nebo se spíš chopit nabídky (někde výš ) na otočení signálu
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

nebo sehnat jednotku do 12/97? A s tim otočením signálu to bude fungovat?
Uživatelský avatar
HeavySmoker
Příspěvky: 165
Registrován: sob 10. led 2009 23:19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od HeavySmoker »

kde se prosím nachází ten konektor T2d? mám rv 2000 a nemohu ho najít. díky
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od ferdamravenec »

pokud máš bagy tak je to konektor u pytle , pokud je nemáš a je tam příprava tak je na svazku nad pojistkovkou , pokud příprava není tak ho nenajdeš páč tam není pokud to tam není můžeš nejít svorkovnici T4i zde > ( viewtopic.php?f=30&t=25814 ) je to svorkovnice hlavní svazek - svazek bagů
Uživatelský avatar
HeavySmoker
Příspěvky: 165
Registrován: sob 10. led 2009 23:19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od HeavySmoker »

díky, hledal jsem to u spínačky. Předpokládám, že když připojím jednotku pro dva pytle, tak propojku odstraním?
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od luk111 »

Ahoj, zajímalo by mě jak člověk pozná zda ty pásy nejsou vystřelený? Poradí někdo? Jak si to má člověk zkontrolovat, že ty pásy jsou OK? Díky za odpovědi
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Suri »

pás ktorý je stralený je zaseknutý a nedá sa navíjať
Faster - FK

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Faster - FK »

Jak tu někdo zmiňoval samovolné bouchnutí pytlů...tak v Renaultu Espace 97´ co jsme měli na opravu, vystřelil samovolně bag spolujezdce, auto stálo, zapalování vypnutý..udělal to když jsem se natahoval pro něco do auta..bejt to bag řidiče už mam zlomenej vaz..takže se stává nejen v Kobře 11 ;)
jouzas - FK

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od jouzas - FK »

Dobry vecer, mam dotaz ohledne bagu v sedackach...mate nekdo zkusenosti s jejich vyndavanim?? Totiz, jde mi o to...koupil jsem si kozenou vybavu do feldy ( z LaK) no a tam se samo nikdy nedelaly bagy do sedacek...tak bych si je chtel z tech svojich predelat...Vim, ze potah lze nejak sundat..ale co dal?? Lze ho vubec vydelat, popr. predelat do druhe sedacky, ktera bag nemela?? diky za rady
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od jezek »

Do sedacky L&K to nepůjde protože sedačka s airbagy má jiné opěradlo (z Octavie) a je vyšší takže ani přendání potahu není možné. Jedině nechat si na míru potahnout ty sedačky s airbagy. Další věcí je potah na sedačce s airbagy je připraven na jejich vystřelení, L&K potah nikoliv.
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
jouzas - FK

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od jouzas - FK »

tak je mi jasne ze pres kuzi to nepujde...nechal bych si u calounika udelat nejakou upravu...navic mam LaK i vyhrivane...proto udelat namiru jedine na ukor vyhrivani :(...nebo nejaka alternativa?? Lze si teda predeat vyhrivani a nechat udelat na miru potah z LaK???
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od jezek »

Lze prendat vyhrivani, je pod potahem. Pocitej s tim ze airbagova sedacka ma zada vetsi, takze se to musi udelat nove komplet. Sedak je stejny.
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od luk111 »

Ahoj jaké číslo má volantová tyč na new face pro airbag? pokud jsem to dobře pročetl tak je to jedna tyč pro airbag a servo. Tím pádem by každá volantovka s vlnovcem z new face, měla jít na airbag??? Díky za odpověď
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od jezek »

Volantovky jsou 4 pokud se nepletu - stara (tisicihran jako favorit), nova (tisicihran jako koncern novy), nova pro airbag s vlnovcem, nova pro airbag a servo
Servo/neservo se lisi ukoncenim na strane do rizeni
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od luk111 »

Díky za odpověď jezku, jen mě zajímá když mám new face a chci bagy tak zda musím dát celou novou tyč a neboj jen ten vlnovec dole u pedálů?
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Honzis »

ja jsem musel dat celou tyc, nektere volantovky jdou rozebrat, nektere ne. Tak ta moje nesla... pokud bys chtel, mozna bych ten vlnovec, co mi tam tehdy nesel dostat,jeste nekde nasel
Fero - FK

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Fero - FK »

Zdravím všechny, možná blbej dotaz: Jde dodatečně namontovat na feldu bez posilovače řízení airbag řidiče? Případně je možná kombinace airbagu řidiče a spolujezdce u motorizace 1,3 50kW? Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od smrcek »

Fero: Určitě tomu nic nebrání. Viděl jsem feldy bez posilovače, co měly dva přední bagy ;) Takže všechno jde, když se chce :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od ferdamravenec »

no já mám taky 1,3 50kw dva pytle a nemám posilovač
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Maty »

motorizace ani výbava nemá vliv na montáž airbagů .... můžeš mít oba airbagy ve feldě co nebude mít nic a motor 1.3BMM stejně tak i v feldě s plnou výbavou a motorem 1.6MPi ....

Jediné co by se mělo dodržet při montáži je zesílená kastle
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od luk111 »

Ahoj nemáte někdo fotky, bočních airbagů jak jsem na podlaze ty čidla? Respektive kde to přesně je a jakým směrem to je? Nebo pokud by měl někdo galerku z montáže komplet airbagů taky by se šiklo. Díky moc
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od luk111 »

Ahoj jak je to teda s tou klemou, někdo píše rozpojit, druhý zas ne. Mám 1,3 MPi 2001. Dával jsem tam 4 bagy a kontrolka svítí furt, je to možná jednotkou,ale když už se v tom zas hrabu chci vědět na 100% zda tam nechat klemu a nebo ne. Jinak ten konektor pro připojení tam bylo 4piny z toho jen 3 dráty. Díky za info.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od ferdamravenec »

svorkovnice T2d - kodovací svorkovnice airbagu , při bočních pytlích propojku vyjmout

4 piny a jen tři dráty ve který ? co je v autě nebo na el bagů ?
v autě by měly být obsazeny všechny piny

elektrika bagů
u 2pytlů zapojeny piny 134
u 4pytlů zapojeny piny 124
benito
Příspěvky: 25
Registrován: stř 07. bře 2012 15:04:03
Bydliště: Náměšť nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od benito »

Mám dotaz,
mám Feldu combi rok 1999 sport line a mám pouze řidičům airbag. Je tu možnost přidat i ke spolujezdci?
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od kwik »

ano, je to možné, stačí vyměnit ŘJ pro dva airbagy, připojit spolujezdcův airbag. To vše dělat s odpojednou baterií. Jsou tady i návody.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Kova »

nic se nemění, namontuj pytel a přez WAG ho normálně zapneš :salut: :salut:
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Pluhda »

Zdravim, kde se dá sehnat řj pro 4bagy ? A dva boční bagy s čidly? Díky asi neumim hledat :(
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Vasek »

budu si do auta montovat airbagy. Problém je ale ten, že mam ve feldě přípravu pro airbagy 1999 a já budu mít k dispozici z 1997. Rozdíl je v zapojení kontrolky bagu. Asi půjdu cestou nejmenšího odporu a přípravu v autě přizpůsobim na rok 1997. Proto budu muset i vyměnit budíky, jelikož od ledna 99 má kontrolka jiný zapojení a já se obávám, aby mi nefungovala oráceně (tj. svítí když svítit nemá a naopak). Moje otázka zní: Jsou ještě nějaké rozdíly mezi budíkama na 1.3 MPI roky 1997 a 1999 kromě signalizace rozsvícených světel a zapojení kontrolky airbagu? DP se schématy sice mam, ale najít v ní konkrétní rozdíly by bylo na hooodně dlouho. Proto se ptátm na osobní zkušenost. Na foru sice všichni píšou, že je to stejný, ale opravdu tomu tak na 100% neni.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Maty »

vim určitě, že 98 a 97 jsou stejný ... ty jsem mězi sebou vyměnil a vše fungovalo ... teďka tam mam zase nějaký jiný budíky z nevim jakýho roku a taky to funguje :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Vasek »

díky za info... prostě to zkusím a když nebude něco fungovat, tak si s tim pohraju.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Ziberek
Příspěvky: 163
Registrován: sob 26. úno 2011 12:41:00
Bydliště: Svatoslav ( Brno venkov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Ziberek »

Zdravím,pouštím se do zastavby airbagu,ale dnes jsem zjistil,že nemám v autě tu lisovaci matici , pro přichycení pyropatrony.Něměl by někdo nejakou radu, nebo fotky, jakym zpusobem přichytit tu patronu k prahu.Dovnitř toho prahu asi matici nedostanu, neni tam přístup.Jinak ten oboustranej sroub k pyropatroně mám.Dík
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Maty »

RAda jednoduchá ... dej tam to co tam patří ;) http://aukro.cz/nytovaci-matice-m10-sko ... 21389.html
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Vasek »

a dají se "nanýtovat" i šroubem?
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od Maty »

Nýtoval jsem takhle osobně tušim i M12 matice co držej držák motoru v motorovym prostoru :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž airbagů

Příspěvek od RAAF_96 »

Zdravim, jen se chci ujistit, mam moznost koupit sadu airbagu, budu tedy potrebovat jednotku airbagu, kabelaz, volant s airbagem, pasy a volantovou tyc, vynechal jsem neco? Chtel bych namontovat pouze airbag ridice kvuli ztrate kastiku, prodejce rikal ze staci napajet odpor aby si jednotka myslela ze tam airbag je. Zvladnu montaz sam doma? Diky moc za odpoved
Naposledy upravil(a) RAAF_96 dne pon 25. lis 2013 19:56:27, celkem upraveno 1 x.
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Odpovědět