Dodatečná montáž airbagů

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od PetrMPI »

Přečti si pokyny pro práci s airbagama, najdeš je v dílenský příručce. K montáži budeš potřebovat: řídící jednotku pro daný počet airbagů 1,2 nebo 4. Kabeláž od ŘJ k airbagu. Bezpečnostní pás s pyrotechnickým předpínačem, pokud ho už nemáš namontovaný z výroby. A nakonec samotný airbag. Pro natáhnutí kabeláže je třeba sundat koberec v přední části auta, kde se v prostorech pod rádiem montuje ŘJ. Dál je potřeba sundat přístrojový štít, aby se ti dobře protahovala kabeláž až k volantu. S přehazováním volantu nemám zkušenosti, takže to si najdi v jiném tématu. K upevnění ŘJ bude potřeba třech matic a podložek. Práce zabere tak 1-2 dny, když máš vše co potřebuješ. Pokud budeš kupovat ŘJ z druhé ruky dej si pozor, ať v ní nejsou zapsaný data o nehodě. To se sice dá zjistit přes VAG, ale přes VAG už je neodstraníš a musíš s tím za někým kdo tohle dokáže. Cena navíc tak 500Kč.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Honzis »

a jeste si musis vzit volantovou tyc.. je s vlnovcem, aby se ti pri nehode volant nepohnul do nejake blbe polohy...
lord_sef - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od lord_sef - FK »

dobra, tedy, jinak volantova tyc - ta je upevnena sroubem dole u pedalu a to od pedalu nahoru, packy blinkru, plastove kryty atd je stejna?? a jeste prosim presne jake kabely a kudy vedou? jinak montaz bude z auta rv 97 do 01 je to mozne? dale, puvodni je 1,6 a moje 1,3 to by nemel byt v pripade bagu problem? dale, jsou treba cele pasy i s pyropatronami? zacvakavani pasu je stejne?

jinak na STK problem - prosim kde je zapsano ze mam ci nemam z vyroby montovane airbagy? v TP to nikde neni, zkousel jsem info z VIN cisla a jen me to vypisuje zesilena kastle a neco ze muzou byt montovane airbagy
Nonamed - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Nonamed - FK »

ja mam pocit ze v TP to je... kazdopadne kdybys shanel pasy, tak jedny mam k mani, jsou v cajku :) a zacvakavani je opravdu stejny
lord_sef - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od lord_sef - FK »

diky za info, kdyby nahodou, ozvu se:) ale jeste prosim o odpovedi na me predchozi otazky prosim od nekoho..
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Kuladmin »

PAcky pod volant jsou taky jiny pac volant s bagem ma jine vzdalenosti k packam byly by pak dale od volantu pasty snad stejne. Nevim jak je to napojeny na RJ.
lord_sef - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od lord_sef - FK »

fakt? tedka mam v aute take ctyrramenny volant se zaslepkou, misto zaslepky by mohl byt airbag... fakt jsou teda i packy pod volant jinaci? nebo jen nejaky jejich drzak?
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od PetrMPI »

Pokud máš záslepku, pak je montáž airbagu na volant otázkou čtyř imbusovejch šroubů.
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od GeorgeWWW »

Já bych řekl, že jen dvou :) ale to je detail...
Obrázek
lord_sef - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od lord_sef - FK »

ano, mam volant se zaslepkou, je tedy potreba volantova tyc z auta co melo airbag? ci bude stejna jako mam ja? a prosim jeste popsal by me nekdo podrobne odkud kam vedou kabely, ktere ja budu potrebovat? auto ma jen airbag ridice... pls... zitra rano pro to mam jet a jeste poradne nevim kudy vedou kabely... a co vsechno shanet. diky
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Kuladmin »

tak pokud mas 4ramenej volant se zaslepkou tak uz mas spravny packy pod volanem.
a volantovou tyc musis mit takovou s vlnovcem nesmi byt hladka tak se ohni pod palubku a koukni jakou mas ne
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od PetrMPI »

Nevim jak to líp popsat. Pokud je to z auta ještě nedemontované, potom když vytýhneš plochej konektor z ŘJ airbagu, která je pod kobercem pod rádiem, tak by mělo být všechno co potřebuješ v jednom kabelovém svazku zamotané textilní páskou. Dál akorát potřebuješ kabel na propojení kabeláže od airbagu s ŘJ auta, přes kterou se provádí diagnostika. Ten kabel má spoj s kabelovým svazkem od ŘJ airbagu pod schránkou před spolujezdcem a ten spoj má plochý černý konektor. Přesto doporučuju na ulozto.cz si opatřit dílenskou příručku a podívat se ještě na schéma.
Kabelový svazek k airbagu řidiče by tedy měl mít:
1x černý konektor na propojení s ŘJ auta,
1x hodně velký žlutý konektor co se zapojuje přímo do ŘJ airbagu,
1x žlutý konektor co se napojí na samotný airbag pod volantem a
1x očko na ukostřeni taktéž v místě pod volantem.
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Sadra17 »

lord_sef píše:ano, mam volant se zaslepkou


jestli chceš tak ti záslepku vyměnim za airbag :D akorát k němu nemam kroužek ani žádnej kabel :oops:
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od miroussm »

když už tady píšete o montáži airbagu, sice ho mám z výroby ale stejně me to zajímá. Nemá airbag nějaký čidla a předku auta, který ho při nehodě aktivují? nebo jak to funguje?
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od PetrMPI »

Ne, čidla žádný nejsou. Jen ŘJ a samotnej airbag.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Honzis »

Cidla to nema, jedine cidlo je v RJ airbagu. Funguje to na principu mereni zrychleni (zpomaleni), pokud prekroci zrychleni urcitou hodnotu (tipuju 3G, to uz brzdou jen tak neudelas :-) ) tak vybehnou pytliky... Pyropasy funguji ve felde podobne, jen ne pres elektriku, ale tim "tahem" pri narazu se primo odpali naloz, asi podobne jako byvaly takovy ty praskaci provazky V modernejsich autech jsou ovladane z RJ airbagu.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Pyropásy se neodpalují žádným tahem ale nárazem - mají v sobě svojí roznětku s čidlem stejným jako je v řj pro pytle.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od miroussm »

Ahá, tak to já myslel že to funguje úplně jinak, že jsou někde zabudovány nějaká čidla, která se při nárazu aktivují. A ty pyropásy jsou k čemu dobrý? normální pás mě při nárazu taky zarazí, tyhle fungují jako ještě rychlejc?
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Honzis »

kdyz slapnes na plyn tak taky citis jak to "tahne" ale pritom te to tlaci do sedadla.. neco v tom pyropasu je setrvacnosti je tazeno vpred a tim se to iniciuje :-) tak to bylo mysleno, ne ze to ceka az nekdo zataha za pas nebo za provazek :-D
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Matuhsch »

je možno provest zastavbu bagů do BMM? Dá se připojit jednotka bagů na řj? Jinak jednotka bagu co vim je snad pro octavii a feldu stejna. teda podle foto vypadají stejně.. přemýšlím že bych je dodělal a před stk akorat vyhodit spolujezdcuv a na volantu rict ze je nezapojenej, nebo dat zasleku zpatky.. prošlo by to?
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od 103457 »

Pro bag je potřeba i jiná volantová tyč.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Matuhsch »

Novou volantovku mám - mám čtyřramennej volant.. Sice nevím jakým zázrakem se tam dostala ale je tam... Teda pokud se nedělala ještě nějaká uplně speciální pro pytle..
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od 103457 »

Právě že dělá, na bag je spešl volantová tyč dole s vlnovcem. Je to celkem zamotané, dělají se:
hřídel volantu 10.94 - 07.96
hřídel volantu 08.96 - 12.96
hřídel volantu pro vozidla s posilovačem řízení a airbagem 08.96 - 12.96
hřídel volantu pro vozidla s posilovačem řízení 01.97 - 09.97
hřídel volantu pro vozidla s posilovačem řízení a airbagem
hřídel volantu pro vozidla s posilovačem řízení
A to ještě není všechno, dále se to rozděluje na levostrané a pravostrané řízení. Tak dej pozor, aby jsi někde na vrakáči nebo přes inzerát nekoupil špatnou tyč nebo ze špatný strany auta. :P
Ideální by to bylo koupit od někoho, kdo rozebírá auto a koupit komplet všechno. ;)
pazduch - FK

Airbag - polarita kabelů

Příspěvek od pazduch - FK »

Zdravím, sehnal jsem si kabeláž na pytel řidiče ale chyběl mu konektor k volantu. Potřebuju to teďka zapojit ale nevim na kterou stranu píchnout hnědej a na kterou černej drát :( Z volantu na mě kouká konektor, do kterýho vedou plochý vodiče, ale nejsou nijak rozlišený. Díky :)
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag - polarita kabelů

Příspěvek od Honzis »

Ahoj,
pytel se chova jako odpor. Je jedno, ktery drat das na ktery, bude to fungovat vzdycky.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag - polarita kabelů

Příspěvek od Honzis »

jo jinak bacha, konektory k airbagum jsou delany tak, ze kdyz v nich neni zasunuty protikus, tak jsou zkratovane - je to aby ti pytlik nebouchnul kdy nema. Takze pokud mas aspon trochu moznost, sezen si k nemu protikus. Pokud ne, budes muset nejak zablokovat tu packu, co zkratuje piny..
pazduch - FK

Re: Airbag - polarita kabelů

Příspěvek od pazduch - FK »

Díky za rady :)
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

zdravím mám dotaz musel jsem vyměnit řj airbagu,sehnal jsem ale pro řidiče i spolujezdce,ale mám jen airbag řidiče,co mám zapojit do konektoru pro spolujezdce,aby nesvítila kontrolka a řidičův pytel byl funkční?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Žárovku.Tuším že nějakou 5W.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Honzis »

Zarovku, 4ohmovy odpor, neco takoveho. Kdyz jsem to montoval a zkousel, co to kdy udela, tak se to chovalo slusne dokonce kdyz jsem natvrdo spojil draty u spolujezdcova pytle. Takze pokud neni nic jineho tak kus tenkeho dratu...
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

ok vyzkouším
JAWAEVO - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

airbag načo ? ked to sfušuješ strelia ty na ceste pri 90tke na neakej vätšej jame a zabiješ sa nestojí to za to a potom kolko krát havaruješ že sa ty to oplatí dávať, a dávať do auta 10-15 ročné airbagy bude asi k ničomu beztak budú už asi nefunkčné
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Suri »

o čom točíš zase? škodovka údajne stiahla to prehlásenie o 15 ročných airbagoch a majú neobmedzenú životnosť , mám to od človeka čo s tým robí , vraj to bolo po 15 rokoch a potom to stiahla úplne , aj 60 ročná munícia funguje stále vylovená z rybníka

a ak to zapojí ako má , osadí pyropásy , bude mať zosilnenú kasňu a všetky náležitosti typu rozpera a iné v poriadku tak v tom problém nebude .
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

Jj mám rv.97,mám rozpěru mezi tlumiči,pyropasy ,akorát nemám volantovku s vlnovcem vadí to hodně?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Suri »

ano vadí , je to deformačná zona , takže prehodiť , buď komplet alebo nič aby si si neuškodil
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od straca »

ok takže stačí koupit volantová tyč s vlnovcem která stojí cca 350kč jo?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Suri »

neviem koľko stojí ale celá jazdená viac určo nie
JAWAEVO - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

suri to údajne je úsmevné, kolko airbagov si skúšal nových a kolko po 15 rokoch že to tak z určitostou môžeš povedať ? bolo už dosť havarii pri ktorých airbagy strelili original ked nemali na jamách, zrazíš psa alebo srnu a skončil si ak ty strelia auto už neriadiš a nie to ešťe dorábky čo už nikjdy nebude tak ako original a hlavne nové mysli si čo chceš no dorábať airbagy považujem za totálnu kravinu a keby som aj mal auto z nimi tak ich bud vypnem alebo zahodím rovno preč
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Suri »

údajne píšem preto lebo som to nedostal tú správu ja ale jeden chalan ktorý robí v škodovke a veriť sa mu dá , inak o nejakom vystrelení na jamách som nikdy nepočul , ty si niečo nezávisle testoval? alebo máš nejaké rozumné laboratorne články? ak áno ukáž

inak neviem čo by malo vadiť dorobeným airbagom , sú to tri káble a veľa áut má pripravený konektor , zasuniem a funguje to , jednotke ktorá to odpáli sa nič nestane a jamy na ňu nemajú vplyv len spomalenie . Ja poznám zase prípady ked airbag aj 10 ročný zachránil život a ak škodovka povedala že životnosť je neudaná tak to nikto riešiť nebude . nikto ťa do toho nenúti ale kto si chce airba zastaviť - nemyslím sfušovať ale originálne zastaviť tak prečo nie ak to ojebeš tak je to tvoj problém
JAWAEVO - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

suri takže jedna baba povedala, je to to isté ako ked začnem tvrdiť že môj kamarát robí v škodovke a vyrábajú tam fabie čo idú 300, POZOR ja som nepovedal že airag nikdy nezachránil život ale je to 50/50
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Suri »

Nie je to jedna baba povedala ale informácie čo som čítal byť sú pravdivé nebudem vydávať za svoje vlastné

a ty myslíš že ESP vyrátané na auto ktoré je o dosť ťažšie , má iné rozmery kolies a pneu , iné rozmery karosérie bude vo felicii zvýšením aktívnej bezpečnosti?
JAWAEVO - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

chceš mi povedať že sa nelíši neako zaťaženie fabie z ESP ked je obsadená jedným človekom a ked je plne obsadené vrátane batožinového priestoru a nehovoriac o rozložený hmotnosty kde je už úplne inak ? a funguje aj tak a žebi ESP fungovalo len z jedným rozmerom pneu je zaujímavá vec ja som nikde nenapísal že som tam chcel dopasovať ESP z dvojtonového baworáka
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od PetrMPI »

JAWAEVO: jseš se vším totálně vedle. Jakýkoliv pous o vylepšení bezpečnosti je dobrej. Že by airbag samovolně spustil jsem viděl jen v Kobře 11. Trochu diskutabilní je věc ohledně resetovaných jednotek airbagů. Jestli budou nebo nebudou znovu fungovat. Abych řekl pravdu, trošku se toho u sebe obávám, ale to už by dávno někdo zjistil a ostatní varoval. Z bezpečnostních systémů mi bohatě stačí ABS. Auto s ESP jsem nikdy neměl a nikdy jsem nechtěný smyk nezažil. Na kluzný folii jsem oproti feldě bez ABS byl dost ve výhodě. Dodělání ABS by bylo určitě krokem dobrým směrem.
JAWAEVO - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

PetrMPI ABS som si dorobil a je to obrovské + ja so mnenapísal samovolné spustenie airbagov odveci ale na spustenie airbagov pri poruche senzoru nárazu napr ked je zle umiestnoneí alebo hočo a pri menšom otrase to strelí
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Honzis »

Spatne umistit senzor narazu v podstate nejde, jedine ze by jsi namontoval RJ pytlu vzhuru nohama. A nebo, kdybys nosil betonove polobotky a moc dupnul na plyn, tak se taky mozna neco stane :-)
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Suri »

neviem ako inak by si to chcel umiestniť ak nie správne


tak dnes som sa rozprával z jedným dosť múdrym človekom a k ESP z nejakej tej fábie a octavie sa vyjadril že to bude skôr nebezpečné ako bezpečné , je tam senzor rotačného zrýchlenia a je veľmi presný a ide tam o stotiny stupňov , a na rozmeroch a hmotnosti určite záleží . A k airbagom sa vyjadril tak že pokial je to bag čo má tabletky tak sa môže používať prakticky neobmedzene , také tie prvé čo mali zásobník plynu vraj nemohli fungovať dlho lebo plyn časom kondenzoval a strácal tlak . Takže už druhý človek ktorý nekecá len tak do vetra mi povedal to čo som si aj myslel . V škodovke ak bude búračka mi mrkne na obal bagu aké je tam expire date a bude jasno
Marty_pv - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Marty_pv - FK »

JAWAEVO: jednotka nejde špatně namontovat (pokud to nedělá někdo úplně neznalej) - má 3 šrouby takže nejde ani blbě natočit a na díře ti těžko spustí, senzor snímá zpomalení a ne otřesy - to je jak ty říkáš "jedna baba povedala"
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Suri »

marty - a nerozoberal niekto tú jednotku ako to vyzerá? zrejme to bude nejaká gulička ktorá sa uvolní
Marty_pv - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Není tam kulička, ale MEMS akcelerometr (mikromechanická součástka která mění kapacitu na základě zrychlení/zpomalení v určitém směru)

Obrázek
JAWAEVO - FK

Re: dodatecna montaz airbagu

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

Marty_pv áno a používa sa v Medcedese S63 AMG alebo v 15 ročnej felde ???
Odpovědět