Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Sklipky
Příspěvky: 16
Registrován: ned 15. pro 2013 22:38:45

Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od Sklipky »

Zdravím feldaře,
už dříve jsem měl problém s prasklým bovdenem jednoho okna, to jsem ale spravil dle návodu, který jsem tu našel. Teď mám ale jinou situaci, jednou jsem stáhl obě okýnka najednou a pak už ani ťuk, už se ani nehnuly, jakoby do nich ani nešlo napájení. Po rozebrání dveří a kontroly kabeláže jsem nenašel žádný problém, ani překlesané kabely. Je divné, že přestaly fungovat obě okna najednou, myslel jsem,že to musí být nějaký přívod, který bude společný pro obě strany vozu. Když ale proměřím přímo konektor do kterého je ve dveřích zapojený přímo motor, tak kabely knědý-červený dávají asi 12,4V, tudíž napětí tam je. Povedlo se mi přivedením +- na červený-hnědý a přivedením + nebo - na jeden další vodič (už přesně nevím) zavřít obě okna. Nechtělo se jim, musel jsem s tím laborovat hodně dlouho, než zajeli, nevím zda to bylo špatným kontaktem, jak jsem držel dráty v tom konektoru, a nebo jestli můžou být špatné ty motorky. Zůstává otázka, proč by odešly oba motory najednou? Navíc se mi okýnka podařilo zavřít, tak by motory měly fungovat.

Nemá felicia nějaké relé určené pro el. okna ? Nebo nejsou někde schované nějaké koncáky, které by mohly blokovat funkci oken? Už nevím co s tím.

Všiml sem si, že při stisknutí tlačítka pro levé okno jsem někdy uslyšel cvaknutí, ale po stisknutí pravého nikdy. Úplně stejný popis jsem našel někde na internetu, ale už tam nebylo napsané řešení. Díky za jakékoliv nápady.
Papi - FK

Re: Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 18:22:03, celkem upraveno 1 x.
Sklipky
Příspěvky: 16
Registrován: ned 15. pro 2013 22:38:45

Re: Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od Sklipky »

Pojistky jsem kontroloval jako první. Ale dnes jsem na to po několik neúspěšných dnech asi kápnul. Přestřihl jsem 4. kablík zleva vedoucí na konektor motorku (na ten se má přivádět +/-, aby okno jelo nahoru nebo dolů). Na ten přestřihnutý kabel jsem dal natvrdo + ze zapalovače a okno jede nahoru, pak dam - a okno jede dolů. Pak jsem proměřoval + přivedené ke spínači oken a zdá se, že je tam nějakých 8V místo 12V, takže jsem připojil + na spínači oken s + zapalovače a najednou okno jezdilo podle toho zda jsem spínač mačkal nahoru či dolů. Musím tedy znovu přivést + do spínače oken, jediný problém je, že nevím, ze kterého pinu kterého konektoru v pojistkové skříni mam kabel vést.

Hledal jsem tady:
http://www.feliciaklub.cz/knihovna.html?detail=48
ale tam jsem odpověď nenašel. Přinejhorším vezmi přímo + z přívodu do pojistkové skříně a připojím to přes nějakou externí pojistku na spínač oken (jen nevím jakou hodnotu pojistky).

Druhý menší problém je, že jakmile zmáčknu spínač oken, tak okno jede až dolů - prostě se po puštění spínače nezastaví, ale jede do koncové polohy.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od ferdamravenec »

mohlo by to být skřípnuté pod krycím plastem prahu

svorkovnice C pin 1
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od kwik »

Mám ten samý problém, najednou nejde stahovat ani vytahovat ani jedno okno, pojistka je vpořádku... kabely vapadají taky vpořádku. Poradí někdo, na co se zaměřit?
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od Basic »

A čo relé?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od ferdamravenec »

měřit , měřit , měřit , nebo přijeď
jerry66
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. bře 2017 16:09:19

Re: Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od jerry66 »

Zdravám , dneska se mi vysypala stahovačka u spolujezdce.Tak sem to rozebral a zjistil , že mi nejezdí pravé uchycení okna.Motor jde, neví někdo co s tím.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od ferdamravenec »

Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo fungovat stahování obou oken najednou

Příspěvek od Maty »

Třeba v autokelly jde koupit opravná sada .. stojí asi 1500 a jedná se o nové plastové vedení (motor přehodíš ze staré stahovačky)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět