El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od MIKO94 »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, nejlépe těch, kteří s tím už mají zkušenosti.

Mám základní výbavu LXi, hatchback, a zvažuji komplet výměnu elektriky, kvůli lepší výbavě (chci ještě přidat orig alarm bez bastlení, udělat novou orig centrálu a zadní repro přidat).
Mám k dispozici veškerou elektriku z Magic 2 (minimálně to je Magic) na celé auto, ale je to z kombíku. Motorizace 1.3 Mpi a 50 kW souhlasí. Snad jediný rozdíl (jestli se nemýlím) ve svazku je ten, že co vede od Áčkového sloupku do zadních světel (před čidla a čerpadlo), je delší. Nebude to vadit do hatchbacku? (o délku mi nejde, kdyžtak bude volněji natažen).
Díky za tipy
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od ferdamravenec »

půjde to použít ,

delší to bude jenom od zadních sedaček do kufru , to necháš u zad světla

největší mordovačka bude u odbočky k čerpadlu , doporučuju u čerpadlo vypíchnout ze svorkovnice ,
přivázat na provázek a dráty vytáhnout do kabiny odvázat , a pak je zas pomocí provázku protáhnout zpět
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od ferdamravenec »

ten kabel dozadu měnit nemusíš u A-sloupku vlevo jsou svorkovnice
vyměníš jen svazek za palubkou
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od MIKO94 »

To už mám z vrakáčů nacvičený, odstrojit 3/4 interiéru abych to dostal ven :D
Premiéra bude odstrojit a sestrojit palubovku, aniž bych něco zku*vil :safe:
Jinak to musím vyměnit i u áčkového sloupku, protože na tom svazku směrem do kufru, jak je odbočka k předním dveřním čidlům, tak na tomhle svazku, co mám, jsou i čidla umístěna vzadu. Takže nejsou čidla ve dveřích dvě, ale čtyři. + kapota :D
Jedinou vadu na kráse, co to má, je že při likvidaci ustřikli konec káblu k čerpadlu, takže to musím opravit termospojkou (1 a 1,5 mmˇ2). Nebude tam vznikat nežádoucí přechodný odpor, aby to neblblo alarm nebo čerpadlo? Kdybych věděl, kde to sehnat v celku, tak bych spíš to upřednostnil.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od ferdamravenec »

tak ten svazek rozmotej , vypíchni potřebný dráty a vyměň

jo s origo alarmem to má odbočku na spínače zadních dveří ,
jinak se tam dával svazek(spíš svazeček) "rozdvojka" když se dodělával alarm
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od Maty »

A jinak .. Magic není žádná extra výbava ;)

Na originální alarm bych se vysral z vysoka ... jsou/byly s ním akorát problémy, odcházeli DO ....
Pokud ti jde o "centrál, el okna,..." tak se koukni zda ten máš či nemáš svazek pro mimořádné výbavy (konektor v místech za budíkama). Buď je osazen nebo není osazen, případně jde dodělat jen ten konektor bez větších obtíží a nemusíš sundávat zbytečně palubku
Zadní reproduktory. To je stejnak sólo svazek naproto nezávislej na ostatní elektrice auta. Konektory pro připojenízadních reproduktorů končí dole v A sloupkách ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od MIKO94 »

Právě že tohle je výbava "holobyt". Tam nebyl ani středový tunel.
Za budíkama nemám ani orig relé na centrálu, je tam pouze strčená nějaká uni s alarmem, co se krátce po koupě auta muselo různě prostříhat cikcak, aby nedocházelo k náhodnému odemykání/zamykání dveří, a je to prostříhané i do hlavního svazku a různě zastrkané pod palubovkou.

U toho orig DO, když budu mít funkční DO, dá se udělat i kopie (orig/neorig)?

Technická dotázka: dá se vařit kanálek pod čelním sklem, aniž by se musela sundávat nebo by se nějak zničila palubovka? :scratch: V rohu u spolujezdce jsem to provizorně vytmelil epoxydem, takže to už je (zatím) zanedbatelná záležitost, ale při dlouhodobém šplachu mám pro změnu problém pod řidičem :cry:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od Maty »

S tím DO ... neslyšel jsem ještě, že by se někomu povedlo udělat kopii originálního DO ;)

Jak píšeš... " Za budíkama nemám ani orig relé na centrálu " .. na tom vůbec není nic divného. Né každý si připlácel za centrál do felicie.

Koukni se zda máš na svazku konektor pro připojení svazku momořádných výbav. Pokud ho tam máš tak je naprosto zbytečné měnit celou kabeláž ;) . Protože stejnak pokud vyměníš celou kabeláž tak stejnak se CZ připojuje až do svazku momořádných výbav ... což je svazek který není součástí základního svazku v palubce a je tam dodatečně/ve fabrice jen natažen navíc ... takže pokud ho nebude mít ten magic tak ho stejnak budeš shánět ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Papi - FK

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:19:35, celkem upraveno 1 x.
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od MIKO94 »

Koukal jsem podle návodu zde, na ten svazek mimořádných výbav, a na straně spolujezdce mám pouze bílý dvoupin svorkovnici na přední repro a hnědý dvoupin svorkovnici, nezapojenou - ta je pro zadní repro?

Tak se mi podařilo nakonec sehnat Magic svazek od áčka do zadních světel na hatchback, neporušený v originále :thumright: , teď už jenom čekám, až mi příjde poštou další alarm, s klíčkem a hlavně DO, a budu mít všechno. Na druhý DO mám příslib. Budu muset prostudovat v návodě samoosvojení, nebo to hodit do Škodovky, tam jsou snad na takové věci vybaveni.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od ferdamravenec »

ano , ten hnědý je dozadu
a aby ses nedivil , ty dráty k reprákům nejsou součástí hlavního svazku , jsou jen natažený podél prahu na příslušný straně
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od MIKO94 »

Mám dojem, že ty hnědé svorkovnice jsou na obou stranách, ale jinak mám přední část elektriky, co byla pod palubovkou, z kombíka, a tam to bylo dozadu normálně napojený. Navíc mám v plánu koupit nové autorádio, protože s tím, co mám, začínám mít občasné trable, takže se to bude taky řešit. Nemluvě o potřebné výplni dveří kvůli drnčení repráků, což jednou za čas musím "seřídit", ale už mě to moc nebaví :/ Mám tam standartní rozměry a větší repro tam dávat ani moc nechci.

Schválně se zeptám, jak jsou hlavní svazky pod kapotou, co vedou ke světlům, chladiči atd., má to smysl natáhnout ještě husím krkem? Husím krkem jsou pouze káble k čidlům k chladiči.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od Maty »

V husím krku to je u chladiče neboť tam je teplo ;) .... podél na nosníkách kde to je origináně vedení je to vzbytečný a ba možná i nežádoucí ... nateče ti do toho voda a nikam to nevyteče a dráty půjdou do kytek ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od MIKO94 »

Zdravím, ještě se zeptám, mám vlastní ŘJ a auto je bez centrály a alarmu. Když si dám do auta orig centrálu i alarm (výměna celé elektriky), a nechám si stále svůj immo, bude pak možné to normálně používat, nebo budu muset mít k té „lepší výbavě" i tu danou ŘJ?
Papi - FK

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:18:45, celkem upraveno 1 x.
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od MIKO94 »

A nebudu muset vyměňovat ŘJ, když teď nemám orig centrálu ani alarm?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: El. svazky - Magic z kombíku do LXi hatchbacku

Příspěvek od Maty »

Pokud si necháš svoji ŘJ imo i motoru tak nic řešit nemusíš ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět