Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Odpovědět
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: El. okna

Příspěvek od Raceman »

uni taky nejsou špatný ale spolehlivě fungujou jen když se tam vymění komplet kabely za silnější hlavně na stranu spolujezdce
lucistrnad - FK

Re: El. okna

Příspěvek od lucistrnad - FK »

Raceman:No jo,ale jak k tomu seženu kabeláž,no?To už asi nesplaším,nebo? :?
Dexter:Jj na tyto stránky jsem už koukala ,ale nevěděla jsem jestli je to komplet,páč to píšou pomalu všude.Tak ručičky by se snad našli,že :lol: Tak teď si musím vybrat el.okna,nebo kola,nebo folie :?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: El. okna

Příspěvek od Raceman »

natáhnout pár drátů to je to nejmenší ale horší je dobře sehnat ty spínače
Dexter - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Dexter - FK »

já bych použil co jsou u toho(jak jsem daval odkaz), dal bych je někam na dveře u madla aby byly hned po ruce jako u jinejch aut...
taky řešim pár věci, jako folie, el. okna, upravu sání, atd. atd. taky nevim co vyberu asi nic a bude :)
lucistrnad - FK

Re: El. okna

Příspěvek od lucistrnad - FK »

No právě,je toho moc a peněz málo :roll: Ale ty el.okna mě docela zaujali,jelikož je to dobrá věcička,ve druhém autě to máme a nemohu si to vynachválit.
Kulis - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Kulis - FK »

Když už UNI stahovačky tak které by byly lepší.
Peterecek - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Peterecek - FK »

Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od SatandaS »

Od UNI bych čekal že jsou pomalejší ale podle videa je to v pohodě máš to pěkný :thumleft: asu budu taky uvažovat ale jen na předních.
Peterecek - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Peterecek - FK »

jsou v pohodě ... jen spolujezdcovo se někdy pěkně loudá, hlavně když není nastartováno, ale to je kabeláží. Řešilo se to tu mnohokrát, stačí vyměnit kabely za silnější, je tam velký úbytek napětí na té sériové kabeláži. Zajímavé je že vzadu to jede v pohodě.
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Mexikan »

Peterecek:
Jak se chovají z hlediska přeskakování, prokluzování?
Já mám ten typ s řetězem a je to hrůza. Už jsem celý mechanismus několikrát vyčistil a promazal a pořád mi to ten řetěz neochotně vytahuje. Přeskakuje přes zuby atd...
Jestli by ty lankové byly o dost lepší, jako že to tak vypadá, tak bych koupil dopředu a ty stávající mrdnul dozadu.
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Taresz - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Taresz - FK »

http://www.youtube.com/watch?v=v43vr3D2vLc

Mám to isté ako Peterecek a ziadne preklzovanie .... a preklzovaní som este ani nepocul :o
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Mexikan »

Vypadá to pěkně. Akorát to řidičovo okno ti povrzává jestli se nemýlím. Čas 1:06 - 1:09
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Taresz - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Taresz - FK »

To je mechanizmom neviem preco ale onko ide ako má uz tom so premazal a vselico ale to robi origo vedenie nie UNi stahovanie ;)
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Mexikan »

OK, díky. Asi do toho půjdu
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Peterecek - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Peterecek - FK »

vrzat to vrže prakticky všechno, ale to je původnímy mechanismy, ty nejsou taky dvakrát v nejlepším stavu. Řekněme si to na rovinu, co ve Feldě nevrže? :D
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Martin420 »

Máte niekto skúsenosti s týmito sťahovačkami čo sú spomenuté na prvej strane?
http://sk.aukro.cz/item1006702535_elektricke_ovladani_oken_skoda_felicia_fabia_octav.html

Cenovo aj vybavením vyzerajú celkom dobre, ale nechcem kupovať "mačku vo vreci" :? Ak by sa našiel niekto kto ich máte nahodené v aute, hoďte prosím nejaké info o nich, prípadne či slúžia ako by mali. Dik ;)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Taresz - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Taresz - FK »

je to dobré a má to jeden uzivatel na slovenskom forume len on ich má na styri okná je to ten typ ako moj a petereckové len tento má nie lankovy prevod inác je to to isté ;)
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Martin420 »

No počkaj, ak to nemá lankový prevod, tak nie je to náhodou ten reťazový? Niekto to tu spomínal v súvislosti s nejakým "prešmykávaním" alebo tak nejak. Ak by som okno zatváral štýlom že 5 sekund by šlo a ďalších 5 by reťaz "šmýkala", tak to radšej kúpim tie s lankovým :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Taresz - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Taresz - FK »

Nie jedno má lankovy a druhy má bowdemovy prevod asi aj ja som sa splietol ... Lankovy bude tento a ktoré máme mi to bude bowdemovy :D
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Martin420 »

A ktorá varianta je lepšia? Na origo tie bowdeny rady praskajú (neviem ako sú prevedené tieto...), o lankách som toho moc nepočul.
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Taresz - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Taresz - FK »

ja som mal bowdemy dva roky na prednych a nic na nich nevidno "auto prezijú :P"podla mna kto co preferuje
Floppy - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Floppy - FK »

a myslíte že by se nedalo použít motor sthování z Golfa III nebo z něčeho jinýho? nebo mi připadali podobný docela stahovačky z Octy r.v. 95 co?
petrjisa - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od petrjisa - FK »

zdar chtel bych si poridit taky el. stahovani asi to bude ten typ co je v nazvu tema ale chci se zeptat jestli to dam nak dohromady tady s tim: http://www.levnealarmy.com/panel-2ks-sp ... 8/d-71027/ chci mit ty ovladace umisteny ve stredovym panelu jak to bylo z vyroby. poradte jestli uz jste to nekdo resil. dikes
Floppy - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Floppy - FK »

neměl by tam bejt žádnej problém, ty UNI stahování ani origo mají řízení "natvrdo" bez jakýkoliv jednotky, takže je všude silovina :)
petrjisa - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od petrjisa - FK »

ok dik zkusim to nak zbastlit
milos81 - FK

Re: el.okna rada

Příspěvek od milos81 - FK »

Tiez som nedavno namontoval el okna.Uspesne som pouzil tuto univerzalnu sadu:http://www.autototal.sk/?page=product&category=0001200002&product=43
spolu s touto riadiacou jednotkou:http://www.autototal.sk/?page=product&category=0001200001&product=187
Tato riadiacia jednotka funguje presne ako original stahovanie,ma aj vstup na prepojenie s alarmom,takze po aktivacii alarmu je dojazd okien.Funguje to vyborne a spolahlivo.Ku vsetkemu je popis montaze a schemy,takze pri troche zrucnosti a trocha znalosti z elektriky bezproblemova montaz...
http://imgupload.biz/viewer.php?file=bl ... hfi7xu.jpg

Momentalne zhanam origos krytku na stredovom panely s dierami na ovladacie prepinace,mozete poradit kde sa da kupit...
rycmond - FK

Re: el.okna rada

Příspěvek od rycmond - FK »

Ajak ten motorek pozna ze je okno zavrene nebo naplno otevrene? Tam je nejaky doraz (cidlo) ?
Taresz - FK

Re: el.okna rada

Příspěvek od Taresz - FK »

Zvatsí sa odber a to riadiaca jednotka vyhodnotí ako doraz :) ;)
rycmond - FK

Re: el.okna rada

Příspěvek od rycmond - FK »

Jak jednoduche :-)
kwiko - FK

kam s cudlikmi na el. okna?

Příspěvek od kwiko - FK »

Ahojte, uz dlhsiu dobu mam pripravene el. spustanie okien. Lenze neviem najst nejake vhodne riesenie kam umiestnit ovladace. Mechanizmy mam pre vsetky 4 okna a ku kazdemu oknu mam dva vypinace.
Takze 4 asi narvem niekde na stredovy panel okolo rucnej brzdy a dalsie 4 by bolo fajn na kazde z dveri. Len netusim ako.
Nenarazili ste na nejake inspirativne riesenie? Interier je zhodny s feliciou po 98.Obrázek
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: kam s cudlikmi na el. okna?

Příspěvek od madmaik »

ja bych dal 4 do prostred,na predni okna bych dalsi asi ani nedaval a na zadni okna bych je dal do madel.
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
Wosa - FK

Re: kam s cudlikmi na el. okna?

Příspěvek od Wosa - FK »

A kde a za kolik jsi je sehnal? :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kam s cudlikmi na el. okna?

Příspěvek od Atnarfus »

V prostředku jak je to origoš to není vůbec špatné. Jezdím i autama, která to mají na dveřích a dovolím si tvrdit, že uprostřed je to lepší. Levou rukou řídím a pravá je relativně volná. Navíc pravou ruku má většina z nás tak trochu šikovnější, ovládáme rádio, topení, tak proč najednou okna ovládat druhou rukou.
kwiko - FK

Re: kam s cudlikmi na el. okna?

Příspěvek od kwiko - FK »

Dostal som ich darom, su povodom z Volva S40 co islo pod lis. Sa mi pacilo ze su lankove a zahnutie skla je skoro identicke s Fa-Fel. Takze som si vybral aj kabelaz a dojazdove relatka.
tychto cudlikov mam 8... Obrázek
Takze myslim ze to pojde, len tie cudliky... v madlach je jedine miesto tam kde sa dava ovladanie spetakov. ale to je take divne. tak som dufal, ci nemate nejake efektnejsie riesenie :mrgreen: Ten tunel bude, to je jasne...
Martin_Happy - FK

Re: kam s cudlikmi na el. okna?

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

mě to uprostřed taky vyhovuje líp. Máma s tátou to mají na dveřích a není to ono. Jinak když už do dveří, tak do té podpěry na loket, jako to má AleScout
BlueFox - FK

Re: kam s cudlikmi na el. okna?

Příspěvek od BlueFox - FK »

Jo, urcite uprostred. Ale je tam zadrhel, ne kterej je dobre dat pozor. Ke me do auta, to montoval predchozi majitel a byl to trochu nouma. Kabely nevedou od tlacitek rovnou do stran, jak je to u orig, ale dopredu, kolem radici paky. A protoze to jsou rovnou silove, je to velky svazek. A neni tam moc mista. Teda alespon u me, ale ja mam razeni trochu upravene. Paka chodi trochu v jinem "pracovnim bodu". Mno a pri razeni 1 to drelo kabely. Ty se po case prodrely a problem je na svete.

Proto nove reseni bude jen signalove a pak dam par repatek, co to budou spinat. A ty budou az vepredu v tunelu pod radiem. A proto muzu pouzit jakakoliv tlacitka a slabe kabely. Sehnal jsem si 8 "antivandal" kulatych tlacitek. Jsou kovove a vypadaji fakt pekne. Ted schanim tu zaslepku za radici paku, abych je mel kam dat. Ta moje je moc derava. Nevite jak se jmenuje, pripadne nejake cislo dilu? Zatim jsem to nesehnal. (i kdyz jsem jeste nezkousel vrakac...)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kam s cudlikmi na el. okna?

Příspěvek od Atnarfus »

Přes tlačítka jde silový proud? Origoš stahovačky mají řídící jednotku přímo u motoru a tlačítka jsou sdělovací vedení, že to má něco udělat.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Macman »

zkusim se zeptat i kdyz nevim jestli mi na to nekdo dokaze odpovedet...
mam uni el. okna (cili motorek pres bovdeny pohani ozub kolecko ktere je na orig hrideli kde je klicka), jde nejak zakumuflovat/schovat/urezat ten onen ozub hridel ktery cumi z tapeciru aniz by se musela davat do tapecu nejaka zaslepka?
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Atnarfus »

Co jsem viděl, tak k těm uni stahovačkám dávají kloboučky, které se nasadí na tisícihran místo kličky. Víc s tím těžko uděláš. Díra v tapecu už jednou je a s tím nic nevymyslíš.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Macman »

vim jak to vypada a jde mi o to jestli to jde treba do dveri nejak schovat...tapecy chci dat bez der
méně znamená někdy více...
Obrázek
Meverick - FK

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Meverick - FK »

Já bych nic neřezal ... páč až se ti podělá to uni stahování tak si ani pak nedovřeš okno ... kámoš má origo takže žadna klička a žádná zaslepka a ted jezdí se zavřenejma oknama páč se mu to podělalo .. naštěstí se to podělalo když to měl zavřený ... buď rád že tam ten tisícihran je :) .. a záslepka neni zas tak hrozná a jestli máš lakovanej interier , třeba palubku tak to mužeš dát do té samé barvy a bude to hned hezčí :)..
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Macman »

ja vim jaky jsou nasledky a co se muze stat ale porad mi nikdo neodpovedel na otazku...mam proste tapeciry bez der (zadny tuning) a nechcu do nich vrtat
méně znamená někdy více...
Obrázek
Meverick - FK

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Meverick - FK »

podle mě když je to uni stahování tak stim počitaj že tam diry nejsou ne? že se bude jen něci nasazovat ta ten tisicihran .. a kdxž to tak vemejš .. jestli vyvrtaš dvě dirky tak by to vadit nemělo .. pač stejnak kdyby si tam pak chtěl davat zase kličku .. tak jak má ten kousek co se dava na tapec tak ten je dost velkej a svhoval by tu diru
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 15. úno 2011 16:49:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od MARWiN »

macmuž : jestli máš normální stahovačky tak ten tisícihran překáží protože je dlouhej a nejdou na to nasadit tapecy bez děr . Když nandáš tapec tak je ten tisícihran zároveň s hranou tapecu z interiérový strany,jediný co by se možná dalo,nastrčit matku mezi plech dveří a stahovačku jako takovou,tím pádem by se tisícihran vzdálil od tapecu a pak by to asi šlo,ale muselo by se to ozkoušet a změřit :scratch:
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Macman »

maverick...porad mi nepomahas
vim ze prekazi jde me o to jestli jde ten tisihran vice utopit, aniz by to nemelo vliv na funkci a neprekazelo to sklu pri stahovani...vim ze kdyz to zapustim o nejakych 15mm jsemv suchu..jen jsem myslel ze uiz to ma nekdo vyzkousene...
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od MARWiN »

no pak jedine neco jako mam ja,ale predpokladam ze spinace na okna chces asi na stredovou konzoli za fofrklacek :) paj jedine kdyby ti moc nevadilo neco jako mam ja http://alarmtuning.cz/alarm-tuning/elektricke-ovladani-oken-track-kit.htm plus k tomu tyhle spinace http://alarmtuning.cz/alarm-tuning/elektricke-stahovani-oken/sada-spinacu/univerzalni-sada-spinacu-pro-ovladani-prednich-elektrickych-oken-track-uni-2-sw-uni-2.htm
2 na strane ridice, 1 na strane spolujezdce a mam je prisroubovany pres ty dirky,taky to neni spatny a nijak extra to nenarusuje,pak bys nemusel resit tapec s dirou nebo bez ;)
Meverick - FK

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Meverick - FK »

Macman : jj sourry ja si to pořádně nepřečetl ...,, ted nevim jak moc ten tisicihran kouka nebo ne ale jak řiká marvin že by se něco dalo na to nasadit aby se to odtahlo .. jen byy chtělo aby to na to paslo .. aby ti to tam mak nedrnčelo ... jinak 15mm je dost aby to zase sen tapec moc nenapružilo .. a když to bude vybouleny tak to bude divný.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Macman »

chlapi tak jinak:
mam toto:
Obrázek

a chci toto:
Obrázek

neboli nafejkovat uni stahovani jako origo a vypinace uz si nabastlim jinde

meverick uz pochopil :thumleft:
méně znamená někdy více...
Obrázek
Marty_pv - FK

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Marty_pv - FK »

A co maximální ghetto úprava (při ceně manuálních stahovaček) - zkrátit tisícihran tak aby šlo nasadit jenom kolečko od uni stahování?
Odpovědět