Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Odpovědět
Uživatelský avatar
spirus
Příspěvky: 2357
Registrován: stř 05. zář 2007 10:10:51
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od spirus »

Floppy ridicova strana jede rychle bez problemu, spolujezdcova uz trosku hura ale taky vali.... navic sem vypozoroval kdyz mas nastartovany motor tak to jede rychle nekdyz jedes tak to vali rychle a kdyz stojis bez motoru tak se spolujezdec louda ale zas tak pomaly to neni ;) navic je to tim ze spolujezdcovo okno se tak casto nestahuje tak jde kapku z tuha ale da se to promazat vse :)
to je muj drak http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtopic.php?f=16&t=1805 najeto poctivych 230 000 km
my web http://spirus.mypage.cz/
Obrázek Obrázek
Jsem teenager a neposlouchám Hip-Hop (námět převzat bez dovolení od Jirkyf):D
Floppy - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Floppy - FK »

Tak ono je to tim, že při nastartovanym motoru je v aautě něcco přes 14V a ne 12V když motor neběží ;) Ale uvidim, až to budu dělat, tak to celý promažu, ty gumy jarem ;) a snad to pojede gut ;)
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Raceman »

tak jsem dneska Špiritusovi na těhle stahovačkách vyměnil komplet kabeláž k oknu spolujezdce
místo origo drátků ... tuším že to jsou průřez 1 mm ... jsem tam natahal 2x2,5 mm
od vypínače k motorku jsem táhnul už jen jeden a to bez těch divnejch rychlokonektorů a světe div se i bez nastartovanýho motoru se to pohodově zavírá a otevírá
oni tam ty proudy tečou dost velký ... jak jsem psal cca 15A a to je na ten origo drátek při tý délce a průřezu dost málo a je tam vysokej pokles napětí a proudu na konci u motoru
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Jyrgen »

u mě jede spolujezdcovo okno taky pěkně pomalu, takže díky racemanovým poznatkům vyměním kabeláž ;)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Floppy - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Floppy - FK »

Tak to je výborný vědět před instalací ;) Já sem to měřil nezatížený a papalo to kolem 5A
Floppy - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Floppy - FK »

nevíte jak je to u tlačítek na okna z fabie? Tam asi pudou ke komfortní jednotce co? takže UNI okna s tim spínat nepudou...
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Raceman »

přesně tak nepůjde to ;)
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Mildacaso »

Jen pro zajimavost jak velkou pojistku to uni stahovani ma? dik
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Raceman »

30A
Floppy - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Floppy - FK »

Ale když budeš stahovat obě okna najednou tak praskne ;)
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Raceman »

stahoval a vytahoval několikrát a nepraskla
Floppy - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Floppy - FK »

já to zkoušel jen na koberci bez zátěže a po cvilce udělala pápá
Pjotr - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Pjotr - FK »

No to uz se teda tesim na to doladovani.. :cry: Zajimalo by me jak to ze kdyz mate stahovacky pod stejnym oznacenim,cena je taky stejna mate neco jineho nez ja... Uz ve me tahle firma moc duvery nebudi.
Ted sem si hral asi 2dny s centralem taky od nich,mel byt primo na felicii,prej "velice jednoducha montaz",az na to ze jsem musel upravovat konzoly na uchyceni motorku do prednich dveri a tahla ktera uz byly hotove primo na feldu byly vsechny nepouzitelne,kratke.. pro vsechny 4dvere.Tak ze jsem je musel upravovat zmenou ohnuti,coz samozrejme moc nevydrzeli,kdyz sem to netrefil napoprve tak pri druhem ohnuti praskly.K tomu tam byly navic i 4 draty na vyrobu tahel,pro predek se me podarily naohybat,na zadni dvere byly kratke.Tak ze sem jeste shanel delsi nerezove draty stejneho prumeru a tahla si vyrabel sam.
No fakt zazitek..
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Macman »

Pjotr: mam uplne to same a resil jsem to jako alescout prtz jina alternativa neexistuje...
Obrázek
jinak mi to neslo...jedny dvere jsem delal dve hodiny a kdyz jsem na to prisel tak jsem mel druhe za pulhodky
méně znamená někdy více...
Obrázek
Pjotr - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Pjotr - FK »

Dik moc za foto,Tve reseni bude pro me to prave,nez doladovat umisteni motorku aby vlezl pod tapec atd.. 8-) Taky bych chtel dovrtavane diry ve dverich nejak osetrit,coz by pres ochrannou folii moc neslo,at to pripadne hned nerezne.

Jak jsi spokojen s rychlosti chodu? Ja natahnul preventivne silnejsi draty,navic je budu mit kratsi,napajeni motorku nepujde pres vypinace, mam dojezdy M53.Tak ze jen od pojistkovky k dojezdum za kastlikem a od nich primo k motorkum,tak uvidime.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Dejwis »

ta první je fotka je moje, přesněji: takto se to dělalo na otcově Feldě, ničemu to nevadí, klidně to tak udělej, takto to drželo podle mě nejlépe...
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Macman »

pjotr: rychlost by mohla byt lepsi..hlavne u spolujezdcovych dveri mam problem ze to jede pomalu prtz jsem to jeste nepromazal...a hlavne me prekvapilo ze kdyz auto stoji na slunku a je vedro tak mi okna zacnou vrzat a spolujezdcove se nekdy sekne a nejde zavrit...
méně znamená někdy více...
Obrázek
Pjotr - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Pjotr - FK »

Podle fotky vidim ze tam mas asi origo kabelaz.Myslim ze raceman psal ze je s ni ubytek napeti u motorku az ke 3V coz je teda pri 12V hodne.A pokud to vedes pres vypinace jsou draty k motorku ve dverich spolujezdce opravdu dlouhe.
Ja to budu mit jak sem psal vyse,draty silnejsi a jeste hodne kratke,motorky spinane pres dojezdy,ne vypinaci.Asi zitra nebo pozitri se me to podari snad uz dokoncit,tak pak napisu jak to slape me.

Jinak jsem zatim promazaval pojezd okna u ridice,WD sem pouzil,co to sneslo.V porovnani pred promazanim jsem nepoznal zadny rozdil,pri toceni klickou.Akorat jak pises me ted okno pri otvirani a zavirani krasne vrze.. :? Asi zkusim pouzit klasicky olej,vazelina dovnitr dostat nejde.
Pjotr - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Pjotr - FK »

Tak jsem motorky uchytil jak to ma "Macman", diky detailni fotce to bylo za kratkou chvili hotovo :D .Jedine s cim je pak problem je prilepeni folie proti vode ve spodni casti kvuli bowdenum ktere tama vedou,ale cele sem to poprelepoval hlinikovou paskou,da se dobre tvarovat tak me dverima snad nepotece.
Zatim jeste nemam pripojene ridici jednotky,tak ze sem stahovani zkousel jen narychlo pripojenim na + a - jelikoz jsem byl zvedavy jak to bude slapat.A jede me to naprosto super,jsem spokojen.Obe okna pekne plynule,jedou i kdyz je rukou zkousim brzdit.Okno u ridice me pritom kladlo i pri toceni klickou v horni casti vetsi odpor.Zpomaleni nepozoruju zadne.
Jen prikladam ze kabelaz mam svoji od motorku (zkratil sem i ty draty co z nich napevno trci) az po misto kde budou jednotky,prurez 2,5mm2.Zkouseno bez nastartovaneho motoru.
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Mildacaso »

Ahoj poradi nejkdo s dojezdem? Sice jsem elektro mechanik ale to schema stoji za pekny prd..
1) jak je na obrazku zapojen motor a u neho vypinac , jeden vodic se prerusi a pripoji je na nej dle prislusnych barev dva vodice od dojezdu.? je to tak mysleno asi ne Nebo se to musi prepojit jinak a chybi schema pro vypinac?
2)oranzovy a zluty vodic , jestli chapu pouziju jeden znich dle signalu jakej mi dava alarm aby se se okna zavreli
Ale k cemu slouzi vodice jenz tam jsou cerny , cerveny a vstupni cerveny , ma se vybrat vyber vstupniho signalu jenz jde z alarmu?
3) ACC je mysleno co?
4) Zkousel nekdo promazavat samotne stahovacky? Jedna mi jde krapet hur kdyz ji protocim rukou, myslim bowdenz jenz maji serva.
Dik za odpoved
Pjotr - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Pjotr - FK »

Jake mas dojezdy? Ja to zapojit s mymi M53 takto:
Cele stahovani oken zustane tak jak je (kabelaz,vypinace) s tim rozdilem ze vodice na ktere mel byt pripojen motor zapojis na dojezd na ovladani kladnym napetim,nahoru a dolu.A motor je pak pripojen primo z dojezdu.Problem pak nastava pokud chces funkci automatickeho zavreni pri zamknuti,jelikoz na obou ovladacich vstupech je diky vypinacum (aspon u E02W3) porad minus,az zmacknutim vypinace posles kladny impuls.Tak ze ja zapojil vystup z centralu od jednoho motorku kde se pri zamknuti objevi kratce + na tento jeden vstup,a pri zamknuti me vyletela pojistka centralu.Samozrejme... , slo to totiz do zkratu.
Tak ze reseni dle meho,zatim sem to nezapojoval,dat mezi vypinac a dojezd diodu tak aby pustila jen kladne napeti.Tim padem za ni nebude minus,bez problemu tam privedes (zase asi radsi pres diodu) vyvod od motorku centralu.Melo b to fungovat.
Nebo dalsi varianta,asi zbytecne slozita,paralelne k motorku rele,ktere bude mit kontakty na jedne strane na minusu,na druhou zapojit z dojezdu ovladaci vodic pro minusove napeti.
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Mildacaso »

Ma toto
Obrázek Obrázek
Prave podle toho schematu mi neslo njak do hlavy zapojeni.
Dovirani oken alarmem budu resit az pozdeji.
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Mildacaso »

Tak jsem to pekne pomotal, to co mam je tedy jednotka zajistujici zavreni oken pri uzamceni vozu dalkou, a ne tedy dojezd jenz jsem si myslel lehke tuknuti do tlacitka a okno jede dolu a tak..
Pjotr - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Pjotr - FK »

Jasne ze to mas zavirani oken,dojezdy maji uplne jine zapojeni.Presne k tvemu dotazu:
1)Zapojeji je jak pises,dle schematu,co je pred vypinaci v tomto pripade vubec nehraje roli proto to ve schematu neni ani zakresleno.
2)Oranzovy a zluty pouzijes jak pises,propojis s alarmem nebo centralem dle polarity vystupu.Ten cerny,cerveny a vstupni cerveny slouzi k nastaveni toho aby se ti okna pri zamknuti zavirali a ne otvirali ;)
3) AAC sem myslel ze je alarm,nevim..
4) Stahovacky sem nepromazaval,neslo me s ni teda rucne totic vubec (bowdenova verze),na prazdno sem je nepoustel tak nevim.Kazdopadne bych je asi nemazal,muze to pomoct a taky vubec nemusi.

Mazal sem akorat pojezdy oken.Bez vysledku,jedine co se zmenilo je ze pribylo skripani a hluk.Holt asi uz jsou pojezdy po vice nez 10ti letech pouzivani vychozene a pomuze jen vymena za nove.Coz zas nevim jestli ma vyznam,jejich cenu neznam,aby to nebylo vic nez cena celych el.stahovacek.
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Mildacaso »

, proto mi to nebylo jasne pac jako dojezd mi to dle schematu nemohlo jit.. dik
Pjotr - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Pjotr - FK »

Macman píše:pjotr: rychlost by mohla byt lepsi..hlavne u spolujezdcovych dveri mam problem ze to jede pomalu prtz jsem to jeste nepromazal...a hlavne me prekvapilo ze kdyz auto stoji na slunku a je vedro tak mi okna zacnou vrzat a spolujezdcove se nekdy sekne a nejde zavrit...


Tak uz jsem taky v klubu,po tydnu pouzivani mam obdobny problem s oknem ridice.. Jak je horko,zacne se me nahore ve 3/4 zastavovat a vubec nedojede.Mam jeste moznost prenastavit dojezdy aby motor vypinaly az pri vetsim odberu,to jeste zkusim.
Kazdopadne pojezd okna ridice sem mel uplne venku,hodne sem ho promazaval a bez vysledku.Asi uz ma sve za sebou.
Kdyz sem porovnal jeste s klickama chod a silu potrebnou pro vytazeni okna na me felde,a felde pritelkyne,ktera je technikcy opravdu ve 100% stavu tak me okna vysli desne.Ji to jde snad s polovicni silou v celem rozsahu.. Asi okna nebyly moc casto stahovany.
Tak ze vysledek,promazani je bezpredmetne! Jedine reseni asi bude novy mechanicky pojezd.Nema nekdo tuseni kolik stoji?
felicia123

zkusenosti s okny jaka koupit

Příspěvek od felicia123 »

Nazdar kluci
Uz dlouho se divam na vase stranky a nasel jsem tady dos dobre finty a taky jsem si nektere udelal na svojem rakosnicku.
At vam to jeste dlouho vydrzi.
A ted k memu problemu mam tyhle el.okna http://www.tuning-centrum.cz/tuning-cen ... /47966.jpg sice jsem je kupoval z druhe ruky a fukgovali perfekne mam je dva ruky minuli majitek to nevim jak je mel dlouho.Mam takovy problem predni okno na prave strane otevru a zavru v poho na leve strane otevru a zavru taky ale kdyz je v lete horko tak jen do pulky a pak musim pomoc rukou abych ho zavrel.A zadni obe otevru ale zavrit musim oboje uz rukou pri zapnem vypinaci.
Mel jem to vsechno nekolikrat rozdelane cistil jsem to mazal a porad je to stejne na kliku to jde lehce ale kdyz tam dam ty motorky tak nastanou ty problemico jsem popisoval nazacatku.Jako by byli uz ty motorky slabe stare opotrebovane.Jake mate zkusenosti mohl by mi nekdo poradi jake si mam koupit aby vydrzeli a nemel bych takove problemy jak nyni existuji nejake silnejsi vykonejsi?
Premyslim o tyhlech ale jsou k mani jen na dve okna nevite o nejakem odkazu kde bych sehnal jeste jednu sadu
http://powertuning.cz/bestshop/X614.JPG
A nebo o tyhlech ale nevim jestli nedopadnu tak jak ted
http://kvalitnialarmy.cz/index.php?page=detail&id=0590
Mate nejake zkusenosti o techto produktech muzete mi poradit ktere by byli vhodne popripade nejaky odkaz ktere by byli dobre vlastnim felicii 1,6 r.v.99 GLX bohuzel el.okna nebyli ve vybave
Dekuji vsem co mi poradi :D :thumleft:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: zkusenosti s okny jaka koupit

Příspěvek od 103457 »

Je to jedno, tyto uni jsou kvalitou všechny přibližně stejný a tak je taky musíš brát, pokud chceš opravdu kvalitu, musíš si koupit přímo do feldy a tam jsou lepší s kovovejma vodičema, nikoliv bowdenovejma..
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: zkusenosti s okny jaka koupit

Příspěvek od Macman »

u UNI oken pomuze vymena kabelu za hrubsi prurez a celkove "promazani" mechanismu oken..mam podobny problem a budu ho resit...tohle se tu uz konzultovalo nekolikrat...
méně znamená někdy více...
Obrázek
Peterecek - FK

Re: zkusenosti s okny jaka koupit

Příspěvek od Peterecek - FK »

mám ty druhé co máš úplně en poslední odkaz, mám je od léta, zatím žádné problémy, okno spolujezdce jezdí pomaleji ale když je nastartovaný motor tak je to v pohodě ... výměna kabelu by to řešila .. nevím jaké budou třeba za dva za tři roky, ale to doufám už ani to auto mít nebudu :D
Badd
Příspěvky: 58
Registrován: sob 05. zář 2009 14:46:25

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Badd »

.....
Naposledy upravil(a) Badd dne stř 17. bře 2021 19:53:51, celkem upraveno 1 x.
Peterecek - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Peterecek - FK »

podívej se dole pod čarou pod tímto příspěvkem tam je odkaz na mou Felicii tam mám obrázky E04W7 ... zatím zpokojenost :) ... mám je necelý rok
gastr - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od gastr - FK »

čau nenašel by se někdo z olomouce kdo by me pomohl s instalací uni oken in.pro art.nr. 102 díky
kralik - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od kralik - FK »

Zdravím všechny, tak můj první příspěvek je zde :-) Felinku mám asi tři týdny a dneska jsem dělal přední okýnka do elektriky. Použil jsem tuto sadu http://www.9000.cz/elektricke-stahovani-oken/el-stahovani-oken-univerzalni. Zdá se solidní, nic za osum stovek z aukra. Montáž byla díky vaším radám a fotkám úspěšná, řidičova strana teda trvala přes dvě hodiny, zato strana spolujezdce byla sakumprdum za 25minut. Člověk už prostě věděl kam šáhnout a kam co jak přidělat. Řešilo se tady kam dát ovladače a kdosi někde na fóru vymyslel to, že se dají nechat v původní krabičce a použít je jako ucpávku kliček. TEnhle způsob jsem taky zvolil a musím říct že naprostá spokojenost. Do tapecírunku do opěrky se mi to dávat nechtělo, člověk by musel cpát loket hrozně dozadu, aby na to dosáhl. Teda samozřejmě podle toho, jak si řidič dává sedačku. No a takhle je to po ruce a zároveň tapec nehyzdí ta ošklivá kulatá ucpávka. Výhoda felicií je, že ozubená hřídelka stahování není dlouhá, takže moc nečumí ven a dají se použít ty nejkratší adaptéry. Proto se vejdou do skříňky i s ovladačema. Takže kdo je rozhodnut koupit, tak tuhle sadu můžu doporučit (zatím :D ) strana spolujezdce jede trochu pomalejc ale pořád dostatečně, obzvláště při nastartovaným motoru. Součástí balení za 1690,- je komplet všechno, včetně podsvícených spínačů, instalace vč. pojistky, stačí jen zapojit. Nejhorší porod byl protahování krkama mezi dveřma a karosérií, zbytek brnkačka :-) tak zdravím a ještě jednou děkuju za rady, díky nimž jsem to zvládl v pohodě :-)
Návštěvník

El. okna

Příspěvek od Návštěvník »

Mam jednu otazku kolko ma asi tak vynde montaz prednych el.okien ked si to urobim sam mam zhanat originalne diely alebo univerzalne stahovacie mechanizmi . A dali by sa dat el. okna aj na zadne okna ?? vie niekto porait ak ano piste to sem chcem pocut vase nazory .
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od 103457 »

Když si to budeš dělat sám, tak tě montáž vyjde na 0,-Kč či €.
Asi jsi myslel cenu ND a to zase záleží na tobě, za kolik a jaké si koupíš, každému vyhovuje něco jiného a má pochopitelně i jiné nároky.
Jinak jdou předělat přední i zadní okna, je tu spousta topiců o oknech, tak si je přečti, uvidíš sám. ;)
Peterecek - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Peterecek - FK »

já ti to řeknu takto .. byl jsem v Škoda autoservisu na VS, tam říkali dvojku za montáž .. to jsem si říkal ještě v pohodě ... v jiném servisu by za to chtěli pětku .. tak jsme to udělali s kámošema sami, mě to stálo asi 250 Kč za Pizzu pro ně a je to hotové ... podívej se na moje auto, mám všechny 4 (klikni dole pod čarou pod tímto příspěvkem na můj topic)
Taresz - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Taresz - FK »

Mám to isté co peterecek a spokojost UNI sú dobré ,pravdaze origo sa nedá porovnávat ale aj UNI stoja zato ;)
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Martin420 »

Prečo sa nedajú porovnávať s origo? Šak čo origo sťahovačky, to prasknuté, alebo ich to len čaká. U tých UNI som tu čítal všetko možné, ale o tomto probléme som u nich nejak zatiaľ nepočul. Ak je toto riziko aj u nich, tak ma prosím opravte niekto z majiteľov UNI :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Marko4919 - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Marko4919 - FK »

Takze to super ked sa to bude dat aj na zadne lenze ako to potom funguje ked sa zadne okno nestiahne uplne da sa tam nejaky dojazd alebo co ?? a este by som rad vedel ci by sa dali dat vypinace rovno z octavie lebo tie sa mi viacej pacia a ci nebude nejaky problem a dik za dotazy cim viac ich tu bude tym viac mi pomozete tak diki zatial . :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od 103457 »

Jistěže se uni nedá srovnávat s origem, origo je mnohem konfortnější než uni stahování, ať do el. zapojení, tak do mechaniky a desingu posléze použitých výplní dveří.
Klidně si dej uni, to ti bude stačit, zadní okna neřeš, dojedou, kam dojedou a pak se prostě zastaví, tlačítka z octy nejdou použít, nikam se nevejdou.
Taresz - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Taresz - FK »

Ja to mám takto ...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zadné okná nejdú dole ale zastavy sa to tak ako predné toto riesit nemusís a dojazd ked budes mat tak je to to isté


Martin UNI a origo som myslel tak ze je to neporovnávatelné v chode a v rychlosti a je to trochu hlucnejsie ale úplne to stací radsej nové uni ako by som po tyzdni opravolval bowden na pouzitej origo stahovacke ...
Peterecek - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Peterecek - FK »

k tomu dojezdu .. když okno vyjede úplně nahoru nebo úplně dolů, tak to představuje pro elektroinstalaci větší odpor, podle toho elektronika rozpozná že okno dojelo kam mělo a motorek přestane dál tahat. Originální stahovačky mají určitě výhhodu v tom že jsou prostě originální, asi o něco rychlejší a hlavně že mají řídící elektroniku, zmáčkneš tlačítko jen jednou a sjede to samo dolů nebo nahoru, u uni to musíš držet po celou dobu stahování. Ne že by to nějak vadilo, ale je to pohodlnější co jsem jel v Octavii nebo Passatu. Originály se zase nikdy nedělaly dozadu, v čemž spočívá výhoda UNI. Originály mají zase výhodu v tapecírech, že tam nejsou díry ale to jen vepředu
Taresz - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Taresz - FK »

Dá sa aj na uni spravit na jeden dotyk ... :D
Návštěvník

Re: El. okna

Příspěvek od Návštěvník »

cize keby som si kupil sadu pre styri okna nemal by byt probem namontovat to do vsetkych dveri na vyzore mi nezalezi ci uz tam ostanu ti iery po klukach alebo nie dam tam nejake zaslepky ,
Uživatelský avatar
Venda002
Příspěvky: 276
Registrován: sob 27. zář 2008 18:14:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Venda002 »

Tak se pánové podívejte ke mě do topicu. Já mám elektrický všechny 4 okýnka a jsou to spal kity přímo pro feldu jak dopředu tak i dozadu
Profil na hlavní stránce: Zde
Můj mazlík: Zde
Fotky: Zde
Peterecek - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Peterecek - FK »

Dobře počkám si na video jsem zvědav :D dobrá věcička :D mě třeba sere že se někde rozjíždím a chci zavřít okno tak kroutím do zatáčky volantem a jednou rukou držím spínač :D
Taresz - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Taresz - FK »

Presne ako hovorís som natom tak isto ked uz zastavujem práve parkujem tak chcem aby mi uz okno bolo hore ked zastavym tak drzím cudlík jak o zivot a zatácku berem jak blázon :lol: :lol: :lol:
lucistrnad - FK

Re: El. okna

Příspěvek od lucistrnad - FK »

Já chci také el. okýnka,ale asi samodoma neudělám,takže šetřit a šetřit :(
Na kolik výjde koupit UNI stahování?Popřípadě co vše k tomu potřebu?
Dexter - FK

Re: El. okna

Příspěvek od Dexter - FK »

tady jsou jedny uni za dobrej peníz, nic k tomu nepotřebuješ, jen ruce :)
http://www.levnealarmy.cz/eshop/elektricke-stahovani-oken/elektricke-stahovani-oken-eo2w3-gsu-810-2.html
Odpovědět