Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Odpovědět
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

Potřebuju poradit, jak zapojit okna.
Mám 6-ti polové vypínače a okna mi chodí vpoho, 2 poly jsou na podsvětlení, další dva na vypínači jsou na +12V a -12V na ovládání oken a další dva poly jsou přímo na motory oken. V přepínači se překlápí polarita a podle toho jedou okna nahoru a dolů. Potaď vše logické. :)
Teď jsem ale koupil origo panel s tlačítkama do středového tunelu a přepínač má jenom 5 pólů, 2 poly jsou na podsvícení a zbylé 3 poly fungují jen jako přepínač, buď jedním nebo druhým směrem. Koukal jsem do schémat a tam je to vedené z přepínače do ŘJ oken a ta teprve asi mění polaritu dále na okna.
A to hlavní, jak zapojit tyto originální přepínače přímo na okna bez ŘJ oken, jelikož tu nemám.
Řešil jste to již někdo? nebo kde levně sehnat ty ŘJ oken?
Rex - FK

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Rex - FK »

já to natáhl přes pojistku napřímo. prostě drát ---pojistka ---- motor. čím míň tam toho je. tím míň se to může posrat. mám to už hooodně dlouho a pořád to funguje
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Ivarek »

Jo,mě taky napadá jen zapojení přes relé.Ono je totiž dost možný že ani ty origo vypínače nejsou uzpůsobený (proudově) pro přímé ovládání servomotorků oken (maj dost velký odběr).
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od 103457 »

Rex píše:já to natáhl přes pojistku napřímo. prostě drát ---pojistka ---- motor. čím míň tam toho je. tím míň se to může posrat. mám to už hooodně dlouho a pořád to funguje

Jo, takhle to mám u starejch oken, mám i origo kabeláž, ale na jiný vypínače. Tyhle přepínače co mám přepínají pouze jeden pol, chovají se jako líbkový přepínač. A já potřebuju přepínat dva poly. Ve schematech jsou tyhle přepínače společně s ŘJ v každých dveřích.

Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od 103457 »

Ivarek píše:Jo,mě taky napadá jen zapojení přes relé.Ono je totiž dost možný že ani ty origo vypínače nejsou uzpůsobený (proudově) pro přímé ovládání servomotorků oken (maj dost velký odběr).


No ale to by musely být 4 relé na každý dveře. Nebo je nějaký automobilový relé na 12V, které má více spínaných kontaktů ?
Rex - FK

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Rex - FK »

tý jo. tak to je pro mě španělská vesnice. možná jak kluci radí to relé. jako origo to řídila ŘJ a ty vypínače jí dávaly jenom impuls. ŘJ by se možná daly sehnat na vrakáči. kontaktuj RacemanaX
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Ivarek »

No potřeboval bys 2 relé na jedny dveře.Pak jsou ještě relé kde jsou v jednom pouzdře zabudované 2 relé,běžně se dávaj např do řj centrálu ale nějak jsem je nemohl sehnat.Já bych to asi řešil tak že bych do toho origo panýlku dal nějaký univerzální (6ti polové) přepínače který tu polaritu samy otáčej - jak jsi psal v prvním příspěvku.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od 103457 »

No tyhle vypínače mám a doteď mi okna fungovaly bez problémů. Ale vyměnil jsem středový tunel za nový a ten má origo svoje vypínače, ale jen pětipolové. Nechce se mi to kuchat a dávat tam ty staré, ty origo krásně zapadnou a jsou jak nový.
Rex - FK

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Rex - FK »

nechceš ale asi budeš muset :)
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Vici »

toto jsem resil - origo vypinace pro stary typ tunelu + uni okna s dojezdy. vyresil jsem to, jen si uz nepamatuju jak a to auto uz nemam doma (byvale pritelkyne) ale pokud vydrzis tak po nedeli mam moznost se na to podivat
je to bez relatek a vseho ostatniho
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Ivarek »

103457 píše:No tyhle vypínače mám a doteď mi okna fungovaly bez problémů. Ale vyměnil jsem středový tunel za nový a ten má origo svoje vypínače, ale jen pětipolové. Nechce se mi to kuchat a dávat tam ty staré, ty origo krásně zapadnou a jsou jak nový.

Jo,chápu ale jinak to nejspíš nepůjde,jinak těch relé bych se nebál,holt to bude krapet složitější.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Vici »

je ale dost mozne ze jsem to i nekde psal bud na foru a nebo urcite favovi? treba to tu bude cist a nekde to najde
mam este dva vypinace v garazi sem si vzpomel zkusim to zitra nejak znova vykoumat
Naposledy upravil(a) Vici dne pát 28. bře 2008 19:59:19, celkem upraveno 1 x.
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od 103457 »

Vici píše:toto jsem resil - origo vypinace pro stary typ tunelu + uni okna s dojezdy. vyresil jsem to, jen si uz nepamatuju jak a to auto uz nemam doma (byvale pritelkyne) ale pokud vydrzis tak po nedeli mam moznost se na to podivat
je to bez relatek a vseho ostatniho

Vici, já mám, ale origo vypínače nového tunelu.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Vici »

aha. i tak popremyslim.
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od favo »

Jo Viči Fávovi jsi to kdysi psal ale Fávo je takový kokot že to zase někde ztratil a má ten stejný problém , já jsem nabyl dojmu že se dělali okna pro starší modely a starší spínače v tunelu který byl i ve favoitech a potom se dělala verze pro nové xichty pro spínače v novém tunelu , já mám okna z modelu 98 což je fajn protože mám model 98 ale mám tunel se spínačema pro starší modely a podařilo se mi to zapojit jen tak že mi funguje otvírání zavírání ale tlačítka nesvítí bohužel. U mě to funguje tak že mám jako kotvu kostru a přepínám mezi jedním a druhým polém spínače a tím zavírám a otvírám okno ale mám pocit že starší typy oken to měli řešené jinak.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od 103457 »

Tak jsem s pomocí Raceho a Ivarka vyštudoval ovládání pomocí relé, hodilo by se třeba toto: http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... ES05700061
Má někdo další nápad? Nebo dokonce na prodej ŘJ oken? :D
Uživatelský avatar
Luka$
__________________
__________________
Příspěvky: 923
Registrován: stř 12. bře 2003 10:33:53
Bydliště: Pardubice / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Luka$ »

Ja resil problem s tim ze predni jsem mel original a i ovladani
a kdyz jsem montoval zadni tak ty byly jinak delany a ovladani neslo pouzit. (Misto aby mely ridici kabel jako original tak prohazovaly polaritu)

Nakonec se mi podarilo dat i zadni stahovacky na nove ovladani pomoci relatek.

Byl to porod ale nekonec se mi to podarilo:
Obrázek
Luka$
administrátor
http://www.feliciaklub.cz

Ty znáš mé cesty a silnice a víš, že mnoho lidí jezdí nerozumně a lehkomyslně. Dej, ať mezi ně nepatřím, ale ať jsem ke každému zdvořilý a laskavý. Dej, ať se nestanu vrahem, a pomáhej mi, abych se vrátil zdráv a beze škody pro druhé i pro mne.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od 103457 »

Tak vyřešeno, za pomoci členů, všem zainteresovaným děkuji za nápady a rady. Dneska jsem to konečně zbastil, tak hlavně, aby to fungovalo. :oops:
RadekN70 - FK

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od RadekN70 - FK »

No já to zkoušel napojovat,ale nějak mi to nešlo,mělo by tam
jen být 15,30 a kostra + nějaký to ovládání,podsvícení.Asi se na to vyprdnu
a prodám to!!Už jsem na forum napsal inzerát,tak uvidím.. ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od 103457 »

Není to tak jednoduchý, jal si to představuješ, buď musíš mít 6-ti polový přepínače, které ti obrací polaritu nebo musíš použít nějakou elektroniku či relátka ;)
harvi - FK

panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od harvi - FK »

cafte feldaci,

vie niekto, co povodne patri (ake zaslepky,..) do dier panela ovladania el okien? mam tam teraz 2 diery ovalna na skrutku a hranata v strede a zaujima ma, co tam ma vlastne byt.
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od Ponman »

Podle mne,regulace vyhrejvani sedacek,nebo neee :roll:
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Eddie - FK

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od Eddie - FK »

Cauko
Da sa niekde kupit ten samostatny panel na tie ovladace okien? Namontoval som si uni el. okna a tlacitka chcem dat do stredoveho panela. Zatial som to vyriesil tak ze som vyrezal z plastovej dosky priblizny tvar toho otvoru a nasadil som tam tie tlacidla. No ale nevyzera to moc dobre. Alebo viete o nejakom lepsom systeme?
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od madmaik »

tohleto je homemade. origo se delalo budto krytka,nebo 2x el. ovladani oken,to jsou ty krajni,nebo vyhrivani,zabralo vsechno misto uprostred a vedle nej se vejde uz jen ovladani dvou oken.takze toto si nekdo delal doma a uprostred muze byt treba vypinac :)
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od 103457 »

Tohle je myslím origo, krajní přepínače jsou na přední okna a vnitřní přepínače na zadní okna. Uprostřed byl vypínač ovladačů zadních oken pro tlačítka v zadních dveřích, takže třeba děti nemohly vzádu otevírat okna, pokud jsi si vepředu vypnul ten středový vypínač. Přesně tenhle panel měl v autě Lukas.
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od Ponman »

:o No vidis,a jsem zase taky o neco chytrejsi.Takze takova pojistka proti otevreni zadnich oken hmmm :roll: ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od 103457 »

Ano, je to běžné u aut, která mají el. vládání všech oken, třeba octa to má také, navíc má u ovladačů oken v řidičových dveřích i tlačítko zamykání centrálu zevnitř.
harvi - FK

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od harvi - FK »

origo je to urcite :) doma som to nepilinikoval :D takze vypinac pre zadne okna vravis.. budem tam musiet nejaky falosny teda vyrobit, aby som tam nemal tu dieru. ma niekto napad cim este prekryt tu skrutku?


madmaik píše:tohleto je homemade. origo se delalo budto krytka,nebo 2x el. ovladani oken,to jsou ty krajni,nebo vyhrivani,zabralo vsechno misto uprostred a vedle nej se vejde uz jen ovladani dvou oken.takze toto si nekdo delal doma a uprostred muze byt treba vypinac :)
smazany clen - FK

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od smazany clen - FK »

No já bych tam hodil nějakej vypínač (třeba nějaký spešl osvětlení nebo tak něco... je vidět že to je pro nějakej vypínač ta díra tak ho tam dej ;)
DanoSK - FK

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od DanoSK - FK »

No konecne som nasiel niekoho, kto ma taky isty ovladac okien ako ja... No sice nie uplne taky isty, pretoze moj nema tu dierku na "odstavenie spinacov okien v zadnych dverach" a nemam ani tu srubku v strede, moj panel so spinacmi je tam zrejme zacvaknuty, ale tiez mam styri presne take iste spinace, z toho dva stredne su "slepe". Inak, mas v prednych dverach krytky na pristup k motorceku alebo mas calunenie dveri bez akychkolvek krytiek? Ja mam totiz krytky a kdesi mi odpisali, ze je to teda "dodelavane" a nie original. A este jedna vec: ako sa ti tie okna stahuju a vytahuju? Na jedno stlacenie alebo na podrzanie? Mne totiz na podrzanie, ked spinac pustim, okno zastane. A posledna otazka: da sa to "preprogramovat"? Teda aby to islo na "ťuk" a nie na drzanie? Dakujem!
harvi - FK

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od harvi - FK »

v prednych dverach krytky mam, ale su po dierach na svihadla, kedze aj ja som 'elektriku' dorabal. okna sa mi stahuju drzanim spinaca.. ak by si chcel dojazdy (na tuk) potreboval by si programovatelne motorceky, tieto sa davali ako original neskor (mali by mat rovnake bovdeny ako rucne stahovacky, tj plastove). zozaciatku sa pravdepodobne montovali jednoduchsie, s priamym ovladanim motora drzanim spinaca (bovdeny stahovaciek su kovove). ak by si predsalen chcel tie dojazdy nejako 'dorobit' musis pozhanat nejaky ovladaci modul na ne. myslim, ze niektory vyrobcovia autoalarmov a pod. taketo nieco dodavali, hladaj nieco ako 'dojazdovy modul' okien...
mystery - FK

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od mystery - FK »

Ale ten ovladač není origo, feldy nikdy el. stahování zadních oken neměli ... a pokud vím tak se vyhřívání sedaček zapínalo vypínačem vedle vyhřívání zadního okna
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od favo »

Je to originál a el. stahování zadních oken měli dokonce jsem jedno balení držel v ruce u nás ve škodovce ale předběhl mě jiný zájemce. Tak jsem koupil alespoň tento panel problém je v tom že u nás jsou všichni co maji na nová auta lakomci a chtějí jen základ a nikdy nic navíc dokonce jsem viděl na vlastní oči originál elektrický šíbr na felicii bylo to ve Škodovce v Domažlicích
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Návštěvník

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od Návštěvník »

Neviem ci budem hovorit dobre ale co viem tak co som videl v prirucke ktoru mam pri felde tak tam je medzi tymi spinacmi nastavovanie teploty vyhrievania sedadiel.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: panel na el. otvaranie okien

Příspěvek od favo »

A nebylo to náhodou pro panel z modelu 98´ ? tam opravdu mezi spínači je možnost mít ještě regulaci teploty sedadel ale ten ovladač je mnohem větší než je tady udělaný otvor. Do tohoto otvoru přesně pasuje jeden typ přepínače měl jsem tam dvoupolohový teď tam mám třípolohový spínač. Mimochodem když tady byla pochybnost nad originalitou tohoto panelu a nad tím že felda nikdy neměla zadní el. okna a proč si myslíte že tam jsou 4 otvory pro spínače ? ;) dokonce tuším že náš veliký Admin když měl ještě feldu tak měl panel model 98´ a měl i tam otvory pro 4 originál spínače oken. ;) ještě má jednu fotku v profilu ale je to tam hůře vidět.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Dejwis »

Zdravíčko, měl bych dotázek zda jste někdo nepořídil Elektrické stahování oken do předních dveří.

Přesněji zde: http://www.levnealarmy.cz/eshop/elektri ... e02w3.html

Vímk že to jde do Feldy, ale zajímá mě pokud ho někdo má, jestli něco nepovíte kolem montáže (tipy, triky, problémy). A dále kam je třeba zapojit el. kabely na ovladače, stačí jen + a -? Díky moc
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Eddie - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Eddie - FK »

Ahoj
Ja sice nemam tento ale mam ten model plus s lankovym prevodom. Su az na ten prevod uplne rovnake. S montazou nebudes mat problem. Zapajaju sa na + a -, to je uz na tebe ako to zapojis. S montazov do dveri je to uplne jednoduche, horsie je to s tou kabelazou, kade ju potiahnes. Ja som si spinace umiestnil na stredovy panel a tak som kabelaz tahal od dveri cez palubku az do stredoveho panelu. Ale myslim ze lepsie by to bolo tahat pod sedadlom. To je uz na tebe a zavisi to od spinacov, kde si ich umiestnis.
smazany clen - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od smazany clen - FK »

čau:) no velice nic na tom není... sundáš tapecíry zjistíš jak ti bude nejlépe pasovat motor (já ho umístil hned pod tapecír jak je tam takový prolis za madlem na opření ruky tam se vlezl akorát) můžu ti poslat foto... s káblama si budeš muset pohrát ale jde to! Záleží kde chceš umístit spínače já je dal za řadící páku je tam na to takový obdélník tam se ty spínače krásně vlezly.kabely protáhneš pod palubovkou ke veřím a tou gumovou průchodkou se dostaneš do dveří je poměrně volná tak to nijak těžce nejde...Je to práce tak na půl dne!Kdyby jsi měl nějaké konkrétnější otázky klidně se ptej ;) jo a možná bych byl schopný ti tu sadu sehnat za 1500 mkrl bych se
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Dejwis »

Jasan, chápu že se musí zjistit jakej motor a šrouby atd pasují nejlépe. Chápu co rozebrat atd. Spínače bych chtěl dát do tapece, někam kolem madla (dotoho obdélníku to dávat nebudu, mám tam talčítko na startování). Nejvíce mě zajímalo právě kam se vleze hlavní motor a kam přitáhnout kabely na + a - . Asi tedy průchdkou do kraje dvěří, když budu mít tlačíka na tapecu. Pokud můžeš, prosím pošli foto z montáže, klidně vše co máš, nebo hlavní foto kde je foto motoru atd. Myslíš že bys zvldánul tu cenu lepší? Bral bych dva - já a táta. Je to se zárukou atd? Thx boy :-)
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od AleScout »

Zdravim Vas,
tak presne tyhle elektricke okna jsem s tatikem pred 14-ti dny montoval i do sve Felicie. Koupil jsem je na http://www.magicar.cz i s automatickymi dojezdy pro 2 okna.

Montaz byla celkem narocna, s prestavkama nam to trvalo asi 3 dny. Spinace jsem umistil do tapecirunku, podle me je to nejlepsi reseni i vzhledem k tomu, ze konektory pro spinace jsou umisteny na konci kabelaze.

Kdybyste meli naky dotaz, pokusim se na nej ja, nebo tatik odpovedet. Na zaver prikladam fotky z montaze a po dokonceni.

http://www.roomsterclub.com/personal/felicia08/37.jpg

http://www.roomsterclub.com/personal/felicia08/38.jpg

http://www.roomsterclub.com/personal/felicia08/39.jpg
smazany clen - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od smazany clen - FK »

Psal jsem tomu borcovi email tak jak mi dá vědět tak ti řeknu OK? jinak to bylo nové origo zamalené se zárukou 2 roky.. mi hoď email nebo icq ti to pošlu jak sjem to uchytil... Je to nejlepší dát aby ten mechanismus byl co nejmíň zkroucený a volně to chodilo, myslím že se mi to tak povedlo... Hmm tak jo i do těch dveří to můžeš lupnout ale asi bych to tam nedával s těma plastama které k tomu dávají pač to vypadá hrozně! když tak vypínač zabastilt rovnou do tapecu...Montoval jsem si tam i ten automatický dojezd je to trošku náročnější ale super efekt:) zamkneš auto a okýnka se ti zavřou:) ten jsem měl za 3 stovky
boris

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od boris »

Cau presne tady ty mam montaz mi trvala asi hodinu jedny dvere jenom pridelani toho stahovaciho systemu a protahovani kabelu dalsi dve hodiny nejmin je to udelane na tri tlacitka a jeste tak ze jsou ty tl. hned u motorku ja to chtel dat na stredni panel a jenom 2 tlacitka tak jsem to cele prekopal ty kabely ty nejdelsi jsem pouzil od motorku do stredoveho panelu prerezal jsem je na pul byly dost dlouhe potreboval jsem 4 delsi mam to misto popelniku ten jsem vyhodil a mam tam misto na spinace treba podsvetleni interieru, woofer a ted tl. na 2 okna takze uz tam mam 4 zapalovac jsem taky zrusil mam to pres cele udelal jsem to ze stareho stojanu na cd presne to tam tvarove sedi jen jsem to vyrezal je to rovny plast a dole nad radiem je dokulata ohnuty smerem k motoru takze to vypada jako by tam mel byt a na tom uz mam ty 4 tl. a jinak okna jsou v poho stahuje to docela svizne nahoru i dolu ten system je ze to tl. prehazuje + a - tomu motorku a napajeni kostru jsem vzal pod volantem jak oddelas ten spodni plast a + mam primo zatim ze spinaci skrinky jak je privedeny kabel z bat. chci tam dat rele ze se to zapne az otocim klickem a dej si pozor na to aby si to pripojil na dost silny kabel jinak ti to muze jezdit docela hur tak to je asi vse :D :D :D
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od AleScout »

Minus jsem zapojil na kostru pod volantem (musel jsem sundat spodni kryt) a plus na spinacku.

Diry pro vypinace jsem jednoduse navrtal do nekolik mist a pak piloval a piloval. Postupne jsem zkousel do diry vlozit vypinac a podle toho piloval, abych to neprepiloval. A povedlo se, drzi to tam fest. Po sundani rukojeti jednoduse do te diry strcim prst a vypinac v pripade demontaze vyšprajcnu. :)

Akorat neni domyslene, ze na obou koncich kabelaze jsou konektory, ktere neprojdou skrz hadicu. Tak jsem tu kabelaz rozstrihl na pul a protahoval ze dveri pres hadicu do auta. Spojene to mam pod kaslikem.
smazany clen - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od smazany clen - FK »

Čauec, tak mi odepsal že koncem týdne by mu pěla přijít zásilka tak mu mám pak napsat... Když mi napíše že to má k dispozici tak ti hodím kontakt a domluvíš se přímo s ním pokud budeš mít zájem OK?
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Dejwis »

Pelda:
Čauves, děkuji moc za vyřízení. Jakmile ti potvrdí že je má skladem, tak mi pošli kontakty (mobil, mejla) a já se sním domluvím. Pokud se jedná o nové zboží a je to ten typ, určo beru 2ks...
Naposledy upravil(a) kejzi1 dne pon 29. zář 2008 15:15:24, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necitujte bezprostředně poslední příspěvek
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
smazany clen - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dejwis:
jojo, jsou to ty co jsem ti posílal ty fotky... to výjde všechno na stejno... Jasan že je to nové ;) taky má alarmy a centrály za super ceny. Pak dáv určo vědět
Naposledy upravil(a) kejzi1 dne pon 29. zář 2008 15:16:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necitujte bezprostředně poslední příspěvek
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Dejwis »

Jasan, díkas. Kdyby měl webvky nebo nějakej seznam co vše má tak by to bylo fajnos :-)
Naposledy upravil(a) kejzi1 dne pon 29. zář 2008 15:16:32, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necitujte bezprostředně poslední příspěvek
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
smazany clen - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od smazany clen - FK »

čus. Dejwis, tak jak to dopadlo nebo vypadá s tím el. stahováním oken? jaks to tady domlouval s Peldem... taky o tom přemýšlím
smazany clen - FK

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zítra budu mít ceník od toho borce co to má za tak supr ceny tak kdo ho pak bude chtít tak ať se ozve... sice vůbec nevím co to bude za ceník ale tak musíme se nechat překvapit :D
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Elektrické stahování oken E02W3

Příspěvek od Dejwis »

Pelda:
Moc díky, pak hned pošli ceník a já pak tady napíšu jak le levnej :) - myslím že sme mu udělali kšeft...
Naposledy upravil(a) kejzi1 dne pon 29. zář 2008 15:16:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necitujte bezprostředně poslední příspěvek
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Odpovědět