Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Fida - FK

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Fida - FK »

tak mi z toho asi brzo mrd.... :D mám kabel z felicie předfacelift a zkoušim jej napinovat do faceliftu, bohužel, tam jak má vést z 12 pinove svorkovnice bílý kabel, tak ten mi tam origo vede, ale na tom puvodním co jsem vytahl z tý předface to je hnedej a vede do te 10 pin, svorkovnice, ten origo co tam mam natažený bílý nevim kam jde, ale tváří se jako ukostření , potřeboval bych vědět jen , kam vedou kabeli z 12 pinove svorkovnice, který má být kde připojený, moc prosím pomozte, pač auto už mam rozebraný druhej den a nemužu se z toho vymotat :D Díky
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

je to kostra , pro vše ve dveřích
Fida - FK

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Fida - FK »

dobře, děkuju a zbytek kabelů??? Vedel by někdo, třeba ta pozice 2 na 12 pinove svorkovnici, ten jsem ustřihnul na původním autě a ted nevím , kam jej připojit. Je to hnedý kabel. A kdyby mi nekdo popsal zbytek těch kabelů tak má u mě flašu, už bych rád s felis jezdil. Celý týden se pitvořim s elektrikou, nejprve okna, ted zrcátka...... Hrůza, prosím pomozte, ferdamravenec je znalí a jistě bude vědět. Kdybych bydlel kousek od tebe , tak si pro tebe dojedu a ty bys určo věděl :D ;)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

já to zpracuju
Fida - FK

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Fida - FK »

jestli to sem dáš a popsané jak a kde to má být zapojené tak ti pošlui lahvinku a další věc, když tam je origo centrál, tak jak tady pořád řešíte, že se připojuje kabel speciálních výbav na tu svorkovnici s 10 piny, tak do te je zapojen ten centrál že?? mam 10 pin svorkovnici a teče mi přes ní jen + žlutý kabel na pozici 2 a proti je červený a - hnědý kabel na pozici 7 a proti nemu je mega tlustej bílej, má to tak být, centrál a vše funguje bezvadně a jelikož mám dodelávanou dálku tak i ta jde suprově.
Fida - FK

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Fida - FK »

Tak už jsem to nejak napáchal borci :D po dvou dnech v plnem tahu jsem konečně rozhejbal zrkadla, to bylo štěstí v očíčkách, ale potom přišla rada :D když vypnu klíček a zapnu světla, rozsvítí se mi kontrolka vyhřívání, dělá mi to leve zrcátko - řidič :D , detail a kašlu na to, hlavně , že vše funguje jak má , když zapnu vyhřívání a vše ostatní. Take se mi podařilo přepálit jeden spoj v ovladači :D , to byla prča, musel jsem to cele rozebrat asi třikrát , než jsem si toho všim, jsou tam uvnitř tištěné spoje, bylo to díky laborování ohledně toho rozsvědcování kontrolky a tak jsem vypichoval piny a zkoušel zapojit jinam :D - to nikdy nedelejte :D . Vše jsem opravil pájkou a nyní vše šlape jak ulité :D Ale pokud bude mít nekdo návod, jak zapojit zrkadla od 12 pinoveho konektoru dál, tak to sem pls hodte už kvuli ostatním, holt my co nemáme přípravu pro mimořádnej kabel a chcem si pomoci sami, ale je divný, že jsem tam měl origo centrál a v té 10 pin svorkovnici jsou jen obsazené 2 piny :D , asi soudruzi ve škodovce měli polední pauzu a nebo to delali v pátek odpoledne před koncem šichty :D , každopúádně moc děkuji všem !!!! ted ještě sehnat tu klimatizaci do 1,9 D :D
Blizzzard90 - FK

El. zrcátko stačí zapojit na konektor mimořádných výbav?

Příspěvek od Blizzzard90 - FK »

hoj, chci si jen ověřit svojí teorii než zas nakoupím vercajk :D a pak budu přemýšlet co jak napopojit.. :)

chci koupit tyhle el. zrcátka http://www.aci.cz/7615807-zp-zrcatko-el ... 11574.html

a tenhle spínač http://www.aci.cz/4912s560-spinac-elekt ... 83051.html

Prosím, nedá se někde koupit celá sada s kabeláží ? A jak se vlastně propojuje ten 6 pin ze zrcátek na vypínač a na kabely v autě ? To je samice na pravé zrcátko nekde i u pravého sloupku u spolujezdce?To by ten kabel od pravého zrcátka musel bejt sakra dlouhej aby dosáhl na levou stranu :D
Nikde nemužu najít žádný manuál o zapojení El. zrcátek..tak se moc omlouvám za moje křovácké vyjadřování :D sem asi vážně slepej..

moje teorie: napojím konektor samice do samce (ze zrcátka na kabel mimořádné výbavy ( doufám že ho mám ) ( ve dveřích asi schovanej nebude, ale kudy potom protlačit tak velký konektor co vede od zrcátka jinak než dveřmi a tou gumovou spojnicí, to mi moc nejde do hlavy..
:D když nebude ani kabel mimořádné výbavy, ( to zjistím tak že odklopím sloupek u levý nohy řidiče, ano to vím a pak by tam měl bejt samec nebo volná samice (6 pin) právě pro tento účel pozdějšího vybavení el. zrcátky) tak musím improvizovat a napojovat ručně) a pak povedu kabely od vypínače na každé zrcátko levé a pravé taky zvlášt.. To je poslední věc co řeším, neměli by být ty zbylé dráty ( na konektoru mimořádné výbavy) někde vyvedeny a nachystané právě pro připojení k vypínači?

Děkuji všem psychycky silným že se mnou mají tu trpělivost a vysvětlí mi to jako malýmu děcku :( :baseball: :baseball:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: El. zrcátko stačí zapojit na konektor mimořádných výbav?

Příspěvek od ferdamravenec »

po odklopení krytu sloupku nenajdeš 6ti pin ale 12ti pinovou svorkovnici , u levého i pravého sloupku , do ní příjde kabeláž co vede do dveří :
vlevo :
http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 70025x.jpg
vpravo :
http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 70026x.jpg

a do ní se teprve píchnou zrcátka

samozřejmě potřebuješ i to madlo

prostuduj toto : viewtopic.php?f=80&t=9042

projeď celou sekci "prodej" a koukni jestli někdo nenabízí , celý komplet s kabeláží ývá kolem 1500,-
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od H4nIS »

koupil jsem dnes el. zrcatka, ale potreboval bych poradit jak to zapojit, uz jsem to tady cele procetl, ale nejsem z toho nijak moudry :/ ten co mi to prodaval tak nemel asi cas tak ty konektory co jdou do zrcatek ustrihnul takze potrebuju jen poradit jak to zapojit na ten svazek mimoranych vybav mam GLX takze ho tam mam. jen dalsi problem, ze mam neorigo dodelavany okna takze nejaky piny co jsem se dival uz tam jsou obsazene. Od leveho zrcatka jsou dva draty v tom konektoru neustrihnute a vedou do toho druheho konektoro, ktery se zacvakne do ovladace, takze tam mam uz pouze 3 volne kabliky cerny,cerny,bily a od toho ovladace vede 6 ustrihnutych kablu s kteryma si vubec nevim rady
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

nemůžu ti poradit , i když asi tuším , moje koule to fakt nepozná , zkus to aspoň nafotit

jinak musíš dát do kupy ten svazek mimo výbav , tj jestli je tam jen (asi) 5drátů a zbytek dodělanej na ty okna tak stejně potřebuješ jinej svazek nebo dodělat dráty ,

a jestli jsou tam všechny dráty tak to musíš zkontrolovat a ty okna předělat , páč ten konektor je je pro centrál a zrcátka

poradil bych ti asi toto : viewtopic.php?f=49&t=31481
ale dle mě to má (vzhledem k tomu že už není takovej zájem ) celkem předražený ,
zkus se s ním dohodnout ,
já prodal svazek mimovýbav za 250,- , a ty svazečky do dveří bych ocenil tak na 300,-
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od H4nIS »

tady nejaka fotka jak vypada u me ten svazek http://www.pixhost.org/show/2875/15196293_12122012207.jpg
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

no , z toho nic nepoznám , to stejně budeš muset hledat sám co je tam přidaný předělaný kam to vede .... , (nebo přijeď) , musíš zkontrolovat 12pinovou svorkovnici

myslel jsem foto tý elektriky do dveří , ale na rovinu , nejsem zastánce nějakýho nastavování , chtělo by to přestříhaný dráty vyměnit , a to z důvodu bezproblémové funkce
Faster - FK

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Faster - FK »

Kluci, taky bych se přidal s dotazem. Mám koupený el. okna komplet i se svazkem mimořádných výbav. K tomu mám ještě el. zrcátka a jejich kabelovej svazek, ovšem bez svazku mim. výbav. Jde o tom, že svazek na okna nemá štekr na zrcátka a řeším jak to napáchat do sebe, aby obojí fungovalo. Nemáte někdo radu? Díky moc
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

pokud je ve voze svorkovnice pro připojení svazku mimo výbav (poznáš to podle toho že za nádobkou aktivního uhlí v mot prostoru je kablík s 4konektorovou svorkovnicí pro ostřik světel) patří do ní toto : http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 300107.jpg
je to od zmíněné svorkovnice rozvedené k levému a pravému sloupku , a v blízkosti svorkovnice se připojí dráty k el oknům (napájení) , vpravo je do dveří připojený tento svazek : http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 70025x.jpg
vlevo : http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 70026x.jpg

okna mají samostatné svazky

prostudovat : http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 80&t=20232
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od H4nIS »

tak sem teď dodělal leve zrcatko trvalo mi to 3hodiny a největší piplačka bylo natahat ty kable přes tu průchodku, 6 se mi podařilo, ale na 7 už jsem neměl nervy tak sem to provleknul normalně zatim to vydrží a jak bude někdy nálada tak to spravím, jinak dělal jsem to tady podle jednoho obrázku a šlape to dobře, jen nefunguje výhřev :( buď je špatný, nebo tam je něco špatně... ten výhřev okna je v tom svazku mim. výbav ? nebo to je jen na el. ovládání ? díky
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

výhřev je ve svazku , ve 12pinový svorkovnici je to pin2(kostra i pro ovládání zrcátek) a pin 3 napájení výhřevu

pro vyhřívání zrcátek musí být zapnuté zapalování a výhřev zadního okna
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od H4nIS »

jo to vím naházel jsem na to trošku sněhu a ani po 5min žádný náznak, že by se něco dělo.. zkusím ještě mrknout na ty piny
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od H4nIS »

dneska jsem dodělal i pravé zrcátko bylo jak nové jenže mi spadlo na zem a prasknul kousek plastu takže to vypadá hnusně škoda, že to nejde přehodit z těch starých :( zapojení proběhlo v pořádku podle návodu co tu je a vyhřívání funguje luxusně hřeje to dost, ale něco je ze sklem nevidím si na konec auta čím to je ? prostě to je rozmazané, ale přitom sklo je v pořádku žádná prasklina nic
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

a co okna přes který koukáš ?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Maty »

Koupil jsi originální sklo nebo nějakej dovoz ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od H4nIS »

Kupoval jsem komplet el. zrcatka uz pouzite co borec prodaval na nd feldu. Okna jsou dobre na manualnich bylo vse ok, co s tim sklem u toho zrcatka muze byt ?
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Maty »

Může to být nějakej dovoz .... setkal jsem se s dovozovým zrcátkem co jsem omylem koupil a bylo v něm kulový vidět. Připratil jsem si pak za originál a od té doby klid
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od 103457 »

Bude to čína, ty nejsou parabolický a je v nich kulový vidět.
vwpickup
Příspěvky: 30
Registrován: pát 07. kvě 2010 22:23:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od vwpickup »

H4nIS jestli myslíš prohodit el.ovládání do manuálního zrcátka,tak to jde.Předělával jsem už několikrát el.zrcátka do původních lakovaných.Jde to jen je porod sundat sklíčka bez prasknutí,to se vždycky potim až na řiti aby neruplo.


H4nIS píše:dneska jsem dodělal i pravé zrcátko bylo jak nové jenže mi spadlo na zem a prasknul kousek plastu takže to vypadá hnusně škoda, že to nejde přehodit z těch starých :( zapojení proběhlo v pořádku podle návodu co tu je a vyhřívání funguje luxusně hřeje to dost, ale něco je ze sklem nevidím si na konec auta čím to je ? prostě to je rozmazané, ale přitom sklo je v pořádku žádná prasklina nic
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od H4nIS »

toho se taky bojim vyndat ty skla aby nepraskly, ten plast je urazeny celkem dost takze kdyz jedu tak slysim jak ten vitr fouka
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Pluhda »

Čau mám takovej problém, nevíte prosim vás jak se dá vyndat ten ovladač z toho madla? snažim se to z něj dostat asi půl dne a pořád ne a ne jít ven...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od 103457 »

Je tam jenom nacvaknutej.
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Pluhda »

a z jaký strany se musí páčit? jak tak koukam tak z leve a z prave strany má dva zobáčky ale stejne kdyz ty boky odchlipnu tak stejne nejde :?
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Pluhda »

Tak hotovo :D
lopip - FK

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od lopip - FK »

Nazdar chalani.potreboval by som poradit. Mam natahany kabel mimoriadnej vybavy aj el.spataky a central len mam jeden problem.jeden pod pristrajovkou ide do rj na central a druhy by sa mal zapojit lenze mne tam chyba ten konektor a tak neviem ktory kablik ide kam.chcem sa opytat ci niekto nema chcemu zapojenia.Dakujem
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

tím myslíš že ti chybí konektor/kabely-svazek ve voze k připojení svazku mimovýbav ?
lopip - FK

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od lopip - FK »

na tom zvazku je 6 konektorov 2 na el.zrkadla 2 na central 1 na RJ centralu a 1 na pripojenie na ostatne kable a presne ten mam odstrihnuty a absolutne nemam sajnu ktory kabel je ktory. ten protikus tam mam takze by som to do toho pripojil nejako len neviem ktory kam mam pripojit
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

jestli se v tom trochu vyznáš tak si stáhni příručku koukni do schéma , ale jinak je to tu někde popsaný , zkoukni i vlákna o centrálu vyhřívání sedaček , a taky hlavní téma mimovýbav to se žárovkou a nápisem svazek mimořádných výbav
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od 103457 »

Nechci zakládat nový topic, tak se zeptám zde, těch, kteří zrcátka rozebírali a třeba přehazovali el. část do jiných zrcátek.
Jsou motory natáčení plus jejich upevnění navzájem zaměnitelné nebo je levé el, natáčení a pravé natáčení :?:

Nevím jestli jsem to napsal pochopitelně, Jde mi o to, že když mám levé zrcátko nefunkční, tak když koupím pravé, půjde z něj el. mechanismus namontovat do levého ?
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od PavelZet »

to ferdamravenec: ahoj, prosímtě, mám feldu lxi, chci tam dát el.zrcátka. Alarm a centrál tam je dodělávaný předchozím majitelem. El okna jsou tam taky, ale jsou to nějaké univerzály.
Svazek mimořádné výbavy tam není. Můžeš mě prosímtě poslat foto jak vypadá ta konkrétní svorkovnice v motorovém prostoru, na kterou připojím jeden konec svazku mim.výbavy? Dále pak na ten svazek povedu do interiéru pod palubkou a pak jednu část svazku rozdělím na levo ke sloupku u nohy a druhou ke spolujezdci ke sloupku k nohám,že? Potom namontuji do dveří el.zrcátka a protáhnu kabely dveřmi a tím gumovým husím krkem do interiéru, kde se připojím k připraveným svorkovnicím svazku mimořádné výbavy. Je to tak?
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Maty »

ferda sice nejsem, ale odpovim :D :

konektor pro připojení svazku mimoř. výbav NEní v motorovém prostoru .. Je v místě pod budíkama v okolo spínací skříňky

jinak ohledně svazku tady máš celé téma i s fotkama kde hledat ;) :) viewtopic.php?f=80&t=20232
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

jak píše maty ,
pohled do mot prostoru jen rychle napoví jestli je v hlavním svazku svazeček pro připojení mimovýbav , a tedy jestli má cenu rozebírat palubku a hledat onu zmíněnou svorkovnici , protože byli i vozidla do kterých se svazek mimovýbav připojit nedá (resp se musí vyrobit část svazku )
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od PavelZet »

Aha :shock: ,díky kluci, jdu prohlížet odkaz ...
edit: tak odkaz je super, jen mě bohužel nejde,resp.tam není odkaz na ten obrázek na kterém je svorkovnice svazku mim.výbavy. No stejně, to udělám jak je doporučeno, t.j. demont. krytu sloupku a uvidím, pak až kdyžtak budu hledat za palubkou..
Ale co jsem se tak předběžně podíval do motor. prostoru za nádobku s aktiv.uhlím tak tam trčí nějaká volná bílá svorkovnice se 4piny..
EDIT: tak na sloupku u spolujezdce ani u řidiče, žádná volná svorkovnice není:-( ...takže musím sundat palubku. Nemáte prosím někdo foto, jak vypadá ta svorkovnice pod palubkou,kterou mám hledat?
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Maty »

Ano fotka je v tom tématu co jsem ti poslal .... viewtopic.php?f=80&t=20232#p462113

Stačí sjet trošku dolů ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od PavelZet »

Super tak tu svorkovnici pro připojení svazku mim.výbavy jsem našel u spínačky...
Ještě se chci zeptat, ohledně skel do zrcátek. Kluk co mi zrcátka nabízí, je rozbil. Já musím koupit nové. Náhodou nejde to sklo z manuálních nějak přehodit nebo upravit pro montáž do elektricky ovládaných? Dnes jsem se stavil v autodílech a byl tam takový starší prodavač, na felicii mě ukázal jen jeden druh zrcátek(skel) , asi jen na manuál, říkal že ty elektrický neví jak vypadají zezadu(úchyty). Skla stály 100kč/ks výroba polsko :-(
Nebo kdyby mě někdo poslal nějaký odkaz kde koupit..
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

hladat třeba na netu , něco se najde , zrcátka jsou stejný , tj jdou použít z man do el jen nebudou ohřívat , origo stojí cca 300+něco ,
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Maty »

Osobně doporučuji koupit origo .. v těch polskejch jsem viděl kulový
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od PavelZet »

No co mě ukázal ty polský tak ty ani výstup na vyhřívání neměli.. já jsem je samože nechtěl. Proto se tu ptám po nějakých solidnějších. Ještě se zeptám, ony ty elektr.ovládaný zrcátka jsou vždycky i vyhřívaná? Já jsem myslel, že jsou nějaký dva druhy el.zrcátek. S a bez vyhřívání..

:o http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... -3180.html
a 424Kč levý ....
Naposledy upravil(a) PavelZet dne úte 23. črc 2013 18:42:26, celkem upraveno 1 x.
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

máš pravdu byli elezrcátka s vyhříváním i bez něj
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od PavelZet »

Kluci, chci se zepat, zítra si mám jet vyzvednout el.zrcátka s kabeláží a svazkem mim.výbavy. Chtěl bych je nějak vyzkoušet, myslel jsem si, že bych připojil svazek mim.výbavy k mému konektoru na autě (viz.foto) a pak pospojoval zbytek věcí tak jak to má být a mělo by mě to fungovat,ne? Nebo musím ještě třeba nějakou pojistku osadit do poj.skříňky? Díky za radu,Pavel
http://www.jpeg.cz/images/2013/07/27/vFZIk.jpg
EDIT: tak zrcátka už jsou namontovaná na autě a fungují bezproblémů ;) ...
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
OUTDOOR
Příspěvky: 57
Registrován: sob 23. dub 2011 10:48:26
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od OUTDOOR »

Ahoj, dnes jsem zjistil, že mi u obou zrcátek nefunguje posuv nahoru a dolů, do stran funguje u obou zrcátek perfektně, demontoval jsem tedy vypínač a rozdělla jej, očistil kontakty uvnitř i kontakty na svorkovnici zapojil a stále to nefunguje. Když jsem se díval do schématu, abych zjistil, zda je špatný ovladač nebo kabeláž, tak jsem nepřišel na to, jaké piny mám na svorkovnici u ovladače propojit, aby se alespoň jedno zrcátko hýbalo nahoru či dolů, poradili byste mi prosím někdo?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od ferdamravenec »

je to ovladačem ,
když odpojíš svorkovnici tak pro levý 1hnědá 5 černá přiložíš + a - popř prohodíš aby to jelo kam potřebuješ
u pravýho je to šedá 3 zelená 7

ale nevím jestli to tak je protože v zapojení - zakreslení schématu je někde chyba
OUTDOOR
Příspěvky: 57
Registrován: sob 23. dub 2011 10:48:26
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od OUTDOOR »

Děkuji za radu, dnes jsem ovladač vyměnil a bohužel nic se nezměnilo, řidičovo zrcátko se rozdhochodilo, až když jsem s ním ručně hnul nahoru a dolů, teď chodí tak jak má :P Ovšem spolujezdcovo stále nic. Pak vyzkouším, jestli není někde přerušený vodič, pokud ne, tak vyměním mechanismus.

Edit: Zrcátka už fungují tak jak mají, k pravému zrcátku se přerušil zelený vodič ve dveřích řidiče, bohužel se připletl při stahování okénka do jeho cesty a přetrhl jsem jej a já si říkal, proč to okénko jde tak špatně :D Můžu být rád, že to schytal jen jeden, protože ještě další 2 tam zavazely, teď je již vše OK :P
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Xyz255 »

Já bych měl dotaz ohledně těch káblíků k připojení zrcátek, jestli se nějak liší konektory pro auta před a po faceliftu? A pak bych měl dotaz na způsob toho vyhřívání, jak to je zařízený, jestli je to vyhřívání v tom motorku naklápění a nebo jestli je v zrcátku a tím pádem jsou v zrcátku nějaký dráty, který se musí ještě zapojit? A pak případně jestli někdo má to madlo do dveří z auta před faceliftem a mohl by mi ho za úplatu poskytnout a nebo alespoň jestli neznáte někdo číslo dílu, protože v etce jsem našel jenom madla bez děr na ovladač a pro faceliftový auta a na netu jsem našel jenom tohle http://www.amd-autodily.cz/karoserie-narazniky-skla/kryt-madla-levy-pro-el-ovladane-zrcatko.html. A ještě jestli není riziko při vydělávání zrcátek, že rupnou ty plastový věci, co je drží?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Matuhsch »

Nechapu moc co myslis pripojeni uvnitr zrcatka nebo co. Ale popořadě. Vyhřívaný je samotný sklo zrcátka pomocí odporovýho drátu, ale tak jak si zrcatko koupil ho jen namontuješ a připojíš konektor co z něj čouhá. Starý madlo už ve škodovce nemaj. Kabeláž na starou a novou tvář se neliší.
Obrázek
Obrázek
Odpovědět