Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od izzyx »

Chci se zeptat pokud mám tyto konektory, co jsou na fotce, mám přípravu pro elektrická zrcátka?

Obrázek
Marty_pv - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Podle obsazení konektoru u svazku mimořádných výbav to vypadá že máš přípravu i pro zrcátka
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Deacon »

Ale do černých zrcátek, manuálních z výbavy LXi se přehodit elektronika nedá co?
" Když jí miluješ, není co řešit "
Marty_pv - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Deacon - všechny zrcátka (manuální i elektrický, lakovaný/nelakovaný) mají úplně stejný plastový tělo a elektrický ovládání se stejně jako manuální přidělá třema šroubkama, takže elektrifikovat jde jakýkoliv zrcátka :)
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Deacon »

No já jaxem koukal na ty moje, tak když jsem ho zklopil, tak tam nebyl nikde průchod k tomu sklíčku, abych tam protáhl kabely k mechanismu. Je pravda, že jsem na to koukl jen tak letmo, tak když říkáš, že v tom není rozdíl, tak je to jenom dobře :) Díky ;)
" Když jí miluješ, není co řešit "
Marty_pv - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Deacon: Kabely k elektrickýmu nastavování jsou stejně jako lanka u manuálníách zrcátek tažený dutým kloubem zrcátka - když vyndáš sklo tak hned uvidíš kudy vedou
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Deacon »

Já ho zase vyklonil úplně nahoru a zespod strčil nůžky opačným koncem (ty oka pod sklíčko) a vycvakl.
Podle mě to bude asi lepší, než ze stran, protože ty cvočky jsou jakoby 2 nahoře a 2 dole, ale jak píše Marty, tak to půjde určitě taky ;)
" Když jí miluješ, není co řešit "
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Suri »

robili ste niekto vyhrievanie do manuálnych zrkadiel? sklo by malo pasovať ,a je tam miesto na pretiahnutie káblov? vôjdu sa dva káble okolo laniek? nikdy som to nelúštil díky
Naposledy upravil(a) Suri dne čtv 30. zář 2010 15:49:47, celkem upraveno 1 x.
lord_sef - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od lord_sef - FK »

osobne si myslim, ze pri trose sikovnosti by to mohlo jit... mam na stole v dilne rozdelane nahradni zrcatka, zkusim protahnout vnitrkem kabely jestli to pujde a nebude to vadit :) pak ti napisu
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od SatandaS »

Potřeboval bych poradit. Koupil jsem si vyhřívané sklíčka ale nevím jak to zapojit :scratch: . Chtěl bych to na samotný vypínač abych je mohl kdykoli vypnout. Nevím kam zapojit kabely a jestli bych tam měl dat pojistku a taky nějaký odpor aby mi ty sklíčka pak nepraskly. Poradí mi někdo ja se v el. nevyznám jsem schopný to max pak dát dohromady pokud to není nic složitého. Moc děkuji za rady ;)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od emilio52 »

Výhřev zrcátek je spojen s výhřevem zadního okna .Jestli ti to pomůže .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od Atnarfus »

Budeš si muset natáhnout nový drát asi z desky s pojistkama. Spínat to musíš přes rele, protože klasický originál spínač do palubky ten proud nezvládne.
Vyhřívání zadního skla nemá až tak jednoduché zapojení. Na desce je pro to samostatné relátko a pojistka. Navíc je to blokované přes X rele (vyhřívání se automaticky vypne při startování. Relátko se samozřejmě napájené přes spínací skříňku, aby to topilo jenom při zapnutém zapalování.

Teoreticky by jsi to mohl napíchnout třeba na dráty co jdou k zapalovači. Tam je silná pojistka, ale je to pod proudem trvale. Ovládací obvod by jsi tedy musel napájet ze svorky 15 na spínací skříňce, aby to nehřálo při vypnutém klíčku. Ale pozor, ať tě ani nenapadne to napájet rovnou přes tu patnáctku přes spínací skříňku.

Jestli nemáš nějaké zkušenosti s elektrikou v autech, tak si to raději nech udělat. Tohle už je o dost velkých proudech a stačí jeden špatný spoj aby ti vyhořelo auto.
Vrba - FK

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od Vrba - FK »

Já bych to zase neviděla tak černě jako Atnarfus. V podstatě je to jednoduché zapojení; nejdůležitější asi bude precizní provedení (kvůli zmiňované možnosti požáru).
Zapojení by mohlo být třeba takovéto:
Obrázek
A hlavně použít pořádný drát (aspoň 0.75 nebo 1qmm), pořádné konektory a pracovat pečlivě.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od Maty »

Jenom taková technická ... ty zrcátka maj být na druhém vodiči ;) (co jde ze zapalovače)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od Atnarfus »

Je trochu špatně. Jak píše kolega, stačí zrcátka přendat na vedlejší drát. Takhle by to byla pěkná rána, zkrat a pojistka v háji.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od Suri »

nikto nevie či sa popri lankách vopchajú dva káble na vyhrievanie?
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od SatandaS »

nevidím problém vejdou se, zrovna jsem se nato díval v tom kloubu je místo.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od Atnarfus »

Rele běžné automobilové, které koupíš v každých autopotřebách.

http://www.quadprofi.cz/e-shop_new/rele ... d_113.html
Vrba - FK

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od Vrba - FK »

Jo, omlouvám se... samozřejmě že zrcátka měly být na silovém výstupu relé. :oops:
Hold dvanáctihodinová směna... :roll:

Snad to teď bude lepší:
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od Ivarek »

A já jen dodám že bych ten přívod raději natáhl přímo z pojistkovky přes svojí vlastní pojistku a nebastlil to na zapalovač.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané zrcátka prosím o radu

Příspěvek od Jura_Favorit »

Suri píše:nikto nevie či sa popri lankách vopchajú dva káble na vyhrievanie?

Když se vopchaly už v roce 1992 na Favoritech, u Felicie to nebude jinak... Ty vnitřky jsou v podstatě stejné.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od mako »

mám možnost koupit el. zrcátka s kabelami až někam pod palubku.jsou tam 2 konektory, jeden na zrcátka jeden na centrál (svazek je společný s centrálem.jde mi o to že mám verzi LX a nebyl tam ani centrál, tak jestli to budu mít kam připojit. přístrojovku se mi rozdělávat nechce abych to zkoumal. neví někdo jestli tam ty konektory budou?
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Deacon »

suri - Myslím, že ty dva malinký kablíky tam protáhneš v pohodě ;)

mako - Tak se koukni pod plast A sloupku a nebo to prostě nebudeš zapojovat ten centrál ne?
" Když jí miluješ, není co řešit "
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od mako »

mě nejde o ten centrál.jde o ten konektor na zrcátka jestli bude pod palubkou protikus, jestli to budu mít kam zapojit. v A sloupku nic není jelikož je to LX
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Deacon »

Tak to jo. Pravděpodobně ho tam nemáš ;), takže budeš muset sehnat svazek pod palubovku.
" Když jí miluješ, není co řešit "
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od mako »

lidi prosím o radu.mám možnost si vymontovat el. zrcátka z auta. ja mám lx takže si budu určitě brát kabeláže nejvíc co půjde. akorát se chci zeptat jestli je tam k tomu i nějaké relé nebo tak něco, pač mi to jeden týpek tvrdil ale ve schémachjsem žádný relé nenašel :? pro jistotu se ptám aby jsem nezapoměl něco vymontovat
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Uživatelský avatar
Venda002
Příspěvky: 276
Registrován: sob 27. zář 2008 18:14:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Venda002 »

Relé tam není. Je to napojený na výhřev zadního skla a kabeli jsem měl připravený ale pochybuju že by škodovka dávala i to relé jako přípravu.
Profil na hlavní stránce: Zde
Můj mazlík: Zde
Fotky: Zde
Pietro - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Pietro - FK »

Zdravím všechny,mám dotaz,má na svojí Feldě vyhřívaný zrcátka,ale vyhřívá to strašně málo,respektivě jen po prostředku a trošku v rozích,tak se chci zeptat jestli je to normální a nebo jestli to má vyhřívat po celé ploše a pak by mě ještě zajimalo za jakou dobu to vyhřeje zrcátko.Díky
Marty_pv - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Pietro: Vyhřívání mi funguje po celý ploše (relativně nový origo skla) a ohřívají se taky rychle, stačí jim pár minut - je možný že máš částečně v háji tu odporovou spirálu pod sklem
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Schimi »

Suri píše:robili ste niekto vyhrievanie do manuálnych zrkadiel? sklo by malo pasovať ,a je tam miesto na pretiahnutie káblov? vôjdu sa dva káble okolo laniek? nikdy som to nelúštil díky


Dělal jsem to na drakoušovi na straně řidiče. Sklo jsem koupil origo ve Škodovce, asi za 300,-. Dráty jsem protáhl (sice s nadáváním) kolem lanovodů ovládání a dál dveřmi a krkem až do sloupku auta. Hned nalevo dole pod palubkou se pod plastem sloupku skrývá sada svorkovnic. Je na nich i drát na vyhřívání zadního skla, ale už nevím, který to je. Tak tak jsem to tam připojil a zrcátko se mi ohřívá spolu se zadním sklem. Je to super věc a v tomhle počasí velmi užitečná.

Mrknul jsem nato a měla by to být 6-ti pólová svorkovnice kontakt č. 3.
1,6 sportline 1999
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od LucasCZE »

Taky jsem dodelaval vyhrivani. Draty sly protahnout v pohode, ale nechtelo se mi davat tezke prachy za skla s vyhrevem, tak jsem improvizoval s rezistorama. Vysledek neni moc dobry. Moc to nehreje, ale za tech par kacek... :lol:
Obrázek
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Deacon »

Klucí, další dotaz, jdou el. zrcátka ohnout ? Např. když musím do mičky.
" Když jí miluješ, není co řešit "
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od emilio52 »

Všechno jde když se chce :lol:
Ty moje teda jdou ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od 103457 »

Ný jdou starý už málokdy. :( Chce to s ntěma zrcátkama hejbat dokud jdou, když to zaoziduje je to v háji.
Jo a do myčky se zrcátka neohýbaj, jednou jsem je ohnul, když jel kartáč dozadu, tak paráda, liboval jsem si, že jsem udělal dobře, ale když jel kartáč dopředu, tak obě zrcátka narovnal a byla to taková rána, že jsem myslel, že je po nich.
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Deacon »

Aha, tak to je mám asi už nějaký zatuhlý :) Dík za rady.
Ptám se i kvůli tomu, že táta na Octávce to má taky tak a nejdou sklopit.
" Když jí miluješ, není co řešit "
Vrba - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Vrba - FK »

I starý zrcátka jsou rozhýbat. Já jsem u těch svých ty čepy pořádně prostříkl nějakou sračkou na rozpouštění oxidace a potom olejem. Potom jsem je opatrně zkoušel ohýbat, nejdřív nešly vůbec, potom kousek, pak víc, víc až jsem je ohnul úplně a od té doby chodí jako nový...
lord_sef - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od lord_sef - FK »

pridavam schema kabelu k el. zrcatkum - pokud by kabely nekdo chtel doma vyrobit ci opravit atd... vyrobit je nebude problem.

Obrázek
Obrázek
Vrba - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Vrba - FK »

lord_sef: výroba je kabelů je směšně jednoduchá. Nejtěžší část je protažení drátů skrz průchodku z A-sloupku do dveří. Jenom je problém v tom, že se nedají sehnat (tedy aspoň já jsem je nikde nesehnal - ani ve Škodovce. Pokud nějaké seženeš, hned je beru) origo konektory k zrcátkům a ovladači, takže člověk musí použít malé fastony.
lord_sef - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od lord_sef - FK »

ja jsem jenom dal schemata, ktere jsem rozkreslil podle kabelu, nepochopil jsem, zdali shanis gumove pruchodky nebo konektory? konektory nevim jestli pujdou sehnat nove, ale ve felde je stejnych az az - navstivit vrakac a nastrihat si potrebne konektory, nebo fastony... ale je to fuk, zdali budes pajet konektory nebo davat fastony - je to vec, kterou udelas jednou a mas ji hotovou tak je fuk jestli tam budou fastony...
Wosa - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Wosa - FK »

Já si ted budu dělat zapojení zrcátek a podle mě bude nejlepší to nastavit fastonama, než shánět ten origo konektor... hledal jsem po internetu a nenašel
lord_sef - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od lord_sef - FK »

ono urcite jako takovy konektor sam o sobe v inzeratu nesezenes, ale najit nekde ze nekdo v okoli prodava feldu na ND a vystrihat si konektory, stejne jsou v aute pouzote na hodne mistech..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od 103457 »

škodovka prodává veškeré konektory
Vrba - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Vrba - FK »

103457: opravdu veškeré? takže když zajdu do Škodovky a řeknu že chci konektor X, Y a Z tak mi ho normálně prodají?
Tak to asi chodím do špatné prodejny, protože mě chlapík přesvědčoval že konektory (sháněl jsem 12ti pinové konektory v A-sloupcích) jenom s celým kabelem za nekřesťanský peníze...

Wosa: taky to mám pomocí fastonů. Jenom si dej pozor na jednu věc: konektory jsou hodně blízko u sebe a je potřeba konektory mačkat pootočené o 90st, jinak ti ty plastové konce budou překážet a nenasadíš je...
DERMIN95
Příspěvky: 653
Registrován: ned 18. dub 2010 21:19:14
Bydliště: Praha bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od DERMIN95 »

No inu zkouknul jsem cely tema.http://dermin.rajce.idnes.cz/svorkovnice/ tady je fotka mych svorkovnic co je u nohou ridice ten kryt A sloupku.Prijde mi divny ze tam toho mame tak malo.Na druhy strane u spolujezdce neni co fotit,protoze tam nic neni :D .Takze mam pripravu na ten svazek nebo ne?
Obrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od mikka »

Ty máš na levé straně u nohou řidiče pouze dvě svorkovnice a obě jsou na drátech, vedoucích dozadu, čili zadní lampy, 5.dveře, palivové čerpadlo, ruční brzda, případně ještě osvětlení kufru. To, co ti vede do dveří, je napřímo bez svorkovnic a zřejmě to někdo dodělával dodatečně (repro, centrální zamykání).
Pokud bys měl přípravu na centrální zamykání a el.zrcátka, měl bys tam dvanáctipinový konektor.
Já tam mám celkem 8 svorkovnic a ca 35 drátů
Obrázek
12-ti pinová svorkovnice by měla mít podle ETKY číslo dílu 1J0 972 726. Kontakty do ní se kupují zvlášť.
Wosa - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Wosa - FK »

Zdravim, mám dotaz, jelikož mám LX holotu, tak nemám ten svazek mimoř, výbavy.. dá se někde sehnat? Koukal jsem na některé odkazy tady, ale už nebyly funkční. Jo a ještě, ten svazek vede do pojistkovky, kde je pojistka na zrcátka, centrál atd (centrál mám dodělávanej od golden eye, takže ten jde mimo) a tam je potřeba nějáké rele? Nemáte někdo schéma zapojení toho svazku mimoř výbavy do svorkovnice? díky moc :)
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 28. lis 2010 11:32:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Deacon »

Určitě se dají sehnat ve Škodovce, ale budou za to chtít hrozný prachy.
Jinak koukej třeba po bazarech, feldy na ND a vrakáče ;)
" Když jí miluješ, není co řešit "
hanssfelda

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od hanssfelda »

Zdar všem, mám dotaz: Mám Feldu 1.6MPI 1998 GLX a el. zrcátka mi nevyhřívají :( Neví někdo co by to mohlo být?? Můžou tam být el. zrcátka bez výhřevu???

Dík za každou radu.
Marty_pv - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Vyndej sklo, ze zadní strany jsou přes fastony připojený dva dráty - po zapnutí vyhřívání zadního skla na nich musí být napětí, jinak je problém v kabeláži
Pokud jsou dráty ok a furt netopí tak odporová spirála ve sklech už bude nejspíš po smrti - jedině vyměnit skla za nový
hanssfelda

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od hanssfelda »

Jo to mě napadlo taky vyndat sklo, ale mám dojem že by to nepřežilo :) Nedá se to poznat někde na kabeláži v "A" sloupku??
Odpovědět