Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Origo zapojení výhřevu zrcátek

Příspěvek od Dejwis »

Čauves klucí, otec si chce zapojit a předělat L+P zrcátko na el. výhřev. Ví co koupit atd, ale chtěl by to zapojit aby to bylo na samostatnej vypínač/tlačítko a né jak se to dělá že se to zapojí spolu s výhřevem zadního okna, prostě aby zapnul výhřev zrcátek samostatně. U lepších modelů Felicií to bylo samostatně zapojené, nevíte někdo přesně jak? případně schéma, jaká pojistka atd. Díky moc klucí a holkyyyyyyy :geek: :geek: :geek:
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo zapojení výhřevu zrcátek

Příspěvek od Atnarfus »

Samostatně jsem to nikdy neviděl, ale zapojit to nebude problém.
Přidej tlačítko do volné pozice nad popelníkem. Plus bych k němu natáhnul hned od vedle od tlačítka vyhřívání zadního okna. Podsvětlení tlačítka taky připojíš na sousední tlačítko.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo zapojení výhřevu zrcátek

Příspěvek od Tomas6 »

Já bych tam přidal ještě relátko.Mají dost odběr...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo zapojení výhřevu zrcátek

Příspěvek od Atnarfus »

martinsz píše:Mám stejný úmysly. Chtěl bych je mít zvlášť na druhý vypínač, ale aby fungovala i kontrolka výhřevu. Co ještě budu potřebovat, krom zrcátek a vypínače?
Díky


Kontrolku myslíš tu co je na zadní okno?
To nebude problém. Jenom tam musíš dát usměrňovací diody.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo zapojení výhřevu zrcátek

Příspěvek od Atnarfus »

Rele koupíš v každém obchodě s autodílama. Stačí ti jakékoli relátko se spínacím kontaktem za pár desetikorun.
Diody koupíš v obchodě s elektrosoučástkama. Na napájení kontrolky ti zase stačí jakákoli usměrňovací dioda. Když koupíš třeba 1N4001P, tak to bude v pohodě. Prostě opět prakticky jakákoli usměrňovací dioda bude vyhovovat. Potřebuješ dva kusy. Jedna bude mezi spínačem vyhřívání okna a kontrolkou a druhá mezi spínačem zrcátek a kontrolkou.
Nonamed - FK

Zrcatka

Příspěvek od Nonamed - FK »

Jak je ve skorepine zrcatka uchycenej ten pohyblivej vnitrek? Slysel jsem ze elektricky jsou stejny jako mechanicky, tak si to chci prehodit a zaboha z tech elektrickych nemuzu dostat ten nataceci element...
Nonamed - FK

Re: Zrcatka

Příspěvek od Nonamed - FK »

už nic, drží to tam na třech vrutech který jdou sakra špatně povolit :) Škury, Škury... Co jsi mi to dal :lol:
Nonamed - FK

Re: Zrcatka

Příspěvek od Nonamed - FK »

už jsem to vyndal, bylo to strašný :) ale zas je to práce která se dá dělat u pc... další věc byly ty konektory, prostě nesehnatelný :) Takže u zrcátek dávám nějaký silový konektory jiný a u toho ovladače budou fastony :lol: akorát ještě nevím jak to zapojit dohromady - musím něco vymyslet.

ještě jedna otázka: ten ovladač je podsvícenej. svítí pořád když je zaplý zapalování (jako palubní pc) anebo je to nějak svázaný se světlama?
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcatka

Příspěvek od Skury »

Já to budu muset taky vymyslet, protože nový zrcátka nemají žádný konektory. :(

Nevim, podle mě to svítí jen po rozsvícení světel, ale když to bude svítit pořád, tak se taky nic nestane, ne?
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Nonamed - FK

Re: Zrcatka

Příspěvek od Nonamed - FK »

asi ne, jsou tam ledky :) takže tak... až na to propojení přijdu, tak se s váma podělím ;) ze schémat z příručky moc moudrej nejsem...
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Zrcatka

Příspěvek od mikka »

Podsvícení ovládání zrcátek je podle schémat z Dílenské příručky zapojeno z linky "58", čili svítí jen při rozsvícených světlech.
Je to napojené na 10-ti pinovou svorkovnici mimořádných výbav, pin 5, šedozelený drát. Ten je propojenej v kabelovém svazku mimořádných výbav s dalšími vývody, a mimo jiné jde (rovněž šedozeleným drátem) na 12-ti pinovou svorkovnici na sloupku A u řidiče, pin 12. Z ní jde rovněž šedozelený drát na přepínač nastavování zrcátek, pin 2.
Nonamed - FK

Re: Zrcatka

Příspěvek od Nonamed - FK »

to jo, to všechno sedí :) ale když nemáš svazek mimořádných výbav?
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Zrcatka

Příspěvek od mikka »

Pokud nemáš vyvedený svazek mimořádných výbav, tak bych to podsvícení nastavování zrcátek zapojil na 10-ti pinovou svorkovnici na sloupku A u řidiče, kde jsou na pinu 3 zapojeny levá obrysová světla (vodič zelený/černý), nebo na pinu 4 pravá obrysová světla (vodič zelený/červený)
Uživatelský avatar
Karlosito
Příspěvky: 43
Registrován: stř 04. dub 2007 19:17:55
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Elektrická zrcátka

Příspěvek od Karlosito »

Zdravím všechny Feldany.Potřebuju pár rad .Vím,že je tady spousta kutilů a profíků který už předělaly i to co je nemožné.Pročítal jsem staré forum ,ale tam jsem nenašel moc odpovědí tak jsem si dovolil založit nové téma tak doufám ,že se dozvím víc.Jedná se my o toto:Mám feldu combi r.v.1999 zesílená kastle originál el.okna alarm+centrál též origo škoda.Chtěl by jsem si dodatečně dodělat el.zrcátka potřebuju poradit jak demontovat skla zrcátek tak aby jsem je nerozlámal to by bylo za prvé.Za druhé my jde o to jestli tento model feldy už má někde připravené kabely pro připojení elektriky.Prostě bYch potřeboval podrobný návod nebo foto co a jak připojit.Vždy jsem o vás dostal profesionální odpověd na mou otázku tak doufám ,že my pomůžete i tentokrát.Mockrát vám všem předem děkuji.Karlos
Škoda Felicia 1,3MPi GLXi Combi 1999 -Limited Edition Exellent s čipem Cimbu 61,5 kw

Modrá lagunová metalíza
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od 103457 »

Sklo zrcátka vyndáš tak, že ho vykloníš do krajní polohy a zasuneš pod něj nůž a lehce zapáčíš. Sklo je jenom nacvaknuté v takovém držáčku. A konektory by jsi mohl mít připravené v dolním obložení A sloupku, u levé řidičovy nohy, vytáhni kraj prahu nahoru, je také jen nacvaknutý ve sponě a pod ním najdeš vrut, který drží obložení sloupku. To je dole přišroubované a nahoře jen zasunuté. Pod obložením jsou svorkovnice do dveří, tak uvidíš, jestli máš přípravu i na zrcátka.
Ale neřekl jsi, zda myslíš el. nastavování nebo jen el vyhřívání.
Uživatelský avatar
Karlosito
Příspěvky: 43
Registrován: stř 04. dub 2007 19:17:55
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Karlosito »

Jde my o elektrické nastavování.Ale ted jsi mne zarazil žil jsem v domněnce ,že když to tam bude natažené ta svorkovnice s tou elektrikou tak jsem myslel ,že vní budou napojeny i piny pro výhřev.
Škoda Felicia 1,3MPi GLXi Combi 1999 -Limited Edition Exellent s čipem Cimbu 61,5 kw

Modrá lagunová metalíza
Obrázek
DRYVER - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od DRYVER - FK »

Cau lidi chystam se davat elektricky naklapena a vyhrivana zrcatka (felda) - elektriku nachystanou nemam, tak se ptam, jestli to uz nekdo z vas delal, nebo jestli nemate schema el zapojeni tech zrcatek. Dik
Nonamed - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Nonamed - FK »

já jsem to dělal :) nesehnal jsem ani origo konektory, tak jsem připájel jiný a u toho ovládacího přepínače jsem použil malé fastony a konektor si odlil z epoxidu :) schéma najdeš ve schématech na ftp... tahal jsem nový kabely do dveří, plus jsem si vzal na 15ce u klíčku a mínus je na kostřícím bodu pod volantovou tyčí. Když prolezeš i schéma vyhřívání zadního skla, zjistíš, na kterých pinech "parazitovat" s drátama od vyhřívání zrcátek. Ty piny jsou na jedné ze svorkovnic u řidičovy levé nohy... Je to trošku vopruz ale nic hrozného :) Jelikož neznám systém originálních kabelových svazků pro mimořádné výbavy a i centrál mám neorigo, tak mi do levých dveří vede už asi 13 drátů :) (nevím přesně)
Návštěvník Mescalero

Re: Zrcatka

Příspěvek od Návštěvník Mescalero »

Zdarec! Jen bych se chtěl zeptat jak sundat z elektrických zrcátek to sklo. Mám strach abych nestrhl ty servomotory. Poraďte prosím. Děkuji.
Nonamed - FK

Re: Zrcatka

Příspěvek od Nonamed - FK »

stejně jako u normálních, nic nestrhneš, spíš dej pozor abys nezlomil sklo :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcatka

Příspěvek od Atnarfus »

Zrcátkem dojeď až do krajní polohy. Pak to slabším kouskem dřeva, nebo plastu v pohodě vypáčíš. Jde to snadno. Pak už jenom odpojíš dva dráty vyhřívání. Dráty jsou dost dlouhé, tak se nemusíš bát, že by jsi je utrhnul.
Eddie - FK

Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od Eddie - FK »

Caute
Nedavno mi jeden ponukol elektricky ovladane spätne zrkadla za 600,-Sk obidve, tak som to hned zobral, uz som si zohnal aj madlo na dvere. No ale neviem, ako to mam zapojit. Robili ste to uz niekto? Na starom fore som to hladal, ale nic o montazi som tam nenasiel. Keby ste poradili, tak vam budem velmi vdacny. Niektore feldy zevraj mali na to pripravu, ze stacilo v A stlpku zapojit. No moja felda nemala ani pripravu na hmlovky takze pochybujem ze ma toto
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od 103457 »

zapoj to podle schématu, co na tom chceš vysvětlovat? K zrcadlům potřebuješ elektriku s konektorama, to je nejdůležitější a ten zbytek co je v palubce je hračka.
harvi - FK

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od harvi - FK »

tu pripravu mas ak mas original central alebo el. okna. vola sa to zvazok mimoriadnych vybav a su to take vacsie hranate konektory v oboch A stlpikoch (l aj p) ak to tam nemas doporucoval by som ti tento zvazok este niekde predtym zohnat (z vrakaca a pod) dost sa ti tym ulahci kablovanie v strede auta. potom budes muset este vyrobit kabelaz do dveri, ale to sa uz vcelku da ak sa vyznas trochu v elektrike.. a schemy su :)
Eddie - FK

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od Eddie - FK »

Toto vsetko mam. No neviem ci sa maju tie cierne konektory napojit na tu koncovku 23. Zo schemy som to tak pochopil.
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=15d7901a70f48a6ecd1ce9e25450088f
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od 103457 »

Na 23 ne, to je blbost, tam by ti ani nedosáhly, připojují se v A sloupku dole u nohou.
Eddie - FK

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od Eddie - FK »

Schemu zapojenia mam. Ja chcem len vediet ci idu tie koncovky uz priamo na ten konektor alebo potrebujem este jeden kabel.
Pozri sa na odkaz co mam vyssie. Su to tieto kable alebo mi este chyba ten jeden kabel pre mimoriadnu vybavu?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od 103457 »

Uprostřed vozu v palubovce musí být spešl kabel mimořádných výbav, který má konektory A sloupcích a do těch konektorů připojíš ty kabely, co máš ve svých obrázcích. Takže nehledej v palubovce, koukni do těch A sloupků, jestli už máš přípravu nebo ne.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od Ivarek »

Jo přesně tak,dole pod plastovýma deklama u sloupku A to musíš připojit.Jinak tu elektriku kterou máš tak je na "plnou palbu",tzn repro,okna,centrál a zrcátka.
Eddie - FK

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od Eddie - FK »

No ja viem. No ja tam pripravu nemam. Tieto kable som si zohnal. Takze si budem musiet zohnat asi este ten kabel co ide od palubovky do tych A stlpkov?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od 103457 »

To bude asi jednodušší to udělat, pokud to chceš jenom na ty zrcátka, tak jde vlastně jen o napájení pohybu zrcátek, vbyhřívání vezmeš paralerně od napájení vyhřívání zadního okna a dále se jedná o propojení levé strany dveří s pravými od ovladače. Zní to složitě, ale podle schematu to zvládneš. Ten origo kabel bude v celkovém pletenci a asi se bude samostatně těžko schánět.
harvi - FK

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od harvi - FK »

takze mas komplet zrkadla s kabelazou do dveri? (aj kabelaz na ovladac) potom ti staci spravit iba ten kablovy zvazok v aute(alebo ho zohnat niekde na vrakovisku za stovku). ak chces iba schemu ako spravit tento zvazok napis, ale budes si musiet zohnat 3 original. koncovky (co zacvaknes do tej kabelaze z dveri a poslednu doprostred za palubovku)
Eddie - FK

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od Eddie - FK »

Caute
Mozte mi niekto kto mate Etku zistit ID cislo madla dveri pre el. zrkadla a ten spinac co sa donho dava? Pocul som ze sa to spolu nepredava ale predava sa to samostatne. Diky
harvi - FK

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od harvi - FK »

spinac pro zpetne zrcatko elektricky nastavitelne 1H0 959 565

kryt madla 6U0 867 197 B a dalej sa pridava podla farby plastov H50 sedomodra alebo 5SE svetle seda
Eddie - FK

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od Eddie - FK »

No a este niekto poradte ake su tam tie svorkovnice. Co som hladal tak som nasiel ze, za palubovku sa ma napajat ta 10 pinova svorkovnica ale neviem ci je to samec alebo samica tak sem davam obidve.
191 972 725 svorkovnica plochej dutinky (10 polova)
191 972 735 svorkovnica plochej dutinky (10 polova)
A dalsou vecou je ze neviem ake ma oznacenie ta 12 pinova svorkovnica, co sa nanu napajaju pri dverach el. zrkadla. Ked niekto mate tento kabel v aute tak sa prosim vas pozrite ake cislo ma ta samica s 12 pinmi
Eddie - FK

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od Eddie - FK »

No ja viem. Mam vo dverach kabel co sa zapaja do toho spinaca a do zrkadla. Ten kabel mam potom vyvedeny z dveri von, tam dole pri nohach. Ten kabel sa ukoncije 12 pinovym konektorom s oznacenim 1J0 972 726 je to samec a potrebujem samicu ale neviem ake ma cislo. Preto prosim tych ludi co maju el. zrkadla na felicii a maju to zapojene na ten kabel mimoriadnej vybavy, nech sa pozru ake cislo ma ta samica. Nic komplikovane sa nerozobera. Da sa dole len ten plastovy kryt co je dole pri nohach, kde idu vsetky kable do dveri a tam bude ten konektor.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatočná montáž elektricky ovladaných spätných zrkadiel

Příspěvek od 103457 »

v ETCE je jediná dvanáctipolová svorkovnice a to je tato: 1JO 972 726
ale nevím, jestli je to zrovna to, co ty scháníš, je také možné, že se samostatně nedodává, ale pouze s kabeláží.
Chce se to opravdu zeptat ve škoda salonu, tam to musí vědět. A pokud ti v jednom neporadí, běž do druhého.
hostel

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od hostel »

ivarek má pravdu, ty volné pozice jsou pro zrcátka.
pin 1 - propojení s kladným pólem (15) v kabelovém svazku mimořádných výbav, t.j. 12V
pin 2 - ukostření v kabelovém svazku mimořádných výbav
pin 3 - přivedení napájení pro vyhřívaní zrcátek z kabelu mimořádných výbav
pin 4 - vývod motoru pro vodorovný posuv
pin 5 - společný vývod motorů
pin 6 - vývod motoru na svislý posuv
pin 12- propojení s kladným pólem (58) v kabelovém svazku mimořádných výbav (napájení podsvětlení na regulátoru)

regulátor je připojen přes svorkovnici T8k (svorkovnice, 8-pólová. na přepínači nastavování)
zrcátka přes T5j (svorkovnice, 5-pólová, v levých předních dveřích) a T5k (svorkovnice, 5-pólová, v pravých předních dveřích)
hostel

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od hostel »

vyhřívání do toho nenastrkáš, k tomu jsou pořeba kabely s následujícími konektory:
T4n -svorkovnice, 4-pólová, pod sedačkou řidiče
T4o -svorkovníce, 4-pólová, pod sedačkou spolujezdce
T6g -svorkovníce, 6-pólová. na řídící jednotce vyhřívání sedaček řídiče a spolujezdce
T8n -svorkovníce. 8-pólová, na spínači vyhřívání a sedačky řidiče
T8o -svorkovnice, 8-pólová, na spínači vyhřívání sedačky spolujezdce

myslím, že přípravu na zrcátka tam nemáš ..
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Ivarek »

No pokud ten konektor nemáš osazený drátama,jakože asi nemáš,tak si tam ty dráty budeš muset dotáhnout,jinak by ti ty zrcátka nemakaly,bo by ti ty dráty od zrcátek končily právě v těch neosazených pinech.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne stř 05. lis 2008 17:49:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Ivarek »

No pokud v těch dírách konektoru nemáš zespodu žádné dráty tak je to jen polopřipravený konektor a ty dráty tam musíš dotáhnout.
Nicméně níže je máš popsaný,není to zas až takový problém,je jich jen pár,třeba ti s tím helfne někdo z okolí kde bydlíš.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne stř 05. lis 2008 17:50:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Eddie - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Eddie - FK »

Rammsteinek píše:Byla by tu dobrá duše ktera by mi řekla ktery konektor je na co? Diky a taky by mě zajimalo že v madlu je 8 pinový konektor ale v tom svazku žádný takový není. Takže se muže jednat o Pravy svazek??


Ano moze sa jednat o pravy zvazok.
1-central
2-spatne zrkadlo
3-reprak
4-el. onkno
5-nevim
6-2pinova svorkovnica od repraku (je castou zvazku mimoriadnych vybav)
7-12pinova svorkovnica, ta sa zapaja do zvazku mimoriadnych vybav
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 07. srp 2008 11:32:48, celkem upraveno 1 x.
Eddie - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Eddie - FK »

Inak aj ja si prave montujem do feldy el. zrkadla. Mam uz vsetko, len cakam uz len na spatne zrkadla kym vyjdu z lakovne vo farbe karoserie. Ja som si zhanal komplet vsetko, lebo mam LXi a ta nema nic. Takze zohnal som si kabelaz vo dverach, spinac s madlom, zvazok mimoriadne vybavy, motorceky ovladania zrkadiel a vyhrievane zrkadla. Keby niekto nieco potreboval poradit ohladom kabelazovania, este mam celu kabelaz vonku.
hostel

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od hostel »

Ano moze sa jednat o pravy zvazok.
1-central
2-spatne zrkadlo
3-reprak
4-el. onkno
5-nevim
6-2pinova svorkovnica od repraku (je castou zvazku mimoriadnych vybav)
7-12pinova svorkovnica, ta sa zapaja do zvazku mimoriadnych vybav

Tak jsem trochu brouzdal dílenskou dokumenatcí tady je výsledek´:
Je to kabelový svazek PRAVÝCH předních dveří. Vzhledem k tomu, že na fotce nejsou jasně viditelné barvy tak popíšu jak praví DD.

1 - centrál - tak to je konektor značený T5g, nasazuje se na servo ve dveřích, propojení s opačným koncem (t.j. za průchodkou) je na konektoru T12b (na obrázku označen jako 7.
....T5g/1 - modrý - T12b/10
....T5g/2 - hnědý - T12b/11
....T5g/3 - bílý - T12b/7
....T5g/4 - černý - T12b/8
....T5g/5 - žlutý - T12b/9

2 - zrcadlo - konektor značen jako T5k a připojuje se na zrcátko, na druhém konci končí v konektoru T12 (na obrázku 7)
....T5k/1 - zelený - T12b/6 (motor vertikál)
....T5k/2 - šedý - T12b/5 (společný bod motorů)
....T5k/3 - černý - T12b/4 (motor horizonál)
....T5k/4 - zelený - dál už jsem nehledal, ale s pinem 5 připojují vyhřívání zrcátka
....T5k/5 - bílý - dtto

3 - reproduktor nasouvací fastony (na opačném konci značen jako T2n - na obrázku 6)
.... repro - (minus) - zelený - T2n/1
.... repro + (plus) - šedý - T2n/2

4 - okno - konektor je značen jako T5o a na opačném konci končí na konektoru T6l (na obrázku jako 5) - dále je zřejmě nutný kabel 5 pin (do T5o a na druhé straně 15-ti pinový konektor na motorek okna)
....T5o/1 - hnědý - T6l/1 (jde to od protikusu na ovladače, ...)
....T5o/2 - rudý - T6l/2
....T5o/3 - černý - T6l/2
....T5o/4 - zelenočerný - T6l/4
....T5o/5 - hnědobílý - T6l/5
T6l/6 - neosazen

5 - svorkovnice 6-ti pólová na sloupku A vpravo T6l (komunikuje s konektorem T5o - okno)

6 - konektor T2n - na opačném konci zakončen fastony

7 - 12-ti pinový konektor značený jako T12b - svorkovnice 12 pólová na sloupku A vpravo
Nejedná se o kabel mimořádných výbav i když měkteré dráty tam pak doputují. Kabel mimořádných výbav byl u starší produkce 8-mi pinový, u novějších vozů 10-ti pinový
Eddie - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Eddie - FK »

Caute
Mam svazek mimoriadnej vybavy ale bohuzial v palubovke nemam tu 10 pinovu svorkovnice. Chcem si zapojit len zrkadla. Takze si idem natiahnut z poistkovej skrine nejake ty draty na zrkadla. Zo zrkadiel mi ide 5 dratov.

1.Zeleny (vyhrievanie zrkadla lave)
2.Cierny (vyhrievanie zrkadla prave)
3. Cierny ()
4.Sedozeleny (ide so ovladaca zrkadiel)
5.Hnedy (Ukostrenie)

Ked si zoberem poistkovu skrinu tak na svorkovnici
BC/7 zapojim vyhrievanie lave
BC/9 zapojim vyhrievanie prave
BE/1 zapojim ovladac zrkadiel

No a este mi ostava ten cierny kabel a ten neviem kam mam pripojit. Neviete niekto poradit ako to pozapajat?
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Vici »

tu svorkovnici pro svazek pridav. vybav ma kazda felda. najdi ji a potrebna pripojna mista jsuu v ni. bude nekde +- za spinackou... byva celkem zamotana v klubku dratu
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
hostel

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od hostel »

Začnu pravým zrcátkem.
Pokud nemáš originál kabel ve dveřích, tak si k zrcátku natáhneš kabely následovně:
pin 1 zrcátka - protáhneš do slupku A vpravo dole a připojíš na pin 6 12-ti pinové svorkovnice, pokud kabel máš, je to zelený kabel a měl by končit stejně.
(je propojen dále na pin 6 12-ti pinové svorkovnice ve sloupku A vlevo) odkud ho propojíš na pin 7 regulátoru zrcátka (origo zelený)
pin 2 zrcátka - protáhneš do slupku A vpravo dole a připojíš na pin 5 12-ti pinové svorkovnice, pokud kabel máš, je to šedý kabel a měl by končit stejně.
(je propojen dále na pin 5 12-ti pinové svorkovnice ve sloupku A vlevo) odkud ho propojíš na pin 3 regulátoru zrcátka (origo šedý)
pin 3 zrcátka - protáhneš do slupku A vpravo dole a připojíš na pin 4 12-ti pinové svorkovnice, pokud kabel máš, je to černý kabel a měl by končit stejně.
(je propojen dále na pin 4 12-ti pinové svorkovnice ve sloupku A vlevo) odkud ho propojíš na pin 4 regulátoru zrcátka (origo černý)
pin 4 zrcátka - protáhneš do slupku A vpravo dole a připojíš na pin 3 12-ti pinové svorkovnice, pokud kabel máš, je to zelený kabel a měl by končit stejně.
(je propojen dále na pin 4 10-ti pinové svorkovnice mimořádných výbav (origo černý)
pin 5 zrcátka - protáhneš do slupku A vpravo dole a připojíš na pin 2 12-ti pinové svorkovnice, pokud kabel máš, je to bílý kabel a měl by končit stejně.
(je propojen dále na pin 5 10-ti pinové svorkovnice 10-ti pinové svorkovnice mimořádných výbav (origo bílý)

levé zrcátko
Pokud nemáš originál kabel ve dveřích, tak si k zrcátku natáhneš kabely následovně:
pin 1 zrcátka - propojíš na pin 5 regulátoru zrcátek (originál kabel černý)
pin 2 zrcátka - propojíš na pin 1 regulátoru zrcátek (originál kabel hnědý)
pin 3 zrcátka - propojíš na pin 4 regulátoru zrcátek a zároveň na pin 4 12-ti pinového konektoru ve sloupku A vlevo dolu (originál kabel černý)
pin 4 zrcátka - propojíš na pin 3 12-ti pinového konektoru ve sloupku A vlevo dolu (originál kabel černý)
pin 5 zrcátka - propojíš na pin 8 regulátoru zrcátek a zároveň na pin 2 12-ti pinového konektoru ve sloupku A vlevo dolu (originál kabel bílý)

pin 6 regulátoru propojíš na pin 1 12-ti pinové svorkovnice ve sloupku A vlevo (origo černý), pokud změříš na tomto pinu +12V, tak bys tam kabel mimořádných výbav měl mít (je propojen s pinem 1 na 10-ti pólové svorkovnici mimořádných výbav)
pin 2 regulátoru propojíš na pin 12 12-ti pinové svorkovnice ve sloupku A vlevo (origo šedozelený), pokud změříš na tomto pinu proti kostře zkrat, tak bys tam kabel mimořádných výbav měl mít (je propojen s pinem 5 na 10-ti pólové svorkovnici mimořádných výbav)



do svazku mimořádných výbav jsou propojeny jen piny
Eddie - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Eddie - FK »

Je videt ze sa viznas. Ale vysvetlim to takto. Co sa tyka kablov co idu zo zrkadiel tak tie mam a aj svazek mimoriadnej vybavy som si zohnal. Jediny problem je,ze ten svazek mimoriadnych vybav nemam kam zapojit, lebo tam tu 10 pinovu svorkovnicu vobec nemam. Preto si chcem natiahnut z poistkovej skrine tu 10 pinovu svorkovnicu. Preto sa pytam kam mam zapojit ten jeden kabel co mi ostal volny. Ked si zoberiem schemu poistkovej skrine, tak tam som vycital to co som pisal minule kam patri, ale jeden kabel mi stale visi a ten neviem kam s nim. A poviem ti ze teraz to mam zapojene bez toho jedneho cierneho kabla a zrkadla sa ani nehybu ale ovladac zrkadiel svieti, takze prud tam ide a vyhrievanie ide. Ten cierny kabel bude asi prud do zrkadiel ale kam ho zapojit ?
Naposledy upravil(a) emilio52 dne stř 05. lis 2008 17:45:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
hostel

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od hostel »

Zkus změřit napětí na pinu 6 regulátoru zrcátek (8-mi pinový konektor) .. mělo by tam být +12V a slouží pro napájení motorů.
Eddie - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Eddie - FK »

No cez ten 6 pin nesiel vobec prud. Takze ten cierny kabel som zapojil s tym sedozelenym do jedneho pinu a uz to fachci. Diky moc
Naposledy upravil(a) emilio52 dne stř 05. lis 2008 17:47:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Odpovědět