Pojistkove schéma

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od ferdamravenec »

a ijinak kostra je kostřících bodech tj na sloupku volantu ,
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

díky vlastně jsi mi připomněl že 120tka taky měla na výstupu ze spínače varovných 49a
pokud byly varovný vypnutý napájelo to přepínač blinkrů.

děkuju
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

neměl by prosím někdo doma faston BA a C? děkuji
pafel.1 - FK

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od pafel.1 - FK »

chtel bych se zeptat jestli je v pojiskovce nejaka pojistka nebo relatko ktere by mohlo mit na svedomi spatne dobijeni dik
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od ferdamravenec »

ne , nic takového není
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

relátko ani pojistka ne ale kudy vede kabel na B+ alternátoru?
od baterky jak jsem si teĎ uvědomi vede jen na pojistkovku a na startér
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od ferdamravenec »

z baterky na startér ano , ale nedá se říct že přímo na pojistkovku , před ní je uzel kde se to dělí , pojistkovka altík spínačka
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od czscorpio »

Nechci zakládat zbytečně nové téma,tak jen malý dotaz.Dnes jsem měl možnost vyzkoušet pojistkovku z 1,3 MPI ve své 1BMM(r.v.1995).Mám trochu problémy z elektrikou a tady jsem se dočetl,že by měli být pojiskovky stejné.Tak jsem je zaměnil a zapojil svorkovnice.Ihned po zapnutí klíčku se mi rozjel stěrač,to jsem vyřešil záměnou svého relátka za relátko v nové pojistkovce.Ale co jsem nedokázal pořešit je,že mi přestal jít klakson a světelná houkačka.Větrák topení třeba šel.Takže asi je to trošku jinak než tady někdo napsal,že jsou všechny pojistkovky záměnné,nebo jsem to blbě pochopil.Záleží asi i na zapojení ve svorkovnicích.Takže pokud budu chtít v budoucnu tuto pojistkovku použít budu muset pořešit asi káble,aby vše šlapalo.Můžete mi potvrdit,že je to tak,nebo mě poslat někam....Neurazím se,mám už parkrát přetočený tachometr.Ale rád se přiučím. ;) Dík za odpověď.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od pipo444 »

nezdá sa mi že by palubka mala niečo spoločné s tým že nejde svetelná húkačka a klakson :D buď si niečo omylom pohol alebo vypadol kontakt niekde...
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od czscorpio »

Nevím,jestli s tím má něco společného palubovka,ale kdyby jsi pořádně četl,tak jsem psal o pojistkovce.O čemž je vlastně celé téma.A ta s tím má docela dost společného.Ale to jen naokraj.I tak dík za odpověď. ;)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od pipo444 »

pardon máš pravdu moja chyba :oops: ano lebo sa to začínalo na P :D tak reku palubovka. takže si menil poistkovku. poistkovka by mala byť prakticky rovnaké pre všetky felície. líši sa len vybavením, teda osadením relátok a tak. lebo aj origo sa predáva len jedna http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel ... -7872.html
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od pipo444 »

inak aj tuto je dobrý popis konektorov atď.... http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=183 no ak ti nejde teda tá svetelná húkačka a klakson skontroluj poistku č.17 je 25A. pre istou vytiahni a strč naspäť, popr. vymeň za druhú, stalo sa mi že kontakty na poistke boli zoxidované a nebol dobrý kontakt. a skontroluj si aj správne umiestnenie svorkovníc a či sú dobre zacvaknuté a zaistené ;)
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od czscorpio »

Pojiskou to nebude,to by mi nešel ani ventilátor topení,ten je na stejné pojistce.Už jen když jsem zapnul klíček tam mi bylo divné,že se rozjely stěrače,stačilo ale přehodit cyklovač stěrače předního okna ze starý pojistkovky a problém byl vyřešen.Pojistky v tom vinu nenesou a ani žádný uvolněný kablík,neboť jakmile jsem vyměnil za původní,tak klakson i houkačka šlapaly jak mají.Pojistkovku jsem chtěl vyměnit z toho důvodu,že párkrát byla pod vodou a už se z ní i pěkně kouřilo.Vždy jsem ji rozběhal,ale po rozebrání vyčištění ,bylo skládání docela očisteč :D .Připadal jsem si jako když skládám puzzle.Těch vodících plechů tam bylo.A stačilo si v půlce montáže odskočit a dílo bylo dokonáno.Naší kočičce se zalíbilo na stole a plechy jsem měl málem po celém pokoji.Málem jsem s ní udělal ledviňák.Ale nakonec se dílo podařilo.Pojistkovce už nějak nevěřím a proto jsem si sehnal jinou.ale to je trošku mimo téma. :oops: .Jinak dík za odpověď.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od pipo444 »

to nemáš pravdu, ventilátor kúrenia je na poistke č. 3 ktorá je 25A. na tej č.17 ktorá je tiež 25A to je stály prúd a tam je napojený vetrák na chladiči ;) veď to skús, za vyskúšanie nič nedáš :D daj si pôvodné relátka do tej novšej poistkovky a skús. ono niekedy je to uplna sprostost čo to robi. inak by som aj našiel ktorý je to pin na konktore a potom ti stačí zmerať či je na ňom 12V a hotovo. ak nebude tak je chyba niekde v poistkovke alebo kontakt na poistke :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od pipo444 »

tuto to máme, na označených pinoch má byť stálych 12V. to je na napájanie toho čo ti nejde. a je to istené poitkou 25A. stačí zmerať či je to naozaj tak ;)

Obrázek
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od czscorpio »

S tím ventilátorem,to jsem přehlídl zase já.Pojistku na 17 jsem proměřil i vyměnil a vše je v pořádku.Však já na to přijdu.Dneska byla udělena mojí felince milost užívat silnice celého světa na další dva roky,tak se musím o ni trochu postarat aby vydržela. ;) Dík za odpověď.
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od czscorpio »

Jsi rychlejší než já.Ještě jednou dík. :salut:
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od pipo444 »

za málo, rád som pomohol ;) hádam to úspešne opravíš a pôjde to.
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Stollby »

Řeším drobný problém,nejde klakson,pojiska je dobrá ,tlačítka na volantu propojují ale na svorkovnici klaksonu napětí nenaměřím,zkoušel jsem prostříkat svorkovnice v pojistkovce ale to nepomohlo,nějaká rada kde hledat problém? díky moc
Vždy je co zlepšovat
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od emilio52 »

někde asi zlomenej drát .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od ferdamravenec »

a co kolík / kroužek pod volantem
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

přesně tak kroužek pod volantem rád se na něj nachytá bordel a v určité poloze volantu pak nemusí převádět, popř když se bordel dostane i do pouzdra kolíku nemusí ani správně doléhat.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Maty »

Můžeš vyzkoušet ... sundej kryt pod volantem odpoj hnedá drát z pod volantu (připojený na "válečku" a šrtni o kostru někde ... pokud troubí chyba je ve volantu ... pokud nezatroubíš chyba je někde na vedení :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

ferdamravenec píše:z baterky na startér ano , ale nedá se říct že přímo na pojistkovku , před ní je uzel kde se to dělí , pojistkovka altík spínačka

prosím o radu
zatímco u feldy bmm z roku 96 mám jeden kabel na startér a dva tenčí na pojistkovku a altík u mpi z roku 2000 mám pod kaslíkem u spolujezdce takovou divnou spojku v jakési šprcgumě.
to je to dělení o kterém mluvíte?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od ferdamravenec »

jj přesně to
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

docela jsem přemýšlel dát alespoŇ na drát ke spínačce 40A pojistku, mohlo by to stačit?
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

poraďte prosím.
přemýšlel jsem od toho uzlu na kabel ke spínačce dát futrál se 40A pojistkou (jde mi o to, zda to bude stačit vzhledem k odběru startéru ze spínačky při startování...
a kabel ke spínači obrysovek vede ze spínačky? (taky bych tam dal pojistku 20 A)

už jsem do obou felicií sehnal i odpojovač baterie, který hodlám přemostit pojistkou 3A kvůli paměti rádia a hodinám.
v případě sebemenšího skratu pojistka shoří a je klid....
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Vymýšlíš naprostý chujovin z neznalosti. Když tomu nerozumíš, tak se nes... do elektriky. Starter si ze spínačky nic nebere.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

aha a co je prosím pěkně kontakt 50? (při poloze klíčku 2)
pokud vím tak spínačka FAB se od favorita, avie či zetora zas tak moc ve feldě neliší)
to jako má odběr 0,00000000001 ma??????
cívka startéru je magnet a sakra silnej elektromagnet, jen bohužel nevím kolik má odběr, tak se ptám zkušených jako jsi ty, kteří místo odpovědi dokážou jen léčit své komplexy nadáváním jiným lidem.......
a ještě bych prosil odborně vysvětlit, co z mých nápadů (které zachrání auto před požárem) je chujovina, evidentně se ti nikdy nikde neprodřel vodič, popř jsi nehavaroval tím stylem, že zmuchlaná kastle začla zkratovat svorku B+ na alternátoru a jediná záchrtana bylo včasné vypnutí odpojovače aku......
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

svorka 50 je výstup ze spínací skříňky pro spouštěč.
Ale je to jen impulz cívce, nestartuje to motor, vždyť je to vodič o průřezu 1,5qm a ty ho chceš jistit, 40A pojistkou?? 40A je tak silný, že ta pojistka bude úplně k ničemu, na to ti pojede i cirkulárka :P
Prohlédni si schemata a bude ti to jasné.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

tak pokud skokový motůrek na otvírání kufru potřebuje 20A
kolik potřebuje cívka startéru?
dobrá uznávám vodič jsem neviděl, pokujd je tam takto malý jistě je 40A blbost, ale kolik tam teda dát?u traktoru to v pohodě vypálí 25A tlačítko a je to také jen impulz cívce, uznávám že pro 4 litr bude větší cívka než pro 1.3 benzín.
bohužel si to neumím spočítat a tak se ptám..
a ze spínačky je 30tka rozdvojená ještě nekam ne?
tak kolik A pojistku bych měl dát z té odbočky + svorky z aku?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Já pořád nevím proč tu pojistku auto je jištěno pojistkama a nedělal to žádnej moula, takže bych se nebál, že ve fabrice na něco zapomněly a je třeba to zajiostit pojistkou.
Jistit drát který jde z pozice 50 je naprosto k ničemu, jelikož je pod napětím pouze těch pár sekund když držíš klíček v poloze 2. Pak již více pod napětím není a nemůže se stát, že by se na něm objevilo napětí při nehodě, jelikož po nastartování nelze opět otočit do polohy 2. A teorie, že nárazem se klíček ve spínací skříňce otočí sám z polohy 1 do polohy 0 a pak zpátky do polohy 1 a dál do polohy 2, aby se zmiňovaném vodiči objevilo napětí je naprosto fantastická to se v žádném případě nestane.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

mě nejde o pojistku na kabel 50 ale na kabel 30 co vede do spínačky v místě rozbočení za baterkou, ale musím na něj dát pojistku takovou, aby neshořela až bude spínačka napájet např startovací cívku, spínač světel, atd......
to je zrovna okruh, který z výroby jištěný není, a je to trošku chyba.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Ale to je jen napájecí kabel, spotřebiče již jištěné jsou. Je naprosto k ničemu dávat pojistku do předního kabelového svazku za přístrojovou deskou. K čemu. A to že od akumulátoru až k té tvojí pojistce to jištěné nemáš ti nevadí? Když argumentuješ zmuchlanou karoserií při nehodě? Podle mně je fakt chujovina dávat pojistku do prostřed kabelu, pokud máš opravdu takovýho bojíše, tak dej pojistku na akumulátor. Ovšem je tu další ale, pojistíš jen napájení od aku co jde do karoserie, ale silovej kabel co jde od aku na starter stejně nepojistíš, takže v případě nehody a zmuchlané kastle se ti stejně dostane napětí na kastli. Proč myslí, že první co při nehodě hasiči udělaj je, že odpojí akumulátor?

Ale klidně si tam dej co chceš, je to tvoje věc, ovšem dle mně takovýto neodborný zásah do elektroinstalace je horší, než, když nebudeš dělat nic.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

na to mám pochopitelně v kaslíku spolujezdce odpojovač aku.
ale přeci jen když spínač obrysovek má 30 bez jištění značně mě to znervózňuje.
nepotřebuji ani tak poradit či to je dobrý nebo špatný nápad jako spíš kolik Amper pojistku bych tam měl dát.
budu moc rád za jakoukoliv radu.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Začni na 30A a když se spálí dej silnější. Tohle ti nikdo neporadí, protože to nikdo nemá.
A hlavně všechno je to jištěný, i ty obrysovky, tlumený i dálkový. ;)
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

napájení spínače obrysovek, napájení spínačky, napájení od spínače obrysovek až k pojistkovce jištěný není, a to už je pár metrů drátku, nehledě na to, že do spínače obrysovek vede i kostra, a tak by porouchaný spínač mohl zkratovat také.
vím že pravděpodobnost je menší než že dvakrát po sobě vyhraju sportku, přesto mě vždy páni mistři učili, že dvojité jištění co se elektriky týče je lepší než žádné.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Když myslíš, je to tvoje věc, nemám čas ani chuť tě tu učit elektriku. Jen podotknu, že všechno co jsi napsal je blbost a jištěný to je. Už se konečně nauč číst v těch schématech a nebo se na to vykašli a do elektriky se nes... už jsem ti to napsal, znovu a stále mi utvrzuješ, že mám pravdu.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

tak já tě taky utvrdím
vyrvi všechny pojistky a proměř spínač obrysovek.
pak mi dej vědět kde je to jištění.....
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Už mě to nebaví, dělej si co chceš, jseš přesvědčenej o svojí pravdě a o tom, že konstruktéři jsou blbci.
Konec už nic nepiš.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

nic takového jsem neřekl, pouze to že narozdíl od konstruktérů, já mám větší respekt před elektronama :D
neberte to zle kluci, každej má svojí úchylku

EDIT: kdybyste má slova chápali jako urážku konstruktéru, to by tím pádem kostruktéry urážely i úpravy jako LED podsvícení, zkracování řadičky, pípák na zpátečku, el. otevírání kufru dálkáčem, Rádia s DVD, couvací kamery, tuning volanty a nevím co ještě dalšího...

nechci tu nikho naštvat, tak berte prosím mojí úchylnou opatrnost s nadhledem, jen se snažím dělat maximum abych nikdy nemusel feldu vyměnit za novou napodobeninu auta, tím spíš že ta moje felda má 50 000 km
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Maty »

Stejně pokud se při nehodě zmuchlá kastle tak, že poškodíš kabel tak je felda na vyhození ....
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

to ano, ale uhořet v ní s rodinou nemusím, všichni vědí, že v kaslíku u spolujezdce je odpojovač, i když uznávám, že i když po nehodě bude někdo při smyslech asi ho to nenapadne....

každopádně odpojovač aku se hodí i při jiných příležitostech, např výměně startéru atd...
a ta pojistka na přívodu ke spínačce má u mě i ten důvod, že za spínačem obrysovek mám napojen i celý okruh naklápění světel.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Maty »

to jsi předělal kabeláž v autě? že ti ten odpojovač odpojí i ten kabel co jde v originále přímo z baterky na startér ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

ne odpojuje mínus pól akumulátoru takže se nemůže uzavřít obvod a tím pádem nic nefunguje.
resp. obvod se uzavře ale při vypnutém odpojovači pouze přes přemostění s pojistkou 3A a na tu stačí rozsvítit parkovačky, či šlápnout na brzdu aby shořela, takže při sebemenším zkratu shoří.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Maty »

Takže jsi předělal kabeláž a antáhnul jsi kostru od baterky pod kastlík? nebo to odpojuješ nějakym relé ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

ano, nechal jsem si kostřící vodič udělat delší a natáhl jsem ho pod kaslík (přes něj ještě zahradní hadici kvůli pořádné izolaci) napojil odpojovač,za kaslíkem a natáhl kabel zpět ven na mínus svorku akumulátoru.
mezi oky odpojovače je ještě vodič s držákem pojistky a v něm pojistka 3 A (kvůli paměti rádia a hodinám)
odpojovač je přišroubován ke dnu kaslíku a má prodlouženou tyčku do úrovně nad kaslík, abych do něho mohl dávat věci...
udělal jsem to takto schválně aby to šlo vypnout při případném čichání smradu spálené bužírky ještě před zastavením vozidla, než bych zastavil, oběhl auto, otevřel kapotu...........
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Maty »

Oukej ... jen mě zajímalo jak jsi přidělal odpojovač ... na plastovej vyndávací kastlík Oukej :thumleft:

a ještě na závěr jeden dotěrnej .... ty dráty jsi pod palubku dostal jak? díra do kastle?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

vyrval tu průchodku kabelů na pravý straně, rozstřihnul, zahodil, plátkem od pilky po krajích udělal 3cm řezy nahoru, plech sikovkama ohnul, natáhnul kabely a zastříkal pěnou.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Jura_Favorit »

No toto... :cyclopsani: :lol:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Odpovědět