Pojistkove schéma

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Tvl, to je novej zajciq.

Pochopitelně ti to nikdo nerozmluví, ale je to mnohem horší než, jak je to zapojený origo. :salut: :thumbdown:
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od PaKr »

no sice je tahle diskuze už trochu :ot: a cokoliv psát je zbytečné,když už byl odpojovač namontován,ale jenom řeknu svůj názor
1) nevím o tom,že by nejištěná část elektriky byla příčinou zhoření nějaké feli, rozhodně to není chronická bolest ;)
2)pokud bych uvažoval jak o odpojovači baterky,dal bych místo normální šroubovací svorky na minus pól baterky svorku rychloupínací,co je na novějších autech - baterku odpojíš za pár vteřin a paměť radia a hodiny jsou to nejmenší (nebo rádio,které si drží paměť :) )
3) na peugeotu mám jinou věc - přerušení přívodu benzinu v případě nehody- je to mechanické,kdo chce vyfotím a můžete shánět a dodělávat ;)
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

jmenujte jedinou situaci kdy je horší dvakrát jištěná elektrika než nejištěná...

to opravdu může napsat jen člověk který ví o elektrice vše

EDIT:
smutné je na tom to, že jsem se nikoho z vás neptal na to, co si na svý auto za svý peníze a svojí prací smím s vašim dovolením namontovat, ale pouze chtěl radu, kolik A pojistku tam dát, ovšem všichni jste tu tak dobře znalí autoelektriky, že než jednoduše odpovědět tak raději vymýšlet milión důvodů, proč mě od toho odradit.

To co uměli mistři, co mě od 11 let elektrice učili, by mnozí lidé bez křemíkových diod, polovodičů, milionů relátek a jiných chytrých krabiček jen těžko zvládli.
A tak zatím co někdo kupuje automat na světla do feldy za 700 já ho udělám za 65 kč a funguje stejně....

Takže pokud někoho z vás uráží, že si vyrábím něco co vás nenapadlo, nebo prostě jen dělám blbinu která na funkci auta nebude mít vliv, tak si prosím uvědomte, že toto forum pravděpodobně vzniklo s cílem něco se dozvědět, naučit, společně vymyslet, předat zkušenosti......
rozhodně si myslím že nevzniklo pro to, aby někdo byl urážen jen pro to, že má jiný názor na úplně banální věci....
věřím tomu, že kdybych sem dal dotaz NA CO JE TAHLE KONTROLKA a dal tam fotku potkávaček, tak jeden člověk mi odpoví a 55 dalších mi vysvětlí jak jsem hloupý, něco to vypráví o komplexech dotyčného člověka.
nejsmutnější je, že kromě tohoto fora se tento jev na žádném jiném nevyskytuje, hold sem chodí jen vyrovnaní lidé.. :D

Je zajímavé, že ke mě se lidi, kterým jsem dělal elektriku (i tím se živím mimo jiné) rádi vracejí, a ti kteří u mě ještě nebyly mi sem vozí elektriku po profi mechanikovi ze škodovky, co ohlodal drátek u pojistkovky nožem, omotal kabelem a izolačkou a takto natáhl k rádiu.
nedivil bych se, kdyby ten mechanik, byl jeden z odpovídajících na můj dotaz.......

(pro připomenutí dotaz zní, jak zhruba silná pojistka je potřeba před spínacíc skříŇku aby vydržela startování, rozsvícené obrysovky a eventuelně další věci, které jsou napájeny 30 a 15 a 50 ze spínačky bez jištění)
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

ovšem abych vám udělal radost, svůj plán jsem trošku pozmněnil, a to tak, že pojistka se bude nacházet za spínací skříňkou na vývodu pro spínač obrysovek.
dostatečně mě uklidní, když bude jištěn aspoň on.
hádám že když parkovačky mají 10 a 10A tak bude pojistka 20A dostačující.
Při zkratu na jedné straně shoří 10A pojistka dotyčné obrysovky

A k té odpovědi o svorce baterky, je sice pravda že rychloupínací svorka by byla jednodušší na montáž, ale neodpojím jí z interiéru (nejde o pohodlí ale při jízdě to může být i minuta času než se na ní dostanu a to už je sakra rozdíl)
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Jura_Favorit »

felicia1 píše:věřím tomu, že kdybych sem dal dotaz NA CO JE TAHLE KONTROLKA a dal tam fotku potkávaček, tak jeden člověk mi odpoví a 55 dalších mi vysvětlí jak jsem hloupý, něco to vypráví o komplexech dotyčného člověka.
nejsmutnější je, že kromě tohoto fora se tento jev na žádném jiném nevyskytuje, hold sem chodí jen vyrovnaní lidé.. :D
...
nedivil bych se, kdyby ten mechanik, byl jeden z odpovídajících na můj dotaz.......
Tak jako na většině internetových diskuzí i na tomto fóru je registrace i přispívání zcela dobrovolné, tudíž pokud toto fórum stojí za h*vno, nikdo nikoho nenutí sem chodit :cyclops: Zvlášť, pokud se bavíme o situaci 1 normální vs. 55 dementů. Na Zetor-fóru je ten poměr jak?
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

o zetor foru nic nevím a nechodím na něj, pokud vůbec existuje.
ale zkuste se vžít do role, že si sem po práci přijdete pro radu abyste o víkendu mohli oddychovat na autě a hned se strhne lavina urážek.
když nemám odpověď na položenou otázku byl jsem učen neříkat nic, nebo jen kladné připomínky.
když hcce někdo tapetovat taky mu to nebudu rozmlouvat a nutit mu primalex.....

EDIT: a nebuďte prosím všichni tak vztahovační, nikoho jsem dementem netituloval, pouze žádal o přehodnocení postoje u některých členů.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Hele vztahovačnej seš akorát ty.
Nikdo zde nenapsal že dvojí jištění je horší.
Napsal jsem, že to co děláš je naprosto zbytečné.
Způsob jakým to děláš je hloupý a ve finále je to nebezpečnější, než, kdyby si seděl doma na zadku.
Vyrval jsi originál průchodku a nahradil pěnou, což je blbost hned z několika důvodů, pěna není odolná, jako guma, takže kabely jsou méně chráněny, navíc jsi to udělal nad akumulátorem, takže eventuelní výpary se snáž dostanou do kabiny a určitě jsi si ani nepřiplatil na protipožární pěnu.
Sikovkama jsi udělal díru do požární přepážky mezi motorem a kabinou, natáhl jsi tam mínus kabel, takže ti teď vedle sebe jde napájecí plus a k tomu hlavní mínus od baterky a to všechno je chráněný jen pěnou.
Tvůj hlavní argument byl, že nechceš uhořet s rodinou, takže až to někam křachneš a tyhle dva kabely se dostanou na sebe, tak to bude takovej šrumec, že si to nedovedeš ani představit. A tou tvojí kličkou od bateriáku se budeš moct maximálně šťourat v řiti.
Je to naprostej bastl a maximálně nebezpečnej.
Pochopitelně jsem ten špatnej, kterej tě jen uráží a nemá pravdu.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

děkuji ti za první konstruktivní příspěvek.

skutečně je fakt, že ty kabely vedou vedle sebe.
výpary by snad tou pěnou projít neměly, a z bezúdržbového aku by ani ty přímo jedovaté výpary už vycházet neměly ne?
nabořenou feldu jsem sice neviděl ale jak rychle bych musel jet, aby pravá strana byla zmuchlaná tak, že by se to dotklo i té stěny, prorvalo gumovou hadici a bužírku kabelů
omotal jsem všechny velkou vrstvou izolačky a ten mínus kabel dal do gumové hadice.
pěna je skutečně obyč, to je pravda, jenže tak velkou gumovou průchodku bych asi nesehnal, jedině udělat ještě větší díru, a dát tam nějakou prachovku brzdového válce z náklaďáku, ale jediné nářadí kterým jsem já schopen takovou díru vyrobit je autogen a to už je požár jistej....

ale po tom co jsi mi řekl přemýšlím dát odpojovač blíže k motoru a pákovým mechanismem vymyslet vypínání, stačil oby lankem, zapínání přežiju s otevíráním kapoty.
každopádně stojím si za tím, že odpojovač aku je užitečná věc, když se mi kdysi hryzla převodovka a já přistál ve škarpě, vypnul jsem ho a byl jsem rád.
jak padla převodovka na zem rozdrtila zadní stěnu alternátoru kastle vozidla....
nevím, zda se dělá 70A pojistka, abych jí dal na vodič k alternátoru.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

ale tady funguje i cenzura, a člověk by řekl že je zakázaná pokud neporušuji pravidla
nebo jaké pravidlo jsem porušil vložením odkazu na oktávku shořelou od spínačky?

pořád bych byl rád abysme byli přátelé.
Určitě není přátelské když se někdo na něco zeptá a místo odpovědi se jen dozví že je hlupák.....
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od ferdamravenec »

cenzura ? octa není felicie , toto fórum je o feliciích ,
na jiných fórech je dodržování témat kolem zaklínacího slova ještě tvrdší

diskuze jsem se neúčastnil - zbytečnost (bez dalšího rotpitvávání)

dalo by se diskutovat kolem toho dál , ale to se mi nechce
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Jura_Favorit »

felicia1 píše:ale tady funguje i cenzura, a člověk by řekl že je zakázaná pokud neporušuji pravidla
nebo jaké pravidlo jsem porušil vložením odkazu na oktávku shořelou od spínačky?

pořád bych byl rád abysme byli přátelé.
Určitě není přátelské když se někdo na něco zeptá a místo odpovědi se jen dozví že je hlupák.....
Tohle není veřejnoprávní web, má svého majitele a ten si určí nějaká pravidla, co tam chce a co tam nechce mít, a koho tam nechce mít. Můžeš se nad tím pozastavovat, rozčilovat a lamentovat, ale to je asi tak vše... Zbytek viz můj předchozí příspěvek v tomto tématu.
Jen čistě ze zvědavosti - co by následovalo v případě, že bychom "přáteli" přestali být? :cyclopsani:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Dát sem odkaz na web naše traktory, kde je fotka shořelé octávky a nabídka rozprodeje na ND má spojitost s pojistkovým schematem z felicie?
Promiň, ale to není cenzura, kdyby jsem každej hodil nějakou blbost, tak už zde žádnou radu opravdu nedohledáš. Koho zajímá web naše traktory, potažmo náhradní díly ze shořelýho vraku octávky, když jde hledat jakou pojistku má vyměnit třeba na stropní lampičku ve felicii?
Jsi v sekci Rady, pokud máš nějakou zajímavost, vlož jí do Různé, tam najdeš Kavárnu a u toho napsáno: Pokec o všem možném i nemožném
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od Maty »

Ještě trochu :ot: ... Nebo zkus své časté dotazy směřovat sem : http://feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=35&t=19823 ... tam se nad tím nebudo nikdo pozastavovat a přemýšlet co k tomu autora dotazu vede za myšlenkové pochody :hlava:
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

to mělo jen poukázat na to, že být ta spínačka jištěná pojistkou nic by tam neshořelo, pokud to nesouvisí s naší předchozí dbatou omlouvám se
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od 103457 »

Hele to je relativní, jelikož nevbíš, jak to s tou octou bylo.
Rozhodně platí, že auto se seriovou elektrikou má téměř nulovou pravděpodobnost, že se samo vznítí. Kdežto auto s elektrikou, do které zasáhl rádoby domácí elektrokutil hoří velmi lehce a velmi často.
A sorry, tvoje myšlenka je dobrá, ale provedení naprosto zoufalé, takže sice máš jištěnou spínačku, ale provedením jištění jde požáru naproti.
Víc už to nechci řešit, je to tvoje auto, tvoje věc.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkove schéma

Příspěvek od felicia1 »

souhlasím že každý další zásah do elektriky má určité negativní faktory.
ovšem origo sada, která se prodává na montáž na kabel funguje tím stylem že kabel se přešmikne, připojí se na oba konce konektor zastrčí do plastového krytu zajistí pojistkou a ta se zakryje víčkem, myslím že tuto sadu používá více lidí např na dálková světla na nových autech (přídavná) sám jsem to okoukal a montuji to tak, hned u baterky pojistka a pak kabel k relé z něj ke světlům kostra a napájení od sériových dálek.

o té oktávce opravdu nic nevím, ovšem vždy se může stát (třeba i po několikáté demontáži a zpětné montáži přístrojové desky), že se některý vodič někde skřípně mezi plast a kovový držák (pravda že zkušenému mechanikovi by se to stát nemělo, ale i mistr tesař......).

a omlouvám se za další zbytečný příspěvek, jen se snažím sdělit svůj názor, a co člověk to názor.
Odpovědět