Upozornění na zapnutá světla - AKIN

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Svatik - FK

Akustická signalizace

Příspěvek od Svatik - FK »

Zdravím,mám problém při rosvícení obrysových světel a vypnutí motoru nefunguje akustická signalizace,přestalo mě to fungovat, díval jsem se na pojistku a ta je OK.Jelikož jsem zapomnětlivý člověk byl bych rád,kdyby jste mi poradili, jak to opravit.Vím že je to nepotřebná maličkost,ale ušetřím baterii.
Díky moc za rady!
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od Michal »

Má fungovat při otevření dveří. Kontrolovals dveřní spínač?
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od Tomy »

Svatik píše:Zdravím,mám problém při rosvícení obrysových světel a vypnutí motoru nefunguje akustická signalizace,přestalo mě to fungovat, díval jsem se na pojistku a ta je OK.Jelikož jsem zapomnětlivý člověk byl bych rád,kdyby jste mi poradili, jak to opravit.Vím že je to nepotřebná maličkost,ale ušetřím baterii.
Díky moc za rady!


Zrejme vadný bzučiak v poistk.skrinke. Moj otec má to samé - občas bzučí občas nie...
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od RAIMMI »

jj, mě taky jen jak se mu chce, také myslím že to bude bzučákem...
mystery - FK

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od mystery - FK »

No já mám obačněj problém: bzučí mi jen u pravé straně dvěří a jak a naschvál levá strana je mrtvá, a teď na léto by se to docela hodilo ;)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od Maty »

jinak ten bzučák je vlevo nahoře (v pojistkovce). pokud seš zapomnětlivej tak si nainstaluj automatický rozsvěcení světel a máš klid ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od Michal »

Jestli se nepletu, byly 2 druhy - u starého modelu v pojistkové skříni a u nového modelu ze zadu přístrojové desky.
Svatik - FK

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od Svatik - FK »

Diky moc za vaše tipy a rady, kouknu se na to v té pojistkové skřínce (starší typ vozu,vlastním)doufám že to nebude nikterak složité na výměnu a že to zvládnu!Díky moc,dám vědět jestli se to povedlo. ;)

To Michal: Dveřní spínač jsem nekontroloval.
Peterecek - FK

Upozornění na zapnutá světla - AKIN

Příspěvek od Peterecek - FK »

chtěl bych vyměnit tón upozornění na zapnutá světla při otevření dveří u Felicie (ten stávající je opravdu hnusný), ale nevím kde bych našel ten ''bzučák''. Chtěl bych tam dát něco takového jako je v Octavii II na nezapnuté pásy, takový přerušovaný ale pěkný tón. Je to blbost, ale nevíte někdo kde by se dalo něco takového sehnat?
zdick - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od zdick - FK »

Tohle by mě zajímalo taky, leze to bzučení na mozek. Hlavně mě štve že se to spustí i když vystupuje spolujezdec a při povinném denním svícení... :cry:
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Ivarek »

Máte nějaký divný bzučáky.Pokud je zapnutý zapalování tak by měla být signalizace neaktivní.
Jinak u předface modelů je bzučák v pojistkové skříni,nový modely ho mají v budíkách.
Peterecek - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Peterecek - FK »

No ono u Felicií jsem si všiml že je víc druhů toho upozorňování. Já to mám třeba tak, že pokud je klíč v poloze 0, a otevřou se dveře řidiče nebo spolujezdce, začne to hvízdat. U Formanu je to dokonce pro všechny 4 dveře (nechápu, proč ten downgrade u Felicie). Jinak se vrátím k Felicii, viděl jsem už i upozornění při nastartovaném motoru a nezaplém svícení. Bylo to u nefaceliftové Felicie (ale nevím jestli to je to kritérium, které dělí upozornění na dva druhy). Nechápu, že když si konstruktéři dali tu práci montovat upozornění na nezapnuté světla, proč radši neudělali zrovna automatické zapínání.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Macman »

co vim u modelu predface je to delany jenom zpusobem na otevreni dveri a bzuceni od pojistek..otocenim klice v poloze 1 prestane...vsechno ostatni jsou uz dodelavky apod...ze to dela i u zadnich dveri je zpusobeno ze u formana nekdo dodelaval spinace na zadni dvere ktere jsou napojene na cely system a blbe relatko nepozna jake dvere mas otevrene...
a proc se to nedelalo na automaticke sviceni? asi z toho duvodu ze pred 15lety se nemuselo povinne svitit..dnes je to samozrejmosti zakladni nabidky u vozidel...automaticke sviceni lze snadno resit u kazdeho auta a dodelat jiny bzucak je malickost
méně znamená někdy více...
Obrázek
Peterecek - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Peterecek - FK »

takže to nebylo ve Formanu od výroby spínače na všechny 4 dveře? No ten bzučák je maličkost zapojit, protto jsem se tady ptal kde je, ale už horší bude sehant ho, nějaký ten s libóznějším tónem :D
Naposledy upravil(a) Peters56 dne sob 03. říj 2009 14:30:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstraněna předchozí citace, viz bod č. 4
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Macman »

co vim tak forman urcite nemel spinace na vsechny dvere od vyroby...ale jak do fely tak do facka se daji snadno dodelat (sam mam formana kde mam spinac na vsechny dvere vcetne kapoty a kufru)...nevim co je u tebe libovy zvuk ale takovou capinku koupis od 12kc ale myslim si ze lepsi "bzucak" do feldy nenajdes...slysel jsem hodne alternativ dodelavanych bzucaku a to spis pistely neprijemnym tonem nez bzucely....ono nekdy neni nad original
méně znamená někdy více...
Obrázek
Peterecek - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Peterecek - FK »

no psal jsem už nahoře, chtěl bych tam něco jako upozornění na nezapnuté pásy z Octvie II, je to takové přerušované (nedá se to nazvat pípání), je to jako zvuk v letadle když se rožne třeba upozornění na pásy .. tak nějak tak akorát přerušovaně, bývá to tak skoro u všech nových aut. Kde to sehnat?
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 02. říj 2009 8:41:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
zdick - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od zdick - FK »

Tak jsem trochu juknul na netu a v ETCE. U Felicií do r.v. 1997 je ten bzučák relátko R6, který se dá nahradit automatickým spínačem světel (denní svícení).
Dalo by se nahradit i nějakým bzučákem s tím příjemným přerušovaným zvukem o kterém píše Peterecek?
Peterecek - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Peterecek - FK »

no jo, jenže ta má Felicia je r.v. 98 po faceliftu a to někdo psal že je ten bzučák jinde :D
zdick - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od zdick - FK »

V ETCE to mám bohužel zakreslený u všech RV stejně - bzučák relátko 6. Ale co jsem vyčetl na škodahome a psal to i někdo tady tak facelift má bzučák integrovaný do přístrojovky. Jestli jde vyndat, to už musí zodpovědět někdo jiný.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od emilio52 »

Inspirace pro někoho kdo to zvládne : :lol:
Každej má doma určitě nějaký starý hodinky tak použít tu jejich melodii .
Někde jsem dokonce i viděl takto udělanej domovní zvonek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Kova »

ja měl gong na 120ce z mazdy 323F ;) jinak tady jsou nějaký zvuky http://www.flajzar.cz/katalog.php?cat=1 ... &z=galerie
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Jura_Favorit »

Peterecek píše:takže to nebylo ve Formanu od výroby spínače na všechny 4 dveře?

Pokud v něm byl z výroby alarm, tak byly i 4 spínače, jinak tam z výroby mohly/nemusely být... ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od hydrant »

Jenom jako bonbónek uvádím odkaz:
http://www.nuvoton-usa.com/products/isd ... -COB20.pdf
Je to demo deska, kde je čip nanesen přímo na DPS.
Firma vyrábí tzv. chipcordery, které umožňují nahrát a pak reprodukovat zvuk. Záznam může být dlouhý 10 sekund, ale třeba až 16 minut (podle provedení čipu).
Myslím, že upozornění na nezapnutá, nevypnutá světla, nebo nedovřené dveře pronesené "milým" hlasem tchýně by mělo okamžitý účinek. :lol:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Faust »

sice tyhle odkazy jsou dobre,ale kdo zaručí že když si to obědnám tak to nebude stejný bzučák co tam mám?proto bych chtěl nějaký odkaz od někoho kdo už to má a nebo to viděl popřípadě slyšel.ten gonk s letadla je dobrej.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od emilio52 »

A co zavolat nebo poslat meil výrobci a zeptat se jeho ? Třeba odpoví :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Faust »

to jo a co nejlepší si od někoho pujčit oktavku a ukradnout mu to stoho :lol: :lol:
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Peterecek - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Peterecek - FK »

jo výrobci .. spíš kde sehnat ten origo z OII i kdybych se dostal někde na vrakáč, absolutěn bych nevěděl kde to tam hledat
MSMisak - FK

Hlásič rozsvícených světel

Příspěvek od MSMisak - FK »

Ahoj, mam pickupa 1,9 a nemá hlásič rozsvícených světel(to hlasité pískání když člověk zapomene vypnout světla).
Koupil jsem si ten hlasič (je to normální sirénka ke které vedou 2 drátky)
Nevíte kam to mám připojit aby mi to houkalo? :ú
Díky :salut:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásič rozsvícených světel

Příspěvek od emilio52 »

Až přijde nějakej elektrikář tak to doplní .Asi by to mělo být zapojeno jeden drát na světla a druhý na spínač ve dveřích.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásič rozsvícených světel

Příspěvek od Jozefj »

Dej to do pojistkové skřínky přímo pod pacičky pojitky.Červený na světla obr.,,58,,,černý na pojistku od spínačky ,,15,, ,po vypnutí klíčku to bude pískat už při obrysovkách. Nedávat na tlumená,při jízdě s dálkou by to nehoukalo!.
pepiv - FK

Re: Hlásič rozsvícených světel

Příspěvek od pepiv - FK »

Jo, udělal jsem to stejně jako Jozefj, na kousek obroustranný fólie, přímo do fuseboxu! Akorát po roce a půl se tomu šmejdovi už nechce pískat, ale co bychom taky chtěli za 50 korun, že?
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Hlásič rozsvícených světel

Příspěvek od Sadra17 »

a co sehnat origo ? ten do 1.9 nejde ?
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
MSMisak - FK

Re: Hlásič rozsvícených světel

Příspěvek od MSMisak - FK »

No pravě taky mám pískátko za 50 kč a to není tak veliká investice,pokud by to bylo 150 tak už nad tím člověk přemýšlí :D ,v pondělí to vyskouším do té pojistkovky a dám vědět.Díky
pepiv - FK

Re: Hlásič rozsvícených světel

Příspěvek od pepiv - FK »

Tak dneska šlo písátko ven, protože mě znervózňovaly ty dráty zamotaný do pojistek. V prodejně škoda auto mají originální varovný bzučák za 280,-, což mi přišlo příliš, takže vrakoviště to jistilo. Originál, píská jak o život a přišel na 30 korun, super!
Ivan64

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od Ivan64 »

Zdravím.Mám taky problém s akus.signal.Vše je ok kromě dveří u řidiče,kde signalizace nejde.Poradí někdo kde je zakopaný pes?
Je to ve spínači dveří(jak ho dostat ven?)nebo někde jinde?Díky předem za rady.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od ferdamravenec »

jestli je to opravdu jen u dveří řidiče , tak je to spínač , jeho vyndání je nakresleno v příručce
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od ferdamravenec »

kniha : jak na to str 294 obr 4.17 uprostřed stránky
nebo taky - příručka > elektrická zařízení > 96.23

potřebná literatura zde na foru
Ivan64

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od Ivan64 »

Tak vypínačem předních dveří u řidiče to není.Pěkně jsem se s tím nadrbal. :hlava:
Někde je přerušený,zelenobílý drát mezi vypínačem a relém.Když jsem propojil bílozelený drát 1.vyp u řidiče s bílozeleným 2.vyp.u spolujezdce vše fungovalo jak má.A teď,, babo raď''kde.Směřuje to pod sedačky s obou předních vypínačů bůh ví kam.Tak poraďte kde to bude přerušené,nebo co s tím.Díky
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od mikka »

Ten zelenobílý drát jde přes svorkovnici T10a, pin č. 9, u sloupku A u řidiče.
Pokud máš někde přerušený drát od dveřního spínače na straně řidiče, tak natáhni nový kousek drátu od spínače do svorkovnice T10a/9.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
ivan64

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od ivan64 »

Zdravím a děkuji za rady.S Vaší pomocí jsem konečně závadu odstranil.Přeji všem hezký den .Ivan :salut:
batist - FK

Vypnuti zvukove signalizace zapnutych svetel

Příspěvek od batist - FK »

Ahoj, tak se mi dnes opet neco trochu porouchalo v me Felicii (r.v. 1996). Zvukova signalizace zapnutych svetel se trochu zblaznila a piska vicemene nepretrzite. Na netu jsem zjistila, ze za tuto signalizaci by melo byt zodpovedne rele R6, tak bych ho zitra rada vytahla, aby byl pokoj (signalizaci nepotrebuji nijak nutne). Jenze si nejsem jista, jestli tim neprovedu jeste neco jineho? Nevite nekdo, zda je toto rele zodpovedne opravdu jen za tu signalizaci nebo se odpoji jeste nejaka dalsi funkce? Diky za rady. Batist
Marty_pv - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Nic se nestane, vytáhni "relé" (AKIN) z pojistkovky a je hotovo
batist - FK

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od batist - FK »

Skvele, diky moc. Jsem zachranena od transportu do blazince, to piskani je fakt hrozne. A omlouvam se, ze jsem duplikovala tema, prohledala jsem asi 4 stranky a tohle jsem nenasla :-).
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na zapnutá světla

Příspěvek od ferdamravenec »

chyba bude jinde , zkusil bych dveřní spínače , jestli některý neodešel , mohl by vysypat a nešˇastně nechat svítit v interiéru (pokud je zapnuto) a tím vybít baterku
Pahejl1987 - FK

Bzučák na světla

Příspěvek od Pahejl1987 - FK »

Zdravím, moc se omlouvám, že zakládám nové téma, ale mám problém s akustickou signalizací rozsvícených světel.... Mám Felicii novější typ combi lxi stříkačka s řídící jednotkou...


akustická signalizace mi fungovala normálně, ale dnes jsem jel zhruba 40 km mlhou a velkou vlhkostí vzduchu, skoro pršelo a když zhasnu světla, tak při vypnutém motoru i světlech bzučák stále bzučí když otevřu dveře... zvuk jde zřejmě z palubky... a minulý týden praskla žárovka signalizace rozsvícení světel ta druhá od shora, potkávačky zřejmě, moc se v tom nevyznám


žárovku vyměním,a le jde mi o to, že když to rozeberu co s tím? kde by mohl být skrat, či zádrhel, bude tam bzučák co bude brzučet a co pak? uvítám jakoukoliv radu kde hledat problém...


1. Problém, bzučí při vypnutém motoru, zhasnutých světlecha otevřených dveřích, při zavření dveří přestane...Děkuji za pomoc
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 29. říj 2011 21:37:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3, příspěvky sloučeny
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Bzučák na světla

Příspěvek od Maty »

PArkovačky zapnutý nemáš?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Pahejl1987 - FK

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od Pahejl1987 - FK »

Parkovačky? jak to myslíš? prostě přední světla jsou na to dva čudlíky, venku nic nesvítí..

Promin zda jsem nepřesný, prostě klasika, mám světla obrysová a potkávací, jiná tam nejsou ne? jel jsem s rozsvícenou mlhovkou, mám jen zadní, nevím zda jsem jí vypnul, ale z venku nesvítila.


když jsem jel tam fungovalo to normálně, až když jsem přijel domu, napadl mě nějaký skrat z vlhkosti, ale netuším kde....Prostě bzučí i při vypnutém motoru a zhasnutých světlech....Když zhasnu tím hlavním čudlíkem v levo zhasnou všechny, nikdy jsem nezhasínal jiné, nikdy to nedělalo až dnes...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustická signalizace

Příspěvek od ferdamravenec »

praskla ti žárovka druhá zhora - obrysovky , a nepraskají ti teď i jiný žárovky ?
a když zapneš parkovačky (první z leva ) svítí ti to venku ?
Odpovědět