Start motoru na dálkové ovládání

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od AleScout »

V techto mrazivych dnech malinko uvazuju o dalkovem startovani motoru. Videl jsem to u nejakych borcu na poslednim srazu v Ostrave, ale uz si nepamatuju, kdo to presne mel.

Ocekaval bych od toho hlavne bezpecnost, aby mi s tim autem nemohl nekdo odjet a pokud mozno co nejnizsi cenu, resp aby to nemelo jeste dalsich XY funkci, ktere bych s nejvetsi pravdepodobnosti nevyuzil. Jde mi jen abych si mohl 5 minut pred odjezdem z okna domu nakopnout Scoutika :D

Chtel bych se zeptat na vase zkusenosti s takovymto zarizenim a co byste vy doporucovali?
Goofy - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Goofy - FK »

Nad tímto už jsme také přemýšlel,po té co jsme vypustil variantu nezvislého topení..takže pokud někdo příjde s nějakým nápadem budu taky rád ;)
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Skury »

Kup si Magicara a je to vyřešený. Třeba Luka$ to měl ve feldě.

http://www.9000.cz/autoalarmy/magicar-m870as
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Taresz - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Taresz - FK »

Ja to mám :) a úplná spokojnost sice nie magicar ale sentinel ale to je jedno a nikdo s tym neodide akonáhle sa s autom nieco stane motor sa zastavy a blokuje takze mu to potrvá a vdaka Pageru o tom aj vies takze .....


P.S. ja som to montoval,vlastnorucne pred mesiacom :D
Goofy - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Goofy - FK »

ještě by mě spiše zajímalo zda je možnost při dalkovém startu aby se auto neodemklo :?: aby mi s tim někdo neodjel dřive jak já :D hledal jsme to na netu ale tohle tam doslova neni ...
Taresz - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Taresz - FK »

Dalkovy start je mozny len z aktivnym alarmom to jest zatvorenym autom ;) ked je to otvorené pred startom auto sa zamkne :)
Jurka - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Jurka - FK »

No a co immobilizér v klíčku? To se řeší jak?
Taresz - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Taresz - FK »

Potrebujes náhradny klúc ja som to urobyl tak ze som vybral stoho cip a vlozil do auta,miesto nech je tajnost :D ale ked más immo potrebujes k alarmu transponder bypas modul koly tomuto ale ostáva to bezpecné neni sa coho bát a podla mna ked chcú nieco ukradnút tak to aj ukradnú,v servisoch tam dajú cely kluc ja som tam vlozil len chip....
Goofy - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Goofy - FK »

to Taresz a jak je to s instalaci??zvládne to člověk malinko zručný samovolně nebo je lepší to přenechat nějaké firmě..a ještě mám dotaz..měl jsi už v autě alarm??jde mi o to zda se musi všechno tahat na novo nebo se jen napoji na nastavajici...dík
pravě jsem četl diskuzi na levnealarmy.cz tak to je špatny :( mám jen jeden klíč...
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od MartinB »

Čus Aleši tuhle vychytávku má kámoš ve fáčku, jestli by si chtěl napíšu ti přes sz jeho icq a můžeš s ním pokecat. (Jinak jeho otec montuje tyhle vychytávky a různé systémy do aut)
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Taresz - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Taresz - FK »

Goofy píše:to Taresz a jak je to s instalaci??zvládne to člověk malinko zručný samovolně nebo je lepší to přenechat nějaké firmě..a ještě mám dotaz..měl jsi už v autě alarm??jde mi o to zda se musi všechno tahat na novo nebo se jen napoji na nastavajici...dík
pravě jsem četl diskuzi na levnealarmy.cz tak to je špatny :( mám jen jeden klíč...


Podla mna by to nebol problem v servise si dás vyrobyt klúc nebude to podla mna az také drahé,no a montovanie kto sa vyzná trochu v tej elektrike a vie ze vo felde je to ako a kde, nebude problem,áno mal som alarm ale te siel von aj káble vsetko stary alarm mal 10 káblov toto má viac tak som to radsej tahal od nuly
Goofy - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Goofy - FK »

tak prodejce mi napsal zrovna ne nejlepši variantu a to že by se čip nalepil k zaplavani pod palubovku což mi zrovna nepřipada jako nejlepši řešeni....takže zkusit pořešit druhy klič..nevite někdo zhruba jak se pohybuji ceny na klič s imo???
Taresz - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Taresz - FK »

Pravdupovediac aj ja si chcem vyrobyt klúc na náhradu lebo ten stary mám ale bez chipu takze sa kuknem aj ja do servisu
Marty_pv - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Tím že přilepíte imo čip někde ke čtecí jednotce vyřadíte imobilizér napořád - nevím jestli je to nejlepší řešení
Goofy - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Goofy - FK »

jj..vím o tom Marty_pv ...proto si chci někde udělat druhy klič nebo nějak spalšit aspon ten chip a nechat nakodovat třeba ze stareho kliče...teda pokuď to aspoň pujde...tím pádem bych pak jen dal chip do bypassu :?:
mir77 - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od mir77 - FK »

Novej klíč ti nakódujou prakticky kdekoliv v zámečnictví, myslim že za Felinu chtěj 600 - 800 korun, ale ruku do ohně bych za to nedal. To startování na dálku mi příde jako super nápad, ale když vidim tu investici do toho, tak na to dlabu, to radši pojedu ty tři minutky v zimě :D A hlavně, představte si tu paseku, když to necháte někde u obchoďáku se zařazenym kvaltem :D
Goofy - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Goofy - FK »

pravě že pokud necháš zařazenej kvalt tak se to nenastartuje..je tam nějaká ochrana ;) aspoň tak to u těch vyrobku píšou :D
mir77 - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od mir77 - FK »

Tak to bych asi nikdy nenastartoval :D :D :D
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od kejzi1 »

Taky jsem to původně chtěl kupovat,ale nakonec jsem zvolil levnější sentinel bez dálkového startu.Ale je pravda že občas to nemusí být špatný
Uživatelský avatar
Korny
Příspěvky: 639
Registrován: sob 29. lis 2008 15:01:10
Bydliště: Přerov

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Korny »

Je to dobrá vychytávka, ale zabezpečení je tím narušeno, takže bych si to do auta nedal 8-)
Škoda Felicia 1.6 GLX - r.v. 98 - 55 kW
VW Touran 1.9 TDi
__________________________________________________
SPARTA PRAHA FOREVER
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od PetrMPI »

Klíč s imobilizérem ti udělají celej novej ve škodovce asi za 730Kč.

Pokud vím, tak něco takovýho má i Spirus.
Goofy - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Goofy - FK »

Tak za ty prachy by to i šlo ;) až se polepší na počasí tak si to pojedu okouknout...teď mě nikdo ven nedostane :D
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od AleScout »

Ja ve Scoutikovi imobilizer nemam, takze o to by to mohlo byt jednodussi. Asi to nakonec vzdam, takova vec za 5.000 Kc jak poslal Skury a takova narocna montaz - nez bych na to nasetril a dokopal se k montazi, tak by bylo jaro :lol:
Goofy - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Goofy - FK »

máš pravdu že 5tis. je moc..ale pak by tu byla verze podobná Magicaru a to za 3400,- což už by se eventuelně o tom dalo přemýšlet...
http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy/sentinel/autoalarm-sentinel-2200-m.html?id_block=5&id_page=1
Taresz - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Taresz - FK »

Preco pisete nezmisli??Ak tym nemáte skusenost heh....

zaradená rychlost nie je mozná, ked vystupis a a klúc vyberes motor bezi dalej az do zatvoreni dveri a to je alarmu pokin ze je zaradeni neutral!

Po druhé ako je narusená bezpecnost ako som uz pisal motor sa blokuje ak je narusené vozidlo stym chipom aj ked ho nájdu v aute co stym urobia??Ak by mali na to cas nájst v aute ktory húka ozivot v noci a ty to doma uz vies lebo pager sa zblázni tak vrieska a vibruje tak neviem ako by to ukradli ....

Neviem preco treba pisat o niecom comu nerozumiete a nic v zlom ale vyrabaly by to keby to bolo nebezpecné???

A co som uz napisal co chcú to aj ukradnú!!!

Mimochodom ja mám tento....


http://www.alarmshop.sk/sentinel-2200-m-s-funkciou-dialkoveho-startu-p-322.html?osCsid=2e33f3bb3c24c11d6512cdc08b94fd15
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od kejzi1 »

toho sentinelu bych se nebál,mám ho taky a funguje dobře.Akorát mám starší model bez startu
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Macman »

za 3-4 se to da koupit... tenhle pager ma psykopath a myslim ze by ti poradil i pri montazi
méně znamená někdy více...
Obrázek
Psykopath - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Psykopath - FK »

Čus, já mám v autě dálkový start, pokud o něm začínáš uvažovat, tak zkus jestli ti nezamrzá ruční brzda, cena je celkem v pohodě, mám v tom obchodu nějakou slevu 10-15% a mám přesně tenhle: http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... 70-as.html s monáží ti rád pomůžu, není to nic složitého, jen je třeba přidat dveřní spínače na zadní dveře: http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... fs-01.html a pokud to chceš mít tip top, tak by to chtělo i kontakt na páté dveře.. já jsem si teda kopil zámek z new face na rozsvěcování světla v kufru a připojil jsem to na to, teď to mám pěkně komfortní. plus ještě centrál na páte dveře a je to luxuska... Kdyby byly nějaké dotazy, klidně se ptej.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Raceman »

nic promakanějšího a kvalitnějšího za super prachy s nenáročnou montáží než magicar m870as nebo keetec ts-8000 neexistuje :)
byl jsem zastánce a fanda magicaru ale keetec toho nabízí nejvíc za nejmíň peněz a má nejmíň náročnou montáž do všech aut
do feldy s i bez immo je to namontovaný za 2 hodiny čistýho času :) u ostatních je to individuální ale nejdýl mi to trvalo při první montáži do Passata B5 a BMW E46 a to bylo tak 5 hodin
KOCI - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od KOCI - FK »

Zdar,
potřeboval bych poradit. Pořídil jsem si Magicar M870AS a už jsem se konečně po zimě dokopal k tomu ho dozapojit... Jen mám nevim kam mám zapojit dva drátky.

Žlutočernej - na snímání nastartovanýho motoru
Žlutej - ke startéru

na tom žlutočernym by mělo bejt napětí menší 5V při zapnutym zapalování a nenastartovanym motoru a 9-14V při nastartovanym Jenže kterej to je?

http://www.picasa.cz/v/KOCI/KOCI_7273m.jpg.html

Na tom červenošpinavim mám 12,5 - 14V pořád, na tom zelenym nic a na tom bílym taky nic. Takže po připojení na červenošpinavej to hlásilo zapnutej motor pořád a na zelenym i býlim nikdy...

A ten žlutej: ten se má připojit na vodič na kterym je +12V při startování. Ten jsme na spínačce našel (myslim že byl bílej, už si nejsem jistej), ale po připojení a pokusu o nastartování jen vždycky něco cvaklo, ale motor se ani nehnul. Zkoušel sjem to i se zasunutym klíčem kvůli imobilizéru a to samý...

Mohl by mi někdo poradit? Dík
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Raceman »

tak žlutej to je přeci jasný ten se napojuje na cívku na startéru a nebo nejlíp na tý spínačce a je to žlutej s označením svorky 50
a ten žlutočernej se napojí na kontrolku dobíjení takže na ten zelenej co je na altíku
KOCI - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od KOCI - FK »

super. díky
KOCI - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od KOCI - FK »

Tak kontrola nastartovanýho motoru funkční, jenže mám problém s tim startem.
Natáhnul sem kabel přímo ke startéru, připojil na svorku 50. A když chci dálkově nastartovat, tak je slyšet jak startér zasune - nic - a po chvíli odpadne. Žádná snaha k otočení. Když sem to měřil, tak k němu z krabičky alarmu odchází jen kolem 9.5V (přitom palubní napětí neklesne pod 11,5V). Kolik do něj de když statruju normálně jsem teď změřit nemohl, protože nebyl nikdo po ruce... Ale startuje naprosto spolehlivě a okamžitě. A imobilizérem to bejt nemůže, ne? Ten neovlivňuje startér, ale vstřikování. Takže to bude nejspíš tim malym napětim, že nepřitáhne natolik, aby sepnul kontakt k roztáčení, ale co s tim?
Psykopath - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Psykopath - FK »

No ja mam taky M870AS a na starter jsem nic nepripojoval - vse se pripojovalo za stitem pristrojovky... a funguje
Taresz - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Taresz - FK »

Ja to mám tiez u startéru a mal som takyto problém ,alarm je napojeny kde?? pojistkovej skrine má byt hned na baterke a uzemnenie má byt 100 % inác to robí takéto chujoviny aj ja som to mal ,mal som zlú kostru na alarm
KOCI - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od KOCI - FK »

napájení mám na červenym u spínače světel, což je v podstatě hned na baterce, ale na tu kostru se podívám. Radili abych použil kostřící body vedle volantový tyče, tak to zkusim píchnout jinam a uvidim...
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Raceman »

sorry ale brát napájení alarmu z vypínače světel je prasárna.
to je tak těžký napojit vše v pojistkovce?
hlavně se podívej jak silnej je ten drát k vypínači a jak k napájení alarmu a pak možná přijdeš na to proč na sepnutí startéru máš malý napětí
Psykopath - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Psykopath - FK »

Ja jsem si natahl samostatny kabel od baterky (4mm2) kostra vedle volantove tyce a vsechny silove veci jsem natahl od spinacky a zadny problem... do motoroveho prostoru jsem lezl pouze na pripojeni sireny a kapotoveho spinace
Taresz - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Taresz - FK »

KOCI píše:napájení mám na červenym u spínače světel, což je v podstatě hned na baterce, ale na tu kostru se podívám. Radili abych použil kostřící body vedle volantový tyče, tak to zkusim píchnout jinam a uvidim...



Urcite je tu problém to nie je priame napojenie na baterku,este ze más auto pokope :o ze si nic nespálil
KOCI - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od KOCI - FK »

Tak já jsem měl zato, že když postupuju podle návodu a rad prodejce, že to budou mít nějak ověřený že to tak funguje...
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Raceman »

a co to bylo za prodejce kterej ti dal návod nebo radu že to máš napojit z drátu do vypínače světel?
KOCI - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od KOCI - FK »

LevneAlarmy.cz
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Raceman »

a to doslovně píšou napojit na vypínač světel?
KOCI - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od KOCI - FK »

Napájení: barva vodiče na voze: červený pozice: ve svazku k spínači parkovacích světel
Kostra: ... hnědý ... kostřící body vlevo a vpravo od volantové tyče
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Raceman »

tak k tomuhle mám jen jeden výraz a to je PRASATA
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Raceman »

tak k tomuhle mám jen jeden výraz a to je PRASATA
KOCI - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od KOCI - FK »

jj, no já to hned zejtra předělám...
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Raceman »

na ten kabel napájení nalisuj nebo připájej očko a dej ho do pojistkovky pod hlavní napájecí kabel ... ten je přímo napojenej na baterku
KOCI - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od KOCI - FK »

doobře, díky
Psykopath - FK

Re: Start motoru na dálkové ovládání

Příspěvek od Psykopath - FK »

Tak na to se hned rano podivam, protoze tento alarm mam taky z levnychalarmu.... a jestli to tam je napsane, tak to je rachot :D
Odpovědět