spínací skříňka

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
encore - FK

spínací skříňka

Příspěvek od encore - FK »

Ahoj lidi, poraďte prosím se spínací skříňkou. Když startuji, tak se klíček nevrátí a pořád startuje. Musim ho do střední polohy vrátit ručně. Je nějaké jiné řešení než vyměnit skříňku za novou? Mam tu s IMMEM a ta je dost drahá a navíc bych měl jiný klíč k zap. a jiný ke zbytku. Vypadá to na nějakou vracecí pružinku, dá se tam nějak dostat?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od 103457 »

Nebude to závada ve spínací skříňce, ale v oříšku pod ní, jednoduše se dá vyměnit, skříňku si necháš svojí.
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 934ca43418
encore - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od encore - FK »

moc děkuji, ještě jak se to vyndá? Je tam nějaký problém nebo finta?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od 103457 »

Buď musíš sundat celou spínačku z volantové tyč, což bývá problém, pokud to nikdo před tebou nedělal, jelikož jsou na ní zalamovací šrouby.
Nebo druhá možnost, je svěsit celou volantovou tyč dolů k pedálům.
To všechno se dělá jen proto, aby si se dostal na dva malinkatý červíky, který spojujou spínačku s voříškem výměna samotného oříšku je otázka cca 5 minut, příprava na to cca 2 hodiny.
Vrba - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Vrba - FK »

Nejjednodušší je to svěšení volantové tyče. Ta drží na čtyřech šroubech - akorát odpojit konektory od Lucasů a od spínačky (označit který patří kam)
Sulu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 03. pro 2008 18:19:33
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Sulu »

Ještě drobnost, Volantovou tyč drží osmičky šrouby s šestihrannou hlavou na 12-ku klíč. Já chobot předpokládal, že je to standardní šroub a 13-kou oříškem jsem si hned ojel na jednom šroubu hrany. :?
encore - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od encore - FK »

Tak to byl oříšek, výměna celkem v poho, ale jak se sundali kabely tak se rosvítila porucha erbegů. Po připojení noťase se dostanu jenom do sekce motor to funguje ale k resetu erbeg je komunikace v haji. Zajel sem tedy do servisu a tam my mešunik řekl že to feldy dělají že je přerušený kabel někde mezi koncovkou, jednotkou erbeg a řídicí jednotkou. Takže moc prýma :salut:
Hans - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Hans - FK »

V pátek mi nešel vrátit ani vytáhnout klíček a motor nešel zhasnout. Dojel jsem dom a zdechl to přes baterku. Rozhodil jsem palubovku, vymenil ořech s kontakty, ale zapoměl si to označit. Prosím prosím kdo ví jak to zpětně zapojit ať sem napíše. Díky

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Ivarek »

15-černý
30-červený
50-žlutý
16-bílý
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

Nic proti nikomu,ale ten ´´ořech ´´s kontaktama je celá spínací skřínka.Ten --zbytek je FAB zámek nebo podobný --záleží na výrobci,jehož součástí je zároveň závora pro zamknutí volantu.
Hans - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Hans - FK »

Ano to vím, rozdělal jsem to uplně celý až na ten hliníkový T-profil pro táhlo k volantu. Měl jsem prvně strach, že je špatné FAB zámek a musel bych dával nový klíče...
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

Kdy je vubec napeti na "p". Podle schemat, kdyz je klicek na "STOP". To se mi ale nejak nezda. Nezda se mi to k necemu pouzitelne. Neni pod napetim na "0"? Pak by sel vyuzit na radio... Nevite nekdo?
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Hans - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Hans - FK »

Já myslim, že napětí je tam furt pokud máš připojený akumulátor.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Kova »

jen na stop.
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Kristensen - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Kristensen - FK »

SPÍNACÍ SKŘÍŇKA je věc do které vedou dráty a otočením se v té věci propojují kontakty. Vše ostatní kolem toho je ZÁMEK SPÍNACÍ SKŘÍŇKY a to je to do čeho se většinou strká klíč
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

I pokud je v pinu "p" napeti jen na STOP, dalo by se to vyuzit na spinani radia. Divim se, ze to tady jeste nikoho nenapadlo (nebo o tom aspon nevim). Uz jsem tu parkrat videl rady, ze se da pridelat spesl vypinac na radio a ze felda to jeste nema vychytane, na rozdil od fabie. Timto by se vsechno vyresilo. Na STOP je radio vyple, volant zamkly. Na "0" se radio zapina a odemyka se volant. Dal uz klasika... Co vy na to? :ugeek:
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Ivarek »

To je krapet obráceně...12V je tam pouze na STOPce (klíček vodorovně),pokud zapnu klíček na 0 tak napětí zmizí a rádio se vypíná.Kapíšto?
Vrba - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Vrba - FK »

Ono úplně nejluxusnější by bylo: zastrčím klíček - rádio dostane šťávu (ať už je na "STOP", nebo na "0", "I"). Vytáhnu klíček, rádio se odpojí.
Žádný přemejšlení kam mám s tím klíčem otočit abych hrál, žádný ruční vypínání rádia před odchodem z auta... :idea:
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

To Ivarek: Toho jsem si vedom. Tohle neni problem, staci vyuzit rele.

To Vrba: Tak to urcite, nicmene tohle asi neni mozne, protoze zasunuti klicku nema na samotnou spinacku vliv. Zapnuti radia az na "nule" ma navic vyhodu, ze muzes mit klicek v zapalovani bez zapnuteho radia. A radio by se vypinat nemuselo, protoze kdyz opoustis auto, tak mas klicek na STOP. Klicek totiz nikde jinde nejde vytahnout.

Jeste to promyslim do detailu a pokud bude zajem, tak sem muzu nahodit schema. Jen doufam, ze pin "p" funguje tak jak napsal Kova.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Ivarek »

Relé,jo?Jakože ve STOP poloze,čili v klidu bude přitažené?No to teda není moc dobrý řešení.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

Ne, tak jsem to rozhodne nemyslel. :o :)
Ale celkove jsem na to sel trochu spatne. Urcite to nejak udelat pujde. Uz mam dalsi napad... No jeste to nejak domyslim a dam vedet.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Ivarek »

No nic ve zlým,ale pokud by to bylo jednoduchý tak už to tady má každý.
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od izzyx »

Chci se zeptat když mám felicii rv.1997 takže pravděpodobně asi bez imobilizéru a klíček se mi nevrací bude mi pasovat ten oříšek co je tady v odkazu nahoře? Díky!

viz. http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 934ca43418
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Ivarek »

Bude...oříšek nemá s imobilizérem nic společnýho.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

To nemá ani renault na kartu,pořád musíš stiskout alespoň krátce tlačítko start,nebo dát klíček do polohy rádio,to jest poloha kontrolky bez zapalování.Ale ty chceš od škodovky zázraky.Zasunout klíček a rádio hraje ,nemá žádný auto ,alespoň s tech co znám.je možné to zprovoznit přes alarm,Jakmile se zapne alarm vypne se vše ve vozidle.Ale to je finančně náročnější.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

Myslim, ze feldy z 97. uz maji imobilizer vsechny.

K tomu spinani radia:
Tak podle toho co myslis tim jednoduche. Nepujde to samozrejme pridanim jednoho rele... Kdybych umel s polovodicema, tak by to asi nebyl problem. Takhle delam vsechno pomoci rele, takze to nebude idelani, ale rozhodne to ucel splni. Zatim to vidim na 3 rele, ale stale jsem to moc nepromyslel. Mozna to nakonec pujde "jen" pomoci 2. Udelam nejake schematko a hodim to sem. Nakonec nebude stacit jen otocit klickem na "0", ale to mi zas tak nevadi. Bude to fungovat asi takto: klicek na "I" - radio se zapina; nyni je jedno, co delam s klickem do doby, nez otocim na "STOP" - radio se vypina. Pokud budu chtit jet bez zapnuteho radia, musim vypnout primo radio a pred odchodem z auta ho opet zapnout - nebude mozne pridelat nejake tlacitko na vypnuti radia. (Urcite by to slo, ale bylo by to slozitejsi a asi bych to stejne nevyuzival.)

To Jozefj: Jestli si to psal me, tak ja nechci, aby se zapinalo radio ihned po zasunuti klicku. Psal jsem, ze toto mozne asi nebude. A ze chci od skodovky zazraky... No rekl bych, ze do feldy jde dodelat temer cokoliv.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od izzyx »

Ivarek píše:Bude...oříšek nemá s imobilizérem nic společnýho.


Ale tvar klíče je přeci jiný to na to taky nemá vliv?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Ivarek »

Nemá,je pouze jeden typ el.části spínačky.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

Tak mam tu schematko, jak jsem sliboval. Jeste by to asi chtelo doplnit o pojistku. Dal bych ji nejspis mezi obvod a kostru. Fungovat by to melo presne jak jsem psal o kousek vys. Privitam pripadne vylepseni ci zjednoduseni. 3 rele na takovou prkotinu... No treba to nekdo vymysli lip. :roll: :salut:
EDIT: Jeste dodam, ze obvod ma ve vypnutem stavu nulovy odber. V zapnutem jsou potom pridrzovana 2 rele.
Obrázek
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od izzyx »

Ivarek píše:Nemá,je pouze jeden typ el.části spínačky.


Ok tak diky moc!
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

Já se snažil odpovídat na toto:
Ono úplně nejluxusnější by bylo: zastrčím klíček - rádio dostane šťávu (ať už je na "STOP", nebo na "0", "I"). Vytáhnu klíček, rádio se odpojí.
Žádný přemejšlení kam mám s tím klíčem otočit abych hrál, žádný ruční vypínání rádia před odchodem z auta... :idea:
Vrba - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Vrba - FK »

Jozefj: to byla pouze teoretická úvaha - sám mám rádio které ve vypnutém stavu bere 0,00nic, takže si musím pouze hlídat jestli nehraje když odcházím z auta. Ale kdybych si někdy v budoucnu koupil nějaké nenažrané rádio, tak bych za maximální pohodlí považoval to co jsem psal nahoře. :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Ivarek »

Já jsem chtěl už dávno (bohužel jsem se k tomu ještě nedostal,jsou jiný priority) rozkuchat oříšek a mrknout se jak jsou udělaný vodivý dráhy vevnitř a prozkoumat jestli by nešlo upravit vnitřní uspořádání oříšku tak aby se přes něj dalo zapojit rádio bez různých vypínačů,relátek atd.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

To se nemusí rozebírat skřínka to stačí napojit na 30-nebo ne?Tak připojit pomocný přepínač k servu dveří a mechanicky ovládat.odemčeny dveře rádio hraje zamčeny rádio vypnuté. :lol:
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

Pokud to napojis na 30, tak ti radio nebude hrat bez kontrolek...
Centralem by to slo velmi jednoduse a to pomoci jedineho bistabilniho rele, ale neprijde mi to jako nejlepsi zavislost...

Rozdelani spinacky me taky napadlo, ale myslim si, ze to upravit nepujde (nebo jen velmi obtizne).
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

To je kr....na na 30 je trvalé napětí z akumulátoru,to si pleteš s 15. A já nepsal o centrálu tam to nejde jelikož je to jen impulzní signál ,ale o přidání přepínače k servu nebo k zajišťování zámku a mechanicky ovládat.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

Jo, spletl jsem si to. Myslel jsem, ze chces mit radio napajene jen na "I". Proto jsem napsal, co jsem napsal.
A k centralu. Asi by sis mel nekde precist, co je to bistabilni rele. Pak nebudes psat, ze je to kravina...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

Proč to zase obracíš??? tu kravinu jsem napsal k 30.A centrál má 2 relé,jedno spíná pulzně odmykání a druhé zamykání.Nelze jedním relátkem ovládat obě funkce,jelikož se musí výstupní napětí pro motory přepólovat .
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

OK. Pochopil jsem to jinak. ;)
Takze jeste k centralu. Jak pises. Mam 2 impulzy - odemceni a zamceni. Jednim bistabilni rele prepnu tak, aby hralo radio a druhym ho prepnu zase zpet. Nevidim zadny duvod, proc by to takto nefungovalo. Mozna se v necem nechapeme. Ale jak uz jsem psal, neprijde mi to jako dobre reseni. Zapnuti na "I" a vypnuti na "STOP" mi prijde vyhodnejsi.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

Jo jenom u toho rádia by se tak možná rozsvítil jenom display a zase by zhaslo.Proto jsem nikde nepsal o připojení přímo na centrál. Snad je to srozumitelný,pokud ne tak je mi to líto.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

Napisu to jeste jednou. Nekde si precti o tom, jak funguje bistabilni rele. :salut:
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

Prosím vysvětlit ,já jsem už starší a blbý a už neznám jak funguje relé,které se musí napájet napětím ,aby přitáhlo(seplo) kontakt a vypnout napájení, aby odpadlo (vypne kontakt). U centrálu do něj jde napěťový inpulz asi 1s,Jinak je trvale v klidovém stavu.Pokud je to podle tebe jinak napiš ,rád se poučím.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

Bistabilni rele obsahuje 2 civky (muze mit i jednu ale popisu tuto variantu). Kdyz pustis impulz do jedne z nich, civka pritahne kontakt, ktery je nadale pridrzovan permanentnim magnetem. Pote pustis impulz do druhe civky, ktera pritahne kontakt do puvodni polohy, kde je opet pridrzovan permanentnim magnetem. Bistabilni rele je "citlive" na polaritu, ktera u monostabilniho (obycejneho) rele nema vliv. Tohoto se vyuziva v 1civkovem provedeni bistabilniho rele. Nyni je snad uz vse jasne. Bistabilni rele se vyuziva i pro snizeni odberu proudu, protoze na sepnuti, ci rozepnuti, staci impulz. Snad uznas, ze je to mnohem jednodussi, nez davat nekam do dveri vypinac spojeny se servem. Nevyhoda je jen vyssi cena. Nedavno jsem takove rele kupoval cca za 120 kacek. Preji prijemny zbytek vikendu. :rendeer:
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

Krásně vysvětleno,ale u centrálu nelze dát relé,které bude držet trvale sepnuté kontakty ,protože by schořely motory v servech. Serva ve dveřích nemají doběhové koncáky.Přepínací kontakt v předních dveřích jsou pro odemykání auta klíčem.Tím ,že sepnu relé a to zůstane v poloze,kterou určuje cívka magnetu mohu použít tam kde nevadí,nebo je potřebné, aby do výstupu šlo trvalé napětí.Toto relé si můžeš připojit k výstupu centrálu (vstup do serva) a tím ovládat třeba rádio.
Kristensen - FK

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Kristensen - FK »

Jozefj píše:.Zasunout klíček a rádio hraje ,nemá žádný auto ,alespoň s tech co znám.


Má a nemá, spousta aut funguje tak že strčíš klíček otočíš do polohy 0 (odemkneš volant) a v tu chvíli hraje rádio ale nesvítěj kontrolky a teď můžeš s klíčem kroutit jak chceš kam chceš a pořád to hraje, dokud nevytáhneš klíč ze spínačky uplně ven.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

To Jozefj: A ja nekde psal, ze s tim budu ovladat serva centralu? Od zacatku se tu bavime o zapinani radia.
Jozefj píše:To se nemusí rozebírat skřínka to stačí napojit na 30-nebo ne?Tak připojit pomocný přepínač k servu dveří a mechanicky ovládat.odemčeny dveře rádio hraje zamčeny rádio vypnuté. :lol:

Absolutne te prestavam chapat.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

Příspěvekod LucasCZE » sob 10. dub 2010 21:58
OK. Pochopil jsem to jinak. ;)
Takze jeste k centralu. Jak pises. Mam 2 impulzy - odemceni a zamceni. Jednim bistabilni rele prepnu tak, aby hralo radio a druhym ho prepnu zase zpet.

OMLOUVÁM SE ČETL JSEM TO ZŘEJMĚ BLBĚ.Prvně jsem pochopil,že se centrál ovládá bistabilem.Kdyby jsi rovnou napsal,že přidáš jedno bistabil 10A relé k centrálu tak je vyřešeno a rádio by skutečně fungovalo se zamknutím a odemknutím auta ,bez zásahu skřínky. :oops: :oops:
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LucasCZE »

Jasne. Slo to chapat i tak jak pises. Mohl jsem to napsat lip... Tak je to vyreseno... 8-)
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
sotek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18. říj 2009 10:31:03
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od sotek »

Ono taky asi záleží na rádiu. Mám starší radio Blaupnukt a to mohu zapnout bud ručně s pouze připojeným napětím na stálých 12V, nebo po otočení klíčku do polohy 1 (k tomu jsem si vyvedl od pojistek spínaných 12V do radia). Bohužel ale některá rádia nelze zapnout pouze se stálým napětím, potřebují mít napětí obě.
Obrázek
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Jozefj »

Samozřejmě je více typů rádií,jsou s jedním bodem ,dvěma body a dvěma body a elektronickým spínáním. Pokud mají dva body tak se jedno napájení používá pouze pro napájení paměti a to je trvale napojeno na ´´30´´ obvod vozidla.Pak jsou ještě rádia ,která mají extra napájení osvětlení displaye.Pro tuto aplikaci by bylo vhodné kterékoli rádio ,které nemá obvod elektronického spínače.
Odpovědět