sahara z 1.6 do 1.3

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
lord_sef - FK

sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od lord_sef - FK »

zdravím vás, mám dotaz, chystám se namontovat saharu z feldy 1.6 do feldy 1.3 MPi, jenze, sahara, kterou aktualne v aute mam ma pouze 2 dráty, kdežto sahara z 1.6 má dráty 3... poradí nekdo, jak to zapojit, aby fungovala jak ma? díky za rady
Nonamed - FK

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od Nonamed - FK »

sahara z 1.6 s klimou (nevím jestli i normální) má dvoustupňovej větrák. Tak si najdi zapojení pro ten rychlejší supeň a zapoj to na dva stávající dráty.
edit: respektive polopaticky - jeden ze tří je zem čili mínus a je dost možný, že je spojenej s plechovým obalem motorku. Ten připojíš na mínus stávající. A zbývající dva připoj postupně na plus a kde se to bude točit víc, tak zapojíš na plus stávající... A třetí drát do kšá :)
lord_sef - FK

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od lord_sef - FK »

ajo, takze defakto zapojit ten rychlejsi chod motoru vetraku a pomalejsi chod nechat volny, ano?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od ferdamravenec »

chtělo by to oto o co ti jde , pod pojmem sahara si lze představit více věcí každý používá to slovo k něčemu jinému ,
někdo pro chladič , jiný pro ventilátor , a další pro chladič s ventilátorem

snímač teploty na chladiči má 3 vývody , 3 přívod + , 2 cca 50 °C , 1 cca 90°C

pokud máš chladič s ventilátorem a kabeláží , na jemímž konci je 3ří pinová svorkovnice , tak 3/hnědý - kostra , 1/černý - nízká ryclost , 2/červený - vysoká rychlost

pak ti ktomu chybí relé s pojistkami

nebo jak bylo napsáno připojíš to jen na vysokou rychlost , ale musíš si udělat propojopvací kabely , protože čidlo je připojený v motorovým svazku
lord_sef - FK

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od lord_sef - FK »

jasan, chybi rele s pojistkami, ale nektere 1.6 mely na ventilatoru 2 vyvody a nektere 3 vyvody... 3 vyvody snad mely feldy 1.6 s klimou - ja bohuzel mam ventilator z feldy s klimou... stane se neco, pokud zapojim ventilator jen na tu nejvyssi rychlost?
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od smrcek »

Ty dva vývody jsou kvůli klimě, protože ten první stupeň jede vždy, když zapneš klimu. Jelikož klimu nemáš, tak je ti první stupeň na nic, to už ti tu ale psali ostatní. Zapoj to na ten druhý (silnější, či rychlejší), alespoň to bude mít nějaký účel ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od ferdamravenec »

motor ventilátoru byl buď dvou vývodový s odporem zvlášť
nebo třívývodový s integrovaným odporem

funkce vlastně úplně stejná

toto zapojení využívali 1.6 a 1.9

s klimou je trošku jiné zapojení u relé a jiné relé (s odělovací diodou ) , klima nespíná pomalou rychlost ale rychlou ,
lord_sef - FK

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od lord_sef - FK »

dobra, takze zapojit to na rychlejsi chod, ano?
Dunda - FK

Re: sahara z 1.6 resp. 1,9D do 1.3

Příspěvek od Dunda - FK »

Ahoj. Chci se zeptat,kjestli Ti to už běhá?
Plánuju taky lepší chlazaní a zajímá mě rozdíl, resp. jestli mi na 1,3 s čipem a sníženou hlavou, který trápím mimo silnice, stačí ventilátor z 1,6ky, nebo mám hledat účinnější řešení.
Chladič mám nový,tak bych nerad měnil.
Víte někdo,jak je to s ventilátorem nebo chladičem na diesel, jak to jde použít na 1,3ku? Jestli vzít radši na původní 1,3ku chladič jen ventilátor z 1,9D místo 1,6 atd.
Dík za tipy
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od Honzis »

Kdyz jsem na aute jeste nemel klimu, mel jsem klasicky chladic pro 1.3, na nem vetrak z 1.6 a uchladilo to temer cokoliv. Tedka s klimou mam chladic pro 1.6 a na nem vrtuli z diesela, bohuzel naftovy chladic se nevesel. Puvodni chladic to v horku vylozene nedaval, klima chladila, motor se ohrival do neuveritelnych teplot. Tedka uz dobry.
Dunda - FK

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od Dunda - FK »

Takže chápu dobře,že do 1,3ky se vejde chladič z 1,6ky a vrtule může být taky z 1,6ky nebo z 1,9D?
A když mám nový chladič 1,3, můžu dát alespoň vrtuli z diesla,abych neměnil chladič? Nebo je velký rozdíl v účinnosti,když dám chladič z 1,6ky a ne jen silnější vrtuli (z diesla)?
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od straca »

zdravim taky sem dámal na 1.3mpi větrák z 1.6 ale měl poze 2 vývody,tak jsem to zapojil místo původního chladí to rychle oproti tomu malému,ale prijde mi hlučný,tedy ne vevnitř ale když stojím u auta a sepne tak je fičak je to normální?nebo váš není tak hlučný?nemyslím hlučny že by byl špatný,ale ten vzduch dělá ten hluk
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od Honzis »

Mam saharu z diesela a naposled kdyz jsem na semaforu zapnul klimu, vetrak se rozbehl na plny vykon a jakasi zenska pred autem se celkem vydesila. Asi si myslela, ze ji to nasaje... Kdyz chces vitr, bude to delat kraval..
ssafi

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od ssafi »

Zdravim panove, chtel bych vas pozadat o pomoc. Na 1.6 felicii s klimou mi jednoho dne zacala neustale foukat sahara na chladici az mi to vybilo baterku. Usoudil se ze bude spatny teplotni snimac, tak sem ho vymenil. Chvili to bylo dobre, ale problem se objevil znovu. Nevite jestli je u klimi nejake dalsi rele ktere spina saharu?

za odpoved diky.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od Honzis »

Pokud mas 2stupnovy vetrak, urcite tam rele bude. Tusim ho nekde v prostoru pred ridicem...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od ferdamravenec »

jelikož máš s klimou , tak by jsi mohl mít problém s jejím spínačem , popř vodu v pojistkovce
Futurejko

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od Futurejko »

Ahoj, mam 1.3 MPI bez klimy a serva, ale potrebuju trochu posilit chlazeni (upraveny motor). Mam tu ventilator s plechovym drzakem z 1.6 - na pripojovacim konektoru z motoru ventilatoru jsou pouze dva piny, prostredni pozice je neobsazena - soudim tedy, te je to jednostupnovy ventilator. Je nutne upravovat elektroinstalaci (napr. vymena vodicu za silnejsi prurez, zapojeni pres rele a podobne) nebo to muzu v pohode zapojit na stavajici elektroinstalaci? Nechci, aby mi nekde zhorely kabely, nevim jak je to dimenzovane...
Mechanickou cast neresim, mam tu chladic s uchytnymi oky na obou stranach, takze toto mam vyresene.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara z 1.6 do 1.3

Příspěvek od pipo444 »

ahoj. nie ak tam máš dvojpinový konektor tak kluden to zapoj na staré dva dráty. 1,3 a 1,6 facelift mali rovnaký termospíspínač, sahara je jednorýchlostná a je spínaná priamo cez termospínač. takže žiadne upravy netreba, maximálne ak ti nedočiahnu povodne káble :D
Odpovědět