Zkrat v elekrice???

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Pepeprvni - FK

Zkrat v elekrice???

Příspěvek od Pepeprvni - FK »

Elektroinstalace či něco jiného?
Při jízdě mi nejprve přestali fungovat stěrače, ostřikovače, po té i světla (Tlumená nesvítí, dálková svítí na "probliknutí výstrahy" na klasické zapnutí nikoli, parkovačky svítí) a nakonec už nelze ani nastartovat (na roztažení auto naskočí, baterka je zapojená, např. blinkry atd také fungují). Vzhledem k tomu, že závady spadají pod několik pojistek, tak tam vada nebude. Děkuji předem za každou radu.
RadimCep - FK

Re: Zkrat v elekrice???

Příspěvek od RadimCep - FK »

Mozna ukostreni, mel jsem podobne problemy...
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrat v elekrice???

Příspěvek od Maty »

Nemáš vodu v pojistkovce ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Zkrat v elekrice???

Příspěvek od mikka »

Napadá mě žlutý drát ke startéru - není li dobře zapojený jedním koncen na spínačce a druhým na slabém kontaktu startéru, nejenže nefunguje startér, ale taky nesepne odlehčovací relé X a pak nesvítí světla, nejdou stírače atd.. Fungují parkovačky a světelná houkačka, protože ty nejsou zapojené přes odlehčovací relé X.
Uživatelský avatar
Wakis
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 18. čer 2015 9:01:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zkrat v elekrice???

Příspěvek od Wakis »

Zdravím, trochu oživím tohle téma :-D ... mám nejspíš "slabší" zkrat někde u pravého světla, ale hejbal jsem snad se všema drátama a nic se nestalo, tak nevím kde přesně hledat :-/ napíšu přesný popis co se děje, třeba někdo zkušený bude vědět kde by zkrat mohl být... doufám že to bude trochu dávat smysl :-D
1.) "Závada": pravé přední světlo jen mžourá (tlumený i dálkový), pravé blinkry pořád mžourají, lehce svítí kontrolka pravého blinkru, hřeje se relé R7 (odlehčovací relé svorky "X" ), při blikaní doprava se nic nestane
2.) Při vyndání pojistky F7 (pravé tlumené světlo): nefunguje tlumené světlo (to je jasné), nefunguje dálkové světlo, "závada" se děje jen když je zaplé dálkové, na tlumené blinkr funguje
3.) Při vyndání pojistkly F9 (pravé dálkové světlo): nefunguje dálkové světlo (to je jasné), nefunguje tlumené světlo, "závada" se děje jen když je zaplé tlumené, na dálkové blinkr funguje
4.) Pri vyndání obou pojistek F7 a F9 : už jde blikat doprava pořád, ale místo předního blinkru bliká obrysovka

PS. levá strana funguje pořád,
pojistkovou skříň jsem komplet rozebral a všechny části vyčistil.
Pickup 1,9d 47kW (pracant), BMW E46 325i 141kW (Daily) ... oboje mám rád stejně ;-)
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrat v elekrice???

Příspěvek od Honzis »

Mas upadenou zem pro pravy svetlo. Uzavira se ti to vzdycky pres ty zarovky, co zrovna nesviti. Nevim, kde je to pripojene ke kostricimu bodu, ale je to urcite v tom.
Uživatelský avatar
Wakis
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 18. čer 2015 9:01:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zkrat v elekrice???

Příspěvek od Wakis »

ok díky :-) zejtra zkusím najít kde to má ten kostřící bod ;-)
Pickup 1,9d 47kW (pracant), BMW E46 325i 141kW (Daily) ... oboje mám rád stejně ;-)
Odpovědět