Zásuvka do kufru

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Vitek - FK

Zásuvka do kufru

Příspěvek od Vitek - FK »

Ahoj, rád bych si natáhl zásuvku pro ledničku do kufru, poradí někdo kde nejjednodušeji vzít + ?
Díky
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od p.s. »

s přívodu do pojistkový skříně a dát vlastní 15A pojistku
Vitek - FK

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od Vitek - FK »

Možná jsem lama, ale rozumím termínu pojistková skříň. Mám se nappojit na ten přívod vpravo nahoře a přidat na drát pojistku, nebo lze nějak využít prázdnou pozici v pojistkové skříni? Nemá někdo foto? Určitě to zde dopplňoval skoro každý.
Ještě jednou díky.
Lukoo88 - FK

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od Lukoo88 - FK »

Vitek - FK

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od Vitek - FK »

Jasně, přívod najdu. Předpokládám tedy, že si mám koupit pojistku + pouzdro na ní, co se dává přímo na vodič, nikoliv do prostoru skříně, že?
Lukoo88 - FK

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od Lukoo88 - FK »

Jo jak je treba na radiu ta pojistka sklenena
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od ferdamravenec »

buď samostatně jak bylo napsáno ,
nebo to natáhni z pojistkovky BD/10 (černý drát) , bude to spojený se zásuvkou vepředu , takže stejná pojistka
nebo , pokud nemáš el okna můžeš využít pojistku pro ně (ale dát slabší) , pojistka č18 svorkovnice C/1
Vitek - FK

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od Vitek - FK »

Díky, teď už jen prosím poraďte sílu (pruřez) vodiče a jdu nakupovat :-)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od ferdamravenec »

k přední zásuvce vede jen v průřezu 1mm2 tak natáhni raději 1,5
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 64
Registrován: úte 22. črc 2014 19:04:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od Jim »

Vitek - FK píše:Díky, teď už jen prosím poraďte sílu (pruřez) vodiče a jdu nakupovat :-)


To máš jednoduché - obecně platí poučka, že 1 mm2 čisté mědi utáhne 10 A. Takže 1,5 mm2 utáhne 15 A a tak dál ...
Ale k tomu je potřeba započítat faktor odporu (tzn. délky) vodiče !
Pokud máš kablík 0,5m dlouhý, nejspíš bude na 15A stačit i 1 mm2 (i když se to dělat NESMÍ !) a naopak, pokud máš kabel 5m a více, na 15A bych dal minimálně 2 mm2, pro klid duše raději 2,5 mm2.

Pokud bys to chtěl spočítat přesně podle vzorců a ne hádat z hlavy, doporučuji prostudovat krátkou vysvětlenou příručku na http://elektronika-me-hobby.michal-kolesa.cz/dimenzovani-prurezu-elektrickeho-vodice-a-urceni-typu-elektrickeho-kabelu.php .
.:: JIM ::.
Felicia LX (Combi) ● 1,6 ltr. MPi ● RV 1997 (old-face) ● cca 65 tis. km
bohužel většinou sedím za volantem služebáku a Felinku mám jen na hraní si doma
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 64
Registrován: úte 22. črc 2014 19:04:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka do kufru

Příspěvek od Jim »

ferdamravenec píše:k přední zásuvce vede jen v průřezu 1mm2 tak natáhni raději 1,5


Ferdo, sice máš pravdu, že do přední zásuvky zapalovače vede jen 1,0 mm2, ale to, že tomu tak je, ještě naznamená, že to tak je správně ;) .

Primárně je tahle zásuvka určená pro cigaretový zapalovač, který je za pár vteřin ohřátý a pak vyskočí, takže se tolik nestane, když je kablík poddimenzovaný, ale trvalou zátěž 15 A rozhodně nesnese, jenom krátkodobě !!! Měl jsem do zásuvky připojenou nabíječku na notebook, která brala 12 A a než jsem dojel po D11 z Prahy do HK, tak se přívodní kablík k zásuvce utavil (za mohutného smradu a trochy kouře z rozpáleného kabelu odtekla bužírka a pak se odizolovaný + zkratoval o kostru, takže patnáctka pojistka v háji...) a bylo po srandě. Natáhnul jsem tedy k zásuvce nový kabel, tentokrát 1,5 mm2 na 15 A pojistku a od té doby je to v cajku :D .
.:: JIM ::.
Felicia LX (Combi) ● 1,6 ltr. MPi ● RV 1997 (old-face) ● cca 65 tis. km
bohužel většinou sedím za volantem služebáku a Felinku mám jen na hraní si doma
Odpovědět