vada elektroniky

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
kakamil - FK

vada elektroniky

Příspěvek od kakamil - FK »

čauves,potřeboval bych poradit už nevím jak dál,
mám nějakou závadu v elektronice
1/ světla mi jednou svítí klasicky a po určité době mi slábnou přidám plyn a zase svítí jak mají,jindy svítí tak slabě že skoro nevidim na cestu-což je o hubu hlavně večer.(dálkové to samé).
2/něco mi žralo baterku ale nevim co-vše mám povypínané zesilovač,přídavný světlo vzadu,dneska jsem vyměnil baterii,a jak jsem jí zapojil vyskytla se mi další závada-při vypnutém klíči mi svítí kontrolky-olej+ruční brzda+baterie,a normálně mi funguje i topení i když vyndám klíč ze zapalování.vyměnil jsem cívku,dal jsem nové pojistky zkontroloval kabely zda se ni někde neprotínají a nic....
poradíte na co se mám zaměřit???díky moc všem za rady těpíst
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vada elektroniky

Příspěvek od Honza_t »

Tak to neustálý svícení kontrolek může bejt víc věcí. Zaprvý relé R7 by mohlo bejt kousnutý (spečený), nebo voda v pojistkovce, nebo i špatná spínačka. Když ho vytáhneš, tak to zhasne, ne? Jinak proměřit piny v pojistkovce po relé R7, jestli tam jde proud a kam.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: vada elektroniky

Příspěvek od ferdamravenec »

a taky alternátor
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vada elektroniky

Příspěvek od -miki- »

Ta světla ti svítí slabě jen při nastartovaném motoru nebo i bez? Pokud i bez, tak to musíš někde slyšet. Musí tam být nějaký přechodový odpor a v tom místě ti to bude jiskřit a čmudit. Světla mají dost velký odběr. Každopádně bych s tím určitě nejezdil. Ještě bych změřil napětí na alternátoru a na baterce.
kakamil - FK

Re: vada elektroniky

Příspěvek od kakamil - FK »

světla mi tak svítí pouze při nastartovanym.jinak ty kontrolky jsem vyřešil,3hodiny jsme lezl po kabelech a našel jsem ho skříplej,ty světla juknu a vyměnim popřípadně relé......altík má jinak kolik dávat??? :ot:
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vada elektroniky

Příspěvek od -miki- »

Kolem 14V +- 0,3V v závislosti na tom co máš zapnutýho.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: vada elektroniky

Příspěvek od Jozefj »

Alternátor se rozděluje podle typu--- pal magneton nebo cizí--- povolená tolerance v zátěži 13,4-14,2 voltů. Hlavně u pal do 70A.
Odpovědět