Otevřené dveře - kontrolka

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
mach
Příspěvky: 239
Registrován: sob 05. bře 2011 14:34:26
Bydliště: Lnáře
Kontaktovat uživatele:

Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od mach »

Poradil by někdo kam nejlépe připojit napájení kontrolky otevřených dveří... koncové spínače mám jak na přednich tak zadních dveřích.. to že felicie nikdy tuhle kontrolku prosím neřešte, zajímá mě jen to napájení.. předem díky za rady ;)
Uživatelský avatar
Luba
Příspěvky: 11
Registrován: pon 15. črc 2013 22:23:33
Bydliště: Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od Luba »

Uplně jednoduše... od stropního světla bych vzal kostru od dveřních spínačů a někde splašit kladný pól - jde o to, jak i s tím vyhraješ a kde si to budeš chtít umístit (ale asi zřejmě na palubku). Ale taky jde o to, zda ty dveří spínače reagují už jen na mírné pootevření (přední vím, ale zadní nemám originál).
mach
Příspěvky: 239
Registrován: sob 05. bře 2011 14:34:26
Bydliště: Lnáře
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od mach »

tak stálý proud není problém vzít od spínací skříňky .. asi tam vsadím pojistku ještě kdyby náhodou... kontrolku budu mít místo symbolu žhavení/sytiče, takže přemýšlím jak jí vlastně napojit, protože kontrolky jsou společně ukostřené a mají spínané + pokud se nepletu...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od ferdamravenec »

pleteš , některý kontrolky mají stálý + a rozsvěcí se minusem , nebo poměrem něpětí plusů , nebo přes tranzistor ,,,

zmiňovaná kontrolka sytič/žhavení nemá dokonce žádný ,
takže : pokud ti to bude stačit po zapnutí klíčku tak z bílé svorkovnice pin 8 natáhni drát na žlutou pin 2 (bude to jištěné pojistkou č19)

z bílé pin 10 na táhni drát buď ke sloupku vlevo do deseti pinový svorkovnice pin 9 (odzadu hnědobílí , k palubce modrý)

nebo k pojistkovce svorkovnice AA pin 4 (u starších pípák světel v pojistkovce )
u novějších ( pípák na budíkách ) žlutá svorkovnice pin 4
Uživatelský avatar
DDT
Příspěvky: 550
Registrován: pon 24. pro 2012 17:41:49
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od DDT »

Ferdo prosím tě a když to připojím k levému sloupku,tak ta kontrolka bude svítit jen když budou otevřené levé dveře nebo bude pro všechny dveře?
FELICIA GLXi 1.3 BMM r.v.1996 červená solitaire metalíza
FELICIA GLXi 1.3 MPi r.v. 1998 zelená pacific metalíza
Uživatelský avatar
Luba
Příspěvky: 11
Registrován: pon 15. črc 2013 22:23:33
Bydliště: Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od Luba »

DDT: a právě proto bych raději navedl drát od stropního světýlka... ale podle mě to bude ty spínače zapojený paralelně, takže snaď by měly všechny, ale nevím to jistě, ale podle mě nejspíš jo.
mach
Příspěvky: 239
Registrován: sob 05. bře 2011 14:34:26
Bydliště: Lnáře
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od mach »

ferdamravenec píše:pleteš , některý kontrolky mají stálý + a rozsvěcí se minusem , nebo poměrem něpětí plusů , nebo přes tranzistor ,,,

zmiňovaná kontrolka sytič/žhavení nemá dokonce žádný ,
takže : pokud ti to bude stačit po zapnutí klíčku tak z bílé svorkovnice pin 8 natáhni drát na žlutou pin 2 (bude to jištěné pojistkou č19)

z bílé pin 10 na táhni drát buď ke sloupku vlevo do deseti pinový svorkovnice pin 9 (odzadu hnědobílí , k palubce modrý)

nebo k pojistkovce svorkovnice AA pin 4 (u starších pípák světel v pojistkovce )
u novějších ( pípák na budíkách ) žlutá svorkovnice pin 4

děkuji mockrát... chtěl bych aby to fungovalo i bez zapnutého klíčku takže si proud vezmu přímo ze stálého napětí ze spínačky jak jsem již psal :)
to bych měl +, a to tedy ze spínačky přivedu na který pin na jaké svorkovnici?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od ferdamravenec »

když to chceš stále zj i bez zapnutí klíčku , tak z bílé pin 8 na červečerný drát k zapalovači , bude to jištěný pojistkou č15


DDT : dveřní spínače pravé strany jsou připojený k levý straně u sedačky řidiče / na prahu

od světla to nedoporučuju protože dveře můžou zůstat v první poloze zámku tím nejsou dovřený a světlo nesvítí , kdežto tyto dráty jsou na připojení alarmu/signalizace zap světel(pípák)
Uživatelský avatar
Luba
Příspěvky: 11
Registrován: pon 15. črc 2013 22:23:33
Bydliště: Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od Luba »

ferdamravenec: tak mě zrovna světlo svítí do doby, dokud to nedovřu uplně....
mach
Příspěvky: 239
Registrován: sob 05. bře 2011 14:34:26
Bydliště: Lnáře
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od mach »

ferda - ty konektory do budíků jsou všechny osazený že ano? budu muset tedy kabely přerušit a napojit je novými s přívodem proudu jak jsi mi popisoval... nejradši bych zachoval původní kabely ale to je tak to rozplést ve svazku až do pojistkovnice že?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od ferdamravenec »

ten konektor budíků by měl bejt prázdnej , tzn koupíš si piny nacvakneš/naletuješ na kablíky zapíchneš do svorkovnice

na druhý straně , svorkovnice a sloupku , buď novej pin a doněj cvaknout origo + přidanej drát

u zapalovače , novej konektor ,..

nebo v dostatečný vzdálenosti (kvůli manipulaci ) přestříhnout odizolovat a za pomoci spojky spjit+ přidat drát
spojka > http://www.elektromaster.cz/spojka-pl-2 ... va-P16282/
mach
Příspěvky: 239
Registrován: sob 05. bře 2011 14:34:26
Bydliště: Lnáře
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od mach »

tak to by bylo ok když to bude prázdný. nevíš přesný typ pinů? v týdnu pojedu do škodovky že bych je koupil rovnou... ty spojky se mi moc nepasujou, radši mám spoj který je cínovaný :)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od ferdamravenec »

můžeš to letovat , to není problém ,
myslím že je to tento http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/p ... 16641.html , ve škodovce ti to dají správně ,
mach
Příspěvky: 239
Registrován: sob 05. bře 2011 14:34:26
Bydliště: Lnáře
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené dveře - kontrolka

Příspěvek od mach »

mockrát díky :D
Odpovědět