Klaksón jen při vypnutém motoru

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Klaksón jen při vypnutém motoru

Příspěvek od Arkis »

Objevil se mi takový problém s klaksonem. Při zapnutém motoru vůbec nejde, ale pokud je motor vypnutý, tak troubí zcela normálně.
Co jsem dělal od doby než jsem si všiml této změny:
- Dal novou baterii
- Zapojil na spínačku palubní počítač, resp. opět zapojil.
Pokud se nepletu, tak by klakson neměl mít žádnou spojitost se spínačkou. Uzemnění vede do kabelového svazku a dál jsem ho nedokázal vystopovat. Ovšem nevím odkud se bere +...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Klaksón jen při vypnutém motoru

Příspěvek od 103457 »

Co vím, tak ti to dělá od doby, kdy jsi vyškubnul dráty ze spínačky a nevěděl jsi, jak je máš zapojit. Takže chyba bude někde tam v tom zapojení spínačky. Tudíž ti nedokážeme poradit, neznáme tvojí spínačku, nevíme, jak jsi ji zapojil.
Tenhle topic je naprosto zbytečnej.

Vem si dílenskou příručku - schemata a zkontroluj si, jestli máš to tvoje zapojení správně se schematem. To musíš udělat ty sám mi to od PC nedokážem.

Tipuju, že máš napájení klaksonu napojené na P kontakt.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klaksón jen při vypnutém motoru

Příspěvek od Kova »

pod volantem když ho sundáš jsou u hřídele volantu takový plíšky (3) musí v nich bejt - a opírat se o tu hřídel. až najdu fotku dam ji sem,, klakson jde + z pojiskovky přímo na něj , - se spíná ve volantu, je to uvnitř a připojení někde pod tim, asi upadlej - , už sem to jednou řešil se Zdickem stejnej problem ona ta tyč řízení neni nikde jinde ukostřená (divný ale je to tak) ;) na tom tvojem 1 videu je to vydět ......
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Klaksón jen při vypnutém motoru

Příspěvek od Arkis »

Vašku jenže na spínačce jsem oddělal jen 1 kontakt, který jsem dal na správné místo (to jsem si dohledal dle fotek z montáže TC-6).
Navíc není jisté od kdy to dělá, protože klakson používám jednou za uherský rok. A určitě jsem vytáhl jen 1 PIN z té spínačky, protože jsem z něj chtěl dát + na ovladač el. naklápění světel, no pak mi někdo napsal, že se to mám radši dát na parkovačku.

Kova, ale to by ten klakson nefungoval vůbec ne? Mě nefunguje jen při zapnutém motoru, což by vysvětlovalo špatné připojení na spínačce. No jestli to bere + z pojistkovky, tak to nemůže být spínačkou.
Popřípadě je to někde vidět v tomto videu?

Youtube
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klaksón jen při vypnutém motoru

Příspěvek od Kova »

uplně na konci jsou vydět ty plíšky (poměděný)musí dolehat na volantovou tyč a věř dalo to skoro zabrat než sme na to tenkrát přišly. Hele udělej pokus, nech sundanej kryt volantu, na tu matku co utahuje volant přidrž nějakej drát a druhej konec na kostru, nastartuj a skus zatroubit ;) jestli to pude tak je to jasný (plíšky, kontakty) :salut: jo a zdic to měl podělaný od toho jak dával new tyč řízení a kduž nandaval páčky tak to narval přes tu redukci na volant 1000hran plíšky se roztahli a hotovo, bez motoru-houkal, nastartovanej-nehoukal, ono se to totiž kostřilo přes nějaké spotřebiče (princip jako u kontrolky na dobíjení) :salut: tady obrázek http://uloz.to/xUXsd2be/klakson-jpg
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Klaksón jen při vypnutém motoru

Příspěvek od Arkis »

Díky moc, bylo to tím :thumleft:

Youtube
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klaksón jen při vypnutém motoru

Příspěvek od Kova »

To sem rád . ;)
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Klaksón jen při vypnutém motoru

Příspěvek od ferdamravenec »

no paráda , záhada vyřešena , ale tady jsem si dovolil okopírovat svůj příspěvek

Upravit příspěvekOhlásit tento příspěvekOdpovědět s citacíRe: Arkis - kombajn 50kW
od ferdamravenec » stř 22. led 2014 16:11

a co kolík proti kroužku ?
a taky zkus vzít kus drátu propoj matici volantu s kostrou - karoserií , pokud se to vyřeší je problém v uložení volantové tyče
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Klaksón jen při vypnutém motoru

Příspěvek od Arkis »

Promiň, ale v tu dobu jsem to asi nechápal. Na mně musíš pomalu a polopatě, protože ani nevím co je uložení volantové tyče.
Odpovědět