Teplota motoru špatný údaj

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Matrix1310 - FK

Teplota motoru špatný údaj

Příspěvek od Matrix1310 - FK »

Dobrý den, mám takový problém, teplota motoru ok, čidlo, termostat, vše nové, měněná hlava, rozvody, prostě vše, když ráno nastartuju, jde ručička teploty někam do výšin mimo rozsah teploty a ukazuje to celou dobu, někdy to spadne na obvyklých 90 stupňů, ale pak to zase vyletí, už fakt nevím, čím to je, budík měněný, tepelné čidlo taky, nevíte, čím by to mohlo být? Hází to údaje jak chce, ale sahara se normálně spoušti, je nezávisle, motor se nepřehřívá,jen ten budík si dělá co chce
Hanz
Příspěvky: 36
Registrován: sob 09. úno 2013 17:16:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota motoru špatný údaj

Příspěvek od Hanz »

co třeba ten plošnej spoj na budíkách? mě blbnul zase otáčkoměr a byl právě na tom plošňáku studenej spoj ;)
Škoda Felicia combi 1.6 MPI 55Kw - moje na virtu http://skoda-virt.cz/cz/auta/favorit-a- ... 1-6-combi/
Obrázek
Dacia Duster 4WD 1.5 dci 81Kw - táty
Obrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota motoru špatný údaj

Příspěvek od Maty »

Dělá to od začátku nebo od nějaké doby? Neměnil někdo budíky?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
matrix

Re: Teplota motoru špatný údaj

Příspěvek od matrix »

Děkuji pánové, budík mne napadnul taky, ale imho bfu rtfm, dělá mi to tak 14 dní, když jsem si toho všimnul, dal jsem nové čidlo, made in šina, přestalo na 2 týdny, pak jsem dal portugalské, mno a šup, za týden zas, tudíž, co mě napadá, ráno, když je motor studený, to blbne, po celodenním ježdění to ukazuje normálně a pokud čidlo dopojím, budík sklapne dolu, tak to asi v budíku není, tedy, když jsem v koncích, může to být neorginálním šitác-kým čidlem?
Návštěvník

Re: Teplota motoru špatný údaj

Příspěvek od Návštěvník »

má tam být odpojím, když čidlo odpojím, budík spadne dolu, když ho připojím, vyletí totálně nahoru, ale teplota motoru je 90
natrix

Re: Teplota motoru špatný údaj

Příspěvek od natrix »

tak vyřešeno, díky Vám, když jsem jel, zatlačil jsem prsty na budík a ono to fungovalo jak má, tudíž bude ze zádu povytažený konetor, fouknu tam i kontox a bude klid
Návštěvník

Re: Teplota motoru špatný údaj

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den,
mám podobný problém, co se tu již řešil. Ručička teploměru někdy ukazuje správnou hodnotu (cca 90 stupňů), ovšem někdy je úplně mimo vyznačenou mez až za červeným polem, přitom ujedu sotva 1 km. Měnil jsem čidlo teploty a na chvíli to pomohlo, ovšem po týdnu nastal ten samý problém. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji všem za rady.
Odpovědět