Navlhlá elektroinstalace

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
ladek - FK

Navlhlá elektroinstalace

Příspěvek od ladek - FK »

Mám Felicii GLX Combi 1,3 BMM r.v. 95.
Včera, po velkých lijácích, jsem zasedl za volant, otočil klíčkem v zapalování a ejhle!
Spustí se přední stěrače a nejdou nijak vypnout. První co mě napadlo, že asi odešel cyklovač. Tak jsem jej vytáhnul a stěrače šly, díky bohu, alespoň základně ovládat.
Tak si říkám fajn, koupím nový cyklovač a je problém vyřešen.
Jenomže potom zapínám světla a při stisknutí spínače světel se současně ostříknou okna. A stejné, samovolné krátké zapnutí ostřikovačů, zaznamenávám i po zapnutí předních stěračů. A navíc ještě přestala fungovat houkačka.
Trochu jsem se těchto "nadpřirozených úkazů" zalekl. Proto vypínám motor a vytahuji klíčky ze zapalování. Musím poznamenat, že stále svítící kontrolka oleje, při vypnutém zapalování, mě už nijak nepřekvapila.
Zjevně šlo navlhnutí, ne-li přímo namočení nějakých součástí nebo kabelů elektroinstalace a následných zkratů.
Jelikož jsem se ale potřeboval nutně přemístit z místa A do místa B ve vzálenosti 20km, tak jsem to risknul a po překontrolování funkčnosti všech světel, jsem tímto vozem cestu uskutečnil.
Když jsem přijel šťastně do cíle, tak k mému potěšení, všechny předešlé závady zmizely a po zpětném vsunutí cyklovače i stěrače fungovaly normálně. Zřejmě se postižené součásti či kabeláž, cestou stačily vysušit.
Tím si ale nemyslím, že je tento problém vyřešen. Prostě se někudy, nějak dostala voda tam, kde nemá co pohledávat, což se může kdykoliv opakovat a mohou nastat i daleko větší potíže.
Nyní nevím, co mám prohlédnout, vyměnit, zaizolovat, nebo jestli už není auto zralé na vrakoviště.
Snad se s podobnými problémy už někdo potýkal a dokázal by poradit.
Předem děkuji za případné názory.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Navlhlá elektroinstalace

Příspěvek od Arkis »

Prvně zkontroluj pojistkovku. Může ti do ní zatéct přes těsnění čelního skla. Nejlepší by bylo vyměnit těsnění čelního skla - a rovnou uvidíš, jestli ti to tam někde stihlo zreznout. No prasata (jako byl bývalý majitel mojí feldy) to zacpou silikonem. Na mé feldě to plní účel. Možná, že kdyby to tam dal v rozumném množství, tak si toho ani nevšimnu, no já mám zalepenou celou gumu ke karoserii...
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Navlhlá elektroinstalace

Příspěvek od Maty »

Naprosto běžný problém ;) ... natekla ti vo da do pojistkové skříně... a na 95% bych tipnul, že máš vyrezlej rám pod předním oknem a nateklo ti tam tudy ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
ladek - FK

Re: Navlhlá elektroinstalace

Příspěvek od ladek - FK »

Arkis píše:Prvně zkontroluj pojistkovku. Může ti do ní zatéct přes těsnění čelního skla. Nejlepší by bylo vyměnit těsnění čelního skla - a rovnou uvidíš, jestli ti to tam někde stihlo zreznout. No prasata (jako byl bývalý majitel mojí feldy) to zacpou silikonem. Na mé feldě to plní účel. Možná, že kdyby to tam dal v rozumném množství, tak si toho ani nevšimnu, no já mám zalepenou celou gumu ke karoserii...
Taže jdu koupit nové okenní těsnění. A bude-li rám pod těsněním vyrezlej, tak co s tím? Zkusit ho vyspravit tím silikonem? Nebo nějaká jiná rada? :scratch:
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Navlhlá elektroinstalace

Příspěvek od Arkis »

Než budeš něco kupovat, tak zkontrolu, jestli tomu tak opravdu je.
Ta oprava záleží od toho, v jakém to bude stavu. Jestli to bude jenom lišaj, tak to obrousíš na kov a zastříkáš lakem, popřípadě zakituješ. No jestli to bude shnilé úplně, tak není na škodu to nechat zavařit. Od zatékání by mělo pomoct jen to nové těsnění (teda po spravení rámu). Kdyby to náhodou stejně teklo a nechtělo by se ti to řešit, tak mezi karoserii a těsnění dej trošku silikonu.
Odpovědět