Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
PavelD - FK

Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od PavelD - FK »

Auto jsem koupil tento týden v dost zuboženém stavu, většinu věcí jsem už dal do kupi, ale nevím si rady se zpátečkou. Našel jsem utrhané dráty z čidla na převodovce, tak jsem to napojil, ale zpátečka nesvítí dál a já vůbec netuším kde hledat chybu. Poradí někdo? Díky.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od pipo444 »

ahoj. skús skontrolovať poistku na pozícii 21, teda druhú zprava je to 15A. Ale to by ti nešli ani smerovky ak by bola zlá. No a potom skús tie dva droty z toho spínača prepojiť a kuknúť či svietia svetlá. samozrejme treba mat klúčik v prvej polohe. ak budú svietiť tak je zlý spínač na prevodovke. ak nebudú svietiť tak môžu byť zlé obidve žiarovky naraz ( aj to sa môže stať :D ) alebo niekde problém v kabeláži ;)
PavelD - FK

Re: Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od PavelD - FK »

tak je to čidlo, díky za radu
PavelD - FK

Re: Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od PavelD - FK »

tak čidlo vyměněné a pořád nesvítí :-(

a teď ještě jeden problém. Čidlo, který jsem tam měl bylo trochu jiné než to co jsem koupil (původní 17 klíč a nové 22) a právě jsem zjistil, že to původní je na Favorita. Je možný, že tam mám převodovku z Fáva? Může mít tahle převodovka vliv na spotřebu, která se mi zdá vyšší?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 15. led 2015 15:47:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od emilio52 »

a dal jsi tam to který tam má být jsou totiž dva druhy :lol:
Obrázek

ještě bych zkusil prozvonit kabely jestli není někde přerušenej .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
PavelD - FK

Re: Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od PavelD - FK »

Dal jsem tam ten spodní (z obrázku) závit je stejnej, ale rozdíl je v klíči. Prostě tam byl ten z Fáva. Kabeli jsem zkoušel, je to v poho.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od emilio52 »

tak pak už asi jen žárovky, když tvrdíš že ostatní je v pořádku ;)
Znovu a pořádná kontrola všeho !!!
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
PavelD - FK

Re: Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od PavelD - FK »

Žárovky jsou OK, když propojím dráty co jsou u čidla tak to svítí, takže vedení je taky OK, ale když dám zpátečku tak nic. Zkusím to čidlo z favorita, stojí jen pade a uvidím.
PavelD - FK

Re: Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od PavelD - FK »

Tak, znovu vyměněné čidlo a stále nesvítí. Takže, dráty v poho, žárovky v poho, už druhé nové čidlo, taky v poho, ale pořád nesvítí. Kde může být chyba? Přímo v převodovce?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde mám hledat závadu? Zpátečka

Příspěvek od emilio52 »

ještě prozvoň to čidlo jestli spíná, pokud bude v pořádku tak jedině převodovka
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět