Když felicie zmokne nejde nastartovat :-)

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Katka88
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20. zář 2015 18:00:12

Když felicie zmokne nejde nastartovat :-)

Příspěvek od Katka88 »

Zdravím, už si nevím rady.. Mám Škodu Felicii 1.3 LXi 50 kw, rok výroby 1995.. Když felicie stojí v prudkém dešti, nebo s ní zajedu do myčky, tak se mi stane, že nejde nastartovat. Točí, ale nechytne. Po delší době chytne, ale musím ji nechat nějakou dobu ve volnoběhu, ale když přidám plyn, tak se zakuckává a občas chcipne... Měl už někdo podobný problém? Děkuji za jakékoli nápady jak to vyřešit..
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Když felicie zmokne nejde nastartovat :-)

Příspěvek od ferdamravenec »

podívat se co je mokrý , pojistkovku zkontrolovat taky , jinak začít sundáním zapalovací lišty očištěním/odmaštěním , očistit i izolátory svíček nebo raději rovnou vyměnit , ještě by mohl zlobit snímač otáček
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Když felicie zmokne nejde nastartovat :-)

Příspěvek od Jura_Favorit »

1995, takže ještě jednobod.... takže začít jak říká kolega nade mnou - podívat se, co je vlastně mokré, a jako první bych se krom pojistkovky a takové nějaké všeobecné kontroly podíval pod víčko rozdělovače, voda tam bývá jedna z nejčastějších příčin popisovaného jevu.....
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Když felicie zmokne nejde nastartovat :-)

Příspěvek od ferdamravenec »

pravda pravda , já kouknul , "LXi" a dál neřešil , ..........., na pátých dveřích to možná je po jejich výměně, .....
takže lištu nee
tak jak psal kolega , rozdělovač zkontrolovat odmastit , zvenčí i zevnitř , taktéž palec , možná raději vyměnit (ale nebrat čínu) ,
pro svíčky platí co jsem psal , očistit i kabely , zapalovací modul taky (ten na to dost trpí )

je dobrý mít vyplněný i bydliště , ochotných je tu dost , ........... , ........ , ....... , některý díly je možný i od někoho půjčit , a až se zjistí co to je tak buď odkoupit nebo sehnat
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Když felicie zmokne nejde nastartovat :-)

Příspěvek od Rambo-x »

Myslím si to samé co ostatní,máš prohnilý rám pod oknem a voda ti teče do pojistek. To bude asi nejpravděpodobnější příčina kterou je nutno rychle řešit nebo ti celá pojistkovka zoxiduje. Rozdělovač by to mohl dělat taky,ale když je zavřená kapota tak se k němu voda nedostane,to by muselo dělat po mytí motoru. Někdy to dělá i jen zkondenzovaná vlhkost v rozdělovači
Frankenstein

Re: Když felicie zmokne nejde nastartovat :-)

Příspěvek od Frankenstein »

Ahoj, Mám Felicii 1.3 BMM Combi 95 , mám podobný problém jako kolega - když zaprší nastartuji sice bez problému ale na volnoběch se zakucká a zdechne , při přidání plynu motor do otáček vůbec nechce celkově se výkon motoru hodně sníží člověk aby se pomalu prosil, přesto že se udělala GO motoru problém trvá, za sucha a tepla auto šlape jak má nemám páru čím by to mohlo být - měnila se i cívka a nepomohlo.. za každou radu děkuji
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Když felicie zmokne nejde nastartovat :-)

Příspěvek od ferdamravenec »

Frankenstein , tam to chce řešit čidlo teploty , teploty a tlaku nasávaného vzduchu

k problému předtím , nemusí to být voda v pojistkovce , přes kapotu sice neprší ale utěsněný to tam není a voda se může dostávat na zapalovací modul (tzv indučku) , jinak stačí aby to bylo zaprášený a ovlhne to rychle , ................
Odpovědět