El.konektor

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
striko - FK

El.konektor

Příspěvek od striko - FK »

Ahoj,mam Felicii-1995-imo-centralku na klic.Prosim o radu,Hledal jsem centralku a tak demontoval kaslik u spolujezdce a nenasel,zato tam mam myslim 6pin konektor placku,k cemu slouzi?.Centralku jsem nasel pod pristrojovkou-budiky.
Chtel bych si pridat na centralku DO.Dekuji - jsem to tunta - 6pin ne ale 3pin konektor to je-omlouvam se.1pin modry 2pin zluty a 3pin zas modry.
Konektor pod kaslikem.jpg
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 05. srp 2008 5:55:10, celkem upraveno 3 x.
Návštěvník

Re: El.konektor

Příspěvek od Návštěvník »

a nemohl bys to vyblejsknout?
striko - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od striko - FK »

Vidis to me netrklo tak jdu fotit.
smazany clen - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak jestli je to ten samej co jsem tam nasel ja tak me to taky zajima taky volne polozenej konektor v prihradce u spolujezdce po vytahnuti toho kastliku to me zajima .
striko - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od striko - FK »

Oprava provedana v mem dotazu nahore-Dekuji-El.Konektor
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 05. srp 2008 5:56:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: El.konektor

Příspěvek od 103457 »

Tak to mám taky a ještě je v tom zastrčená klema.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: El.konektor

Příspěvek od Tweety »

Třeba to bude nějaká příprava na pytel
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=25423
striko - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od striko - FK »

Zarazi me vec ze ten konektor je propojen tim protikusem co je vedle z cervenym kablem - propojeni 2pin a 3pin.
Fotil jem to rozpojene jinak je to proklemovany,spojeny.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: El.konektor

Příspěvek od Raceman »

jedná se o svorkovnice airbagu spolujezdce
striko - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od striko - FK »

Dekuji za odpovedi a mam jasno.A zas o kousek dal jsem.
hostel

Re: El.konektor

Příspěvek od hostel »

no nevím, ale v dílenské dokumentaci je konektor airbagu spolujezdce dvojpólový (T2d -svorkovnice, 2-pólová, na modulu airbagu
spolujezdce) a vedou k němu vodiče hnědožlutý a černozelený...
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: El.konektor

Příspěvek od Raceman »

ten propojenej dvoupuin je konektor k pytli a ten druhej je konektor k řj bagů ;)
hostel

Re: El.konektor

Příspěvek od hostel »

odpovídá to spíš konektoru -- T3c svorkovnice, 3-pólová, nad reléovou deskou - kódovací svorkovníce světel do mlhy)
připojení dráty modrý, modrý, žlutý a klema je mezi svorkami 2 a 3 (jeden modrý a žlutý)
hostel

Re: El.konektor

Příspěvek od hostel »

a ta klema je definována takto:
pin 2 a 3 : propojení EHS
pin 2 a 1 : propojení EHK
hostel

Re: El.konektor

Příspěvek od hostel »

trochu jsem koukal, tak žlutý vodič vede na vývod 86c relé R3 (relé zadních mlhových světel) kde je přes diodu (uvnitř relé) přiveden na cívku.
Ta klema ovlivní jak a s čím můžou svítit mlhovky
viz starý předpis: - (4) Současně se světlomety se světlem do mlhy a svítilnami se světlem do mlhy musí svítit obrysová světla a osvětlení zadní tabulky státní poznávací značky. Přední světlomety se světlem do mlhy musí být možné zapnout nebo vypnout nezávisle na dálkových a potkávacích světlech a jejich činnost musí být signalizována v zorném poli řidiče sdělovačem zelené barvy. Rozsvícení zadních svítilen se světlem do mlhy musí být možné, pouze svítí-li potkávací světla nebo dálková světla nebo i přední světlomety se světlem do mlhy. Zadní svítilny se světlem do mlhy musí být možno vypnout neávisle na jakýchkoliv jiných světelných zařízeních vnějšího osvětlení vozidla. Zapnutí zadních svítilen se světlem do mlhy musí být signalizováno v zorném poli řidiče sdělovačem oranžové barvy. U vozidel, jejichž technická způsobilost bude schvalována jako typ po 9. 2. 1998, musí být zapojení zadních svítilen do mlhy takové, aby byl splněn jeden z následujících požadavků
- zadní svítilny se světlem do mlhy mohou svítit do doby vypnutí obrysových světel a musí zůstat vypnuty do doby, kdy jsou vědomě znovu (opětovně) zapnuty,
- vozidlo musí být vybaveno zařízením nad rámec povinného sdělovače, které při vypnutí zapalování nebo vyjmutí klíčku pro spouštění motoru a otevření dveří řidiče bez ohledu na to, jestli jsou zapnuta nebo vypnuta další předepsaná světelná zařízení vnějšího osvětlení, upozorní akusticky, že je spínač zadních svítilen se světlem do mlhy v zapnuté poloze.
smazany clen - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jeste takovej jeden mensi dotaz nasel jsem pod plasty u ridice a spolujezdce dalsi dva konektory ktery nikam nevedou sou to dvojty konektory a tusim ze tam byl hnedej a jeste nejakej kablik rekl bych ze je to na reproduktory ale nechcy delat pokus omyl aby me to nestalo za omyl nejaky balik penez proto se ptam na co sou predem dik .
navstevnik

Re: El.konektor

Příspěvek od navstevnik »

to by mohly být konektory k pytlům.
T2a -svorkovnice, 2-pólová, vedle hřídele volantu - kabel černobílý a hnědobílý
T2b -svorkovnice, 2-pólová, na modulu airbagu řidiče - zapalovač vzduchového vaku (na straně řidiče)
T2c -svorkovnice, 2-pólová, pod modulem airbagu spolujezdce - hnědožlutý a černošedý
T2d -svorkovnice, 2-pólová, na modulu airbagu spolujezdce - zapalovač vzduchového vaku (na straně spolujezdce)
Nic jiného mne nenapadá, snad elektrická zrcátka, ale myslím, že tam je 5-ti pinový konektor
smazany clen - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od smazany clen - FK »

Taky sem na tohle pár dní zpátky narazil a vůbec sem nevěděl co by to mohlo bejt.
Suchos - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od Suchos - FK »

NO tak tohle tam mam taky, ale že by tam dali třeba přípravu na radio, nebo alespoň svorkovnici, to ne... Nebo příprava na mlhovky: v motorovým prostoru kabely jsou, tak jsem se naivně domníval, že bude příprava i v palubce... ale hlavně,že tam mam nějaký konektory na pytel :evil:
smazany clen - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od smazany clen - FK »

Suchos píše:NO tak tohle tam mam taky, ale že by tam dali třeba přípravu na radio, nebo alespoň svorkovnici, to ne... Nebo příprava na mlhovky: v motorovým prostoru kabely jsou, tak jsem se naivně domníval, že bude příprava i v palubce... ale hlavně,že tam mam nějaký konektory na pytel :evil:


Ja mam jak přípravu na rádio i mlhovky a stejně je tam.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: El.konektor

Příspěvek od Vici »

ten vetsi konektor je presne na toto - pokud ma auto airbag(y) ma k nim zvlastni el svazek a ten se s hlavnim svazkem propoji presne pres tento konektor....
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: El.konektor

Příspěvek od Vici »

medwed píše:Jeste takovej jeden mensi dotaz nasel jsem pod plasty u ridice a spolujezdce dalsi dva konektory ktery nikam nevedou sou to dvojty konektory a tusim ze tam byl hnedej a jeste nejakej kablik rekl bych ze je to na reproduktory ale nechcy delat pokus omyl aby me to nestalo za omyl nejaky balik penez proto se ptam na co sou predem dik .

je to k zadnim repro... priprava. kombik to ma dovedene az dozadu
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: El.konektor

Příspěvek od Raceman »

Vici píše:ten vetsi konektor je presne na toto - pokud ma auto airbag(y) ma k nim zvlastni el svazek a ten se s hlavnim svazkem propoji presne pres tento konektor....

já to říkal :) "ten propojenej dvoupuin je konektor k pytli a ten druhej je konektor k řj bagů "
navstevnik

Re: El.konektor

Příspěvek od navstevnik »

RacemanX píše:ten propojenej dvoupuin je konektor k pytli a ten druhej je konektor k řj bagů ;)

na fotce je 3 pinový konektor, jsou to konektory k mlhovkám jak psal hostel
smazany clen - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od smazany clen - FK »

navstevnik píše:na fotce je 3 pinový konektor, jsou to konektory k mlhovkám jak psal hostel


No ale já mam mlhovky a taky mi ten konektor nikam nevede.
navstevnik

Re: El.konektor

Příspěvek od navstevnik »

je to jasné, přes klemu je přiváděno napětí z hlavních světel (dálková nebo tlumená) na cívku relé zadních mlhových světel (vývod 86c) a zároveň na tutéž cívku je přiváděno napětí z napájení obrysových světel (vývod 86) ale přes kontakty relé předních mlhových světel. Co to v praxi znamená?
Pokud tam klema není, lze zadní mlhová světla zapnout pouze současně s předními mlhovými světly při sepnutém spínači obrysových světel. Pokud ta klema tam je, tak platí výše uvedené a navíc lze samostatně rozsvítit zadní mlhové světlo, ale pouze při zapnutých hlavních světlech.
Prosil bych ověřit někým, kdo ten konektor tam našel, já ho nenašel
navstevnik

Re: El.konektor

Příspěvek od navstevnik »

na schematu co jsem měl k dispozici vedl do 3 pinu pouze jeden modrý a jeden žlutý drát, ten modrý vede od světel, žlutý na relé zadních mlhovek.
Pokud je tam ještě jiný modrý, tak při změně kombinace klemy je možné, že ty zadní mlhovky půjdou zapnout ještě jinak. Ale podle fotky to bude fachat jak jsem psal výše.
smazany clen - FK

Re: El.konektor

Příspěvek od smazany clen - FK »

navstevnik píše:je to jasné, přes klemu je přiváděno napětí z hlavních světel (dálková nebo tlumená) na cívku relé zadních mlhových světel (vývod 86c) a zároveň na tutéž cívku je přiváděno napětí z napájení obrysových světel (vývod 86) ale přes kontakty relé předních mlhových světel. Co to v praxi znamená?
Pokud tam klema není, lze zadní mlhová světla zapnout pouze současně s předními mlhovými světly při sepnutém spínači obrysových světel. Pokud ta klema tam je, tak platí výše uvedené a navíc lze samostatně rozsvítit zadní mlhové světlo, ale pouze při zapnutých hlavních světlech.
Prosil bych ověřit někým, kdo ten konektor tam našel, já ho nenašel


No jo ja ji tam mam a jdou mi mlhovky zapnout pouze zvlášť.. Asi máš pravdu ;)
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: El.konektor

Příspěvek od mikka »

Už se to tu řešilo před pár dny, viz http://www.feliciaklub.cz/forum_new/viewtopic.php?f=30&t=4823
Odpovědět