Přední setření do sucha

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: relé

Příspěvek od Maty »

Zkoušel jsi vyměnit páčku pod volantem ?

Jinak ano mohl by být špatný ... v háji může být cokoliv :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
c1ca - FK

Re: relé

Příspěvek od c1ca - FK »

prave ze jsem ji menil a dela to od ty doby :-D snazil jsem se tu najit kterej pin je od ceho na ty pacce abych to zkusil ale nikde nic.
Jirka.vhk - FK

Ostřikování předních skel

Příspěvek od Jirka.vhk - FK »

Mohl by mi někdo poradit, co udělat, aby při ostřikování předních skel se současně nespustily i stěrače? Díky.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 14. bře 2011 11:10:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno, viz pravidlo 3
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ostřikování předních skel

Příspěvek od hydrant »

Na releové skříňce odpoj na konektoru BC z pinu 2 černo-červený vodič.
Ale proč to??
Jirka.vhk - FK

Re: Ostřikování předních skel

Příspěvek od Jirka.vhk - FK »

Občas mívám docela zaprášená skla a nerad bych si je poškrábal než je namočím ;)
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od hydrant »

c1ca:
tady je obrázek spínače stěračů:
Obrázek
konektory 53a, 53e a 31 jsou společné.
konektory 53, 53b a J ovládají přední stěrače.
konektory 53h, W a WH ovládají ostřikovač a zadní stěrač. W a WH - ostřikovač (je společný pro přední i zadní okno, přepíná se přehozením napájení motorku)
Zároveň konektor W spouští relé stěračů.
Pomůže tenhle obrázek:
Obrázek
c1ca - FK

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od c1ca - FK »

ted mam zamotanou hlavu. ktery pin je teda z obrazku cyklovac ?
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od hydrant »

Cyklovač na předešlém obrázku je krabička označená j a má 6 vývodů.
Na releové desce je to relé v kolečku a doplnil jsem i značení podle předešlého obrázku.
Obrázek
Doporučuji vytáhnout relé z desky a proměřit přímo patici při zapnutém zapalování.
Vývod 1 - měl by být spojen s kostrou
Vývod 2 - po přepnutí do polohy cykl (první poloha dolů) se objeví 12V (tzv. programovací pin - nastavuje čas)
Vývod 3 - 12V, při vypnutí zapalování zmizí (napájení cyklovače, ...)
Vývod 6 - při přitáhnutí páčky ostřiku se objeví 12V (setření při ostřiku)
Pokud cokoliv nesedí bude třeba zkontrolovat instalaci mezi releovou deskou a páčkou.
Pokud vše sedí, může být problém v cyklovači.
c1ca - FK

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od c1ca - FK »

Perfektní rada. Díky. dokonale rozkreslené. všechno jsem podle návodu proměřil, ale v ničem problém nenastal. takže teď to opět ukazuje na relé. ale to už jsem měnil a je v pořádku. v druhý feldě mi šlape jak hodinky. K čemu to teď může vést ?
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od hydrant »

Hele, že tys dokupoval nové relé ...
Myslím, že když přečteš celé vlákno tak zjistíš, že ti chybí dva dráty.
Tady je jeden dotaz:
Asi před rokem jsem koupil programovatelnej cyklovač stěráčů (6U0 955 532D) s tím,že jen vyměním relé za relé.Když jsem však dal programovatelnej cyklovač zjistil jsem,že nefunguje tak jak by měl.V první poloze to nedělalo vůbec nic jen když jsem ostříknul tak to setřelo.V poloze dva a tři to stíralo standartně.Myslel jsem,že jsem koupil zmetek a hodil tak zpět původní relé a neřešil jsem to.
Takže zkus dát do polohy cykl a přitáhni ostřikovač. Pokud setře tak to budou ty dráty.
Odkud kam je ve vláknu.
c1ca - FK

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od c1ca - FK »

Já koupil to samé relé (6UO 955 532G). A v poloze na cyklovač. jednou páčka nahoru mi to ostříkne, ale nesetře právě. Takže to nemůže být tím.
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od hydrant »

Asi bude třeba pěkně od začátku.
a) měl si relé s cyklovačem, přestalo fachat, koupil si jiné nefachalo, vyměnil páčku a pořád nic ...
anebo
b) měl si kulový .. tak si koupil cyklovač, nemakal, tak si vyměnil páčku, pořád nic ... a přitom chybí dva dráty na releovce.
Co je správně?? Jenom neříkej že c). :lol:
Chodilo to někdy předtím??
c1ca - FK

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od c1ca - FK »

hele je to spis d)
Měl jsem vše cajk.. přitáhnu páčku, ostříkne to, setře to. nádhera. pak najednou přitáhnu páčku neostříkne ale setře.. tahle asi rok. pak jsem našetřil na páčku. vše opět cajk po výměně.ale ráno jdu do práce, přitánu páčku, ostříkne ale nesetře.. zkusim vyměnit pojisku .. a je to dobrý.. ale jedu z práce a ten samej problém. vyměnim pojistku ale už to tak zůstalo. koupil jsem relé a bez změny :-D snad jsme to napsal srozumitelně
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od hydrant »

... najednou přitáhnu páčku neostříkne ale setře, vyměním páčku dobrý ... ???
dále
... přitáhnu páčku ostříkne ale nesetře, vyměním pojistku dobrý ... ???
Jo je to naprosto srozumitelný :o :shaking2:
Ostřikovače i stěrače předního skla jsou na jedné pojistce ... pokud je pojistka v háji tak si nestříkneš ani nesetřeš.
Ale doteďka nevím s čím máš problémy - stírání nebo stříkání.
c1ca - FK

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od c1ca - FK »

Dřív při přitažení páčky stěrače stíraly ale okno se neostříklo. proto nová páčka. vše chodilo na 100% . Pak najednou po přitažení páčky ostřikovalo ale nestíralo. Ta pojistka na to asi neměla vliv, jestli jen náhoda.. ale páčka byla nová takže jsem šel a koupil to samé relé ale problém to neřešilo. dneska jsem to proměřoval pod tim relátkem a ukazuje to vše na výbornou.ale cyklovač a přitažení páčky mi nestíra
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od hydrant »

c1ca: koukni na SZ
Smajla
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 09. dub 2009 15:36:14
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od Smajla »

Zdravím,

Předělával jsem si neprogramovatelný cyklovač předních stěračů na programovatelný, přehodil dráty v pojistkovce podle popisu, ale nastal problém - nejde 1. poloha a místo toho svítí výhřeh zadního skla. Kde může být chyba?
Jinak felicia 1.3 bmm r.v.1996

díky za rady
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od Maty »

špatně přehozený dráty?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od ferdamravenec »

proč jsi přehazoval dráty ? ten cyklovač stačí jen vyměnit , nebo jsi tam nedával origo ?
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od hydrant »

ferdíku, když popojedeš v tomhle vláknu trochu zpět, tak zjistíš proč to. U některých výbav je třeba prohodit dráty a doplnit nový drát.
pokoukej do dílenskejch schémat a ....
v původním zapojení jde 12V přes spínač stěračů (poloha cyklovač), přes vývod BC/1 na pin 3 (15) cyklovače a ten je právě teď napájen. Pokud dáš do polohy O, napájen nebude. To se právě řeší tou klemou mezi BB/7 a BC/1 (rudý drát 1mm), přes kterou se přivede 12V přímo z pojistky S2 (F2) a cyklovač je trvale napájen "za klíčkem".
To přepíchnutí z BC/1 do BC/4 způsobí, že na vývod 2(J) cyklovače (malý pin) je přiváděno napětí pouze v poloze cykl a interval mezi sepnutím si cyklovač pamatuje.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od ferdamravenec »

nic jsem nehledal proto jsem se ptal , já to na tu dálku nepoznám , kor když se k tomu nenapíše nic bližšího
MireckoM - FK

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od MireckoM - FK »

Kuladmin píše:Tutove tam mas takovej s kovovym obalem (cyklovac). Mej jsem to same mrkni do pojistkovky tutove tam ej ma stribrnou barvu. Pokud ano koupis normal do felicie novej programovatelnej 2062 a musis prehodit dratecky v pojistkovce (pokud mas verzi LX ci LXi do rv 12/97).

v pojistkovce vyjmes modry drat z modreho konektoru BC/1 a das ho do BC/4 (5ty konektor zleva) a jeste novy drat z BC/1 do zeleneho konektoru BB/7 (ctvrty zleva). Origo drat je rudy prurez 1mm.
Funguje to vyskouseno.
PO prepojeni mi cykluje v prvej polohe ale po ostreku nezotrie mam 2062.

Btw. je toto zapojenie rovnake aj v 2/98 pripadne co treba prepojit. bez toho prepoja mi nejde prva poloha packy. Ma niekto popis funkcie toho cyklovaca 2062
Zazi78
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 08. kvě 2014 12:10:55
Bydliště: Bakov nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od Zazi78 »

Ahoj, mám také ve feldě paměťový cyklovač, ale bez funkce setření po ostřiku, mam dojem že má označení AEV 2012. Dnes jsem sehnal AEV 2032, zandal a u nej mi nejde jak ta funkce setreni do sucha, tak ani cyklování. Nevíte prosím někdo, jestli tento typ cyklovače - 441.0.7905-115.6 AEV 2032 umí setřít při ostřiku??? A jestli stačí podle návodu tady přepojit dráty?? Moc děkuji
Zazi78
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 08. kvě 2014 12:10:55
Bydliště: Bakov nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od Zazi78 »

Ahoj, včera jsem psal přímo do firmy AEV - výrobce cyklovačů pro škoda Felicia a žádal o porovnání cyklovačů 2032 a 2062 a zde je jejich vyjádření, snad někomu pomůže:

Dobrý den,

Oba uvedené cyklovače mají rozdílně zapojenou patici. V příloze Vám zasílám historické listy, AEV 2032 má stejné rozmístění vývodů jako AEV 2062, je to jejeho analogový předchůdce. Pro správnou funkci na místě AEV 2012 musíte přemístit původní vodič vedoucí na pozici“ 15“ na vývod „I“ (je to signál od páčky stěrače pozice Interval) a na pozici „15“ musíte přivést signál od klíčku zapalování pro napájení cyklovače. Pro funkci setření po ostřiku musíte zapojit ještě signál „T“ od motoru ostřikovače.

s přáním hezkého dne

Zdeněk Mlčák
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od Foglik »

kdopak mi poradi co sem udelal blbe?... v pojistkovce vyjmes modry drat z modreho konektoru BC/1 a das ho do BC/4 a jeste novy drat z BC/1 do zeleneho konektoru BB/7... a kdyz dam packu do prvni polohy tak se nic nedeje. to samy kdyz striknu tak se sterace ani nehnou. od druhy polohy to stira
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od ferdamravenec »

co jsi za co měnil ? měsíc a rok výroby ?
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od Foglik »

to jak pisu nahore...

Kód: Vybrat vše

v pojistkovce vyjmes modry drat z modreho konektoru BC/1 a das ho do BC/4 a jeste novy drat z BC/1 do zeleneho konektoru BB/7
vyroba auta je cca 10/11 rok 1995 ... jinak sem zkousel rele 2032/2052/2062 s vsechny stejnej vysledek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od ferdamravenec »

tak ještě BC 2 spojit s páčkou na W
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od Foglik »

na W na pacce mam dva draty. jeden jde na motorek a druhej jde do pojistkovy skrine na BC2

edit:
prej mam spatnou pojistkovku mi ted nekdo psal, tak to pujdu zkusit prehazet
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední setření do sucha

Příspěvek od Foglik »

Tak už to stírá jak má... Výměna pojistkovky nic neudělala ale mam alespoň novou :D a ted sem jel autem a najednou to běhá jak ma
Odpovědět