výměna řídící jednotky

Vše okolo diagnostiky
mmazalek - FK

výměna řídící jednotky

Příspěvek od mmazalek - FK »

Zdravím všechny, u felinky se mi stalo že mi ze dne na den vyplivla na 99% řídící jednotka, nekomunikuje,auto vubec nenastartuje , uz mám druhou ale chci se zeptat jak ji rozchodím po výměně? nějaké přizpůsobení imobilizéru nebo motoru je potřeba? mám celou druhou felinku k rozebrání tak jsem jednotku vzal z ní.
obě dvě jsou to roky výroby 98- 1,3 MPI
ještě mě napadá dotaz, ve felince mám airbag a v té rozebrané není , nebude to problém?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Ivarek »

Jo,stačí pouze přizpůsobit novou řj motoru vůči immobilizéru pomocí vagu,nic jinýho potřeba není.
mmazalek - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od mmazalek - FK »

ok, teď blbý dotaz, to udělám jak? Vag a kabel mám ale tohle jsem nikdy nedělal...
Pokud tu někde návod je, tak se předem omlouvám, píšu z práce z mobilu a na návod kouknu až ráno
mmazalek - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od mmazalek - FK »

tak už vím co hledat a našel jsem:-) děkuju za pomoc :-)
ještě mě tlačí otázka toho airbagu-viz první příspěvek, nestane se s ním nic a bude normálně fungovat,když připojím řídící jednotku z auta které airbag nemělo?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Ivarek »

Airbag s řj motoru nic společného nemá...pouze k-linku po které komunikují.Nic se nestane.
ondrej256 - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od ondrej256 - FK »

Zdravim, odešla mě řídící jednotka, tak sem sehnal novou, jenže když ji tam dám, tak to nefunguje, Vag vypíše chybu 17978 - rid.jedn. motoru zablokovana
Stalo se to už někomu? můžete mě říct krok po kroku jak to dát dohromady? díky
mmazalek - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od mmazalek - FK »

udělá to každému, musíš spárovat stávající imobilizér a novou řídící jednotku. Dělá se to přes diagnostiku, vymažeš chyby z diagnostiky a imobilizéru a spáruješ je přes přizpůsobení. Dá se to tu najít, nebo to najdeš v servisní příručce.
ondrej256 - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od ondrej256 - FK »

a je možné že nemám imobilizér a přesto mě to vypíše něco takového?
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Honza_t »

Můžeš mít jednotku pro imo, to bys musel imo dodělat.
ondrej256 - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od ondrej256 - FK »

a to znamená že mám udělat co? auto stojí v garaží a nejede, VAG mám. můžete mě někdo dát teda návod co dělat krok po kroku?
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Honza_t »

to znamená koupit jednotku imobilizéru, snímací kroužek, čip do klíčku, celý nainstalovat a spárovat přes vag...
Raději bych koupil správnou jednotku.
ondrej256 - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od ondrej256 - FK »

takže chceš říct, že když chci vyměnit řídící jednotku tak si musím koupit ještě i imobilizér? :D nezdá se ti to trochu na hlavu? to je jako bych vyměňoval svíčky, ale abych mohl vyměnit svíčku tak bych musel koupit airbag :D to je podobná blbost
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Jura_Favorit »

Já tady hlavně nějak postrádám informaci, o jakou se vlastně jedná motorizaci.. takže když to shrnu (taky se divíte, že se mi ještě chce?):

- 1.3 BMM byly z výroby s IMO i BEZ. Nelze prdnout řídící jednotku motoru ve verzi s IMO do auta bez IMO a naopak. U IMO verze ŘJ je samozřejmě nutné přizpůsobení, u neIMO nic jako blokování nehrozí, jednotky lze vyměnit plug&play s prstem v nose bez VAGu a jiného šaškování.

- 1.3 MPi a 1.6 MPi byly s IMO z výroby VŽDY a je nutné provést přizpůsobení řídící jednotky motoru přes VAG, zde ve fóru je milionkrát popsané, jak na to - kdo si tu ani to nedokáže najít, neměl by se v autě podle mého názoru raději hrabat vůbec.. :lol: Povídačky o "heknutýchvole tunynkp*čo" jednotkách bez IMO teď neřeším...

- u nafťáku nevim... tady ve fóru to ale taky určitě je, jen mě to nikdy nezajímalo.

Píše-li ŘJ motoru chybu - zablokována - u MPi to znamená, že není přizpůsobená s IMO. U BMM to znamená totéž s tím, že tam ani fyzicky nemusí IMO v autě být a holt jsi koupil špatnou verzi jednotky (jednotku pro IMO do auta bez IMO).. Nevím, jak to napsat srozumitelněji. A konkrétní motorizaci jsem tu jaksi v Tvém případě napsanou nenašel.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Honza_t »

Jura_Favorit: když píše že nemá imobilizér tak musí mít BMM (nebo naftu, to nevím)

ondrej256: Jinými slovy, ano - pokud máš BMM a koupil jsi jednotku pro imo, musíš imo doudělat ;) To je tak když se kupuje něco na slepo :)
ondrej256 - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od ondrej256 - FK »

no mám 1.3 MPI, vůbec mě nenapadlo že by mohla mít imobilizér. to mě vyrazilo dech, ale je to tak no. tak jdu teď koumat nad tím jak to rozjedu
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Jura_Favorit »

Honza_t píše:Jura_Favorit: když píše že nemá imobilizér tak musí mít BMM (nebo naftu, to nevím)

Tož, přečti si co píše ještě jednou a tentokrát už pořádně... a zaměř se na konec věty - jestli tam třeba náhodou není takový malý, docela nenápadný otazníček...? :P Jojo, je tam, že? Takže ne že nemá ale on to sám nevěděl a ptal se (což posledním příspěvkem potvrdil), můj dotaz na motorizaci tudíž byl zcela na místě. Tak mě tady prosím nepoučuj a místo toho raději čti pořádně, děláš v tom akorát ještě větší zmatek, byť s dobrým úmyslem. Děkuji :salut:

ondrej256 píše:a je možné že nemám imobilizér a přesto mě to vypíše něco takového?

...

ondrej256: voilaaa viewtopic.php?p=175192#p175192 :idea: :cyclops:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Tommy35 - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Tommy35 - FK »

Zdravím, měl bych taky dotaz ohledně řj :hlava: Je možno zaměnit u motorizace 1.3 MPi 40Kw za jednotku s MPi 50 KW ?? Pojede to ? Díky za odpověď ;)
Ziberek
Příspěvky: 163
Registrován: sob 26. úno 2011 12:41:00
Bydliště: Svatoslav ( Brno venkov)
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Ziberek »

Casper - FK

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Casper - FK »

jak je to s označením řj jednotek?konkrétně 1.6 lze zaměnit jednotku s jiným číslem nebo musím sehnat přesně tu stejnou jako u novějších aut?díky
Uživatelský avatar
Sobo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 09. dub 2015 0:30:42
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna řídící jednotky

Příspěvek od Sobo »

Hledal jsem patřičné téma a nenašel, mám na vas radu a proto se ptám zde.
Jaký je rozdíl mezi řidící jednotkou na 1.3 mpi 40 kw s označením 047 906 030B a 1.3 mpi 40 kw 047 906 030M respektive mohu je bezproblémově zaměnit?Nevim na koho a kam se obrátit.Díky.
Nezáleží na tom, s čím si přišel, ale s čím odcházíš.
Mazel - vw Jetta Coupé mkII -La voiture est comme le vin ....:) :batman:
Spotřebák - Opel astra gZ18XE - 5dv.
Dělník - felicia pickup - 1.3 mpi 40kw+cimbu, fa svody, off střed a pokračovaní příště... :rendeer:
Odpovědět