diagnostický konektor - atyp

Vše okolo diagnostiky
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

diagnostický konektor - atyp

Příspěvek od hydrant »

Zrovna teď jsem dočet nějaké ruské cédo o fildě (moc pěkná práce) - je to vlastně něco jako elektronický manuál.
I když jsem k diagnostice nepřičichnul, zaujala mne jedna věc. Je zde uvedeno, že u fildiček vyráběných do konce roku 94 (???) je namontován 5-ti pinový diagnostický konektor, který je umístěn na motorové přepážce spolu s řídící jednotkou.
Vývody zleva A, B, C, D, E. Na piny C a E se zapojí LEDka (na C mínus, na E plus) a na piny A a D lze připojit spínač, nebo jenom vyvést dráty, které lze spojit. Po zapnutí zapalování se na cca 4 sekundy spojí piny A a D. Pak jednotka vybliká chybové kódy. Kód je čtyřmístný a za každé místo je nejvyšší počet bliknutí 4x. Mezera mezi blikáním je 2,5 sekundy. Na další kód se musí znovu rozpojit a spojit piny A a D. A tak se to opakuje až to vybliká kód 0000, tzn., že už si to ani neblikne.
A pak následuje seznam 17-ti kódů a jejich příčiny. Např. 4411 - injektor 1.
Má to vůbec někdo???
A ještě pro zájemce je tady odkaz na Cédo:
http://ulozto.cz/xw12YLv/skoda-felicia-1994-cd-zip
Talla2xlccv
Příspěvky: 228
Registrován: pon 18. črc 2011 18:36:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostický konektor - atyp

Příspěvek od Talla2xlccv »

Zdar tenhle druh felinky mám já je to rok 94 do provozu 95 takže v tp mám 95 tenhle konektor mám kde říkáš stáhnu si to jen pro zájímavost diagnostiku mám v pc dělám si jí sám, když je třeba ten konektor je puvodně z favorita je to takovej zbytek po fáčku ve feldičce :) udělal jsem si přechodku z toho 5ti pinu na obd tak nic neblikám, ale možná to jde nevím jednoduché diagnostiky třeba z globusu jsou tak dělaný že blikaj a pak hledáš, já to zkoušet nebudu radši , ale mrknu co chlapci z ruska umí :)
Odpovědět