motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Vše okolo diagnostiky
greenbitch - FK

motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od greenbitch - FK »

zdravim,prosim kazdeho,kdo by mel jakoukoli radu o pomoc.Nedavno jsem menil motor(1,3mpi,naj.120000),asi po tydnu odeslo pal. cerpadlo,po vymene se auto dusilo a tak nejak jezdilo dokud jsem nerozsvitil svetla,pak se behem par vterin zadusilo,nesly blinkry a trochu se rozsvitily varovky,po vypnuti svetel auto zas jelo,dokud jsem nezabrzdil a nerozsvitily se brzdovky,nebo couvacky.Vyresilo se to ukostrenim cerpadla,ale pak odesel snimac otacek.Po vymene motor porad vynechava a po par km uz nechcejet skoro vubec,zere snad 20l,smes je srasne bohata,strili do sani a po pridani plynu se dusi,chvilema jede nermalne a kdyz vynecha cvaka v pal.rele,diagnostika pise G28 engine speed senzor,snimac otacek je novy,zkousel jsem novy zap.modul,nove svicky,nekolik skrticich klapek,a zadny zkrat najit taky nemuzu,uz si vazne nevim rady,takze kdyz nekoho neco napadne,poradte prosim diky
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od Pluhda »

A nastavil si tu škrtící klapku pomocí diagnostiky?
Mikelights - FK

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od Mikelights - FK »

Takže jsem pochopil, že elektřinu máš vyřešenou tím ukostřením. Pokud jsi při výměně čerpadla nevyměnil i palivový filtr, je možné, že se ti všechen bordel dostal do vstřiku a proto to vynechává. Zkusil bych vyměnit již zmíněný palivový filtr a určitě i vzduchový a každopádně bych přidal do paliva aditivum na pročištění vstřiků. Pak bych zajel na PAL test a tam uvidíš co ti naměří.
greenbitch - FK

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od greenbitch - FK »

elektrika by mela byt vyresena,i kdyz mi nejde na rozum,co tenhle problem vubec zpusobilo,protoze nez odeslo cerpadlo,bylo to v poradku a prijde mi divny,ze kdyz na minus cerpadla kde minus je,pripajimkabel od minus baterky problem zmizi,jsem mechanik a ne elektrikar,ale zadny zkrat nebo neco,jsem neobevil.Diagnostiku mam svoji,takze klapku jsem nastavil a vstriky jsou taky vymeneny,jen ten filtr budu teprve menit,ale myslim ze,kdyby to bylo jen ve filtru,nenaskakovala by mi porad chyba engine speed senzor,nebo ano?
Mikelights - FK

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od Mikelights - FK »

Nejsem sice žádný diagnostik ani autoelektrikář, ale dle dostupných informací se senzor G28 montoval do audin 1.8 v turbu a do VW 2,0 Tdi. Felicie má myslím G40. Nebo je možné, že má oba dva. Jinak každopádně zkus vyměnit ten palivový filtr a pořádně omrkni hadičky přívodu paliva. Je to investice cca 200Kč. Já ho měl tak zapranej, že po demontáži z toho vyteklo "něco":-) černého, a nechápu jak to ten motor mohl vůbec spalovat. A kontrolou hadiček zjistíš, jestli ti to náhodou někde nesaje falešný vzduch. Tím by se vysvětlovala ta spotřeba atd.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od ferdamravenec »

co všechno jsi měnil ? tj nechal na tom motoru který jsi namontoval , zajímá mě
snímač teploty (není vadný ?) , alternátor (nepřebíjí ?) , motorovýsvazek ( není někde zoxidovaný ? )

jinak zkontroluj očisti ukostření u zadního světla , a kostření motoru
co regulátor tlaku paliva
greenbitch - FK

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od greenbitch - FK »

snimac teploty je dobrej,altik taky,regulator jsem menil se vstrikama,zkousel jsem i puvodni snimac otacek,tu kostru jsem jeste nekontroloval,ale ja to typuju na ten svazek,ted jsem na to tejden nesahl,ale v nedeli,jsem to nastartoval a bezelo to,kdyz jsem to chtel natocit znovu,byla chcipla baterka a kdyz jsem to pak zkousel pres kabely,jiskru to hazelo,benyin tam sel taky ale nechytlo to
Mondier - FK

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od Mondier - FK »

ahoj uz sem zoufalej potreboval bych poradit tak dva tri mesice nazpet sem menil palivovou trubku filtr a dnes pri jizde mi zacala cukat zdechat jako by nemela prisun paliva tak nevim.poradte dikec.
Mondier - FK

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od Mondier - FK »

Hojda vymenil sem lamdasondu a je taknejak klid.Este mirne pocukava ale aspon jede.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od RAIMMI »

ahojte,
segře Felda cuká a nechce jet, diagnostka také píše engine speed Senzor (G28) co mám vyměnit? 1.3Mpi...
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od Jura_Favorit »

G28 je snímač otáček motoru ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: motor cuka nebo vubec nejede a zere jak tank

Příspěvek od RAIMMI »

díky moc ;) , už jsem z těch Felicií nějak vypadl :D
Odpovědět