SW pro diagnostiku auta

Vše okolo diagnostiky
Talla2xlccv
Příspěvky: 228
Registrován: pon 18. črc 2011 18:36:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Talla2xlccv »

tohle jsem měl taky udělal jsem to tak že jsem u sedmiček ptom co tam nase...ou svoje ovladače tak je dám aktualizovat z danýho umístění u tebe z cd čka mělo by to chodit u mě bylo po potížích
Vit125
Příspěvky: 86
Registrován: ned 30. srp 2009 18:47:22
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Vit125 »

No bylo to trošku složitější, on prostě NTB nepoznal co je připojeny tak jsem musel tam dát ovladače ze seznamu ovladacu v pc jak na USB tak na SerialCOM a ty ovladače z cd tam dát prostě nešli, vůbec je to nenašlo, musel sem najit nejaky VID a PID cisla a podle nich najit nejaky ovladace a pak resetovat EEprom v kabelu. Byla to docela pakárna a strávil jsem u toho asi tak 4 hodiny než jsem to rozhejbal
Talla2xlccv
Příspěvky: 228
Registrován: pon 18. črc 2011 18:36:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Talla2xlccv »

tak já to měl teda o dost jednodušší našlo to z místa na ploše hnedle ale hlavně že to máš v kupě
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od acab »

zdravim ... jen takova drobna otazka :D je jedno jaky kabel koupim jestli modry nebo černy ? mam verzi 304 cz a výš sem se dočetl že s modrym to rozjedu v pohodě ale co s černým ?
a ešte jedna věc :D jaky je rozdil mezi verzí 304 a 409 ? .... ve vagu jsem se ještě nehrabal takže nevim
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od MajklGT »

Ja zas cet ze cernej je kvalitnejsi - ten pouzivam uz dlouho. 409 mi nesla registrovat 304 vali vpohode.
Vit125
Příspěvky: 86
Registrován: ned 30. srp 2009 18:47:22
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Vit125 »

Taky záleží co s tím kabelem chceš dělat, jestli jen diagnostiku nebo i kódování. Ten modrej z aukra mám doma a s tím mi šla jen diagnostika a teď sem koupil nějakej čínskej černej a s tím už jde i kódovat a mám k tomu i plnou verzi VCDS 10.6.4. CZ
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od acab »

ja bych chtel jenom pro kontrolu paměti zavad a nastavovani škrtici klapky apod. prostě ty zakladni nastaveni ....... jo a k čemuje dobre kodovaní ?
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od MajklGT »

napr aktivace tempomatu (ne u felicie), atd... ja byt tebou vemu cernej
Vit125
Příspěvky: 86
Registrován: ned 30. srp 2009 18:47:22
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Vit125 »

Ano vezmi raději černej, je to lepší, použiješ ho na více aut a to zakl. nastavení klapky si nejsem jistej jestli by se stím modrým šlo provést.
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od acab »

ok díky :thumright:
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od 00Inferno00 »

Vit125 píše:Ano vezmi raději černej, je to lepší, použiješ ho na více aut a to zakl. nastavení klapky si nejsem jistej jestli by se stím modrým šlo provést.


Myslím, že je to jedno jestli černý nebo modrý. Měl jsem v ruce oba a oba fungovali stejně ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Vit125
Příspěvky: 86
Registrován: ned 30. srp 2009 18:47:22
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Vit125 »

Tím, že fungovali stejně myslíš co ? Co s nimi šlo dělat? Já mám taky oba, ten modrej z aukra asi za 500Kč s tím šla jen diagnostika bez kódování a přizpůsobování ŘJ. Teď mám ještě jeden černej, nějakej čínskej klon HEX-CAN a stím už jde vše, ale taky stál víc.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Raceman »

nedělil bych to na modrej a černej kabel

zásadní rozdíl bývá jen v tom že jsou kabely KKL a HEX-CAN
se všemi jde dělat základní kódování jen s kabely KKL si člověk neškrtne na koncernových autech vybavených systémem CAN 2.0 což je zejména octavia 2, superb 2, passat B7
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od acab »

hmm... :lol: tak ted važně nevim že co :D co by jste mi doporučili vy ?
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od 00Inferno00 »

Pokud to chceš jen na feldu a pod., tak kup KKL kabel. Pokud to chceš i na moderní auta, kup CANovej ;)

Edit:
Vit125 píše:Tím, že fungovali stejně myslíš co ? Co s nimi šlo dělat? Já mám taky oba, ten modrej z aukra asi za 500Kč s tím šla jen diagnostika bez kódování a přizpůsobování ŘJ. Teď mám ještě jeden černej, nějakej čínskej klon HEX-CAN a stím už jde vše, ale taky stál víc.


Už ti v podstatě odpověděl Raceman, mícháš jabka a hrušky dokupy :roll:
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od acab »

ok dik :thumleft:
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Xyz255 »

ehm...:D takže: stáhnu si http://www.ulozto.cz/xhXfFHY/vag-com-ihr-304-funkcni-cz-rar, koupím tohle http://www.motordiag.cz/produkt/fast-KKL-USB a měl bych být schopnej si přečíst a vymazat chyby + nastavit co potřebuju (napadá mě klapka a dál nevim, co všechno se dá nastavit)? Jde mi jenom o feldu, žádný jiný auto neplánuju štelovat
Lightning
Příspěvky: 28
Registrován: ned 27. dub 2014 13:48:09
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Lightning »

Ano, jen doporučuji koupit tento kabel http://aukro.cz/diagnostika-usb-kkl-vag ... 51217.html Koupil jsem modrý a ten mi nefungoval, později jsem koupil od tohoto prodejce černý originál KKL kabel a funguje jak na feldě, tak na pólu.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Matuhsch »

ja mam modrej a funguje bez problemu, na nektery veci u mpi budes potrebovat jeste simos manager napr nastaveni klapky
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Xyz255 »

Mám 1.6, tam myslim simos není nebo jo? A předpokládám, že to je taky nějakej soft, takže chvilka hledání a crackování, že, ten simos manager? (kdybych to tam měl)
A budu moct aji nastavovat, nejenom pouze číst, že ano?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Matuhsch »

Jo je to jen dalsi soft.. No ono toho u feldy moc k nastavovani ani neni :D tak klapka a nakodovani cipu k imo :D
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Xyz255 »

To je fakt :D a ten simos manager si musim sehnat aji když mám 1.6 a nic simos v ní není?
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: SW pro diagnostiku auta

Příspěvek od Xyz255 »

Tak s tím kabelem mi přišel aji soft 409 blabla, tak si říkám, že když mám 64 bitový winy, že mám asi použít ten než to 304, ale u toho 409 jsem se tu někde dočewtl, že může dělat s feldou trable či co, takže co radíte použít? Než se s tím hodiny drbat tak se rovnou zeptám
Odpovědět