Napojení na VAG-zjištění chyb

Vše okolo diagnostiky
Tholis - FK

Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

Jsem z Teplic. Byl by někdo poblíž kdo má kabel? Jen mě zajímá co nemám v pořádku. Nechci za o platit a chci mít opravdu objektivní zjištění chyb. Pravděpodobně by měla být mimo lambda..Ale než za ní dám hřísné peníze chci vědět jestli to je vše..Klidně si někam zajedu. Mám r.v. 96 BMM.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

Kdybys vydržel do srazu...tam bude vag určitě a asi ne jeden. ;)
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

No já jsem tam chtěl přijet už s hotovým motorem, ale vydržím určitě :lol: Ono já tam budu mít nejošklivější auto protože jsem vše dělal na mechanických částech tak jsem si říkal ať jsou aspoň ty komplet :oops: Ok, ok je o nejlepší varianta..auto jezdí a hezky..jen víc čoudí no..Počkám..Já se toho napojení bojím-až zjistím co je vše v nepořádku..Bude tam napojení i na BMM? Co vše se dá zjistit?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

No abych pravdu řekl tak mám jen 16ti pinovej konektor OBD II co je vedle pojistkovky.Pokud máš zásuvku ještě v motoru u nádobky s uhlím tak tu redukci nemám... :(
Zbysek - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jde to normálně propojit drátkama, protože v té OBDII zásuvce je použito taky skoro prd. Jen se nesmí hlavně dotknout někde, nebo je po kabelu.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

Jo ale těžko to budu dělat v půlce prosince se zmrzlejma rukama na parkovišti.. :roll:
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Raceman »

abych řekl pravdu tak jsem ještě neviděl feldu která by neměla OBD2 u pojistkovýho panelu a že sám mám taky BMM rv 95 a ta jí má taky na svým místě
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

Hm tak to je vážně na ...Co já budu dělat? Nechci do autorizovanýho a dát za 250Kč něco co asi ani neuvidím..Ivarek myslíš že to nikdo nesežene? Já už jsem fakt doufal že to bude v pořádku :(
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

Ivarek píše:Jo ale těžko to budu dělat v půlce prosince se zmrzlejma rukama na parkovišti.. :roll:


Tak to se pletes :) me to neva :)
Luka$
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

Lukas: Zase nechci aby si ten kabel zničil, nikdy nevíš omylem někde škrtne :( Snad někde někdo půjčí redukci.. Těch BMM tam bude snad dost... :(
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

Lukaš...no jo..mě jak mrzne tak mi nejdou ohýbat prsty a celej jsem takovej nepohyblivej... :D :D



Tholis...nepochopil jsi mě..ten kabel umí i BMM,problém je ten že některý feldy,hlavně starší nemají klasický 16ti pinový konektor vedle pojistkovky zespodu ale mají ho v motoru vedle nádobky s uhlím a pak potřebuješ tu redukci kterou nemám.Ale těch je opravdový minimum jak píše Raceman a je fakt že já jí taky ještě nikdy neviděl.
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

Ktery Teplice myslis? t vedle usti nad labem?? pokud ano neni problem jian kzjisti si jestli tam mas ten klasickej konektor vedle pojistkovky.
A to co pisete ze je vedle nadobky na aktivni uhly nepletete si to s fackem? na to prechodku mam jsou tam snad jen dva drat nebo tak nejak ale ze by to davali jesti i feld to se me nezda ale mozny je vsechno.
Zbysek - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Zbysek - FK »

OBD II konektor je ve všech feldách u pojistkovky od ledna 1995. Starší snad nikdo nemá ne? To se snad ani nedělalo.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

Pro nevěřící je to položka 11....

ObrázekObrázek
Zbysek - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Zbysek - FK »

No což o to, asi každý ví, že v manuálu je to nakresleno, ale snad nikdo to ještě fakt neviděl na něčí feldě. Asi to bude tím, že feldu z 94 roku tady nikdo nemá.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 25. lis 2008 19:43:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

Hmmm,tak to tam asi nakreslily i přesto že žádný takový auto neexistuje... :roll:
Zbysek - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Zbysek - FK »

:roll: chlapče, chlapče :roll:
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

ano jsem z Teplic od Ústí nad Labem pročpak? Konektor tam je..Je to jak z jehličkovky :lol: A nebuďte na Ivarka zlí mi chtěl jen pomoc a vy se na něj takhle sesypete :lol:
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

Tholis,díky...to je v pohodě...sem na to zvyklej... ;)
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

No my co máme kombíka spolu musíme držet..Je to tu samej závodník a nikdo nedocení že může v kufru spát jak na hotelu :lol:
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

Tak pokud bys chtel muzu slouzit tim kabelem a Vagem.
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

Navštěvník: Asi počkám do srazu a pak uvidím+tyseš členem klubu nebo jak? :lol: Já aby mě nikdo nezavedl někam na samotu, neznásilnil a nesebral auto :lol:
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

:o) mam tu registraci jen se vzdycky zapomenu prihlasit no jako ted jako ted :O) a tohodle se bat nemusis prijel bys normal asi v teplich do skolni ulice ti to zfouknu na parkovisti :o)
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

Jee sorry meli tam byt jiny smajlici :lol:
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

šlo by to dnes? Ve školní ulici pracuju můžem to udělat na parkovišti ve dvoře :D
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

Ty z ty delas u Vodohospodaru ? dle fotky a nemas nahodou vzadu prevareny dvere? Jestli jo tak ani nevis kdo ja sem - prumka - admin :lol: uz vis?
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

Super :lol: To seš ty Zdeňku? Jasně že jsem to já s tou bílou obludou :lol: Takže se mám stavit normálka na škole a uděláte mi diagnostiku? A mě to debila nenapadlo a to mě to mělo napadnout hned..Zítra bych se mohl stavit? Mohu od 7mi kdykoliv celej den...Mám vjet do dvora nebo jak? Doufám že my to studenti nerozházej :lol: dej mi echo na mail třeba pevnou do školy ti zavolám a domluvíme se. mail : marik@hydrosystemy.cz
Xfanthom - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Xfanthom - FK »

Nebyl by někdo s vagem okolo Jičína ?? :D :D ( toho Jičína u HK ) ..... jen tak náhodou....
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

Jo jsme to ja mas tam email ale bohuzel jsem si vcera vecer todle uz neprecetl - ale stejne bych nestihal a jiank rano kdyz si prijel jsem na tebe rval ale neslysel jsi jen sis pipl autem a uhanel do kanclu :O)
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

Tak v pondělí kolem půl 8mé se sejdeme u nás před dvorem? Otevřel by si mi rovnou vjezd do školy..Šlo by?
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

Sem ti psal ze na skolni dvur tezko to by nas reditel zabil. Musim nejdriv nabit notas a pak to muzem sfouknoeda u teba na dvore - pokud to jde.
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

Nezlob se nebyl jsem ještě na emailu. Budu na něm celé pondělí...Dobře u nás na dvoře to půjde..Až se v pondělí dostanu na mail zavolám ti na to číslo a domluvíme se..Jinak můžeš v podstatě přijít kdykoliv od 7:30 do 16:00...
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

Jasne bud se tam rano potkame nebo skoc pro me tak nekdy kolem 10 treba - ok? Rano to nabiju a pak by nemel byt problem.
Tholis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Tholis - FK »

Dostal jsem se na firemní mail-jsem ti odepsal.. V 10:30 se pro tebe stavím. Ještě jednou moc děkuju :)
Benet

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Benet »

Zdarvém mám takový dotaz a celkem se to sem hodí takže bych nemusel zakládat nové téma. Připojil jsem si doma přes kabel a vymazal chyby a chci se zeptat po kolika cca kilometrech by se chyby opět zapsaly pokuď by byli aktualní?
Děkuji
smazany clen - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od smazany clen - FK »

To není o kilometrech, ale o tom kdy to dané čidlo hodí chybu. Takže by to mělo být hned. a jestli se Ti něco objeví později, tak to může být třeba chyba kabelu po cestě k čidlu. A napřed zkus jet ve všech režimech.
smazany clen - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nemá někdo VAGa z okolí Neratovic?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

Mělník.
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Smells »

Mám takovej dotaz. Toho mě stačí na to abych propojil feldu s PC a mohl pouzivat VAG ?
http://www.aukro.cz/item546278184_diagn ... a_vag.html
Nejsem si jistej protoze driv sem videl jakysi prevodniky OBD2 k pc.Moc tomu nerozumim.
Dik
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
smazany clen - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od smazany clen - FK »

nazdarek tak tento kabel mam a je v pohode mam feldu 95 a vse OK napojis stim aj zbytek skodovek VW a audi vrele doporucuji
Kulis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Kulis - FK »

jé helel tak to by mě taky zajímalo na co si Felina stěžuje a co jí chybí nemá tuto věc někdo z okolí Nymburka?Nebo nějaký dobrovolník který by mi levně udělal diagnostiku na srazu ve Dvoře Kr. mám Felícii 1,3mpi 2001
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Raceman »

na srazech poskytujeme (aspoň tedy já) diagnostiku zdarma ;)
Kulis - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Kulis - FK »

Raceman píše:na srazech poskytujeme (aspoň tedy já) diagnostiku zdarma ;)


Hodný kluci,ale víš jak se říká:každý dobrý zkutek má být po právu odměněn :geek:
mr.Freak - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od mr.Freak - FK »

mám dotaz...chtěl bych si pořídit VAG na svůj notas a netusim jaky kabel a kde ho koupit + ten soft na notas...poradite kde bych to získal? díky moc
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

Soft ti můžu poslat.
smazany clen - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od smazany clen - FK »

to Ivarek:
Prosim Ta mam moznost zakupit tento kabel:
http://auto.bazos.sk/inzerat/1341190/OB ... -kabel.php
Zaujima ma Tvoj nazor na kvalitu....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 02. bře 2009 12:55:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Ivarek »

No já nevím..neznám výrobce a ani kvalitu ale asi fungovat bude.Prodejce nabízí i otestování na notebooku,tak bych se ho asi nebál.
smazany clen - FK

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dakujem za odpoved. ;)
kabourek

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od kabourek »

mam dotaz neni nekdo s vag z okoli plzne jsem z prestic
Návštěvník

Re: Napojení na VAG-zjištění chyb

Příspěvek od Návštěvník »

přišel mi kabel na diagnostiku a mám nainstalovanej VAG, můžete mi prosím někdo říct jak provést základní nasvatení + jak vynulovat klapku aby zas padaly otáčky rychleji dolů? Díky za návod
Odpovědět