Airbag - poruchy a jejich řešení

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

No kdyby byla po havárii taky by měla mít v paměti zapsaný crash data ale podle toho kodu ta řj snad vůbec není z Feldy....
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Airbag

Příspěvek od Raceman »

měl bys tam sehnat jednotku s písmenama AA, AB, AK, AL a doporučuju vyndat přímo z feldy protože každá jednotka má nahraný přesný data pro jednotlivej typ auta tzn. že třeba jednotka z oktávky se nedoporučuje dát do fábky kvůli rozdílnejm datům pro senzor podélnýho zrychlení
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

Tak jsem zkoušel hledat to číslo a mělo by snad být pro např. Golf3,Passat B4,Sharan.Felda nevím..tam by měli být ty dvoupísmena jak píše Raceman.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Airbag

Příspěvek od Raceman »

je to běžná koncernová jednotka a do aut se liší právě podle písmen ... koncový trojčíslí je pak podle typu jestli jeden, dva a nebo více bagů a v prostředním trojčíslí je informace jestli je to analog "třídrát" a nebo digitál "CAN"
smazany clen - FK

Re: Airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

No jo ale tahle byla uplně nová z autorizovanýho servisu škoda ale jak řikám je to nějakejch 8 let
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Airbag

Příspěvek od Raceman »

no tak je to jasný ... máš jednotku která nemá v sobě nahraný žádný data pro daný auto
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Ivarek »

Já myslel že tam ty data musí být a jenom se nakoduje počet bagů,ne?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Airbag

Příspěvek od Raceman »

právě že počet bagů značí to poslední trojčíslí a první písmeno
pro každý auto je pak jinej software a ten se z čísla jednotky nedá vyčíst
smazany clen - FK

Re: Airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

aha a jak to tam dostanu?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Airbag

Příspěvek od Raceman »

jde to tam nahrát i přes VAG zásuvku ale musel bys na to mít patřičnej soft, data a kabel s COM portem protože co vím tak ten soft pracuje v DOSu takže než se s tím s*át je lepší sehnat už nahranou jednotku z nějakýho auta
smazany clen - FK

Re: Airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

kabel mám, patřinej soft je co? Mám celkem asi 5 druhů VAG a jeden pracující přes DOS a data vemu kde?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Airbag

Příspěvek od Raceman »

název softu nevím ale taky je hlavně potřeba stáhnout data z nějaký jednotky a ty pak nahrát do tý tvojí no a i tam bych stejně viděl snažší řešení za pár korun sehnat jednotku přímo z feldy
smazany clen - FK

vystrelene airbagy

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravim cely feliciaklub.
Rozhodol som sa kupit feliciu.. mam jednu na ruke je to 1,9d, r.v99, novsy typ, ale ma jeden hacik je sice trocha buchnuta ale to je nic staci vymenit blatnik svetlo ale je tam vecsi problem z airbagom je vystreleny.. a to sa chcem spitat ci sa to da vymenit za iny volant ktory tam ma este ten airbag myslim ze s montazou by nebol problem ale nadstavit ten airbag aby airbaguval.. teda aby fungoval ako ma ... neviem ako sa to tam nastavuje ci tam aj neake cidla nahodit aby ked doslo k zrazke aby vystrelil... dakujem ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: vystrelene airbagy

Příspěvek od Ivarek »

Dáš nový airbag do volantu,dáš nový pás s pyropředpínačem a z řj vymažeš crash data.
smazany clen - FK

Re: vystrelene airbagy

Příspěvek od smazany clen - FK »

super vsetko pohodicke az na ro rj vymazat crach data .. to neviem co je teda ako to odstranim ....
inac diki
Kalfa - FK

Re: vystrelene airbagy

Příspěvek od Kalfa - FK »

Musis na diagnostiku kde se to přes VAG odstraní
Peedr
Příspěvky: 65
Registrován: ned 03. srp 2008 17:15:31
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: vystrelene airbagy

Příspěvek od Peedr »

Můžou ti to udělat třeba v servisu. Vezmou počítač, připojí se kabelem na řídící jednotku (konektor je tuším u spínací skříňky) a vynulují se informace o vystřelení airbagů, atd...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vystrelene airbagy

Příspěvek od Atnarfus »

Konektor je u desky s pojistkama.
smazany clen - FK

Re: vystrelene airbagy

Příspěvek od smazany clen - FK »

Pokud airbag jednou fouknul tak by se měla měnit i jednotka airbagu.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: vystrelene airbagy

Příspěvek od Ivarek »

No ano,správně by to tak mělo být.Ale buď koupíš novou což bude pálka anebo z vrakoviště a tam taky nemáš jistotu že není po nehodě.
smazany clen - FK

Re: vystrelene airbagy

Příspěvek od smazany clen - FK »

no ved prave.. no neviem.. radsej si pojdem pozret neaku feldu do Rakuska aby to malo vsetko ako ma byt...
Zbysek - FK

Re: vystrelene airbagy

Příspěvek od Zbysek - FK »

Bez výměny jednotky to opravdu není ono, ale bohužel takhle jezdí jistě po světě spousta feld, kterým se jen tak nějak vyměnila za starou. Mimochodem, pokud budeš pokukovat po 1,9d s pytlema, tak si dávej bacha na dobu svícení kontrolky bagů, protože už jsem potkal nejednu, kde zhasínala zároveň se žhavením a samozřejmě to nebyla náhoda. Hold když nběkdo ví že ty pytle nefungují, tak to prostě propojí na budíkách a ono to aspoň svítí. Ovšem na druhou stranu už jsem zažil i připojenej obvod s časovačem, takže to vypadalo jako že je vše ok, ač v tom autě ani bagy nebyly a místo nich jen zapojenej odpor :( . Hlavně že byl majitel spokojen že se mu v případě nehody nic s pytlema nestane :(
Rosta

Kontrolka airbagu

Příspěvek od Rosta »

Po zapnutí klíčku zhasne kontrolka airbagu a následně se rozsvítí trvale. Má někdo nějakou radu co je s tím?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Diagnostika,ta ti řekne kde je chyba.Ale tipuju na vadné vedení mezi řj a pytlem.Třeba spirálový vodič pod volantem.Nevím,takhle na dálku.
Zbysek - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Zbysek - FK »

Kroužek pod volantem je nejčastější příčina jak píše Ivarek. Bez diagnostiky přes vag nejde ale opravdu nic jiného zjistit. Neboj se ale hnd toho, že je to nějaká závada, protože se může jednat pouze o jednu z chyb, díky kterým vyhodnotí řídící airbagů, že je raději odpojí, tedy kontrolka poté pořád svítí. Jednou z takových chyb je podpětí a přepětí v palubní síti, což je velice častá závada. Po vymazání paměti závad potom zase vše funguje jak má.
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Dedla »

Co takhle zvolit tu nejjednodušší cestu: Nepřebíjí mu altík? (stejný jev jako u ABS)
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Rosta

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Rosta »

Myslíš že přebíjení? No ani to bych nevyloučil docela bych se k tomu přiklonil.
Rosta

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Rosta »

Dedla - takže by to byl nějaký regulátor. Ani nevím kde to tam je?
martan22 - FK

Kontrolka airbagu

Příspěvek od martan22 - FK »

Mám takový problém. A protože jsem tady našel podobné, ale ne stejné případy, tak prosím o radu. Začali mi svítit kontrolky ABS a airbagu. Taky jsem si všiml, že svítili více světla, stěrače zrychlili a taky otvírání oken. Z vaších rad jsem poznal, že odešel regulátor, tak jsem ho vyměnil. ( není to tak snadné, jak to vypadá, když je zarezlý šroubek a nic ho nepovolí. musel ven altík a to byl dobrý porod.) Ale povedlo se, přepětí zmizelo, ale z kontrolek mi už nesvítí jen ABS. Airbag pořád zůstáva svítit. Tak se chci zeptat, co je špatně???Má airbag nějaké pojistky, které se mohli přepálit? ( Mám 1.3 MPi 50 kW) Nebo snad se něco pokazilo na airbagu? Nechce se mi hned jezdit do servisu na diagnostiku, tak se chci zeptat opravdových odborníků, Vás. A ještě mě napadlo, jestli nezůstala nějaká chybová hláška v ŘJ a jak by se dala případně odstranit, nebo jak resetovat ŘJ? Mám několik návodů, ale který je ten pravý? Ať něco nezkazím. Díky za každou radu, člověk se pořád učí. Ale Felda začíná pomalu trucovat a když něco odstraním, hned je tu něco nové. Naštěstí je to poslední lidové vozidlo a pak je tady tohle VÝBORNÉ fórum.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Ivarek »

No v drtivé většině po opravě přebíjení ta kontrolka zhasne sama,u tebe je možný že mohlo dojít i k poškození řj airbagů.Bez té diagnostiky se nehneš z místa.
Zbysek - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Zbysek - FK »

Ano, chyba v přepětí v palubní síti zůstane na jednotce airbagů zaznamenána a čeká na vymazání. do té doby budou svítit. Tedy k někomu zajeď a smízni chybu, ať i za to mrchy v servisu nevezmou zbytečně prachy.
Integer - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Integer - FK »

Mal som nedávno to isté.
Regulátor v háji.
No po odstránení všetko zhaslo a ide to v pohode.
A ozaj stačí vymazať chybu airbagu v RJ a bude to v poho. Ale jazdiť môžeš. Nič vážne to nie je.
martan22 - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od martan22 - FK »

Tak závada byla odstraněna a bylo to chybovou hláškou v paměti ŘJ. Sice jsem měl obavy, že může být spálená ŘJ airbagu, ale naštěsti po výmazu paměti je všechno OK. Děkují všem za rady a už jsem zase o něco chytřejší.
Zbysek - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jen dodám, že se s tím sice jezdit dá, ale v případě nehody samozřejmě bagy nevyletí, rpotože jsou zablokované, jelikož ŘJ netuší jestli je vše v pořádku. Proto pokud má někdo podobný problém a neřeší to, tak si vozí v autě jen zbytečné nefunkční závaží.
mystery - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od mystery - FK »

Tak mě svítí kontrolka airbagu od začátku co feldu máme (co jsme ji opravili). Podle diagnostiky to je vadný kroužek pod volantem, ale ten byl daný nový. Takže chyba u mě bude asi v nedohlednu :)
stanislavandel

airbag

Příspěvek od stanislavandel »

Zdravim. Potřebuju poradit. Nesvítila mi kontrolka airbagu,pracně jsem se dostal k místu za palukou a zjistil jsem že žárovička chybí.Dal jsem novou,namontoval palubku a kontrolka svítí furt. Airbag je jak ve volantu tak i u spolujezdce v pořádku a neporušen.Na řídící jednotku jsem se ještě nedostal.Může být chyba tam??? :( :( Díky za rady.Standa
smazany clen - FK

Re: airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zajeď si na diagnostiku, ale napřed zkontroluj všechny kontakty u bagů, pyropatron, u jednotky. Ale asi bych to raději dělal při vypojené baterce. Nech jí tak minimálně půl hodinky odpojednou aby se vybil kondík na jednotce a pak to všechno zkoukni a hlavně koukni taky jestli nejsou vystřelený pyropatrony. A pak na diagnostiku, protože jestli někdo odpojil bagy a zapnul zapalování, nebo měl zapnuté zapalování a u toho odpojil baterku tak se zapsala chyba do ř.j. a stačí jen máznout.
stanislavandel

Re: airbag

Příspěvek od stanislavandel »

Díky kde najdu tu řídící jednotku.
smazany clen - FK

Re: airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak to netuším, já už felinu nemám a ani jsem ho tam něměl. Ale může být třeba někde vespod na některém z A sloupků.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Ivarek »

No ono už je divný že tam ta kontrolka nebyla.Řj pro pytle je na středovým tunelu vepředu pod kobercema.
Zajeď si na diagnostiku,ta ti vypíše proč svítí.
slegrusik - FK

Re: airbag

Příspěvek od slegrusik - FK »

Ahoj a zdravím!
Včera jsem vyhazoval z auta staré hydrokorektory a dával nové. Asi si říkáte zbytečná práce, ale sehnal jsem nové téměř zadarmo tak proč ne ;)
Jelikož jsem demontoval volant i s airbagem abych lépe dostal palubku ven a bylo více místa, odpojil jsem baterku kvůli airbagu. Auto bylo bez proudu celou noc. Když jsem vše montoval zpět tak jsem zjistil, že po těch 4 vteřinách po zapnutí zapalování kontrolka airbagu zhasne a okamžitě se zase rozsvítí. Udělal jsem totiž omylem to, že jsem zapnul zapalování ikdyž nebyl airbag připojen. Zapomněl jsem na to, protože nesvítila žárovička obrysových světel a pak jsem kontroloval její funkci. Otočil jsem kláčkem,žárovička svítí, ale ten bag nebyl připojený. Zapomněl jsem, ale nechtěl jsem nasazovat volant a připojovat bag když jsem neměl jistotu, že žárovička bude svítit.
To že kontrolka bagu nezhasne je tím, že jsem zapnul zapalování dřív než byl airbag připojen? Má to souvislost. Jestli ano doufám, že to na diagnostice půjde vymazat.
Díky :?
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Skury »

stanislavandel píše:Díky kde najdu tu řídící jednotku.


Řídíc jednotka bagu se nachází přímo na středním tunelu pod kobercem těsně před motorovou stěnou. Krabička 10 na 10...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Kuladmin »

JJ oba si zajdete na diagnostiku. Pokud byloi jen neco odpojeno tak se to smaze a bude to ok. K te chybejici zarovce je jasny ze ji byvali majitel vyjmul aby nesvitila a ted je otazka proc zda se mu jen nechtelo na tu diagnostiku nebo zda je neco ko.
slegrusik - FK

Re: airbag

Příspěvek od slegrusik - FK »

Tak už to mám v pořádku. Dojel jsem si na diagnostiku a za kilo mi to chlápek smazal. Uf! :D
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od emilio52 »

A bylo to na objednání nebo to udělal hned .?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
slegrusik - FK

Re: airbag

Příspěvek od slegrusik - FK »

Bylo to takřka hned :D Volal jsem mu dnes v 11 hod a měl jsem přijet ve 12:30. Přijel jsem tam, napíchnul na pc, smazal chybu a za pět minut jsem si to frčel zpět ;)
smazany clen - FK

Re: airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

To není špatnej kšeft.To je za 8 hodin 9 600 Kč. :D
Naposledy upravil(a) Maty dne pát 13. bře 2009 22:23:22, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
slegrusik - FK

Re: airbag

Příspěvek od slegrusik - FK »

No kdyby jsme k němu jeli všichni a udělali sraz u něj na dvorku tak by si pěkně namastil kapsu :lol:
smazany clen - FK

Re: airbag

Příspěvek od smazany clen - FK »

Asi dovča na Bahamách,či co................... :twisted: :lol:
Naposledy upravil(a) Maty dne pát 13. bře 2009 22:23:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Marfy - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Marfy - FK »

Jednou při sundávání volantu mi airbag vypadl, žlutý konektor na něm se rozpadl a vymotal se odporový drát, co je v něm. Celý kroužek pod volantem jsem koupil na vrakáči nový a připojil, od té doby mi kontrolka svítí. Píšete o vymazání paměti řídící jednotky, kde ji najdu a jak to vymažu? A myslíte že to v tomto případě pomůže?
Odpovědět