Dodatečná montáž ABS

Kuladmin

Dodatečná montáž ABS

Příspěvek od Kuladmin »

Udelat jde vsechno ale je to hafo veci co se musi udelat / vymenit to uz je mozna i klimoska jednodussi a nebo je to tak nastejno.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Atnarfus »

ABS je dobrá věc. Mám dvě Feldy a když se valím s tou bez ABS po dálnici a představím si, že bych ve 140ti měl začít brzdit v zatáčce, tak se mi stahuje svěrač.

ABS by se teoreticky dodělat dalo, ale je to tak rozsáhlý systém, že prakticky je to neproveditelné. Musel by jsi dát komplet jiné potrubí, dodělat docela rozsáhlou elektroinstalaci, doplnit snímače a příslušenství na kola, demontovat omezovač tlaku zadní nápravy... Jsou to prostě desítky věcí a věci na ABS jsou nechutně drahé.

Navíc ABS je zapsané v techničáku a když si toho někdo všimne, tak neprojdeš na STK.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Vici »

Pokud se sezene auto ze ktereho se to komplet vezme a bude to za slusny peniz nebude to zas takovy problem. ale clovek musi mit aspon trochu poneti jak na to.
elektrika je samostatna pripojena primo na baterku, akorat jeden drat je propojeny ke zbytku elektriky - pro komunikaci s diagnostikou. a asi jeste jeden ke kontrolce.to se da dohledat lehce. jinak je pak rozvod ke kazdemu snimaci a to je vse. jiny posilovac a brzdovy valec, jednotka abs, odpovidajici brzdove trubky a hadice.

na suchu v rychlosti je to vyborna vec, na lede a snehu uz tak moc ne... ale je to relativni
abs radeji mit nez nemit, ale neni spatne ho mit vypinaci

urcite je to daleko lehci na motaz nez klima
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Alf »

Ještě tam bude jeden drát na spínač na pedálu brzdy, ale jak napsal Vici tak zas moc elektriky tam není. Spíš ty mechanické věci. Ještě je tam plastový kryt kabelů za zadními sedadly.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od Vici »

chci dat na feldu abs. dodelavai jste to nekdo? pocitam ze je jine :

- posilovac + valec s jednotkou abs
- svazek el. k abs
- tehlice se snimaci
- zadni naprava - musi se menit cela nebo staci prehodit stity atd???
- trubkovy rozvod....

dik
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od Alf »

Já jsem to nedodělával.
Asi jenom štíty.
A co na to STK ? ABS je zapsané v techničáku....
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
luke.bean - FK

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od luke.bean - FK »

možná mám doma nějaký věcičky,z jednoho auta jsme to strašně dávno vyckuchali,ale něco se tu povaluje.. tak kdyby jsi něco potřeboval,tak řekni..
vanplus - FK

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od vanplus - FK »

zkus zajít do nějaký škoda prodejny a tam to podle katalogu najdou,co je jiný.....
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od Vici »

jo katalog mam taky...

nejvetsi oser bude asi elektrika. svazek abs je integrovany do cele predni eketriky... bude se to asi muset nejak prekuchat. nastesti je tam jen drat ke kontrolce, od spinace brzd. pedalu, spinane plus a drat pro diagnostiku
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od Vici »

luke.bean píše:možná mám doma nějaký věcičky,z jednoho auta jsme to strašně dávno vyckuchali,ale něco se tu povaluje.. tak kdyby jsi něco potřeboval,tak řekni..

luke a co vsecko ti zbylo?
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od Vici »

takze pokud to nekoho take zajima
mam asi koupene vsecko - 4000,-

posilovac s valcem a jednotkou abs - staci vymenit
pak musim dokoupi tnove brzdove trubky k rednima zadnim brzdam (ty v cene nejsou)
pak mam celou predni elektriku z 1,6 - musim z ni vyplest co je k abs a implementovat to do naftaka
prehodit tehlice
prehodit zadni napravu
a rovnou dam nove vsecky brzdove hadice atd + vse nove k brzdam co je treba - kotouce, desky, pakny valecky atd
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od Vici »

tak mam prehozeny posilovac s valcem a jednotkou abs. mam vykuchany svazek pro abs ze zbyvajici elektriky z puvodniho auta
prorusta jen 4mi draty - zeleny-ke spinaci na brzd pedalu, cerny do BD1 v pojiskovce, sedocerny se pripoji ke stejne barve u konektoru pro imobilizer (datova sbernice), a zluty - ke kontrolce......
zajtra zadnu kompletovat elektriku atd. v pondeli objednam nove trubky
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: dorobenie ABS

Příspěvek od Skury »

Náboje, regulátor, rozvodové trubičky, brzdový válec s posilovačem, elektriku... Vypínatelnej bys ho měl tak, že bys vyndal třeba pojistku? K čemu je dobrý mít vypínatalné abs?
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Zbysek - FK

Re: dorobenie ABS

Příspěvek od Zbysek - FK »

Já abs vždycky vypínal na léto, protože na suchu má opravdu řádně delší brzdnou dráhu (ještě aby ne). Ovšem jeho funkce na mokru jsou k nezaplacení.
Uživatelský avatar
Korny
Příspěvky: 639
Registrován: sob 29. lis 2008 15:01:10
Bydliště: Přerov

Re: dorobenie ABS

Příspěvek od Korny »

Zdravím,

chci se zeptat, na kolik přibližně výjde přidání ABS? Díky za odpověď.
Škoda Felicia 1.6 GLX - r.v. 98 - 55 kW
VW Touran 1.9 TDi
__________________________________________________
SPARTA PRAHA FOREVER
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dorobenie ABS

Příspěvek od Kuladmin »

To se nada ani odhadnou muzes to splasit za 2litry ale taky klidne za 10tis i vic se podivej viz drivejsi prispevek kolik toho je. A to nepocitam praci s tim spojenou.
Uživatelský avatar
Korny
Příspěvky: 639
Registrován: sob 29. lis 2008 15:01:10
Bydliště: Přerov

Re: dorobenie ABS

Příspěvek od Korny »

Tak já jsem spíš myslel, kolik si za to může vzít servis.... je jasné, že ABS komplet za tolik, za kolik seženu....
Škoda Felicia 1.6 GLX - r.v. 98 - 55 kW
VW Touran 1.9 TDi
__________________________________________________
SPARTA PRAHA FOREVER
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: dorobenie ABS

Příspěvek od Ivarek »

Servis,jo?No buď se na to vyprdne anebo to bude pěknej balík.

Ale jinak se to dá sehnat vcelku levně.Tady máš třeba komplet válec i s jednotkou ABS.

http://www.odklepnuto.cz/aukce1839717-s ... notkou-abs
Uživatelský avatar
Korny
Příspěvky: 639
Registrován: sob 29. lis 2008 15:01:10
Bydliště: Přerov

Re: dorobenie ABS

Příspěvek od Korny »

Servis beru zpět, spíš to nechám u známého automechanika....
Škoda Felicia 1.6 GLX - r.v. 98 - 55 kW
VW Touran 1.9 TDi
__________________________________________________
SPARTA PRAHA FOREVER
Uživatelský avatar
Korny
Příspěvky: 639
Registrován: sob 29. lis 2008 15:01:10
Bydliště: Přerov

Re: dorobenie ABS

Příspěvek od Korny »

Laik by asi neměl dělat, nechal bych to odborníkům.... ;)
Škoda Felicia 1.6 GLX - r.v. 98 - 55 kW
VW Touran 1.9 TDi
__________________________________________________
SPARTA PRAHA FOREVER
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dorobenie ABS

Příspěvek od Atnarfus »

Trubičky jsou samozřejmě jiné.
Bez ABS jdou rovnou od hlavního válce k předním kolům, a k zadním jdou ještě přes zátěžový regulátor.
S ABS jdou z hlavního válce do jednotky ABS a z jednotky ABS to jde už rovnou ke kolům (žádný zátěžák vzadu).

Jednotka ABS je kus pod hlavním válcem. Výsledek je, že nepasuje ani jedna původní trubka.
On je jiný i hlavní válec. S ABS má jenom dva vývody.

Jestli to chceš pojmout jako generálku brzd a přitom dodělat ABS, tak se do toho dej. Z původních brzd ti toho tam moc nezůstane, a to co by mohlo bych stejně vyměnil za nové, když už bych se v tom hrabal.
hnec - FK

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od hnec - FK »

tak ja mamtaky tuhle anabazi za sebou...alespon po mechanicke casti...ted mi jen sviti kontrolka ABS...ale to uz snad doladim..
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od favo »

A jestli se mohu zeptat jak je to ve finále s STK ? Smím si něco takového dodělat nebo ne.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od Vici »

Jasně že nesmíš...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: dodelavka ABS - delal to nekdo?

Příspěvek od Vici »

Je to jednoduchý systém a montáž je taky celkem v klidu. Jen to chce zvedák... při výměně trubek. Funguje to bezvadně a kazit se to nekazí... jen škoda že to nejde zlegalizovat
P.S. kdybych měl abs na kole tak bych teď nekulhal jak mrzák :-D
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
casio

ABS do auta

Příspěvek od casio »

Ahoj hledal jsem a nic jsem nenašel, zajímalo by mě jak moc by bylo těžký narvat do mé felišky ABS když ho tam nemám poradí někdo???
Kristensen - FK

Re: ABS do auta

Příspěvek od Kristensen - FK »

těžký to není pokud seženeš vše, nejspíš budeš potřebovat jiný náboje kol s držákama pro čidla snímačů kol tudíž přední a zadní, dále kroužky pro ABS které se nalisujou do bubnu a na unašeč předních kol, potom kompletní elektroinstalaci k abs a pokud nemáš ¨vozidlo připravené pro montáž abs tak budeš potřebovat upravit stávající elektroinstalaci v pojistkovce a palubovce, potom kompletní jednotku s pístem pro ABS a ještě možná hlavní brzdový válec a posilovač brzd. Jo a potom počítej s tím že pokud přijedeš na TK tak ti zamávaj a otočej tě hned ve dveřích. A nejhorší na tom je že tím získáš jen jednu věc a tou je poměrně slušná ovladatelnost vozidla při krizovým brždění na kluzkým povrchu, což se dá při troše myšlení a pudu sebezáchovy zvládnout aj bez ABS, jinak taky s ABS počítej s delší brzdnou dráhou na kluzkém povrchu.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS do auta

Příspěvek od Kovi »

Abs má naopak na kluzkém povrchu kratší brzdnou dráhu. Brzdná dráha se prodlužuje na povrchu suchém,protože zde nelze využít maximální možný brzdný účinek či dokonce smyk jako u vozidel bez abs, neboť smyk,kdy sou kola zablokována, je největší možná adheze.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Kristensen - FK

Re: ABS do auta

Příspěvek od Kristensen - FK »

Dobrý no tak teď jsi mě pobavil stejně tak jako spousta ostatních lidí kdysi dříve kteří tomu nevěřili a když jsme to vyzkoušeli tak jim padala pusa na zem. Na kluzkém povrchu ti ABS výrazně prodlužuje brzdnou dráhu pokud pedál sešlápneš natvrdo a necháš aby ABS brzdilo za tebe, a další věc pokud pojedeš z hodně prudkýho kopce a budeš plně vytíženej tak to auto díky ABS nelze zastavit, sice ho můžeš ovládat ale nechce se zastavit, opět vyzkoušeno na 8t náklaďáku.
Marty_pv - FK

Re: ABS do auta

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Kristensen: Landa s Krestou na DVD Bourá jen blb ukazovali rozdíl v brzdný dráze pažoutů (stejnejch) s ABS a bez a ABS vyhrálo na všech typech povrchů, akorát teda na suchým ten rozdíl nebyl skoro žádnej.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS do auta

Příspěvek od 103457 »

No já nevím, jak u feldy či pažoutů, v práci máme s ABS trafica a tam rozdíl nepozoruju, ale na líze, která má vzduchové brzdy byla jízda s ABS katastrofa, ten vzduch nestačí tak rychle utéct, jako, když klesne tlak v kapalině, takže na sněhu a náledí ABS rozhodně mínus.
Niko

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Niko »

Mám takovou otázku.Jak se chová abs když brzdím.Je cítit chvění v pedálu nebo tak?
RE5PECT - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od RE5PECT - FK »

jj při prudkém bržnění by měj jako kdyby pedál kopat.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Alf »

Při brždění, kdy by docházelo bez ABS ke smyku , ABS zasáhne a je cítit chvění pedálu a slyšet zvuk od čerpadla v ABS.
Brždění nemusí být prudké, na ledu stačí zlehka .
Při normálním brždění se nic neděje.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Niko

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Niko »

Je to nepříjemný to kopání při prudkém brzdění? Chtěl bych si koupit feldu kombi s báglama i s abs ale přemýšlím jestli je to dobrý nápad brát i s abs..... :? Jinak ted mám feldu krátkou úplnou holotu a párkrát jsem se málem vypekl na kluzké vozovce v zatáčkách.... :( Dokáže abs takovou krizovou situaci zvládlout?
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Alf »

Není to nepříjemný, je to stejný jako v jiných autech, akorát s tím rozdílem, že felda sama o sobě moc nebrzdí - hlavně z vyšších rychlostí.

ABS se hodí. Záleží co jsi v té zatáčce dělal, ABS ti zlepší stabilitu při brždění, ale od odtředivé síly ti nepomůže, fyzikální zákony nejdou nijak obelstít.
ABS se hodí hlavně při brždění kdy má půlka silnice jinou adhezi- sníh na kraji, štěrk, jedeš pořád rovně ;)

Pokud můžeš, tak vem s ABS, kdyžtak vyndáš pojistku a máš auto bez ABS ;)

Hlavně bych preferoval celkový stav, než výbavu, ABS ti bude na nic, když bude kastle zhnilá .....
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Atnarfus »

Auto bez ABS už bych si nekoupil. Kopání rozhodně není nepříjemné. Normálně samozřejmě pedál nekope. Děje se tak jenom při krizovém brždění.

Obecně Felicie s ABS brzději znatelně lépe. Projel jsem jich hodně a platí to stoprocentně. Pravděpodobně je jinak nastavený ventil v posilovači.

Jestli uvažuješ o Feldě 1.3, tak ABS znamená navíc ještě přítomnost rozpěry tlumičů a stabilizátoru na přední nápravě.
Karlous - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Karlous - FK »

Auta s ABS měly automaticky i stabilizátor nápravy? Mám ABS, ale stabilizátor tam není. A taky mě překvapilo, že čidla kol pro ABS jsou jen na přední nápravě.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Alf »

Ano stabilizátor by tam měl být automaticky.
Já mám stabilizátor i vzadu, ale nevím jestli se dával automaticky, nebo za příplatek.


Ty máš ABS a nemáš čídla vzadu ? To se podívej pořádně ;) musí tam být... pod zadnímy sedadly bude plastová líšta s kabely pro zadní čidla ABS ;)
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Karlous - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Karlous - FK »

Tak jsem se předtím asi blbě díval. Byl jsem se juknout znova a fakt tam něco vede :P
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Atnarfus »

Co mám informace, tak 1.3ky s ABS mají stabilizátor na přední nápravě.
Radek1
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 19. říj 2006 22:38:19
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Radek1 »

Tak ono sice problém dodělat ABS není,ale nikdy to nebude legální a neprojde to technickou.Sám jsem nad doděláním uvažoval,ale za ty komplikace mi to nestojí.
Karlous - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Karlous - FK »

Atnarfus píše:Co mám informace, tak 1.3ky s ABS mají stabilizátor na přední nápravě.

Hmm, v tý mý prostě není. Ale protože je to původně firemní auto, tak mě napadá jen to, že ho kdysi vyndali a zahodili. Ovšem nechápu proč by to dělali.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Atnarfus »

Taky pochybuji, že by ho vyndavali. Jsou dvě možnosti:
1. škodovka stabilizátor nedávala na každou 1.3ku s ABS
2. oprava po nějaké větší bouračce a na stabilizátor se už vybodli
Karlous - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Karlous - FK »

Opravovaný to nebylo, naboural jsem to až já :) Takže se tedy přikláním k bodu 1 - stabilizátor nemusel být v každém autě s ABS.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od Ivarek »

Teda že by mi někdy na STK kontrolovali ABS to se mi ještě nestalo.
hnec - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od hnec - FK »

ja jsem si abs dodelaval a ted me ceka technicka....tak vam budu referovat
ale jeste mi sviti kontrolka ABS a ten vykricnik...musim jeste na diagnostiku protoze jsem tu svou KKL
nerozchodil a neni cas auto potrebuji s technickou co nejdrive mam ji uz propadlou...
no budu potrebovat asi hodne stesti...
hnec - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od hnec - FK »

zdravim...byl jsem ted pul roku mimo republiku tak jsem nemohl pokracovat na tom dodelani ABS do me Feldy...
tak jsem znovu zacal...mam vse hotove krom zapojeni kabelu z ridici jednotky ABS...
nebo spis jsem je zapojil ...zelenej naspinac brzdoveho pedalu,cerny do postkove skrine do svorkovnice BD-1
sedivy s bilim pruhem jsem napojil na imobilizer/bez peruseni kabelu na ktery jsem se napojoval,paraelne/
zluty na palubni desku bila svorkovnice konektor c.3 /puvodni hnedy kabel jsem prerusil a napojil zluty/
myslel jsem ze je vse ok...po otoceniklickem se zosviti vsechny kontrolky i ABS ale po nastartovani zustanou
svitit kontrolka ABS a Vykricnik....
netusis co delat....projil jsem pc s instalovanym VAG-COM 409-1 ale napise ze NO RESPONSE FROM CONTROLER....coz si prekladam ze nema spojeni....
prosim neporadisco dal? diky
hnec - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od hnec - FK »

a taky jsem vcera koukal do velkeho technicaku a mam tam zapsano...ABS:ano ;) ted uz to jen rozchodit....prosim o pomoc :?
hnec - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od hnec - FK »

tak jsem ted naistaloval cekou verzi VAG-COM 304...kdyz se pripojim,dam test kabelu,pise COM port status -OK,interface status 0-nalezen,pripraven ,fast-synch kompabilita -NE
kliknu na VYBER RIDICI JEDNOTKY,03-ABS....cekam....napise BEZ ODEZVY RIDICI JEDNOTKY
a tuhle hlasku to hodi at delam co delam....ale z jednotky imobilizeru se ozyva jakesi cvakani...
uz si fakt nevim rady....
Odpovědět