Ostřikovače světlometů

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
Ravo
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. čer 2006 15:25:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ostřikovače světlometů

Příspěvek od Ravo »

Ahoj,
mám fel. 1.6 GLX stará tvář a mám tam z výroby ostřik předních světel. Jak víme, tak tento ostřik funguje když jsou zapnuté světla (takže v současné legislativě pořád) a zároveň si ostříknu přední okno. Toto zabezpečuje relátko vpravo motorovém prostoru pod pákovým mechnismem-převodem stěračů.

Doteď jsem si myslel, že dokud držím ostřik, tak to stříká, ale mě to jen tak krátce stříkne a přestane i když držím (a ostřikuju) čelní sklo dlouho. Myslím že to předtím nedělalo, ale nejsem si jist. Když jsem dělal poslechový test, tak to relátko cvakne (sepne), jak vezmu za páčku ostřiku a pak za cca sekundu cvakne znovu (vypne), i když držím ostřik pořád.

Je to normální? nebo je tam něco prohnilého? Co tak koukám do schématu, tak by tam žádný časovač odpínač být neměl...

Díky za rady
Felicia 1.6 GLX - Old Face Hot Chilli Metalista
Obrázek
gerrik - FK

Re: Ostřikovače světlometů

Příspěvek od gerrik - FK »

Nejsem si jist, ale řekl bych to máš ok. Aspoň u novějšich aut to tak funguje, t.z. že delku ostřiku světel neovlivníš, je nastavená.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřik předních světel - krátký impulz?

Příspěvek od Atnarfus »

Je to tak origoš, že to na světla jenom krátce stříkne.
Krkawec - FK

Re: Ostřik předních světel - krátký impulz?

Příspěvek od Krkawec - FK »

Ano, na světla to jen krátce stříkne, ale na čelní sklo ostřikuje tak dlouho, jak držíš páčku. Mimochodem mě napadla jedna věc. Felicie bez ostřikování světel mají myslím nádržku na 3litry, Felicie s ostřikem světlometů 8litrů. Teď, zvlášť v tomhle počasí (solení cest, atd..) se mi stává, že celou 8litrovou nádrž vyprázdním za den. Plnit jí nemrznoucí směsí by mě asi přišlo hodně draho. Přemýšlel jsem, že někde udělám vypínač, který vypne motorky na osřikování světel a tím pádem bude menší spotřeba náplně. Nevíte někdo, kde rozpojit kontakty na čerpadla ostřikovačů světel?
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřik předních světel - krátký impulz?

Příspěvek od Kuladmin »

Za den 8 litru?? to v tom aute jezdis celej den?? Netece ti to tam spis nekde?
Krkawec - FK

Re: Ostřik předních světel - krátký impulz?

Příspěvek od Krkawec - FK »

Ne neteče, jen hodně používám ostřikovače :D
Uživatelský avatar
Ravo
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. čer 2006 15:25:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřik předních světel - krátký impulz?

Příspěvek od Ravo »

Přesně tohle mě taky trápilo, tu obrovskou nádrž jsem měl vypiplanou hned, ostřiky světel žerou děsně (a proto taky dali větší nádrž, sériovou 3 litrovku bys měl prázdnou hned).

Stačí si dát spínač někde do interieru (já využil prázdné pozice vedle spínačů mlhovek, výstražných) a tím přerušovat ovládací impuls toho relé co jsem popisoval (od vypínače dvoulinka pod tu patici a tam to přerušit a napojit, na barvu drátu bych se ti případně ještě kouknul). Vypínač vypnutý = impuls nesepne relé a ostříkneš jen okna. Vypínač sepnut = ostříkuješ vše.

Takže to takhle mám zapojený a je to super, akorát jsem si teď všiml že to ostřikuje tak impulsově.
Felicia 1.6 GLX - Old Face Hot Chilli Metalista
Obrázek
Krkawec - FK

Re: Ostřik předních světel - krátký impulz?

Příspěvek od Krkawec - FK »

Dobře a k čemu bych tam dával relátko? Podle mě stačí přerušit spínačem +12V napájení k motorku ostřiku světel - tedy na nádržce jsou dva, myslím, že jeden je na světlomety a druhý na sklo
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřik předních světel - krátký impulz?

Příspěvek od Atnarfus »

Napájení motorku ostřikovač světel spíná až relátko v motorovém prostoru.
Uživatelský avatar
Ravo
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. čer 2006 15:25:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřik předních světel - krátký impulz?

Příspěvek od Ravo »

Krkawec píše:Dobře a k čemu bych tam dával relátko? Podle mě stačí přerušit spínačem +12V napájení k motorku ostřiku světel - tedy na nádržce jsou dva, myslím, že jeden je na světlomety a druhý na sklo


Pokud máš ostřik předních světel, tak to relé už tam je, není třeba nic přidávat ;-)

Jak píše Antarfus, je v motorovým prostoru vpravo pod mechanismem-převodem stěračů, hned vedle kabelové průchodky = ideální pro přívod dvoulinky z interieru.

A myslím že je elegantnější mít možnost ovládat silové kontakty relé nevýkonově (nepotečou takový proudy přes vypínač, budu spínat jen řídící napětí cívky relé, které má mnohem menší spotřebu než samotný motorek)
Felicia 1.6 GLX - Old Face Hot Chilli Metalista
Obrázek
X-ferda - FK

Ostřikovače světel

Příspěvek od X-ferda - FK »

Je mozny nejak postelovat ostrikovac svetel? Me prijde,ze mi to strika moc nahoru..sice svetlo je postrikany,ale zaroven i cela kapota :o
Kalfa - FK

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od Kalfa - FK »

a neodráží se to jen od světel na kapotu, musíš také počítat s tím že když to pustíš za jízdy tak proud vody je srážen větrem...

jinak v manuálu píšou cosi o speciálním nástroji, který mají jen v servisech...
X-ferda - FK

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od X-ferda - FK »

Dneska jsem to schvalne zkousel kdyz auto stalo,takze je mozny,ze se to odrazi od svetel. A jestli je potreba nejakej specialni nastroj,tak se na to vykaslu..lak to nenici a pri jizde to oschne 8-)
Kalfa - FK

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od Kalfa - FK »

to mě taky dělá (dělalo než jsem naboural) že to ocákne až do půlky kapoty, ale to je tím tlakem vody, aby to za jízdy stříkalo na světla a ne pod ně ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, taky mi to půl kapoty ochlístá fest a trochu to lítá až na sklo.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od bobas »

Jeste dotaz z trochu jineho soudku,mam ostriky origo a strikaji jen kdyz se jim chce,spise jednou za cas,nevite jaky je problem?(meli by fungovat pri zaplych svetlech ne? ) :(
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od Kuladmin »

Tak jest - uz pri parkovackach pri ostriknuti celniho okna by mely i svetlomety ostriknout.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od emilio52 »

Jako speciální nástroj na seřízení trysek používám obyčejnou jehlu .Píchnu špičku do trysky a opatrně seřídím. :lol:
Nic to nestojí a funguje to.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Kalfa - FK

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od Kalfa - FK »

i u světel? oni jdou nějak fest ztuha :(
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od emilio52 »

Pokud jdou tak jo ,já je na autě nemám ale musíš dost opatrně aby se neroztřepili .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Kalfa - FK

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od Kalfa - FK »

no, nevím, mám starej ksicht a nejde s tím ani hnout...
Návštěvník

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od Návštěvník »

Asi to jde. I Mr. Coombs a Mr. Jex v publikaci Jak na to na str. 307, odst. 9 uvádějí ...případně seřídíme vhodným špendlíkem, nebo jehlou směr paprsku vody.
Více zde - http://wrp.cz/clanky/felicia.html
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače světel

Příspěvek od Atnarfus »

bobas píše:Jeste dotaz z trochu jineho soudku,mam ostriky origo a strikaji jen kdyz se jim chce,spise jednou za cas,nevite jaky je problem?(meli by fungovat pri zaplych svetlech ne? ) :(


Ostřikovač světel mají v motorovém prostoru svoje relátko a pojistku. Najdeš to hned před řidičem. Koukni na kontakty tam, koukni i na kontakty na čerpadle. Může samozřejmě blbnout i to relátko, nebo čerpadlo. Místo čerpadla si dej žárovku a zkoušej.

Normálně to funguje tak, že to stříká jenom se zapnutýma světlama. Když páčku přidržíš, tak to stříkne tak vteřinu a pak už to stříká jenom na okno.
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Jak rozchodit ostřikovače světlometů?

Příspěvek od izzyx »

Zdravím, chci se zeptat na vaše zkušenosti s ostřikovači světlometů. Já je mám a nefungují mi. Kde může být pravděpodobně závada, na co bych se měl podívat, předem všem moc děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozchodit ostřikovače světlometů?

Příspěvek od emilio52 »

Motorek vrčí? a co ucpaný trysky nebo hadičky .?
Zkus o tom napsat něco víc .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozchodit ostřikovače světlometů?

Příspěvek od izzyx »

motorek právěže vrčí. A na hadičky jsem ještě nekoukal, teprve jsem sundal přední masku zjistil jak ty hadičky vypadají jen jsem je zkoušel jen zkusmo odpojit od toho rozdělovače a moc to nešlo tak sem toho nechal, měl sem strach abych je tam potom vrátil zpátky. čím vůbec můžou být zanešený pokud by teda byli zanešený. A trysky vyčistím jak prosím tě?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozchodit ostřikovače světlometů?

Příspěvek od emilio52 »

Prošťouchnout jehlou nebo špendlíkem .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozchodit ostřikovače světlometů?

Příspěvek od izzyx »

Tak jsem už naešl problém. Není v hadičkách ani v ostřikovačích. ale tady v té věci:
Obrázek

Co stím??
vanplus - FK

Re: Jak rozchodit ostřikovače světlometů?

Příspěvek od vanplus - FK »

kup to nový co asi.....je to ventil za pár korun....jinak ostřikovače světel byla první věc co jsem sundal z auta. moc to nepomáhá museli by tam bejt ještě stěrače :D a myčka nebo hadr udělá lepší službu
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozchodit ostřikovače světlometů?

Příspěvek od Zdenda19895 »

Za kolik se dají pořídit kompletní ostřikovače? To že bez stěračů jsou mi na houby je mě jasné odjakživa. Ale těm co dělají předpisy asi ne, tak bych je tam dal abych umazal jeden bod z jejich požadavků.( BX ) :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozchodit ostřikovače světlometů?

Příspěvek od 103457 »

cca 600,- jedna tryska, takže celkem 1.200,- + ventil za 110,- a pak už jen hadičky. A taky bandasku s čerpadlem, jde ovšem odpojit ostřikovač zadního skla a napojit to na tento motor.
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Spínač ostřikovačů světel

Příspěvek od Jeronimo »

chci si zapojit ostrikovace svetel pres vypinac, vyplodil jsem narychlo tohle velmi strucne schema :) nevim ale jestli to nebude v tomto zapojeni necemu vadit, napr. vetsi odber proudu pres lukas, nebo jestli motorky nepujdou na polovicni vykon. Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: spinac ostrikovacu svetel

Příspěvek od Atnarfus »

Nakreslil jsis to opravdu hodně jednoduché. Reálné schema zapojení je daleko složitější. Motorek co ostřikuje přední a zadní sklo se točí doprava, nebo doleva. Podle toho stříká na přední, nebo zadní sklo. Lukas tak zabezpečuje přepolování motorku čerpadla. Od lukasu jdou dva dráty rovnou k čerpadlu a na nich se střídá plus a mínus tak, aby se točil motor doprava, nebo doleva.
Čerpadlo ostřikovače světel je napájené samostatně a ovladané relátkem v motorovém prostoru.
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: spinac ostrikovacu svetel

Příspěvek od Jeronimo »

jasne...zapojeni s relatkem je jasne...ja myslel ze bych si to mohl nejak usnadnit. a co kdybych to pripojil na to plus - ktere ovlada ostrik celniho skla? to uz by melo byt realne.
to ze se meni polarita jsi mi rekl az ty :) ae dava to smysl.
Marty_pv - FK

Re: spinac ostrikovacu svetel

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Jeronimo: Ideální by bylo přerušit tím vypínačem + ve spínacím okruhu toho relátka předních ostřikovačů - potom by neměl být problém s proudovou zátěží vypínače když budeš chtít ostřikovat světla.
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: spinac ostrikovacu svetel

Příspěvek od Jeronimo »

abych byl presny tak mam auto bez ostrikovacu :) takze mi jde o to ze nechci tahat kilometry kabelu a vsecko rozebirat. jednoduseji to teda asi nejde :( holt budu muset nekam dat to relatko. nevi nekdo nahodou kde se to relatko nachazi? abych alespon umistil na totozne misto. a plus mam dat trvale nebo na spinacku? pres pojistku nebo bez?
Marty_pv - FK

Re: spinac ostrikovacu svetel

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Jeronimo: Laurinka je GLX, takže bys měl mít v motorovým prostoru někde u kabelový průchodky řidiče svorkovnici se 4 pinama - na ni napojíš el. svazek ostřikovačů (včetně relátka a držáku, šroubuje se na mezistěnu) a druhý konektor svazku napojíš na čerpadlo ostřikovače světel. Proč to dělat jednoduše když to jde složitě :D než to nějak bastlit, radši bych sehnal ten svazek z vrakáče
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: spinac ostrikovacu svetel

Příspěvek od Jeronimo »

:D a ja si porad rikal co se to tam v rohu vali za konektor... no jo...tak ted jen sehnat svazek, stejne, nemate nekdo alespon fotku toho drzaku a jak je to tam chyceny?
Martased - FK

Re: spinac ostrikovacu svetel

Příspěvek od Martased - FK »

ja to udelal uplne jednoduse odpojil jsem ty draty co byly na tom motorku a natahl jsek si spesl drat do interieru a tam jsem si dal jen spinaci tlacitko bez rele bez vsecho ted staci mit zaple svetla astlacit tlacitko a jedou jen ostrikovace svetel.
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: spinac ostrikovacu svetel

Příspěvek od Jeronimo »

ja jsem si koupil origo spinac na ostrikovace. je vedle mlhovek a vystraznyho, ma na sobe symbol ostriku a je podsvicenej, sice sem ho nikde nikdy nevidel ale podle etky se vyrabel. ted kdyz vim ze tam mam tu pripravu tak to udelam podle originalu. koupim drzak rele, svazek, a jdu na to :)
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: spinac ostrikovacu svetel

Příspěvek od p@vel »

Mám pocit, že se to dávalo do feld na vývoz do severských zemí (oddělený ostřik skla a světel). Jinak třeba š120, která u nás neměla ostřiky světel se prý na sever vyvážela s ostřikama světel nebo to tam místní dovozci bastlili...
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

relatko ostreku svetiel

Příspěvek od Tomy »

Kde najdem rele ktore spina ostrek svetiel? Chcem to prerobit na samostatne spinanei spinačom (kvoli uspore vody).
Odkial pripojit spinane + zo zapalovania?

Je silovy obvod (tzn. za spinane na relatku) pod stalym napätim (ide mi o to či stačí priviesť + zo spínača na relé)
Dík
xrastik1

ostrekovace svetiel

Příspěvek od xrastik1 »

zdravim majstri

je mozne dodatocne namontovat ostrekovace hlavnych svetlometov, alebo je nutne kupit naraznik z GLx?

vrela vdaka :)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: ostrekovace svetiel

Příspěvek od emilio52 »

Asi to jde, někdo si je tu dodělával myslím že to byl Maty koukni se k němu .
viewtopic.php?f=16&t=15124&start=150
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Marty_pv - FK

Re: ostrekovace svetiel

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Maty dodělával ostřiky jenom jako atrapy - co vím tak Jeronimo přidal ostřiky do obyč nárazníku na jeho laurince
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ostrekovace svetiel

Příspěvek od Maty »

Jojo já dělám jenom atrapy. Jinak dodělání nění nijak složité ... vše pečlivě rozměřit (trefit střed světel) vyvrat odpovídající díry, přišroubovat trysky natahat hadičky a vyměnit nádobku na kapalinu za větší :-)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: ostrekovace svetiel

Příspěvek od AleScout »

Ja jsem dodelaval ostrikovace a postup je uplne stejny, jak psal Maty ;)

:arrow: Nekolik mych fotek zde: http://alescout.rajce.idnes.cz/Felicia_ ... ace_svetel
xrastik1

Re: ostrekovace svetiel

Příspěvek od xrastik1 »

krasna feda len co je pravda....na montaz tych ostrekovacov si pouzil origo dielce? montaz rozvodnych hadiciek sa mi videla dost komplikovana, neda sa to najeko zjednodusit?
Marty_pv - FK

Re: ostrekovace svetiel

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Rozvody už víc nezjednodušíš - jsou tam akorát tři hadice a tlakový ventil - od ventilu jedna hadice k čerpadlu a dvě k ostřikům. Doporučuju při nasouvání hadic použít s citem horkovzdušku, nahřátý hadice se dají tvarovat a bude to dobře těsnit.
Origo komplet je nejlepší shánět někde z bouračky (pokud možno ne na předek :) ) - já ho pořídil za 500 (hadice, ventil, nádrž, čerpadlo a relé s elektrikou)
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: ostrekovace svetiel

Příspěvek od Jeronimo »

já jsem je též montoval, je to asi 2 dny http://moje.auto.cz/Jeronimo-/laurinek.html Nejvíc práce mi dalo sundat nárazník protože jsem nemohl najít 2 šrouby na nosníku ale jinak je to brnkačka. zbývá mi jen natahat elektriku, koupil jsem original tlačítko na ostrikovace svetel se symbolem a podsvicenim
Odpovědět