Svíčky pro 1.3 MPI

Simos 2P
135M, 136M
Uživatelský avatar
juro111
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 17. led 2008 11:52:51
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Svíčky pro 1.3 MPI

Příspěvek od juro111 »

Ahojte.
Vedel by mi tu niekto napísať, že aké sviečky majú ísť do 1,3 MPI, 50kW?
Hľadal som tu, ale nenašiel som žiadne konkrétne info, len že kto aké používa. Ale každý je spokojný s inými. Pozeral som aj do manuálu, ale tam nie je dokopy nič napísané.
Chcel by som vedieť aké presne odporúča výrobca (nie značku, ale počet elektród, tepelnú konštantu a tak ďalej) a taktiež aké by sa určite nemali použiť. Prípadne kto by vedel, mohol by tu napísať aj konkrétne označenie sviečky od jednotlivých výrobcov.
Ďakujem za info.
juromi - FK

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od juromi - FK »

Asi najlepšia volba pre 1.3mpi 50kW je NGK BKUR5ET. Detailne udaje neviem, a ani ma moc nezaujimaju. Ja by som určite nedával BRISK, a po poslednej skúsenosti už ani BOSCH. Dal som presný typ čo odporúča výrobca a motor jaksi vynechával.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od Fidlla »

Mrkni tady- 1,3 MPi -50 KW-motor 136M
http://www.feliciaklub.cz/?id=typy_svicky#13
Mailo - FK

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od Mailo - FK »

Já jsem si koupil od Brisku takové ty s tou kluznou jiskrou - BRISK Premium.

Obrázek

A zatím super ... zapalovat to zapaluje ... a ten nárust výkonu je monstrózní :D

Jinak cenovky cca 200,-/1ks
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od emilio52 »

Mám tam tyto a zatím spokojenost
http://www.brisk.cz/index.php?page=svicky_extra.html
DR15TC EXTRA a jinak čím víc lidí tím víc názorů.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
juro111
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 17. led 2008 11:52:51
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od juro111 »

Z jednej múdrej knižky z netu som zistil, že tam majú ísť takéto sviečky:
BRISK DR 15 TC
CHAMPION RC 89 PYC
NGK BK UR 5 ET
Interval výmeny je 60 000km.
Ja som dnes kúpil tie BRISK Extra. NGK nemali, mali už len nejaké Champion s 1 elektródou. Brisk má až 3, takže by mal byť lepší. Budúci týždeň ich dúfam vymením.
Uživatelský avatar
juro111
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 17. led 2008 11:52:51
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od juro111 »

Ahojte.
Chcem sa spýtať, že či sa po výmene sviečok musia sviečky nejako nastaviť. Neviem či samotné sviečky alebo niečo v riadiacej jednotke. Možno tiež vymazanie nejakých adaptabilných hodnôt alebo čo. Ale ešte som o tom nikdy nepočul.
Včera mi totiž kamarát hovoril, že jemu menili sviečky v aute v jednom servise. A keď potom prišiel do iného, tak sa ho pýtali, či mu tie sviečky aj nastavili a potom mu ich vraj aj nastavoval. Nemá síce feliciu, ale to by malo byť jedno.
smazany clen - FK

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od smazany clen - FK »

U jednoelektrodových svíček můžeš měrkou nastavit velikost mezery podle požadavku výrobce přesně tip-ťop.U tříelektrodových se nic nenastavuje.I když je jasný,že už to někdo určitě zkouše,aby prodloužil interval výměny.Ale ofiko se to nedělá.
lubom
Příspěvky: 25
Registrován: pon 31. pro 2007 17:24:06
Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od lubom »

na trojbodovych to ide tiez nastavit v pohode, chce to len trocha trpezlivosti, po nastaveni pekne drzi volnobech
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od Vlada320 »

můžu se jen zeptat jak se ty svíčky nastavujou a podle čeho poznám že jsou dobbře nastavený?jsou na to nějaký tabulky nebo co?
předpokládám že ty svíčky se asi nastavujou tím jak přibližuju ty packy k tý elektrodě uprostřed nebo tak nějak ne?
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
lubom
Příspěvky: 25
Registrován: pon 31. pro 2007 17:24:06
Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od lubom »

nastavuju sa pomocou sparovych mierok, ja som nastavil na cca 0,7 mm
opatrne sklepat tie "packy" k stredovej elektrode
Návštěvník

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od Návštěvník »

Brisk DR15TC - 60000km zkusenost a jako jedine nezklamaly a mely nejmensi spotrebu (nyni 5.3/100 - OV-Praha na otocku za 4,8/100). Menim s olejem 1x rocne nebo max. po 15000. V te dobe jiz maji opalenou stredovou elektrodu a nechapu, jak muze vyrobce uvest, ze vydrzi vice, tusim 30k. Naopak DOR15LGS zklamaly na cele care, kdyz pri teplote -20 prestaly uplne palit, nebot koncovy dil zapalovani to nejspise nestiha utahnout - rma v brisku uznana a penize vraceny. Jednobodovky Bosch FR7DC+ (?) se taky neosvedcily, netahlo to s nimi a spotreba byla vyssi a motor vibroval na volnobeh vice nez obvykle (odtrh 0.7,0.8,0.9,1.0), ted jsou v Rapidu 135 a zatim ok. Doporucene jsou taky NGK a Champion, ale vzhledem k cene a cetnosti vymeny je ani nebudu zkouset.
Mimochodem, panove, nemate nejaky recept, jak primet kontaktni cepicky, aby se nepovolovaly? Resim to na obou autech a uz mi to leze celkem na nervy.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečky-aké ano, aké nie

Příspěvek od Vlada320 »

tak já řešil problém na felicii že mi auto při rychlosti 50km/h a když jsem měl zařazenou čtyřku,lehce jsem šolíchal plynovej pedál a jel jsem po rovině nebo z kopečka tak mi auto poškubávalo,nejelo plynule.
kouknul jsem na svíčky a samozřejmě jsem tam oběvil tříbodový Brisky.někde jsem četl že auta na LPG maj mít jednobodový svíčky díky jednomu jiskřišti a tím lepší a větší jiskře která je pro zapálení plynu nejvhodnější.
takže tyhle brisky šly ven a koupil jsem v autokelly Brisky Silver DR15YS.okamžitě bylo po problému a přijde mi že auto jde líp za plynem když jedu na LPG takže jedině doporučuju.samozřejmě jsem nechápal proč to škubalo ikdyž jsem jel na benzín ale teď už to ani na ten benzín nedělá.
žádný posraný tříbodovky,hezky pořádný svíčky jednobodový a pro plynaře nějaký co jsou vhodný pro auta na LPG ale to tyhle Brisky jsou a sám mám s nima zatím jen dobrou zkušenost.uvidím jak se ještě projevý na spotřebě a po kolika km budou v háji. ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Suchos - FK

Svíčky pro 1.3 MPI

Příspěvek od Suchos - FK »

Jaké svíčky na 1.3 MPi 50kw? Vyplatí se nějakou tu kačku přidat a koupit nějaké lepší (které)?
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od madmaik »

http://www.svickyngk.cz/ ted sem si je taky obednal,ale na 1,6 psalo se tu ze jsou dobry :)
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
olgoj

Re: svíčky

Příspěvek od olgoj »

Zdar, vyzkoušel jsem championky, tříbodový Brisky a dvoubodový Boschky za 120 kč/ks a nakonec to nejlíp jede na úplně obyčejný BRISK DR15YC za 35 kč/ks.
smazany clen - FK

Re: svíčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

pro MPI tam jsou BKR6EVX a BKUR5ET-10, jaký budou lepší?
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Tomy »

BKUR5ET. Bez "-10".
smazany clen - FK

Re: svíčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jinak,co se týče víceelektrodových svíček,jiskra stejně přeskakuje jenom jedna.Počase,až se vypálením zvětší vzdálenost,začne přeskakovat mezi elektrodami,které mají nejmenší vzdálenost.Tam se to počase vypálením zvětší a jiskra začne přeskakovat mezi elektrodami s nejmenší vzdáleností a tak pořád dokola.Má to vliv hlavně na životnost.U jednobodové je nejkratší.
Obrázek
Vyjímku tvoří Brisk svíčky typu DRZC,kde jsou jiskřiště zapojená v séríi a keramika má polovodičovou příměs.Když bude zájem,taky nafotím.Možná,že u té klasické vícebodovky hraje velký vliv,že jiskra skáče ,,ČELNĚ" a má lepší přístup ke stlačené směsi než jiskra u jednobodovky,kde ji stíní zemní elktroda. :roll:
smazany clen - FK

Re: svíčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Právě jsem je měnil na 1.3 MPI/50 a měl jsem tam nějaké tříelektrodové brisky (najeto měli asi 34tkm), dal jsem tam NGK BKUR5ET-10, taky tříelektrodové a auto jede hned lépe, hlavně je to cítit, když se popojíždí bez plynu, tak nemá vůbec tendenci chcípnout.
A ještě taková perlička nakonec, auto má 200tkm a svíčky co jsem vyndaval byly nádherně hnědé :D
Snehulak - FK

Re: svíčky

Příspěvek od Snehulak - FK »

nu nevím nejdřív tam byly origo championky pak jsem koupil NGK tříbodový, ale pak tam přišly zase ty origo champion, řekl bych že sou nej. ale každý má na to jiný názor ;)
West - FK

Re: svíčky

Příspěvek od West - FK »

Champion rulezzz. normálne skutočné sviečky a nie tie habaďúry s klznou iskrou a kraviny. prosto 0,7mm rulez ;)
sigmen - FK

Re: svíčky

Příspěvek od sigmen - FK »

Champion RC 89 PYC,používám v 1.3 MPI 50 kw.
Fojc

Re: svíčky

Příspěvek od Fojc »

Cus kdyz uz jsme u tych svicek chtel bych se zeptat jestli ma nekdo zkusenosti s tema 3elektrodovyma A-line slysel jsem ze muze nastat problem s nedostatkem stavy pro vsechny 3 elektrody a nakonec motor vic ztraci nez jede.. ?
sigmen - FK

Re: svíčky

Příspěvek od sigmen - FK »

Zkoušel jsem tříbodový BRISKy,auto jelo jako z praku,pěknej zátah od nějakých 1500 ot.Kopce,který jsem jezdil na čtyřku jsem najednou mohl na pětku.Ale na volnoběh sebou házel motor jako kráva.Tak jsem je dal dopryč a dal obyč Championky. ;)
smazany clen - FK

Re: svíčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Teď jsem vyndal z motoru tříbodový brisky a byly trochu zelený. Co to znamená?
Jinak na championky, na kterých je 80 000km to táhne mnohem lépe, než na tříbodové brisky staré půl roku.
Uživatelský avatar
holy
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 30. srp 2007 19:18:30
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od holy »

Zejtra budu do MPIčka dávat tříbodový Brisky - tak jsem zvědavej jak a co se bude dít. Jen tak mimochodem - nevíte jakej je utahovací moment svíček? A je lepší je měnit za studena nebo na teplým motoru?
...ze všeho nejhorší jsou trpaslíci...
http://octavia-elegance.wz.cz
http://fabia-joy.wz.cz
mr.Freak - FK

Re: svíčky

Příspěvek od mr.Freak - FK »

hmm ja tam mám taky ty Brisky po předchozím majiteli a když mi řekl servisák že tam jsou chvíli tak mi je zas líto je vyhazovat...ikdyž ty NGK nebo championky by asi byli lepsi no..který byste víc doporučili? NGK nebo champion? vím že u obojího neudělám chybu ale který fungujou líp ;)
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: svíčky

Příspěvek od mikka »

Utahovací moment je 30 Nm.
Jestli svíčky měnit na studeném nebo teplém motoru, je myslím jedno. Možná na teplém motoru půjdou staré svíčky líp povolit.
Pozor ale při nasazení nových svíček do teplého motoru - před utažením je nechat ohřát na teplotu motoru. Jinak budou problémy při příštím povolování.
West - FK

Re: svíčky

Příspěvek od West - FK »

mr.Freak píše:hmm ja tam mám taky ty Brisky po předchozím majiteli a když mi řekl servisák že tam jsou chvíli tak mi je zas líto je vyhazovat...ikdyž ty NGK nebo championky by asi byli lepsi no..který byste víc doporučili? NGK nebo champion? vím že u obojího neudělám chybu ale který fungujou líp ;)


zastávam NGK, ale zase ja žhavím plyn. aj keď štarty (na benzín) sú rýchlejšie s NGK, pocitovo to však ide rovnako na benzín.
Uživatelský avatar
holy
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 30. srp 2007 19:18:30
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od holy »

Tak jsem to dneska vyměnil. V motoru byly namontovaný dvouelektrodový Boschky a vypadají docela nově. I přes to jsem tam šoupnul ty Brisky. Subjektivně mi přijde, že jde motor ochotněji do otáček, ale to bude spíš tím že jsou nový, než tím že mají tři elektrody. Nicméně jsem je v motoru nechal, problémy s volnoběhem žádný, jak tu někdo psal a ty Boschky dám do feldy tchýni....tam jsou svíčky snad ještě původní... :D

A dneska jsem vyměnil svíčky ve Feldě tchýně...byly tam Boschky s logem škodovky....a co mě překvapilo, povrch elektrody na všech svíčkách měl žlutou až žlutozelenou barvu...docela zvláštní...spíš bych čekal šedivou až černou....ale žlutou? Tak jsem dumal a jediný co mě napadlo je, že by to mohly být sirné usazeniny z nekvalitního benzínu (benzín se tankuje u RMW Trans)...pokud se mýlím a někdo má vysvětlení, šup sem s ním...
...ze všeho nejhorší jsou trpaslíci...
http://octavia-elegance.wz.cz
http://fabia-joy.wz.cz
smazany clen - FK

Re: svíčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

všude čtu ze svíčky rc89pyc sou pro 1.3mpi 50kw.co to udělá v 40kw?
Návštěvník

Re: svíčky

Příspěvek od Návštěvník »

Champion RC 89 PYC jsou pro 40 i 50kw verzi. Já mám svíčky (3 elektrodový brisk) také žlutozelené, a benzín beru na Benzině, nebo ÖMV. Neví někdo čím to je?
smazany clen - FK

Re: svíčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

chci se zeptat jestli se nastavujuje u svíček vzdálenost elektrod.jestli jo tak kolik by to mělo být?mám 1.3mpi 40kw a svičky RC 89 PYC.
Návštěvník

Re: svíčky

Příspěvek od Návštěvník »

Nic nenastavuj, nové svíčky jenom našroubuj do motoru. Jinak elektrodová vzdálenost by měla být 0,7mm a tak je u těch nových svíček nastavena. Já mám tyto championy už 80tis km, a za tu dobu jsem vzdálenost jen párkrát kontroloval a byla ok. Jinak třeba na jednobodvých Briskách se nastavuje každou chvíli, jak se to opaluje, a brisky nevydrží nic.
Napiš jestli stojí za to měnit ty svíčky, nebo jestli to jede stejně. ;)
5ko5ko - FK

Re: svíčky

Příspěvek od 5ko5ko - FK »

Ja pouzivam, na 1.3 MPi 50kw, NGK BCPR6ES a setko OK.
mr.Freak - FK

Re: svíčky

Příspěvek od mr.Freak - FK »

co říkáte na Denso Iridium? zkoušel je někdo? zajímá mě jestli se za ty prachy vyplatí...
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Michelin1 »

Nevyplati... radsi obycejne svicky a casteji menit.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 12. úno 2009 16:50:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Vlada320 »

holy píše:Zejtra budu do MPIčka dávat tříbodový Brisky - tak jsem zvědavej jak a co se bude dít. Jen tak mimochodem - nevíte jakej je utahovací moment svíček? A je lepší je měnit za studena nebo na teplým motoru?

já jsem po přechozím majiteli měl svíčky taky tříbodový Brisky a pořád jsem si řikal sakra to nějak divně jede a hlavně to cukalo při popojíždění.koupil jsme nakonec v autokelly nějaký svíčky teď nevímmjaký značky ale jsou určený pro auta na lpg a jede to bezproblému a už mám na nic najeto 12tisíc a beze změny ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od SatandaS »

Dnes jsem kupoval a prodavač mi řekl že na kratší vzdálenost jsou lepší jednobodové. Tak jsem koupil Bosch super plus.
Návštěvník

Re: svíčky

Příspěvek od Návštěvník »

já si teda na 3-elektrodový Brisky nemůžu absolutně stezovat! je pravda ze sem nemel jeste jiny na aute ale je tichý a chod je uplne normalni, spis naopak se mi to zda docela dost zivy...
Návštěvník

Re: svíčky

Příspěvek od Návštěvník »

jaký svíčky budou na MPíčko nejlepší?

Bosch Platinové svíčky FR 5 DP
NGK Platin
NGK MPI Fine Electrode
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od emilio52 »

Mám tam tyto a zatím spokojenost a taky záleží kolik do toho chceš investovat . :lol:
http://www.brisk.cz/index.php?page=svicky_extra.html
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
mr.Freak - FK

Re: svíčky

Příspěvek od mr.Freak - FK »

tak tyhle tám asi mám...mám tam nějaký 3-elektrodový boschky a jede to na ně fakt hezky...ale uvažuju zkusit něco novýho...dedla se tu jednou rozplýval na tíma platinovejma boschkama..je nejakej markantní rozdíl mezi jedno a více elektrodovejma svickama krom zivotnosti?
Dexter - FK

Re: svíčky

Příspěvek od Dexter - FK »

a nemáte někdo zkušenosti s Denso iridium power?
viz:
http://www.zapalovaci-svicky-denso.cz/z ... power.html
tgfh - FK

Re: svíčky

Příspěvek od tgfh - FK »

Nedalo mi to a zeptal jsem se:

"Dobrý den,
pro motor Škoda 1,3 MPi s výkonem 40 i 50kW doporučujeme a dodáváme do
servisů Škoda (dodáváno i do prvovýroby) 3-elektrodové zapal.svíčky BRISK
EXTRA DR15TC.

S pozdravem

Josef Novák
Technický poradce OD+MG
BRISK Tábor a.s."

Takže asi není co řešit :)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od emilio52 »

Vždyť jsem to říkal :lol: a cenově jsou dostupnější a kvalita taky není špatná .
A sám za sebe naprostá spokojenost .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Lugosy

Re: svíčky

Příspěvek od Lugosy »

U me vyhraly Brisk DR15TC. Menim je i s olejem a vzduchacem 1x rocne. Spotreba s origo vyfukem 5,2/100, s Laytingem 5,6/100. A DR15TC jako jedine v teto tepelne hodnote vydrzely v motoru s kompresem 11,8:1, co jsem zkousel v Rapidu, jinym svickam (Bosch, NGK) popraskaly izolatory.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od smrcek »

Kód: Vybrat vše

http://www.cc-autodily.cz/svicka-dr-15tc-fel-1_1.html


Tady je maj za 17 korun, ale radsi zainvetuju a koupím si tyhle, přeci jenom ty svíčky se nemění každej tejden ;)

Kód: Vybrat vše

http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=55&path[]=172246&path[]=204939&path[]=281851&path[]=281856&product=42732
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
tgfh - FK

Re: svíčky

Příspěvek od tgfh - FK »

Narazil jsem na zajímavý článek: Když promluví svíčka
http://www.autorevue.cz/Autori/Kdyz-pro ... fault.aspx
Stručně řečeno:
bílá - chudá směs, vypálená
cihlová - akorát
černá - bohatá směs, nestačí se to všechno vypálit
Odpovědět