podsvětlení ovládání zrcátek

vybavení a úpravy interiéru atd.
Ager - FK

podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Ager - FK »

Chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenosti se změnou zeleného podsvětlení na jinou barvu. Když jsem ten ovladač rozebral našel jsem tam tišťák se čtyřma zelenejma diodama, myslíte že by to šlo změnit jen záměnou těchto diod? Děkuji
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Schimi »

Zeleny by měly jít celkem v pohodě prohodit za modry nebo bíly. Jedou na podobné napětí. Problém by asi byly červeny, ty potřebují napětí menší. Jen si dej pozor, jestli je na tišťáku nějaký procesor, tak nepoužívej trafopájku. Vlivem indukce dokáže hodit puls, který ti procesor poškodí. Mě se tak povedlo podělat palubák.

Nejlepší by bylo změřit napětí na jedné diodě a budeš vědět, na čem seš.
1,6 sportline 1999
Ager - FK

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Ager - FK »

Procesor tam není... a bohužel to napětí tam nezměřím, jelikožse to dá připojit jen když je to v celku.....Nemš náhodou schéma s polaritou těch diod, kde má být katoda a kde anoda? Právě bych chtěl červený podsvícení..... Taakže by se mě hodilo kdyby jsi mě i doporučil jakej odpor k tomu koupit.... Vím jsem moc otravnej, ale docela mě deptá, že všechno mám do červena jen tohle svítí zeleně
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Maty »

Tak se podívej jak tam ty diody jsou teď a dej tam nový stejně jako jsou ty starý :-)

Na diodě by měla bej "seseknutá" jedna strana (na kulatym pouzdře rovná plocha :-) ) ... tam je katoda (-)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Ager - FK

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Ager - FK »

Mno to mě nenapadlo, ale jelikož jsem se už neúspěšně snažil to vyměnit, tak to teď už nezjistím :D, proto jsem sem totiž psal, myslel jsem, že bych mohl objevit kde jsem udělal chybu..... Takže bych chtěl poprosit někoho kdo to má ještě funkční, jestli by se mi na to nepodíval a nenakreslil kde a jak to má být zapojeno.... A taky bych pak chtěl někoho poprosit jestli by mi neřekl jakej odpor tam dát když tam mám tyhle diody http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... 05100011... Jsem kůň já vím
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Maty »

To nepůjde tak snadno ;-) .. vzhledem k tomu, že ty nahrazuješ diody, který už takovej odpor někde měly ... takže si změř napětí kolik je na těch místech kde byly diody a podle toho odpor ;-)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Ager - FK

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Ager - FK »

říkám že nemám jak to změřit, jelikož ten ovladač jde zapojet jen jako celek, ne rozdělanej na půlku
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Maty »

Asi nemáš možnost připojit to na nějakej jinej zdroj coo? ... připojit si to někde na stole na 12V a změřit
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Ager - FK

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Ager - FK »

tak to bohužel nemám možnost :(
Roman813 - FK

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Roman813 - FK »

Pozor na to.... v ovladaci jsou 12V diody -kdo neveri, at si to zkusi, klasicke 3mm diody na 3V tam usmazi - i kdyz existuje vice verzi, nekdo ten tistak ma zapojeny paralelene a nekdo seriove... neni to jednoduche, kdysi jsem to pred 2,5 roky 2x predelaval
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Schimi »

K té červené diodě 3mm/ 1800 mcd bych dal předřadník 510 ohm.

Ale spíš bych ti doporučil tohle:

http://www.led-neony.com/produkty.php?id=17

Mám od téhle firmy modré diody a jsem max. spokojený. Pokud bys jich chtěl víc kusů, tak často prodává na aukru jako KILLDA.
Je to férový a spolehlivý borec.

http://www.aukro.cz/item587776670_50_x_ ... darmo.html
1,6 sportline 1999
Ager - FK

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Ager - FK »

Já nemám problém s diodama, ty už mám doma koupený, ale mám problém s tím že jsem je asi nenapájel správně, jedná se mi o to kde má být anoda a kde katoda.... a případně taky jaký odpor tam, protože je rozdíl jestli to je zapojené sériově nebo paralelně.....
KillDa

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od KillDa »

Ager píše:Já nemám problém s diodama, ty už mám doma koupený, ale mám problém s tím že jsem je asi nenapájel správně, jedná se mi o to kde má být anoda a kde katoda.... a případně taky jaký odpor tam, protože je rozdíl jestli to je zapojené sériově nebo paralelně.....


Anoda je ta delší nožička na diodě, ( katoda ta kratší :))

1 ledka - 470 ohm
2 ledky v serii - 220 ohm
3 ledky v serii - 100 ohm
Ager - FK

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Ager - FK »

Jo kde je na diodě katoda a anoda to vím, to jak se to má s odporama taky vím, vystudoval jsem sdělovací a zabezpečovací techniku, ale mě se jedná o to jestli někdo neví jestli jsou ty diody zapojený seriově nebo paralelně a kde na tom tišťáku jsou polohy pro katodu a anodu, protože jsem to chytře odpájel aniž bych si ty původní pozice zakreslil..... Ale jinak díky za snahu mi pomoci
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Schimi »

Nezbyde ti nic jiného, než to zkusit proměřit při letmém připojení do auta. Pokud tedy nemáš žádný zdroj 12 V.

Když jsem předělával jsem ovladače sklonu a podsvitu z Passata, tak jsem si nic neznačil. jen jsem si prošel tišťák od kostry a + z konektorů až k diodám. Snad není ten ovladač tak složitý, aby se to nedalo dohledat.
1,6 sportline 1999
KillDa

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od KillDa »

Ager píše:Jo kde je na diodě katoda a anoda to vím, to jak se to má s odporama taky vím, vystudoval jsem sdělovací a zabezpečovací techniku, ale mě se jedná o to jestli někdo neví jestli jsou ty diody zapojený seriově nebo paralelně a kde na tom tišťáku jsou polohy pro katodu a anodu, protože jsem to chytře odpájel aniž bych si ty původní pozice zakreslil..... Ale jinak díky za snahu mi pomoci


Aha, no tak přinejhorším stylem pokus - omyl. Ono ledce se nic nestane pokud ji dáš obráceně. Pouze nebude svítit
Ager - FK

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Ager - FK »

jenže víš kolik to je pokusů, když tam jsou 4 ledky a každá má dvě možnosti jak tam může být? :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Maty »

Tak se koukni na tišťák ;-) .. většinou - je propojený :-)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od emilio52 »

Ager píše:jenže víš kolik to je pokusů, když tam jsou 4 ledky a každá má dvě možnosti jak tam může být? :D

Tak se koukni sem je tu nějaký zapojení tak to pomůže .
A jinak by asi měli být dávány furt stejně to znamená tou ploškou jedním směrem protože jinak by to nepropouštělo.
http://www.feliciaklub.cz/?id=r_ledky&cast=2
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
janny
Příspěvky: 45
Registrován: úte 20. led 2009 21:15:17
Bydliště: Chudčice
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od janny »

Takhle to mám teď já

Obrázek
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od RAAF_96 »

Na tom nic není, pouze přepájíš 3mm LED. Taky jsem měl červenou
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Uživatelský avatar
JanBuBu
Příspěvky: 47
Registrován: sob 22. říj 2011 16:06:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od JanBuBu »

Pozor, u některých ovladačů zrcátek je skutečně potřeba do zapojení vřadit odpor - u paralelního zapojení. Já měnil podsvit ze zelené na bílou, pájel jsem odpor 150R a moc místa tam nebylo, vešel se tak tak, aby nepřekážel. :)
Naposledy upravil(a) emilio52 dne stř 12. úno 2014 11:08:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Předchozí citace odstrněna ,pravidlo č.4
kritik
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 24. říj 2013 11:44:22
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Ovladač e. zrcátek.

Příspěvek od kritik »

Omlouvám se, pokud je to zde již publikováno, ale já to nenašel.Pokud ano tak to smázněte. Rozhodl jsem se změnit barvu podsvícení a tak jsem riskl, vlastně ne, mám ten spínač náhradní,ho rozebrat. To, že tam jsou LED diody jsem věděl, toho jsem se zde dočetl, ale mám zato, že někdo uváděl, že jsou SMD. Já tam mám klasiku 3 mm.K otevření není potřeba než malý šrozubováček či nožík. Pouze se odchlípnou boky kde je výlisek a okénko, je to vidět, nic nového. Po uvolnění zadního dílu s konektorem máme dva celky. Uvnitře krabičky je něco jako joystick a kolébkový přepínač.Díly jsou silonové.Vše je volníé, jen nasunuté.Po vyjmutí je zde DPS se 4 diodami. a resistorem. Stračí vyletovat, nejlépe za užití odsávačky, aby se nevyhřála měd spojů a neodlepila.No a pak to zase poskládáme nazpět. Měl jsem obavy z nějakých pérek a pod. , ale je to opravdu jednoduché, práce na cca 10- 15 min dle zručnosti pájení. Nejvíce nám snad napoví foto jednotlivých dílů.Snad je vložím správně, ještě jsem to zde nedělal. Jinak je možné napsat, pošlu, nebo poradím.Nakonec jsem to dal na rajče, tak je možné se podívat. http://bambula100.rajce.idnes.cz/ovladac_zrcatek/
Hyena969
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. pro 2016 13:08:49
Bydliště: Filakovo
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od Hyena969 »

Klkasicke 3mm ledky. Ide to rychlo, treba k tomu len spajkovacka.

Takto mam ja:
https://photos.app.goo.gl/78xRqotVQggM0kW03

SMD ledky su v tlacitkach ovl. el. okien:
https://photos.app.goo.gl/9d9WCauOQHlK0mqC3
Uživatelský avatar
qelv
Příspěvky: 162
Registrován: pon 02. úno 2004 19:45:58
Bydliště: od Mělnika (Z)
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvětlení ovládání zrcátek

Příspěvek od qelv »

Odpovědět