Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Jakub

Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Jakub »

Čau lidi, snad mi někdo rychle poradí... Mám problém s el. předními okny. Dělají si co chtějí - někdy fungují a někdy ne. Jednou po nastartování nešli stáhnout celý den. Druhý den už zase stáhnout šli, ale nešli zavřít :x ! Tak sem se pokoušel najít cestu, kam vednou dráty od jejich čudlíků k pojistkové skříňce, ale marně :( . Když jsem ale při zavírání prásknul s dvířky pojistkové skříně a držel sem čudlíky, tak se okna zavřela. Pak už zas nešla otevřít. Nevíte prosím někdo kde je problém, nebo co bych měl vyměnit v pojistkové skříni (protože tam je zřejmě problém)? Omlouvám se za román a předem moc děkuju za odpovědi! Jakub
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická přední okna - zlobí

Příspěvek od Kuladmin »

Ja si spis myslim ze to neni v elektrice jako takove ale ve vodicich listach samotneho okna ale mozna se mylim chce to vzit merak a merit.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Elektrická přední okna - zlobí

Příspěvek od favo »

Pokud jsou okna origo tak napájení by mělo být bráno z malého 6ti pinového zeleneho konektoru první konektor v pojistkové skříni hned vedle přívodu + od baterie tam může být problém a nebo v jedné z pojistek může být z oxidovaný kontakt a nebo jen vakl kontakt. Bohužel ti teď neřeknu která ta pojistka to je.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Maik - FK

Re: Elektrická přední okna - zlobí

Příspěvek od Maik - FK »

No já bych to spíš vyděl v prasklém vedení..Bowden praskne a motor nemá sílu to zavřít(klasická závada u Felin)..ale i ta elektrika je možná..
Josh123456 - FK

Re: Elektrická přední okna - zlobí

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Zkus držet čudl a klepat na dveře a pak třeba na pojistkovku, když to nepomůže. Mě třeba se stalo, že mi skoro upadnul drát, co vede k motorku a když jsem klepnuk někdy do dveří, tak to chodilo nebo pocuklo, ale jestli řikáš, že si hejbal s pojistkovkou a pomohlo to trošičku, tak si pohrát s pojistkovkou a těma konektorama a nebo taky se samotnýma spínačema zkusit a podívat se..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Atnarfus »

Mám origoš elektrická okna. Jedno mi začalo blbnout. Když ťuknu aby jelo nahoru, tak se rozjede, ale tak deset centimetrů než se dovře, tak zastaví a cukne kousek dolu.
Pravděpodobně to vyhodnotí, jako že je tam něco přivřeného. Je teda jasný, že to jde asi moc těžko.
Minulý majitel "opravil" prasklou trubičku tím, že to ovázal drátem a stáhnul k sobě.

Má smysl to zkusit promazat, nebo to mám celé vyndat a tu trubičku se pokusit nahradit jinou? Trochu mne štve, že jsem zrovna dal nový igelit do dveří a snad hned druhý den to začalo blbnout.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Ivarek »

Koukni - lépe šáhni na ten opravený spoj co to dělá když jede nahoru.Zda povolí /hadičky se od sebe vzdálí/ anebo ne.
S těma foliema tě chápu.Já dal taky nový a začlo zlobit zadní servo..... :twisted:
mystery - FK

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od mystery - FK »

Mám tenhle problém taky ... zkoušeli jsme to s kámošem všemožně mazat, ale zatím bez úspěchu. Už sem se byl informovat i ve škodovce a stahovačka na feldu stojí víc než na oktinu :'( Tak se tomu snažím nějak vyhnout
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Atnarfus »

Naštěstí, když držím tlačítko tak to nahoru jede. Asi se vybodnu na dojezdy a budu to používat ručně.
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od PetrMPI »

Mě to dělá taky, ale to okno se viditelně zkříží a šprajcne, pak se spustí o kus dolů vlivem protiskřípací pojistky. chtělo by ho nějak dotáhnout, aby se neviklalo, ale nevim jak...
smazany clen - FK

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od smazany clen - FK »

zdar, me to dela neco podobneho... dolu funguje dojezd bezvadne, ale nahoru ne, kdyz drzim cudlik nahoru, tak mi okno vyjede, kdyz dojede az nohoru tak kdyzbych nesundal prst z cudliku tak se to okno snazi jet furt dal a dela to hroznej kraval.
Kdyz jen jednou stisknu tlacitko nahoru, tak okno vyjede jen o kousek a nic vic se nedeje... Mam popraskany boveden na 4 mistech, opravil jsem to a ty trubicky drzej furt u sebe, takze tim to neni... Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Jestli se treba nerozbila elektrika co je v samotnym motorku?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Atnarfus »

Důkladně jsem to sledoval a v původním popisu jsem byl nepřesný.
Okno samo dojede až nahoru, ale pak cukne kousek dolu.
veenaa

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od veenaa »

Ahoj, pokud jsem to správně pochopil - dělá ti to co mě nedávno po odpojední napájení k el. oknům.

Krátkým stisknutím okno uzavři a pak v konečné poloze spínač okna drž po dobu cca 3-5s.
Tím dojde k nastavení horní polohy zavírání okna a už Ti nebude jezdit o kousek dolů.

Je to také popsáno v příručce k felicii na str. 14.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Atnarfus »

Zkusím to podržet fakt dlouho, ale už jsem to zkoušel asi dvacetkrát.

Docela by mne ale zajímalo, tak dojezd a ochrana proti přiskřípnutí funguje. Když tam vrazím ruku, tak to samozřejmě zastaví a cukne dolu. Jak to ale pozná, že je to dojelo až nahoru a že to neni překážka? To tam je uvnitř nějaké odměřování polohy?
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od PetrMPI »

Tak jsem to rozdělal a zjistil, že mám prdlou hadičku, má někdo prosím nějaký tip či trik jak ji spojit aby držela?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dol

Příspěvek od Atnarfus »

veenaa:

Díky za radu. Podržel jsem to fakt dlouho, tak deset vteřin. Od té doby to už ani jednou nazablblo.
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od PetrMPI »

Tak jsem se byl zeptat na to jestli by ta hadička šla prikůpit zvlášť ale nejde jedině komplet za 2500,- jenže průser je to, že to mám na obou stranách a pět litrů do toho nedám ani náhodou. Vím, že nejsem jedinej kdo má nebo měl tento problém a tak se chci znovu zeptat, jak to mám pospojovat?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dol

Příspěvek od Ivarek »

Záleží kde ti to chruplo.Mě to prdlo přímo u motorku jak je převod.Vyrobil jsem kus plechu,ten jsem přidělal k šroubkům jak drží pouzdro převodu,ten plech je delší že zasahuje až pod utrženou trubičku a tam už vyrobíš nějakou svěrku kterou přiděláš tu trubičku (naletovat hadicovou svorku,nebo nějaký třmínek) k tomu plechu.Takže plech je natvrdo u motorku a hadička je přidělaná k tomu plechu,takže je napevno taky u motorku.
Zní to složitě,ale je to jednoduchý,fotky bohužel nemám.
vanplus - FK

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od vanplus - FK »

PetrMPI píše:Tak jsem to rozdělal a zjistil, že mám prdlou hadičku, má někdo prosím nějaký tip či trik jak ji spojit aby držela?

ahoj já mám stejný problém a vyřešil jsem to tak že jsem přes to dal zahradní hadici a stáhnul pár eska páskama ale rozumně aby ten bovden nebyl skříplej....a namazat pořádně!! krom toho aby se nerozjížděly ty konce od sebe tak jsem vyrobyl z plechu takový udělátko který je na obou koncích zahlý za první a poslední eska pásku,možná nějakej svářecí drát by taky stačil.....prdlo mi to taky u toho motorku
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od PetrMPI »

no já to mám teda prdlý kus od motorku, každopádně dík za rady, teď odjíždím a budu to řešit asi až v září...
vanplus - FK

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od vanplus - FK »

no ale já to mám jen jako nouzovku radši se podivám po vrakáči...tak nevim jak dlouho tahle oprava funguje...zatim asi 2 měsíce
smazany clen - FK

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dělá mně to něco podobného, při výjezdu nahoru tak cca ve 2/3 výšky se okno zpomalí, jak kdyby nestíhal motorek, sekne se a jede kousek dolů. Napodruhé už většinou vyjede, ale pomalu. Když je okno mokré, musí se mu rukou pomoci, myslíte, že je to tedy tou trubičkou, nebo spíš motorkem? Sundaný tapec jsem měl, ale na nic jsem nepřišel.
vanplus - FK

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od vanplus - FK »

tak toto se mi začlo dělat od výměny okna,dělá mi to na straně spolujezdce ale rukou nemusim pomáhat,jen občas sjede zpátky většinou když jedu 80 a víc což bude mít souvislost s větrem díky kterýmu pravděpodobně nezajíždí přesně do prachovky...nijak jsem to zatim neřešil...
TOMASF

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od TOMASF »

Měl jsem stejný problém nic nepomáhalo tak se musela koupit součástka za 2500kč :oops:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Atnarfus »

To bych tam dal raději kličku. Jestli mi to někdy zdechne, tak tam hodím stahovačku na kličku a bodám na to.
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od PetrMPI »

:D švihadla nikdy, to tomu rač pomůžu vždycky prackou
DanoSK - FK

stahovanie prednych okien

Příspěvek od DanoSK - FK »

Pozdravujem!
Mam otazocku ohladom stahovania prednych okien. Mam elektricke stahovanie a mam problem, ktory som tu aj nasiel popisany, ale nie presne na moju situaciu.
Okno ide dole dobre, ale hore uz vyjst nechce... Dal som dole tapec a zistil som, ze mam prasknuty bowden, ale ani jeden z tych dvoch od motorceka k "navijaku", ale jeden z tych dvoch, ktore su napojene z "navijaka" na stahovaci mechanizmus priamo na sklo (mechanizmus pripevneny z vnutornej strany dveri - motorcek s "navijakom je z vonkajsej strany - rovno pod tapacirom). Ten bowden je umelohmotny, mam pocit, ze je to original stahovaci mechanizmus v kazdej felicii (aj bez elektricky ovladanych okien). Bowden, ktory vytahuje okno, sa zlomil rovno pri "navijaku". Neviem, ci som to popisal zrozumitelne... Otazka znie, ci sa da ten mechanizmus nejako spravit, resp. ci sa da vymenit za nieco trvacnejsie.... Predsa len tie plastove bowdeny ma o trvacnosti nepresvedcuju a cakam, kedy mi to rupne aj na druhej strane. Skusal som ten bowden pridrzat rukou a okno slo hore pekne, ale ked doslo na doraz, tak to bol ozaj riadny odpor! Preto sa pytam, ci ste to nenahradzali niekto niecim pevnejsim, resp. ako ste to spravili,ked sa to pokaslalo.... Dakujem za rady!
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: stahovanie prednych okien

Příspěvek od Ivarek »

Probíralo se to už např tady viewtopic.php?f=30&t=4109 snažil jsem se tam trošku vysvětlit jak jsem to opravil já.
Jinak daj se sehnat origo stahování kde ty bowdeny nejsou plastový ale kovový,ale je to celkem oříšek...vrakoviště atd.
DanoSK - FK

Re: stahovanie prednych okien

Příspěvek od DanoSK - FK »

Dakujem za typ, precital som si tu diskusiu. Skusim to spravit, ale rad by som sa pozrel aj po tom stahovani s kovovymi bowdenmi. Viete mi dat typ, do ktorych felicii to bolo montovane? Alebo to bolo sporadicke? Dik
Naposledy upravil(a) Maty dne stř 08. říj 2008 16:21:38, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Viz. pravidlo č.4
encore - FK

el. okna originál

Příspěvek od encore - FK »

Prosím o radu, el. okno u spolujezdce nefunguje. Nepoužil jsem ho asi 14 dní a teť se ani nehne, jen je slyšet cvakání jak mačkám vypínač. Je to origo stahování z výroby. Sundal jsem tapec a když tam sáhnu a pri tom mačkam vyp. tak je cítit to cvakání a motor se hřeje tak to vypada že el. tam jde, co s tím tedy může být? Mechanika? Jak se to celé vyndá? Skusil bych vyndat motor a připojit na 12V jestli poběží ale není tam místo. Máte s tím někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: el. okna originál

Příspěvek od Ivarek »

No to je ořech.Zkoušel jsi aby ti někdo mačkal spínač a ty tomu oknu pomáhat rukou dolů?Jednou dlaní z vnějšku,druhou zevnitř toho okna a mačkat dolů.
Anebo pak ještě zkusit povolit všechny matičky který držej tu stahovačku a popustit to dolů i s oknem,ono to o moc nepůjde ale aby ses alespoň dostal k těm šroubům co drží okno.
encore - FK

Re: el. okna originál

Příspěvek od encore - FK »

Tak sláva HOTOVO !!!! Povolil jsem ty 4 šrouby co drží vodící lišty, spodek zatlačil do dveří, vrch nešel protože ho drží sklo tak jsem nadzvedl šroubovákem plech směrem ke mě aby měl ten šroub z lišty místo pak sem rval celou lištu i se sklem dolu najednou se to pohlo o 1 cm a bylo cítit lupnutí že se to hlo. Nasadil sem konektor tuknul na vypínač a chodí. Vše jsem vrátil podotahoval a maká to nádherně. Asi to bylo jenom zaseklé ale proč to zkoumat nebudu hlavně že to chodí. Ještě sem vdčkem prostřík tu pružinku madla protože šlo dost ztuha a zámek a vše funguje jak má. Díky zůčastněným za rady a snad se to někomu bude hodit.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: el. okna originál

Příspěvek od emilio52 »

Hlavně aby se ti to někdy nezaseklo otevřený .Ta kontrola by nebyla špatná . ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Zenda89 - FK

Re: el.zrcátka a el okna od výroby spolu

Příspěvek od Zenda89 - FK »

Chlapi,
sháním el. stahování oken(originální-použité) do felicie - levé přední dveře. Mám poškozený plastový díl, tedy nemusí to být kompletní.Nevíte někdo o něčem?? :(
slavca

Re: el.zrcátka a el okna od výroby spolu

Příspěvek od slavca »

Cus,
No to mas problem, protoze pokud mas original el okna tak bovden bez motorku stoji kolem 2500 a s motorkem 5400. O zadne nahrade nevim, leda vyrabovat starou feldu , ale s el okny jich moc neni. Mel jsem to cele rozebrane a problem je v tom, ze ten bovden nema dost prostoru , je hodne zohly a po nekolika letech se ten plast unavi a praskne. Proste feldy na vsechny extra vybavy nebyly staveny a domysleny a voni se snazili tam vsechno nacpat.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: el.zrcátka a el okna od výroby spolu

Příspěvek od Ivarek »

Existuje el origo stahování kde je nahrazen plastový bowden kovovou trubičkou.
DanoSK - FK

Re: el.zrcátka a el okna od výroby spolu

Příspěvek od DanoSK - FK »

Ak ti praskol ten biely plastovy bowden, tak oprava je dost jednoducha. Robil som to pred par mesiacmi... Sice budes musiet vykuchat cely ten bowdenovy system von z dveri, ale to nie je az take zlozite... Kup si vodovodnu hadicu (stalo to 45 SKK/meter), odrez z nej potrebnu dlzku, rozrez ju po dlzke tak, aby si ju mohol otvorit a nasadit na bowden. Potom to zafixuj stahovackami (alebo eska-paskami - neviem ako to napisat :oops: ) a mas to v pohode. Popri oprave som bowden a cely mechanizmus este aj premazal, kedze bol bowden prasknuty a dobre sa donho lial olej :D Teraz okno beha lepsie ako pred tym!
Zenda899

Re: el.zrcátka a el okna od výroby spolu

Příspěvek od Zenda899 »

No už jsem koupil nový, ale za ty prachy příště radši zkusím tvou radu :D :D :D
Burva - FK

Problém ele. zavírání okna

Příspěvek od Burva - FK »

Zdravím,
mám felici z 98r s orig. ele. zavíráním oken. Na levých dveřích je dozavírání okna doprovázeno hrubým zvukem. Jako by nesepnul koncový spínač (pokud tam je) a nedal vědět že už je okno zavřené. S otevíráním není problém jen s dovřením.
Nevíte kde by mohl být problém. Nechce se mi do dveří lízt, dokud nevím co hned vyměnit.
Předem děkuji za radu.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém ele. zavírání okna

Příspěvek od Maty »

Jednoduchá rada ;) ... sundej tapec ze dveří a mrkni se co ti tam působí ten zvuk ne? ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Burva - FK

Re: Problém ele. zavírání okna

Příspěvek od Burva - FK »

Do otho se mi moc nechce, byc tam neco ne pokazil :o
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém ele. zavírání okna

Příspěvek od Maty »

Není tam co pokazit :) tapec drží na 5 šroubech ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém ele. zavírání okna

Příspěvek od Atnarfus »

Když nechceš nic pokazit, tak to dej do servisu, oni to opraví. Bez toho aby jsi to rozebral s tím stejně nic neuděláš a můžeme radit horem dolem.
Burva - FK

Re: Problém ele. zavírání okna

Příspěvek od Burva - FK »

NJ drží na 5 šroubech ale jak se knim dostat? Odendal jsem co šlo. Nevíte jak vypadá přípravek MP 8-506 na vymontování dveřní výpně?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém ele. zavírání okna

Příspěvek od Maty »

jeden šroub pod "opěradlem" na ruku (vyloupnout tu plastovou záslepku), další šroub je u kličky na okno (asi nebude tvůj problém :) ) , a další 3 jsou pod madlem u otvírání dvěří (vrchní kryt opatrně vyloupnout ... dva budou nahoře a jeden "dole" v "díře" ), pak vymontovat kolíček na zamykání (vyšroubovat). Po odšroubování všech šroubů zespoda strčit nějakej velkej šroubovák a pomalu kolem dokola "páčit" (tapec je nacvaknutej) .... až to vycvakáš tak bacha na kabely ... bude to na nich držet :), ale jde to odklopit :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Burva - FK

Re: Problém ele. zavírání okna

Příspěvek od Burva - FK »

Tak šrouby tapicírung nedržely, takže se nic mimo přitahovače neodšroubovávalo. Tak do dělá servo, ale myslím že by stačilo, kdybych povysunul sklo výš. A přestalo by to. Když jsme to zavřel, jako obvykle my zbyl jeden šroub :), ale zaboha nemohu přijít kde schází..
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém ele. zavírání okna

Příspěvek od Maty »

Mno šrouby to držely ;) ... minimálně držely madlo na dveřích :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Bernto - FK

Nefunkční El. okna.....

Příspěvek od Bernto - FK »

Zdravím. Měl bych na Vás takový dotaz. Nedavno se mi rozbyl alternátor, a podle mě souvisloti na to odesli take el.okna (original). Problem je v tom že, sjedou dolu ale nahoru už nevyjedou. Když se zmáčkne tlačítko nahoru tak je tam slušet při vypnutým motoru jenom slabé přepnutí rele... ale nahoru to uz nevyjede... Tak pokaždé musím rozpojit konektor který je umístěn u nohou a napojit to primo na + a - u tech silnejch drátu.... Chtěl bych se tedy zeptat jesti by se to nějak nedalo opravit.... Jo a kabeláž sem kontroloval a je ok... Budu rád za každou radu, nechce se mi kupovat nové stahovaky :( ... díky...
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční El. okna.....

Příspěvek od emilio52 »

Zkus skontrolovat relátko a vše proměřit jestli prochází proud .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Bernto - FK

Re: Nefunkční El. okna.....

Příspěvek od Bernto - FK »

A to relatko je uvnitř dveří jestli se nepletu... takže by muselo ven cele okno i stou shovačkou?
Odpovědět