Ochranný nástřik spodku - postup, přípravky a vše okolo

karoserie, narazniky, skla atd.
simisim

Ochranný nástřik spodku - postup, přípravky a vše okolo

Příspěvek od simisim »

Zdravim, nevíte jak se jmenuje a jestli se dá někde sehnat barva na podvozek auta? Taková ta skoro gumová konzistence, nevim vlastně ani jestli je to barva, prostě ta hmota čim je z výroby stříknutej podvozek. Budu na jaře měnit lemy tak že bych je tim nezřízeně postříkal zevnitř.
díky za info
Uživatelský avatar
Oncle
Příspěvky: 909
Registrován: stř 30. črc 2008 13:20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Oncle »

Ahoj na podvozky se používá TLUMEX.

http://www.detecha.cz/barvy-na-auto
Obrázek Prodej Autokosmetiky a servis mycí, čistící a uklidové techniky.
http://www.sigra.cz

Onclova Race Felis - http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=9101
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od mikka »

WURTH, BODY a výrobky podobných firem.
Existují dva druhy, kombinace kaučuk-plast, bez živic, přelakovatelná, a kombinace kaučuk-asfalt. Originálům z výroby jsou bližší ty hmoty kaučuk-plast.
Pokud je na podkladu už asfalt, tak buď dokonale odstranit, nebo použít materiál kaučuk-asfalt.
http://www.wuerth.cz
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od ka-spel »

Würth je jen prodejce. Neví někdo, kdo pro ně ty nátěry dělá. Hádám, že to bude nějaký přebalený Tectyl, Teroson, Body atd.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Phobos - FK

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Phobos - FK »

Já použil Body 930 natírá se to krásně štětcem a myslim že body 910 se stříká stříkací pistolý nic jinýho než Body bych nekoupil. prodávaj to ve většině autodílech např autokelly atd
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Atnarfus »

Já používám Tlumex. Je to nějaký naředěný gumoasfalt. Stříkám to, ale jde to dobře i natírat.
Uživatelský avatar
Kip
Příspěvky: 50
Registrován: pát 27. čer 2008 20:46:05

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Kip »

Taky používám jen Tlumex! Na škodovce jsem skoušel i Body ale to se mi neosvědčilo! První co se mi na body nelíbilo bylo to že místo toho aby zůstalo černé tak zesvětlalo, zešedlo, a po nějáké době ten nástřik začal praskat, nebylo to ani rok na autě!
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Atnarfus »

Na tlumexu se mi líbí i to, že se každé léto znovu nataví. Zvlášť z předních podběhů mi to i kape, když je horko a jedu daleko :D
raduzo22 - FK

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od raduzo22 - FK »

To já používám gumoasvalt, je to v takovým žluto černým kýblu, natírám to normálně štětkou. Taťka používá Concord nebo tak něco,ale to je strašně tekutý a človek když s tím dělá tak je jak pra...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Atnarfus »

Prodává se Konkor 500, to je takový tekutý asfaltový hnus.
Uživatelský avatar
Kip
Příspěvky: 50
Registrován: pát 27. čer 2008 20:46:05

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Kip »

O konkoru jsem slyšel že je prý výborný, ale používá se jen do dutin, nebo je to i na spodek?
Collin - FK

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Collin - FK »

Já používám Body 930. Tlumex prej praská..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Atnarfus »

On není konkor jako konkor. Konkor 500 je asfaltový magjalz černé barvy. Do dutin je dobrý olej konkor. Běžně se prodává ve spreji ale v plechovce jsem ho za posledních pár let nesehnal.
Uživatelský avatar
Kip
Příspěvky: 50
Registrován: pát 27. čer 2008 20:46:05

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Kip »

Collin píše:Já používám Body 930. Tlumex prej praská..


No právě, že já mám zkušenost s tím že praská to body! Naopak tlumex je pořád takový lepkavý a pořád drží, nepraská a neloupe se.

Atnarfus píše:On není konkor jako konkor. Konkor 500 je asfaltový magjalz černé barvy. Do dutin je dobrý olej konkor. Běžně se prodává ve spreji ale v plechovce jsem ho za posledních pár let nesehnal.

Pokusím se poptat jestli to tady v obchodech mají a vyzkouším ten Konkor 500. Slyšel jsem na to chválu
Collin - FK

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Collin - FK »

kip: U mě je to přesně naopak. :)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od emilio52 »

Do dutin dávám rezistin s hydraulickým olejem. v poměru 1:1 nebo 2:1 2r ezistin :1 olej . zahradní postřikovač a stříknu je to všude a krásně vzlíná.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Vlada320 »

body jsem používal na bavoráka a už nikdy.neměl jsem s ním dobrý zkušenosti.zatvrdne a pak jak všichni píší začne praskat a to je naprd.jediný co od něj používám je taková bílá nebo šedivá hmota a je to tmel na sváry.to jo to je pořád takový gumový.no a na podběhy už jedině Tlumex Plast.nemůžu si ho vynachválit a výhoda oproti Body je právě v tom že pořád je takovej lepkavej a v létě ještě víc takže i kdyby se tam udělali nějaký prasklinky tak se sami zalejou.no a Rezistýn s olejem do prahů a nosníků-pěkně to vyvzlíná všude možně.takovýhle kombinace používám já a jsem spokojen.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Atnarfus »

Tlumex fakt praskat nemůže. Nikdy to docela nevytvrdne.
Svojí feldu jsem tím nastříkal, když byla čtyři roky stará. Napral jsem toho tam neuvěřitelných 16kg :D (čtyři plechovky). V podbězích je toho i několika milimetrová vrstva. Šest let to tam drží a fakt to v létě i kape.
Loupe se to jenom třeba na tažném zařízení, které bylo už rezaté. Jinak to drží na spodku perfektně a drží to dobře třeba i na brzdových trubkách a pod.
Základem je, dokonale očištěný podklad. Na nějaký prach, nebo bláto to nemá cenu stříkat. Není špatné třeba podběhy natřít štětcem a pak tam teprve nastříkat vrstvu. Štětcem se to dobře spojí s podkladem a stříkáním se udělá vrstva.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Atnarfus »

Jenom ještě dodám. Stříkat celý spodek nemá smysl. V prostředku to nerezne. V pohodě stačí pořádně vyčistit podběhy a spodek prahů. Zatmelit spáru mezi podběhem a předním blatníkem. Sundat zadní nárazník a zatmelit spoj podběhu a zadního blatníku. Pak to stětcem natřít jednou vrstvou v podbězích a zespodu prahy a nakonec nastříkat vrstvu větší. Jde do docela dobře i natřít. Jenom se musí tak třikrát a dost se při tom člověk zapatlá.
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od jezek »

Možná se ted zeptam jako uplně hloupě, ale to co je naneseno zespodu (orig.) na prahy je taky TLUMEX? Dneska jsem koukal a asi se tam nekde neco kouslo,netusim co a kde (asi nejaky klacek buhvikde :-( ), ale je to trosicku natrzene ten gumovy nater (na miste kousek od preniho praveho podperneho mista na hever).
Jde to opravit?
Díky moc za radu, nerad bych aby se pod to dostala sůl
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Atnarfus »

Originál je tam Plastizol (našedlá gumová hmota). Nevím jaký to má chemický základ, ale v knížkách o Favoritu a Felicii se to většinou popisuje. Přímo ten co tam je originál neseženeš a ani by to nemělo smysl. Při běžných teplotách by ti to nikdy nevytvrdlo. Dal se ale sehnat nějaký opravárenský a ten tuhnul i běžně.

Když to ale očistíš, napatláš několikrát Tlumexem, občas to překontroluješ, tak tě to přežije.
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od jezek »

Díky moc, asi to tak udělam.
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Mildacaso »

hamerlajt.. ? Jeste jsem ho nepouzil ale mam to na leto v planu.. i kdyz neco s prisadama jako tady popisujete by asi bylo lepsi..
maza
Příspěvky: 4
Registrován: ned 25. lis 2007 0:05:15
Bydliště: Březno 29406
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od maza »

Pánové to je pěkný co tady pýšete, ale origo na spodcích je plastizol, který vatvrdne při 180stupních. Já do toho dělám, tak vým co je nejlepší to je ten zmiňovaný plastizol.Praská vám jenom proto zě jste ho natřely a né nasříkaly.Stříká se pistolý na kartuše né tou nádobkovou.Používám ho už roky a super.Že ztrácí barvu ,to je proto že se používá pod vrchní lak.Pomůcka aby vám neztratil barvu ,tak ho přelakujte lesklím akrilátovým černým sprejem.Hlavní věc je žese to používá v servysech.Tlumex je taky dobrý ale nemá v sobě antikorozní pigmenty,takže je jako barva a né ochrana.A ještě k tomu gumoasfaltu to je ta největší SRAČKA co můžeš na auto dát je totiš vodou ředitelnej takže vše co je podnim z kovu tak pěkně zrezne.Na dutiny je nejlepší kombynace oleje z petrolejem a to 4:1.Petrolej když je teplo tak vzlýná a roztáhne vám to docelý káry.A co je promazaný olejem to nerezne.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Atnarfus »

Petrolka do dutin, to musí být pěkný smrad ;)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od emilio52 »

Už jsem to tu psal :
Do dutin dávám rezistin s hydraulickým olejem. v poměru 1:1 nebo 2:1 2r ezistin :1 olej . zahradní postřikovač a stříknu je to všude a krásně vzlíná.
A NESMRDÍ TO alespoň ne jak petrolej. :)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
maza
Příspěvky: 4
Registrován: ned 25. lis 2007 0:05:15
Bydliště: Březno 29406
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od maza »

petrolej zase tolik nesmrdí, dělám to už zhruba šest let na různý auta.Nikdo si nestěžoval ale zkusím teda ten rezistin.
agro.orl
Příspěvky: 29
Registrován: sob 31. led 2009 18:39:20
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od agro.orl »

zdravím, dnes jsem si přivezl auto z opravy, dělali mi zadní lemy. Ten spoj blatníku a podběhu a i vlastně nový lem zamatlali něčím bílým až mírně šedým, měkkým (prstem do toho udělám dolík. Co to je?? Já mám doma koupenej Tlumex plast, můžu ho natřít přes to, nebo co s tím mám dělat. Je to měkké že by to do jara ani nevydrželo, by to kamínky z cest otloukli.
Abdul - FK

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Abdul - FK »

Najprv počkaj, či to nebude tvrdnúť - aspoň povrch a potom skús niekde na boku, či to neleptá ten pôvodný náter zo servisu.
agro.orl
Příspěvky: 29
Registrován: sob 31. led 2009 18:39:20
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od agro.orl »

natírali to asi včera, ale nelepí to, ale je to měkké, když zatlačím udělám do toho důlek

jinak ty fleky na té bílé je bordel ze silnice
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od Atnarfus »

Nechal bych to přes léto vytvrdnout. Bude to nějaký ten opravárenský plastizol.
Případně, jestli to udělali mizerně a hrozilo by, že ti to začne hned reznout, tak tam zajeď, ať ti ukážou co to tam napatlali a sežeň to samé a dodělej to po nich.
agro.orl
Příspěvky: 29
Registrován: sob 31. led 2009 18:39:20
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká barva na podvozek?

Příspěvek od agro.orl »

no já k nim stejně v pondělí jedu, jak měnim ty přední blatníky, jsem ty starý včera oddělal a zjistil jsem že ty nový nejsou k čemu přidělat, takže tam budou muset navařit kousek plechu aby byly k čemu přidělat
Moltician - FK

čím natřít podběhy???

Příspěvek od Moltician - FK »

Prosím Vás co je nejlepší na podběhy?díky..... ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od Atnarfus »

Používám Tlumex Plast. Je to asfaltový lak, který drží na všem jako přišitý. Navíc je toho hodně za poměrně málo peněz a i štětcem se toho dá napatlat slušná vrstva.
Uživatelský avatar
birko2
Příspěvky: 75
Registrován: sob 03. bře 2007 10:38:19
Bydliště: POPRAD
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od birko2 »

Neviem či najlepší,ale ja som použil body 930
http://home.metax.sk/index.php?page=sho ... t&Itemid=1
Felícia is the best !!!JPači sa mi dizajn Felície a preto jej budem verný !!
Felícia 1.3 MPi,40kw,červena,LPG.10.1999
Fabia combi 6Y 1,4MPi 57kw chip Cimbu r.v.10.2002...Model 2003....od 11.3.2010 LPG sekv.Lovato Fast 01..
Moja felícia http://birko2.rajce.idnes.cz/Moja_Felda/
POPRAD http://www.ukazto.com/?id=1584879&klic= ... &overall=1
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od bobas »

Pod tlumex se ti dostane voda a zacne to hnit,ale na oko to vypada porad dobre,nevim zdali je to dobra volba,myslim ze body je lepsi.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od RAIMMI »

já dělal antikorozní základ, plnič a tlumex, myslím že když se to udělá pořádně že se pod něj voda nedostane...
Moltician - FK

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od Moltician - FK »

a je neco co ma bilou barvu???
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od RAIMMI »

jo tlumex jsem stříkal bílí, je i v odstínech šedá a černá...
Moltician - FK

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od Moltician - FK »

kde se da sehnat?a cim to pak sundam z ruk a vseho tam kam mi to kapne kde nema??? :lol:
Uživatelský avatar
birko2
Příspěvky: 75
Registrován: sob 03. bře 2007 10:38:19
Bydliště: POPRAD
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od birko2 »

kolega š120 to niekedy striel alebo natieral farbou čo natieraju pruhy na ceste,bolo to tak pred 20 rokmi,ked neklamal :)
Felícia is the best !!!JPači sa mi dizajn Felície a preto jej budem verný !!
Felícia 1.3 MPi,40kw,červena,LPG.10.1999
Fabia combi 6Y 1,4MPi 57kw chip Cimbu r.v.10.2002...Model 2003....od 11.3.2010 LPG sekv.Lovato Fast 01..
Moja felícia http://birko2.rajce.idnes.cz/Moja_Felda/
POPRAD http://www.ukazto.com/?id=1584879&klic= ... &overall=1
Uživatelský avatar
birko2
Příspěvky: 75
Registrován: sob 03. bře 2007 10:38:19
Bydliště: POPRAD
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od birko2 »

najdi dobru predajnu farby laky ,tam ti poradia...
Felícia is the best !!!JPači sa mi dizajn Felície a preto jej budem verný !!
Felícia 1.3 MPi,40kw,červena,LPG.10.1999
Fabia combi 6Y 1,4MPi 57kw chip Cimbu r.v.10.2002...Model 2003....od 11.3.2010 LPG sekv.Lovato Fast 01..
Moja felícia http://birko2.rajce.idnes.cz/Moja_Felda/
POPRAD http://www.ukazto.com/?id=1584879&klic= ... &overall=1
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od RAIMMI »

jj barvy laky, větší prodejnu tam to bude určo, a na ruce si dej rukavice :lol:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od Atnarfus »

Já to běžně stříkám, ale podběhy se po odmontování nárazníků daji dobře natřít i štětkou.

Odfouknutý tlumex jsem ještě neviděl. Zato jsem viděl, že mi ještě po letech z auta kape, když jedu dlouhou štreku a přední podběhy se prohřejí. Je to asfalt a podle toho se chová. Když se natře na dobře očištěný podklad, tak je to nesundáš i když by jsi chtěl.

Na Feldě nemá cenu stříkat celý spodek. Stačí vzít podběhy a spodní hranu prahu. Hlavně je potřeba sundat alespoň zadní nárazník. Jinak se nedostaneš na spoj blatníku a spodku a zrezne to tak jako tak.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od kejzi1 »

atnarfus:Taky budu dělat podběhy snad letos a myslím si taky že podlaha je zybtečná natírat nebo stříkat,ještě jsem neviděl feldu se shnilou podlahou
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od Atnarfus »

Když to není bourané, tak podlaha prostě nerezne.

Na spodku reznou jenom místa, která nejsou origoš ošetřená platizolem. Proto je před natíráním potřeba zatmelit spáru mezi předním blatníkem a podběhem a samozřejmě i mezi zadním blatníkem a podběhem (nad nárazníkem). Nechápu, že tyhle spoje nechali neošetřené. Výsledek je reznutí předního blatníku nahoře a reznutí zadního blatníku nad nárazníkem. Když to pak pořádně napajcuješ tlumexem, tak felda v životě nezrezne.
Tlumexem se dá krásně zaasfaltovat i hrana zadního lemu. Pak stačí zatmelit dole tu škvíru mezi lemem a prahem a lem naplnit olejem. Felda se tak stává korozí nezničitelnou ;)
Jurka - FK

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od Jurka - FK »

Docela mi vadí jakou mají podběhy barvu a pak mi to tak nějak neladí s kolem a blatníkem a hizdí to... Budu ted natírat brzdy alkytonem, tak chcu vyřešit ty podběhy..je to možný tam normálně naplácat ten alkyton taky jak na ty brzdy? Jde mi tak spíš o vzhled a barvu než aby to bylo nějak chráněno proti korozi. A nechci se s tím nějak patlat prostě třeba jen umít hadrou a něčím natřít co má černou barvu...co by jste mi doporučili? Jo a aby to moc nestálo zase...díky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od 103457 »

Nevím, jakou máš barvu podběhů, ale já to měl v originále bílé a přes to byla barva auta, ale když jsem vzal spodek wapkou, tak barva slezla a ten antikorozivní nástřik je bílý. Použil jsem na to ten černej sajrajt na nástřik spodků. Bitumen nebo nějak tak se to jmenovalo, je to v patronách co se na ně šroubuje pistole a použil jsem 3 na spodek a 1 na dutiny ( žlutý vosk ). Stálo mě to i s 4 l benzínu 910,-Kč
Jurka - FK

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od Jurka - FK »

No já to mám takový normálka hnusný vybledlý takový divný a chtěl bych to pěkně černý aby to bylo...si říkám, že ten alkyton by mohl držet a vydržet.... ale zase ho bude potřeba víc a taky to levný nebude.... Nebo ten tlumex? Fakt nevím... prostě chchi jen aby to bylo černý za klolem a nad kolem a tam kde je to vidět...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: čím natřít podběhy???

Příspěvek od 103457 »

Tyhle antikorozivní nástřiky jsou nepřelakovatelný, čili na tom nebude držet žádná barva, která ztvrdne. Musí to furt zůstat elastický, tak, jako ten spodní nástřik.
Odpovědět