Dodatečná montáž klimatizace do 1.6MPi

Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Dodatečná montáž klimatizace do 1.6MPi

Příspěvek od Vici »

Dodelavali jste ji nekdy? (myslim origo klimu, ne Diavia)
mam veci z 1,6ky s klimou, bohuzel sem to nedemontoval ja ale odbornik ktery mel nasrane v rukach a este to rozbordelil. Chci si to supnout do auta.
Co jsem koukal, malem mi vypadly oci z dulku.. ta felda s klimou mela z motoroveho prostoru otvor dovnitr do interieru pod palubovku a odtamtud vede nasavani cerstveho vzduchu... kastle bez klimy diru nemam, cili me ceka zabavna vyroba zajebane diry :-/ resil to uz nekdo?
taky svazek elektriky idiot postrihal.. urazit ruky malo :-(
Naposledy upravil(a) Vici dne čtv 06. bře 2008 18:06:17, celkem upraveno 1 x.
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Skury »

To je z té feldy od Maxe?
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

jasne ze ne uz jen proto ze max neni idot :-). po zvazeni vsech pro a proti (nemam cas neco moc resit) maxovu feldu neberu.....
je to z mistnich zdroju
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Díru do kastle budeš muset dodělat, nebo se vybodnout na vnitřní cirkulaci. Bez té se určitě dá žít.
Elektrika je prorostlá do motorového svazku. Nemusí ti ani moc vadit že je zničená, stejně jí budeš muset natahat novou. Naštěstí toho moc neni.
Důležité je, aby jsi měl fakt všechno. Liší se tam hromada věcí.
Já jsem uvažoval o přendání z jednoho auta do druhého, ale byla by to teda akce. Hlavně jsem nikde nenašel dodavatele na nový vysoušeč chladiva. Ten se musí při rozpojení potrubí vyměnit. Škodovka ho prodává jenom s celým kondenzátorem asi za 6k.

k montáži klimatizace napsal uživatal lešek na starém foru tohle:
ja do auta sám montoval originální klimu... Teď jí mám ve felicii FUN 1,6MPI. Celkově mě to vyšlo na cca 15tKč, ale jak říkám, dělal jsem to sám... Auto jsem měl rozebrané cca 3 týdny. Klimu jsem koupil kompletní na vrakovišti, ale některé věci jsem musel dokupovat, protože vrakaři vždy na něco zapomenou. Při koupi si na to dejte pozor, protože věci na klimu jsou dosti drahé...
Stručný popis věcí:
alternátor 90A,
kompresor a držák, ¨
Trubky a hadice k servu (jsou jiné),
kondenzátor,
velký vodní chladič,
dvoustupňový ventilátor,
vedení vzduchu ke kondenzátoru,
celý komplet topení s výparníkem a ovládáním klima,
ovládání cirkulace s podtlakovou nádobou,
motorová elektrika s jednotkou klima,
palubní deska (s klimou má jiný rozvod vzduchu),
interiérová elektrika (pokud nemáte alespoň verzi GLX, musí mít vývod na ovládání klimatizace) a mraky drobností...
Největším zákrokem pro auto je vyříznutí díry pro cirkulaci vzduchu v motorové přepážce (cca 25x10cm). Naplnění mě přislo s olejem na cca 1500,-. V autě to mám 3 roky a funguje to perfektně! Hodně štěstí při montáži.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

dik
no vysousec bude hadam puvodni....
me to zatim stalo o dost min nez toho kluka, uvidime co chybi atd, ale snad jen par sroubu a nova tesnenicka
akorat tu diru se mi nejak nechce delat :-( ale udelam ji at je to tak jak to ma byt

franto mam dva male dotazy - kdyz pustim klimu hned se pousti prvni stupen vetraku chladice asi jo ze? a jak je takova ta ktrabicka na podtlak z a baterkou, vede k ni privodni podtlakova hadicka, kam na motoru je prosim napojena? to sem nikde zatim nedohledal...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, koukal jsem na to, ale už si to přesně nevybavím. Omrknu to a zahlásím. Je tam téčko na nějaké hadičce nad sacím potrubím.

Jo jak zmáčkneš čudl na klimu, tak rovnou sepneš první stupeň větráku.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

Ok dik. na tu hadicku snad mrkne kamos, kdyz ne tak te budu otravovat :-)
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Už máš promyšlené co všechno budeš přendavat?
Origoš se liší třeba i vnitřní část topení a liší se i rozvod vzduchu pod palubkou. Jak jsem to okukoval, tak si myslím, že by mělo stačit vyměnit jenom tu část topení s větrákem co je v motorovém prostoru. To co je od radiátoru dál do interieru by mohlo zůstat původní. Mechanicky to půjde. Problém bude jenom se zapojením táhel od ovladače topení. Topení s klimou má jednu klapku navíc v rozvodu pod palubkou a zase nemá klapku na uzavření přívodu vzduchu u ventilátoru. Dost jsem koumal nad tím, jestli palubku sundat a vyměnit to komplet, nebo to jenom pokřížit.

Nakonec raději auto s klimou dovedu do solidního stavu, než to přendavat. Protože je to fakt síla co je tam jiných věcí. počínaje chladičem a konče třeba kabelem k alternátoru. Do něj je právě ta převodovka.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

no palubka pujde ven.. bude to vetsi akce.. :-/ a rozvod vzduchu se opravdu musi menit - je v nem nejaka klapka. teleso topeni mam cele... musi s emenit i jedna hadice od cerpadla serva k razeni, trubka s nadobkou serva atd atd... snad to budu mit vsecko...
chladic s vetrakem mam uz spravny od lonska
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Dedla »

Takhle to dopadá,když se Vici nudí... :)
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

nenudim.. ale potrebuju zmenit myslenky... :-/
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

takze par postrehu :
je jinaci
- hadice s trubkou od nadobky na kapalinu smerem k cerpadlu serva
- chladic + vetrak + cidlo teploty (stejne jako diesel)
- hadice mezi trubkou a cerpadlem serva
(toto vse sem uz mel vymenene - chladic z diesela s vetrakem mi loni zbyl tak sem ho pouzil)

- drzak alternatoru atd
- alternator ma stejne uchyceni, ale ke klime je 90A (normalne 70A)
- cerpadlo serva je jine, ma jinak privod i vyvod - je na drzaku niz nez puvodne
- k cerpadlu je jina vysokotlaka hadice cerpadlo-rizeni (1200kč cca)
- k altiku je jiny svazek a jeho drzak
- je jina hadice k posilovaci brzd, jiny nahon tachometru a jine plynove lanko

- rozdelat celou palubovku protoze ta nejspodnejsi cast - rozvod vzduchu - je jina - ma v sobe jakousi pojebanou klapku :-)

dalsi doplnim pozdeji...
Naposledy upravil(a) Vici dne pon 10. bře 2008 19:26:35, celkem upraveno 1 x.
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

To čerpadlo serva to mne tada šokuje. To bude schánění, až se posere. Má alespoň stejné rozměry pro uchycení, aby se tam dalo nabastlit normální?
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

Ja vedel ze je jine.on cely ten drzak je o dost delsi smerem dolu a tam je teprv cerpadlo. klima kompresor je v mistech kde je cerpadlo u normalniho auta.

normalni cerpadlo tam nabastlit nepujde...
ale podle me je to nejake standart koncernove cerpadlo beztak... a kdyztak jde za nejaky peniz nechat zrepasovat... (resp koupis "nove (fabricky repasovane)" a k tomu das stare navic)
pro zajimavost je to tahle svině
http://cgi.ebay.de/VW-Lupo-Arosa-Seat-S ... dZViewItem
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

jinak elektrika je sranda, mam cely motorovy svazek z klima auta a v nem je vkoponovany i svazek klimy a vetraku chladice atd. jen z nej idiot odstrihl dva konektory.. musi je nekde najit a pripajim je....

nejvetsi hruzu mam z delani toho pruchodu kastli abych to nezdrbal a udelal presne aby to tesnilo jak ma a neteklo do interieru/neprisavalo to smrad z pod kapoty...

a blbec jeste pri demontazi pochroumal i cele teleso topeni.. praskl jeden dil obalu, ztratil jednu klapku.... tak to nejak budu muset zkrizit z novych dilu + neco pouziju z puvodniho topeni...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Roman813 - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Roman813 - FK »

Ty brdoooo, tak to me docela kdysi lakalo to udelat, funkcni klima v dilech z vrakace nebo vymontovana z auta vyjde tak hadam na 5-7 tisic... ale ze je tam toho tolik jineho a tolik prace, to jsem netusil... safra. no Vici...vem fotak, udelej z toho pekny komiks a az dostaneme i my ostatni odvahu, tak to podle tveho vzoru prekopeme ;-)
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

no ani se mi to fotit nechce....
me to stalo 5500 s tim ze nektere veci chybi a ze alternator a cerpaldo serva s drzakem ze sveho auta sem dal protiuctem....
cena jaks taks... se vubec divim ze sem tady neco takoveho sehnal - byla to nahoda a kromtoho tan manik taha feldy u roky a rikal ze to byla prvni a asi i posledni s klimou co mel a byla na rozebrani
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
PavelZ - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od PavelZ - FK »

Loni jsem se o dodělání klimy taky trošku zajímal, ale díky tomu, že člověk musí pomalu vyměnit půlku věcí z auta, tak jsem se na to vybodl.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

vymena je sranda... horsi bude ta dira :-(

kdyz u budu muset sundat saci potrubi tak premyslim jestli zrovna nesundat i hlavu a neposlat ji dedlovi :-D
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Ta díra to je pakec. Okukoval jsem to a z motorového prostoru neni šance, tak budeš muset z interieru.

Na přendavání z auta do auta by byla lepší nějaká dodatečná montáž (např. Diavia). Na to ale zase už nikdo nemá ani šroubovák, tak jakákoli porucha znamená konec.

Až tam klimu nacpeš, tak ještě vykoumáme něco na její ovládání. Chci si tam dodělat nějaký termostat do interieru, aby to udržovalo teplotu. Auto s klimou mám od Listopadu, tak až bude teplo tak jí chci vyzkoušet v origoš stavu a pak tam hned termostat dodělám. Jenom musím sehnat nějaký vhodný. Měl jsem jí ve služebním autě. Nechladí sice nijak brutálně, ale automatika mi chyběla.
A navíc, když už se v tom budu vrtat, tak bych rád vykoumal něco na odpojení klimy při plném plynu.
PavelZ - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od PavelZ - FK »

Atnarfus píše:A navíc, když už se v tom budu vrtat, tak bych rád vykoumal něco na odpojení klimy při plném plynu.


tak tohle snad ŘJ dělá automaticky ne? Alespoň v popisu motoru 1.6 to tak píšou.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Takovýhle bazmek by tam měl stačit.
http://www.elektroraj.cz/detail.asp?flo ... t&id=68849
je to na baterky, mít to ještě přepínací kontakt a větší hysterezi, tak by to bylo akorát
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

PavelZ píše:tak tohle snad ŘJ dělá automaticky ne? Alespoň v popisu motoru 1.6 to tak píšou.


Služební Felda 1.6 to nedělala. U té mojí nové ještě nevím. Jak je kosa, tak se klima hned po zapnutí sama zase vypne, tak to zatím nevyzkouším.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

pro predstavu - dira
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

No, pěkná. Dokonce do dvou plechů.
smazany clen - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od smazany clen - FK »

čauves kluci připojuju se do diskuze o klimě. Docela čumim :shock: ! Co to všechno obnáší já jsem ji sehnal za 3 talíře z novýho modelu 1,6. S tou dírou jste mě fakt vyděsili! Nechápu co do tý díry mam narvat nebo jako tam je prostě takle? Hlavně mam dva spínače v panelu topení a ne v tlačítkách pod výdechama, takže doufám, že mam tu origo. Doufám, že mi odpovíte že jo. Mam kombika 1,6 LaK tam asi žádná příprava nebude co? Musim to udělat tag jak to tu pišete viďte? Mam z toho hlavu jako balón :lol: Poraďte mě prosim Vás
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od 103457 »

Atnarfus píše:Služební Felda 1.6 to nedělala. U té mojí nové ještě nevím. Jak je kosa, tak se klima hned po zapnutí sama zase vypne, tak to zatím nevyzkouším.


Já mám 1,6-ku a nedělá mi to, to prý dělá jen 1,3-ka protože má slabší motor.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Klempy píše:čauves kluci připojuju se do diskuze o klimě. Docela čumim :shock: ! Co to všechno obnáší já jsem ji sehnal za 3 talíře z novýho modelu 1,6. S tou dírou jste mě fakt vyděsili! Nechápu co do tý díry mam narvat nebo jako tam je prostě takle? Hlavně mam dva spínače v panelu topení a ne v tlačítkách pod výdechama, takže doufám, že mam tu origo. Doufám, že mi odpovíte že jo. Mam kombika 1,6 LaK tam asi žádná příprava nebude co? Musim to udělat tag jak to tu pišete viďte? Mam z toho hlavu jako balón :lol: Poraďte mě prosim Vás


Díru nutně dělat nemusíš, ale pak nebudeš mít vnitřní cirkulaci.
Vyfoť nám těleso topení a my ti řekneme, jestli je origoš, nebo ne.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

103457 píše:Já mám 1,6-ku a nedělá mi to, to prý dělá jen 1,3-ka protože má slabší motor.


A co to vypínání když je kosa. Dělá ti to taky?
Já když to zapnu, tak se pořád dokola zapíná a vypíná. Zatím nebylo víc jak 10st. tak uvidím co to bude dělat až bude horko.
Zapnu klimu, zvednou se otáčky motoru a pustí větrák. Za chvilku cvakne spojka na kompresoru a během okamžiku to začne foukat ledový vzduch. Po třeba deseti vteřinách podle chodu motoru poznám, že se to vypnulo a i vzduch se postupně o fous oteplí. Pak to cvakne zase a zase to začne funět ledový. A tak fut dokola.
Předpokládám, že to vypíná snímač teploty na výparníku v tělese topení. Ten má vypnout klimatizaci když teplota výparníku klesne pod 2 stupně a zapnout, když se zvedne nad 5 stupňů. Až bude horko, tak to asi nikdy pod ty dva nesleze, ale teď když je kosa, tak to asi za chvilku vychladí a vypne.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od 103457 »

Nevypínalo ,i to klimu při akceleraci ani loni. Někdo, tu na foru psal, že klima má svoje teplotní čidlo a že když venkovní teplota klesne pod +18°C tak to čidlo rozepne klimu.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Čidlo teploty je jenom v tělese topení přímo píchnuté do výparníku a to klimu vypne při dvou stupních na dnulou.
Dál klimu může vypnout řídící jednotka motoru, když hodně stoupne teplota vody.
Pak ještě klimu vypne tlakový spínač, když tlak chladiva stoupne nad povolenou mez. Ten tlakový spínač je vlastně trojitý. Když je tlak chladiva nízký, tak nejde klima zapnout. Když se tlak zvětší nad nějakou mez, tak se pustí druhý stupeň větráku na chladiči. A když pak tlak stoupne až na kritickou mez, tak to klimu vypne.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od favo »

Hele Viči nebylo by jednodušší se ožrat když chceš změnit myšlenky ? Rozhodně by to dalo míň práce a je stím míň starostí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ještě bych dodal že to výjde levněji ,ale u tebe si nejsem jistej :lol: :lol: :lol:
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
smazany clen - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od smazany clen - FK »

Atnarfus píše:
Klempy píše:čauves kluci připojuju se do diskuze o klimě. Docela čumim :shock: ! Co to všechno obnáší já jsem ji sehnal za 3 talíře z novýho modelu 1,6. S tou dírou jste mě fakt vyděsili! Nechápu co do tý díry mam narvat nebo jako tam je prostě takle? Hlavně mam dva spínače v panelu topení a ne v tlačítkách pod výdechama, takže doufám, že mam tu origo. Doufám, že mi odpovíte že jo. Mam kombika 1,6 LaK tam asi žádná příprava nebude co? Musim to udělat tag jak to tu pišete viďte? Mam z toho hlavu jako balón :lol: Poraďte mě prosim Vás


Díru nutně dělat nemusíš, ale pak nebudeš mít vnitřní cirkulaci.
Vyfoť nám těleso topení a my ti řekneme, jestli je origoš, nebo ne.



No a to je právě ten průser. Těleso myslím tím tu černou lajcky řečenou bednu nemam celou, klima je totiž z bouračky (zní to šíleně, ale po nehodě nebyla naštěstí moc zničená a byla pod tlakem) jinak jestli myslite těleso, čím protejká voda z chladicího systému a nebo kapalina z klimy tag sem dám fotky zítra. Podle ovladačů se to asi nepozná, viď. Já vim o tý klimatizaci úplný h...o, takže mě dyžtak opravte jestli se mejlim. A ty vnitřní cirkulace vzduchu: je to poznat když nebude a co má kdyžtak v tý díře bejt? A vůbec na co jsou ty dvě tlačítka? Vim že mam blbý otázky ale jak sem řikal vidim to poprví v životě :lol: tag mě pochopte..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Normálně je jedno tlačítko na zapnutí klimatizace a druhé na zapnutí vnitřní cirkulace vzduchu.
Díra v kastli u auta bez klimatizace vůbec neni. Neni tam ani v případě dodatečné montáže neoriginální klimatizace.
Tělesem myslím opravdu tu černou bednu. U auta bez klimatizace je v ní jenom větrák a pár klapek. U auta s klimatizací je v ní větrák, klapky a výparník klimatizace. Radiátor topení je až v dalším dílu, který už je společný pro obě provedení.

Když koukneš po internetových bazarech, tak najdeš fotky motorového prostoru felicií s klimou i bez a porovnej vzhled té černé bedny.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

kdyz jsou ty dve tlacitka na klimu a vnitrni okruh v panylku topeni je to origo klima. a budes muset delat diru jako ja.
jinak 3500 je dobra cena, ale mas k tomu vsecko? ja toho mel nalozeneho skoro celeho pikapa...

jinak teleso topeni je z celkem dost dilu proti normalnimu provedeni.ja mam dva praskle = 1200 v prdeli..
idiot co to demontoval po tom asi skakal :-(
zkusim to prni nechat svarit
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Já bych ho potřeboval rozebrat. Chtěl bych ho pořádně před sezonou vyčistit, ale nějak nevím kudy do toho.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

na aute to pujde celkem blbe rozdelat....
Franto muzu mit maly dotaz? mas tu klimu napsanou i ve velkem TP?dik
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vici píše:kdyz jsou ty dve tlacitka na klimu a vnitrni okruh v panylku topeni je to origo klima. a budes muset delat diru jako ja.
jinak 3500 je dobra cena, ale mas k tomu vsecko? ja toho mel nalozeneho skoro celeho pikapa...

jinak teleso topeni je z celkem dost dilu proti normalnimu provedeni.ja mam dva praskle = 1200 v prdeli..
idiot co to demontoval po tom asi skakal :-(
zkusim to prni nechat svarit


Za 3ojku sem ji sehnal no snad mam vsecko. Ochotnej sem do ni investovat treba dalsi 3 a budu mit plno veci novejch nez kdybych ji koupil za 5000, jako kluci. Proto sem do toho sel. Mohl by si mi poslat foto toho tvyho celyho cernyho panelu? vcetne toho co v ty dire ma bejt namotovano? muj mejl je: Kleempi@seznam.cz, byl bych ti moc vdecnej. Me pride ze tam mam na tu diru nejakou pripravu na to mym Laurinu, sou tam dany ty plastovy zavity na ty vruty. Pri vyrobe ty diry, musim vyndavat motor abych se tam vesel? Predpokladam ze pristrojovku jo....Ale furt nevim co v ty dire ma bejt namontovano :shock:
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

cece to teleso topeni mam rozdelane... a skladat to budu nevim kdy, kazdopadne az nebude venku zima...

mas k tomu i vetsi chladic s vetrakem? cerpadlo serva s hadicema a drzakem? 90A alternator? atd
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Je to tam napsané. Je to dole v poli Další záznamy. Přímo je tam napsáno "Další výbava: klimatizace, 2x airbag".

Pochybuju, že by to na STK někdo řešil. Když jsem s tím byl na evidenčce, tak je zajímalo jenom VIN, ABS a tažné. Třeba ty airbagy je taky nezajímají, tak proč taková blbost jako klima.

Auto je ale dovezené z německa, tak techničák je vystavený nový. V tomhle poli je napsaná hromada ptákovin. Jsou tam věci, které tam u Feldy s původním českým techničákem vůbec nemám.
Mám tam třeba vyjímku na neuzamykatelný uzávěr nádrže, nemusím mít zástěrky, nemusím zadní opěrky, můžu mít dojezdové kolo...
Blbě mi tam pitomci napsali počet airbagů. Mám v autě čtyři, v techničáku dva.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Na to těleso ať koukám jak koukám, tak nevím kde začít. Je to složené z několika dílů a drží to pomocí plechových spon. Ty spony jsou ale docela blbě přístupné, tak mám obavu, že jak to vycvaknu, tak mi to někam zapadne a pak si to hodim.
Musím kouknout do servisky, jestli tam není nějaký rozstřel.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

v dilenske prirucce je o tom cela brozura. pokud nemas rad poslu
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Atnarfus »

Mám část o topení a klimatizaci. Koukal jsem, že tam rozstřel je, tak to podle toho zkusím.

Celkem má topení a klimatizace asi 130 stran. Z toho je cca 70 o klimatizaci.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

jj to mas to same
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravim Vás, dlouho jsem tu nebyl a koukám, že řešíte ty samé problémy jako já tehdy... Ale za ten výsledek to stojí ;) . lesek
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

ahoj. jak jsi prosim delal tu diru? ;) predstavu mam ale rad bych to zkonzultoval
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vici píše:ahoj. jak jsi prosim delal tu diru? ;) predstavu mam ale rad bych to zkonzultoval


ta díra je TOTAL pakarna! Já to dělal zevnitř auta, je tam předznačený tvar od lisu. takže s rezervou odvrtat a pak hezky růčo plátkem pilky vyříznout, následně dobrousit do požadovaného tvaru. Lešek
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od Vici »

lesek píše:ta díra je TOTAL pakarna! Já to dělal zevnitř auta, je tam předznačený tvar od lisu. takže s rezervou odvrtat a pak hezky růčo plátkem pilky vyříznout, následně dobrousit do požadovaného tvaru. Lešek


Je to predznacene? tak to je fajn! este sem to nezkoumal.... palubka a koberec ven je sranda. ale nechce se mi sundavat saci potrubi....
odkud jsi ?
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vici píše:v dilenske prirucce je o tom cela brozura. pokud nemas rad poslu

O jaky bruzure mluvis co ja bych za ni dal! Nechces mi ji taky poslat?
smazany clen - FK

Re: 1,6 + klima

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vici píše:
lesek píše:
Vici píše:ahoj. jak jsi prosim delal tu diru? ;) predstavu mam ale rad bych to zkonzultoval


ta díra je TOTAL pakarna! Já to dělal zevnitř auta, je tam předznačený tvar od lisu. takže s rezervou odvrtat a pak hezky růčo plátkem pilky vyříznout, následně dobrousit do požadovaného tvaru. Lešek

je to predznacene? tak to je fajn! este sem to nezkoumal.... palubka a koberec ven je sranda. ale nechce se mi sundavat saci potrubi....
odkud jsi ?



já jsem z Prahy. Sundat sací potrubí je v pohodě, mám za to, že jsem musel pustit dolu motor o cca5cm, nešla mi tam nacpat ta jednotka s výparníkem. Jo a co ještě pak zjistíte je, že spodní kryt motoru je z 1,9D. Lesek
Odpovědět