Mazání 1.6, kontrolka oleje

MPi 1AV
AEE
Jalan-Aajav - FK

Mazání 1.6, kontrolka oleje

Příspěvek od Jalan-Aajav - FK »

Preblikáva mi olejová kontrolka a to som menil olej pred niečo vyše mesiacom... Ked kontrolujem hladinu, tvári sa OK... tušíte čím to môže byť?
Mám tam Shell Helix Ultra 5W-40 (taký istý som mal aj pred výmenou a v pohode som na ňom odjazdil celú celú jeho životnosť).
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od Atnarfus »

Když svítí kontrolka, tak není dostatečný tlak oleje. S hladinou to nemá přímo nic společného. Muselo by už být sakra málo oleje, aby ho přestávalo čerpadlo nasávat.
Tlak může být malý z několika důvodů:
-nevhodný olej
-závada na čerpadle, nebo obtokovém ventilku
-velké opotřebení motoru

Může být ale v háji jenom snímač tlaku oleje a i když to maže a tlak je dostatečný, tak svítí kontrolka. Já bych začal tím snímačem a pak bych tam dal olej co tam patří (10W-40)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od 103457 »

A co filtr, je tam nějaký lepší nebo čína ap.??
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od Atnarfus »

Ano může. Výrobce uvádí, že je možné použít oleje 5W.
Když neklepou zdvihádka a udrží se tlak oleje, tak proč ne.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od ka-spel »

Není tam náhodou filtr z 1,3? Vypadá sice stejně, ale má zcela jiné hodnoty obtokového ventilu. Mě to s ním taky občas problikávalo (zvlášť v zatáčkách). :D
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Tomastik23

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od Tomastik23 »

Měl jsem to samé,vyměnil jsem filtr a bylo po problému.
Jozi

Kontrolka oleja

Příspěvek od Jozi »

Ahoj. Na felicii mi zacala svietit kontrolka oleja pri volnobehu pri zahriatom motore. Ak pridam plyn a otacky zvysim o 100ot/min, tak zhasne. Pri studenom motore nesvieti, ani nepreblikuje, vsetko je OK. Co mam pozriet/skontrolovat?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od Atnarfus »

Dávat tam minerální olej by byla fakt ptákovina. Nic takového se už tak třicet let nedá sehnat, proto pochybuji, že to někdo dělá.
15W-40 je stejně jako 10W-40 polosyntetický. Výrobci sice na obalech někdy podporují nesmylsné dělení olejů na minerální, polo a plně syntetické, ale dnes je 99 procent olejů polosyntetických. Několik speciálních olejů je syntetických. Ze strany výrobců je to hlavně marketing.

V každém případě je do 1.6ky lepší dávat 10W-40, ale určitě se nic nestane při provozu na 15W-40. Podívejte se na tabulky viskozity a mezi těma olejema je zanedbatelný rozdíl. Daleko víc záleží na výkonostní specifikaci, než na viskozitě.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od Atnarfus »

Olejové čerpadlo je zubové, tak se ani nezanese, ani se neolámou lopatky. Problém u zubového čerpadla jsou vůle. Když se zvětší, tak čerpadlo neudělá tlak. Mazací tlak se dá změřit, tak než na zkoušku měnit čerpadlo, začal bych tím čidlem tlaku a pak případně nechal změřit tlak oleje.
karelliska

Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od karelliska »

Prosím o radu, u mé felicie 1,6 došlo asi po dvou minutách jízdy kolem 160 km/h k problikávání oleje a následnému trvalému rozsvícení kontrolky mazání. Teplota motoru byla v pořádku. Začal klepat ventil jako při startu studeného motoru. Po odstavení jsem ucítil jakoby spálený olej. Po půl hodině jsem se pomalu rozjel asi kolem 90km/h. Motor se dostal podle zvuku do normálního režimu. Další jízda již bez problému. Ošem už ne 160. Olej je BP, je sice 15w/40 ale podle specifikace jej lze použít i do 1.6 s hydroštely. Nemáte někdo podobnou zkušenost ?
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od lukydm »

Kolko mas tam oleja?15W40 je docela husty olej,takze nevidim prekazky jazdit snim v lete...
Dufajme,ze ti neodchadza zubove cerpadlo alebo nieco take...skontroluj olej ;)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od Atnarfus »

Se služební feldou jsme to jednou valili asi 20km na plný kotel. 180 kopec nekopec. Nebyl problém s mazáním ani chlazením.
Se svojí jsem jednou jel asi 200km rychlostí 140-150 a žádný problém jsem taky nezaznamenal. Až na tu spotřebu.
DanoSK - FK

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od DanoSK - FK »

Presne podobny problem som pred nedavnom popisoval ja. Pri dlhsej jazde vo vyssich otackach, ked som auto prehnal po dialnici okolo 150km/h, mi zacali klepat ventily, ale kontrolka sa mi nerozsvietila... Auto som nezastavil, len som spomalil a postupne to utichlo. U mna to mohlo suvisiet so zaseknutym termostatom, pretoze prevadzkova teplota mi neklesala pod 100°C... Este asi pred tyzdnom som zaregistroval ten isty "cvakot" po nastartovani a rozohriati motora. Cvakalo mi to aj ked motor uz bol zohriaty. Kym som auto nevytocil do vyssich otacok, tak to neprestalo. Nechapal som. Snad zavzdusneny niektory z hydrostelov? Neviem. Odvtedy ticho.
Teraz, ked nemam termostat, som to valil po dialnici len raz, a to len cca 10 min, tiez cca 150km/h a teraz to bolo v pohode... Dlhsiu trasu som v poslednom case nerobil. Lejem 10W/40 Castrol Magnatec
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od Atnarfus »

Že začne cvakat hydroštel, když motor nastartuješ a necháš ho zahřát na volnoběh, to není nic tak zvláštního. Některé motory to dělají.
Když to třeba po kilometru jízdy přestane, tak to vůbec neřeš.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od lukydm »

Podla mna karelliskovy chybal olej,proste 1.6 pojde z olejom hlboko pod minimom,setra tak jazdila a nic sa nestalo,ked som vytiahol mierku tak sa iba ,,prasilo,, :lol: jazdila samozrejme v nizkych otackach,takze jej neublizila...
,,karelliska,,urcite si mal olej hlboko pod hodnotou minima a preto ti vo vysokych otackach proste nestihalo mazat...V momente rozsvietenia kontrolky mazania mozes zadret agregat,preto je aj cervena :!:
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
aRmiS

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od aRmiS »

zdarec tak taky mi tak trochu po zahřáti a nebo když to proženu začne blikat olej ale, z prva mi valila voda do oleje a měl sem ohlou hlavu a ta je po přebrusu aji nové těsnění pod hllavou nove tlakové čidlo oleje ale na co sme došli z mechanikem který mě všechno dělá na autě tak to že asi uz nebude na tom nejlíp čerpadlo a tak jak olej se zahřeje pak zřídne a tak se motoru nedostavá co by chtěl prej hustější olej to vše vyřeší takže tam budu dávat mineral prej by mělo být po problémech
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od ka-spel »

lukydm píše:Kolko mas tam oleja?15W40 je docela husty olej,takze nevidim prekazky jazdit snim v lete...
Dufajme,ze ti neodchadza zubove cerpadlo alebo nieco take...skontroluj olej ;)


Hustý? Maximálně za studena (15W40). Kde se furt berou ty bludy. Rozhodující je číslo za W a i tam jsou mezi W40 rozdíly. A i když má minerál podobné parametry viskozity při 100 C, tak z podstaty nemá minerál takovou odolnost vysokým teplotám jak synt.

Jinak 15W40 není olej pro 1,6.

http://pegasoil.otestuj.cz/PDF/auta.pdf
BP Visco 2000 15W40
Viskozita při 40 C 121,50 mm2/s, při 100 C 15 mm2/s, viskozitní index 143, bod vznícení 218

http://www.epc.shell.com/Docs/GPCDOC_GT ... _(SLCFA2B2).pdf
Shell Helix 10W40
Viskozita při 40 C 94,80 mm2/s, při 100 C 14,3 mm2/s, viskozitní index 155, bod vznícení 210

http://www.lubstar.info/cz/technicke-li ... %20new.pdf
Mobil 1 5W50
Viskozita při 40 C 104,90 mm2/s, při 100 C 17,5 mm2/s, viskozitní index 184, bod vznícení 236

http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/1175.pdf
Total 9000 5w40
Viskozita při 40 C 86,30 mm2/s, při 100 C 14,30 mm2/s, viskozitní index 172, bod vznícení 230

Na to tvoje řádění jedině Mobil 1 5W50, lepší v dané kategorii nenajdeš. Očekávat, že minerál vydrží trvale velké teploty je naivita. Ten olej prostě při uvedeném režimu podstatně dříve degraduje a tolik nevydrží.

Sám používám Total 5W40 a i při dlouhé štrece s plně naloženým autem a klimou 130-140 jsem kontrolku nezaznamenal. Max. jsem zjistil větší spotřebu oleje, která je při velké zátěži obvyklá. Po 1500 cca 0,3 l. Při běžném provozu uvedené dolití tak po dvojnásobné porci km.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od mikka »

Ono je taky matoucí říkat, že olej 15Wxx je minerál, olej 10Wxx polosyntetika a 5Wxx plná syntetika.
Dnes už to neplatí. Všechny oleje vycházejí z dost podobných základů, které můžou být směsí synteticky vyrobených olejů i olejů minerálních. Klidně se tak může stát, že v oleji 15Wxx je větší podíl syntetiky, než v některém oleji 5Wxx.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od ka-spel »

To máš pravdu. Jen jsem tím chtěl říct, oleje vyrobené na syntetickém základě lepší vlastnosti v mezních podmínkách a méně tepelně degradují. A BP (~Castrol) 15W40 není rozhodně žádný zázrak. A vzhledem k ceně za kolik se to prodává jsou to vyhozené peníze.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od lukydm »

Ja som jazdil Dynamic 15W40 cca 2roky...v lete mi svietila kontrolka,az ked som ho mal na minime.Motor zral 1L na 1000km,takze preto tato lacna varianta...ale pre dobre zabehnutu 1.6tku je 10W40 a 5W40 najlepsia varianta.(Motor svoje odsluzil,teraz je v dielni a caka na rozobratie...liat do motora liter oleja za 250korun kazdy druhy tyzden by bola trosku drahsia prevadzka,teraz mam druhy agregat a lejem Valvo10W40,ale chcem prejst na Total5W40)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
palach - FK

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od palach - FK »

Mě se včera stalo něco podobného, při tempu 150-160, chvíly 170, na 75km po dálnici jsem sjel z dálnice, auto na na křížovatce za sjezdem odmítalo skoro reagovat na plyn, zastavil jsem na benzince a slyšel jak cvaká ventil. Po asi minutě ventil přestal cvakat, a auto pak už jelo jak má.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřídnutí oleje při vysoké rychlosti ?

Příspěvek od lukydm »

panove,mne sa stalo to iste...a ked som vytiahol rysku tak som zistil,ze je sucha :lol: ...
...bolo to auto mojho kamosa,on olej nekontroloval,dolial som 1L olej a po chvili prestali tie ventile cvakat...
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
johnny555

Kontrolka oleja

Příspěvek od johnny555 »

Zdravim. Zacala mi z nicoho nic preblikavat kontrolka oleja pri zahriatom motore, pri nizkych otackach v kuse svieti a pri vyssich aj pri 3tis ot. preblikava. Vymenil som olejovy filter za kvalitnejsi, menil som cidlo tlaku oleja a nepomohlo. Bude to olejove cerpadlo, alebo to moze byt este nieco ine? Auto ma nabehane 230 000km, olej je na vrchnej ciarke na mierke. Pri studenom motore je vsetko v pohode.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli tam nemáš nějaký extra řídký olej, tak to bude čerpadlo. Že by motor měl už takové vůle, tomu nevěřím.
johnny555

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od johnny555 »

A olej mohol az tak z nicoho nic zriednut? Co stoji nove cerpadlo? Pomohol by hustejsi olej?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od Atnarfus »

Hustější olej těžko seženeš. Po zahřátí mají oleje cca stejné vlastnosti.
Proč by tak najednou zeřídnul netuším. Na zkoušku bych to ale vypustil a dal tam tři litry něčeho levného (cinol, divinol - 80Kč za litr)
Čerpadlo nevím kolik stojí.
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od Aleš »

Sundej vanu a podívej se na sací koš, potom je tam tuším ještě "přetlakový ventil" (kulička s pružinkou) ta může být prasklá,zajeď si k někomu kdo ti změří tlakoměrem skutečný tlak oleje...
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
johnny555

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od johnny555 »

Takze lej som vymenil a neprestalo to. Este co som vypozoroval, tak ked je auto v zatazi(motor), cize pridavam plyn a podobne, tak to neblika tak casto a ked pustim plyn, tak hned zacne. Niekedy sa stane ze na volnobehu to nesvieti a ked pridam otacky, tak az po zvyseni otacok zacne preblikavat, tak neviem, ci to je cerpadlo, lebo cerpadlo by s vacsimi otackami malo asi lepsie tlacit olej, tak kontrolka by mala zhasnut po zvyseni a nie sa rozsvietit. Ak je motor studeny, tak v pohode, zacne to az po cca 15km jazdy.
Saskyn - FK

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od Saskyn - FK »

Ještě zkus odpojit kabel od čidla, abys vyloučil že ho jenom nemáš prodřenej a neklepe se ti o kostru, jestli ti kontrolka přestane svítit a blikat, tak je fakt problém v čerpadle nebo přicpaném sacím koši, nebo redukčním ventilu, šel bych od toho nejjednoduššího, sundej vanu, okoukni koš, pak pružinku a kuličku v redukčáku, vůle v čerpadle...
johnny555

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od johnny555 »

Cidlo oleja som skusal odpojit a kontrolka zhasne, takze kontakty to nebudu. Olej som mal predtym 10W40, teraz tam mam 15W40
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od denis15 »

Někde si nechěj změřit tlak oleje-možná je jen hyn čidlo tlaku oleje. Pokud bude malý tlak, platí to, co psali kluci přede mnou. Já měl podobný problém, ale jel jsem cca 30km bez vody a olej byl tak horký, že začalo blikat mazání, ale to už bylo stejně fuk :D .Byla to stará micina a po dolití vody mě dovezla domů, ale voda v oleji, upečené těsnění pod palicí a 2,3 válce tlak 5bar takže kruhy KO. ;). Čeká na odvoz do věčných lovišť.
Tommyk - FK

Mazání 1.6, kontrolka oleje

Příspěvek od Tommyk - FK »

klucí mám takovej problém…

dneska se mi už po druhý rozsvítila kontrolka mazání na volnoběh.. (cca 570 ot/m podle otáčkoměru)
vypozoroval jsem že se to děje jen při zahřátým motoru..
poprvý se mi to stalo, když jsem jel trasu Louny-žatec a zpět. při cestě zpátky jsem si všiml že mi na volnoběh svítí olejnička :( jakmile malinko ťuknu do plynu, tak zhasne..
dneska jsem jel trasu cca 10km, ale docela jsem jí zatopil pod kotlem.. a za chvíli koukám a na volnoběh zas svítí kontrolka ! :(

co to?:( olej tam mám Mogul GX-FE 10W40 má najeto okolo 6tisíc km a je tam od května roku 2009…
jo jinak je ho tam dost ( na rysce měrky přesně v půlce )

… poslední dobou jsem jezdil hlavně krátký trasy okolo 5 km.. za studena to nic nedělá, kontrolka zhasne tesně před tím než motor naskočí..

čím to je? řídkej olej? je v něm voda? (chladičovka mi nemizí).. je možný že se mi přes zimu dostala do toho oleje voda tim jak se sráží vlhkost?
nebo je zanešenej sací koš emulzí? poraďte prosím :(

ještě jedna otázka.. jakej olej byste mi doporučili? chtěl bych teda nějakej kterej vydrží trošku vyšší teploty, ale nevadí mu ani studený starty…

DÍKY MOC ;)


případně se ještě ptejte..
Janyses

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Janyses »

Zdarec tak tenhle problém mám taky asi cca 3 dny takže na 98% to bude zanešené čidlo tlaku oleje, ale ja mám taky problém už jsem ho koupil 50Kč a jen jsem tak mrknul na tu moji 1.6 a čidlo jsem nenašel, můžete mi poradit kde ho hledat :lol: bo jsem línej jak :alien:
Marty_pv - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Spínač je v hlavě válců - Dílenská učební pomůcka má i obrázek:
Obrázek
TLukes - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od TLukes - FK »

mě to dělá to samé, taky jezdím krátké trasy. čidlo jsem vyměnil ale to pořád to samé
vojtam - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od vojtam - FK »

Bohužel mám ten stejný problém :(
Už se mě stalo dvakrát, že se mně rozsvítila kontrolka mazání při zastavení, ale při přidání plynu hned zhasla.
Mám tam olej Total 10W40 a filtr Mann.
Janyses

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Janyses »

Tak jse dneska tam dal to nové čidlo tak zítra uvidím a asi to bude furt stejné no uvidím.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od ka-spel »

Mě problikne kontrolka jen občas a to v zatáčkách. A když tak nad tím přemýšlím, tak v levotočivých.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Tommyk - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Tommyk - FK »

Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od lukydm »

ten karbon zapeceny je v "pohode"
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Tommyk - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Tommyk - FK »

už jsem měl olej venku, tvářil se docela v pohodě, tak jsem ho jen přefiltroval a nalil zpátky.. olejovej filtr je taky čistej..
tak jsem koupil čidlo, vyměnil dneska jedu do školy (30km), zastavím na křižovatce na červený a na volnoběh zas svítí kontrolka!!
takže čidlem to není :cry:
Tommyk - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Tommyk - FK »

jinak já to budu řešit new olejem +filtr a rovnou sundám i vanu a vyčistím to tam, hlavně sací koš, možná tam budou nějaký sračky
Tommyk - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Tommyk - FK »

kluci prosim vás, nechci zakládat nový téma…

jakej je imbus na vaně u FEL 1.6? 5ka nebo 6ka? a dostanu se tam v pohodě nástavcem na golu (hlavně okolo převodovky) ? normálním imbusem to nejde, to už jsem zkoušel…

díky
HERN - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od HERN - FK »

Je to 5 inbus ,ja to povoloval malou golou a 2 nastavci ,dostal jsem se vsude chlavne tam ten inbus naklepni jinak ti preskoci a ocesas hlavu sroubu a pak je to na odvrtani.problem s mazanim uz jsem vyresil protikal regulacni ventil na telese cerpadla ,dosedaci plochu jsem zabrousil brusnou pastou.cele cerpadlo totiz stoji 5500Kc.a take byl ucpany olej.filtr v nem je take ventil.ted je mazani OK.Hodne zdaru a dej vedet
Tommyk - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Tommyk - FK »

včera jsem to měl dole - vanu.. takže nový těsnění, novej olej a filtr, tak uvidíme co to udělá...
jinak do starýho jsem ještě nalil vyplachovák, než se to vypustilo..
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od lukydm »

tommyk v akom stave bola vana? Teda aka spinava bola? Nemas foto, pre zaujimavost :) a kolko km mas najazdene???

...premyslal som :scratch: ak mas ST feldu, otacky su min 640 na volnobeh...a co tak zohnat RJ z nove typu, ta ma vyssie otacky a mozno by ti nesvietila kontrolka, ale ak su loziska na kluke v prdeli, tak problem neodstrani :scratch:
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Tommyk - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Tommyk - FK »

foto vany nemám, ale byla docela dobře zasraná.. kusy hnusu tam byly.. tak jsem to vyčistil a zatím teda v pohodě, musím zaklepat..
najeto 102.000km podle tacho, ale skutečně to nikdo neví..

jinak foto motoru tady http://img.skoda-virt.cz/forum_upload/4 ... -58_53.jpg

více tady viewtopic.php?f=16&t=18809
vojtam - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od vojtam - FK »

Takže můj problém s kontrolkou mazání, která svítila na volnoběh vždycky po dlouhé jízdě se asi vyřešil :D
Po výměně oleje (Total 5W40) a filtru (Mann) mám najeto asi 2000 Km mazání je od té doby v pohodě.
Tommyk - FK

Re: Mazání FE 1.6

Příspěvek od Tommyk - FK »

vojtam: já taky vyměnil za OMV 10W-40, filtr mann najeto cca 4ticíse a v pohodě ;)
PavelJandak

svítící kontrolka mazání

Příspěvek od PavelJandak »

Ahoj lidi,vím že už se to tady řešilo několikrát, ale mám problém s tím, že se mi na volnoběh rozsvěcí kontrolka mazání.Když přidám trochu plynu, tak je vše ok.Zajímá mě, jestli můžu motor zadřít.Spozoroval jsem, že teď když nastartuju, tak to má zvuk jako studený motor než se naplněj hydra a nechce ztichnout, tak mám obavy.Udivuje mě, že přišlo tak z ničeho nic.Díky moc.Pavel
Odpovědět